Autor Wątek: Laptop do 2500zł  (Przeczytany 25406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 10, 2015, 14:33:06 »
Chłodzenie niech lepiej sklep założy, bo babranie się z pastą i zabawa w demontaż wymaga trochę zachodu i wprawnej ręki.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 10, 2015, 14:35:31 »
Chłodzenie niech lepiej sklep założy, bo babranie się z pastą i zabawa w demontaż wymaga trochę zachodu i wprawnej ręki.
Dam radę, mam za sobą 8letnie doświadczenie w cyklicznej wymianie pasty i termopadów w laptopach całej rodziny.

Dokonałem także wymiany zawiasów Lenovo Y530 połączonej z bonusem przewiercenia obudowy i mocowania zawiasu na 2ch śrubkach z szeroką nakładką (fabryczne plastikowe gniazda przez lata eksploatacji się wykruszyły) ... Urwał jego nać, nie wiedziałem nawet, że lapka można rozłożyć na tyle części.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 15:02:55 wysłana przez qlko1 »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 15, 2015, 11:02:40 »
Bump,
znawcy, czy do tego zestawu mogę spokojnie dołączyć jakąś standardową, tanią (mam dwie luzem na stanie) kartę sieciową z WIFI oraz dodatkowe chłodzenie na procku? Zapas na zasilaczu and stuff? Bo zamawiając jakoś nie pomyślałem o tym, że wbudowana w płytę będzie tylko po kabelku  :-X

Ahh.
1. Panowie na morelach po złożeniu nawet go nie odpalili. Przedni wentylator na obudowie terkotał jak pepesza (wiązka kabli zaczepiała o łopaty wirnika). Wystarczyło odpiąć z przodu plastik i pochować zgrabnie kabelki.
2. Plomba gwarancyjna była na wpół odklejona. Można by było spokojnie otworzyć budę, coś spieprzyć, a potem zakleić. Wprawdzie to tylko 30dni gwarancji na złożenie sprzętu, ale jednak.

Poza przednim wentylatorem wszystko śmiga, sprzęt przyszedł 24h przed planowaną dostawą. Ogólnie usługa może bez szału, ale i bez tragedii.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2015, 11:10:10 wysłana przez qlko1 »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 15, 2015, 11:25:22 »
Wg. Tego tematu http://forum.benchmark.pl/topic/189441-jednostka-centralna-do-3200zł/?hl=corsair#entry1950784 gdzie do zestawu wpakowane gtx970, wciąż jest zapas mocy na Corsair VS 450W 80+ 120mm. Więc wydaje mi się, że problemu nie będzie.