Autor Wątek: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...  (Przeczytany 181586 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 14, 2011, 14:17:05 »
Tja... W stylu lat 90, kiedy nie było AJAKSu :P
Ale co byś oczekiwał po książce w wersji elektronicznej ? Nie podoba Ci się HTML, to masz do wyboru parę innych formatów (MS Word/RTF/MS Reader/Palm/RCA). Ja tez lubię narzekać...  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 14, 2011, 15:37:05 »
spodziewałem się pliku odpalonego z apletu flash, ale fajno że też lubisz ponarzekać  >:-D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:39:48 »
Fundacja jest niezła, ale w tej chwili szukam książki '' Ja, robot'', także Asimova.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 21, 2011, 13:07:31 »
To nie książka, tylko opowiadanie, IIRC. Było w kilku zbiorach opowiadań.

edit: pomyłka, "I, Robot" to właśnie nazwa zbioru opowiadań. http://en.wikipedia.org/wiki/I,_Robot

Za moich czasów (ze 12 lat temu), nie było problemu ze znalezieniem dowolnej książki Asimova w pierwszej lepszej osiedlowej lub szkolnej bibliotece.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:53:00 »
Istnieje wydanie po polsku? (wisi mi czy oficjalne czy fanowskie)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Takie pytanie. Dostałem pod choinkę książkę "Fundacja" Asimova i złapałem  małego wtf widząc oczoj.... napis na okładce "część szósta".  Te poprzednie książki to skok na kasę ( ja tam dobrze widzę kilku autorów wtf?) i najlepiej sobie zacząć od Fundacji?

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
To jest właśnie Komercha.
Pan Asimov pewnie przewraca się w grobie widząc, co w Polsce się dzieje z jego Fundacją :(

A Fundacja jest o tyle świetna, że kiedyś w ramach ''liznięcia'' spróbowałem...chyba... ''Drugiej Fundacji'' z Mułem :D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

LosBekoczoS

  • Gość
Nietypowo zadam pytanie mozliwe ze ktos przypomi mi co za tytul miala ta ksiazka( moja slabosc do pozyczania ludziom ksiazek zbiera swoje zniwo   >:( )

Postaram sie wypunktowac rzeczy ktore pamietam:
- Były bodajze 2 albo 3 tomy tej ksiazki
- W przyszlosci mozna modyfikowac swoje dzieci genetycznie, i pomimo watpliwosci etycznych lekarze pozwalaja na tworzenie dzieci ktore nigdy niespia ( dzieki temu sa super inteligetne itp ) operacja ta jest bardzo kosztowna.
- Jesli dobrze kojaze to dzieci te nazywano "bezsennymi" albo cos w tym stylu
- Dzieciaki(nastolatki/studenci trudno mi sobie dokladnie przypomniec) kiedy dorastaja sa otaczane coraz wieksza nienawiscia od ludzi "normalnych" tworza jakas tam organizacje.
- Wszystkie urzadzenia na swiecie napedzane sa "stozkami energetycznymi"
- Generalnie ludzkosc dzieli sie na Glosujacych i tych na kogo sie Glosuje. Wszyscy dzieki tanim sprzetom moga zyc sobie praktycznie nic nie robiac. ( ci na ktorych glosowali zapewniaja im wszystko)
- W bodajze ostatnim tomie( tego niejestem pewien ) ktos wypuszcza nanoboty rozbierajace elektronike , ludzie dostaja kuracje genowa dzieki ktorej moga zywic sie dzieki fotosyntezie..


Sorry za total chaos w opisie ale moze ktos sobie przypomni autorke i tytul ksiazek.  :)

Ok po 3 godzinach kombinowania odnalazlem :D no ale zobaczymy czy ktos zagadke rozszyfruje :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 03:57:30 wysłana przez LosBekoczoS »

Calix

  • Gość
Hiszpańscy żebracy Nancy Kress ::)

HammerSnake

  • Gość
ktoś śledzi nowości? jest coś ciekawego do przeczytania?

aa i jak oceniacie zbiory opowiadań dotyczących Honorverse?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2012, 23:19:48 wysłana przez HammerSnake »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Zbiory opowiadań HV są cholernie nierówne, bo pisane przez różnych autorów, ale mają jedną zaletę - rozszerzają naszą wiedzę o HV, więc tak czy inaczej warto :)
Co do nowości, to niedawno (w marcu) wyszedł kolejny tom Honor, gdzie eskaluje konflikt z Ligą. We wrześniu ma być premiera szóstego tomu Safehold "Midst Toil and Tribulation" (tyż Weber), może wersja elektroniczna będzie wcześniej, tak jak "Rising Thundera".
Z innych autorów, przeczytałem sobie, z niejaką przyjemnością, "Ressurection" pióra Arwen Elys Dayton.
Czekam na "Doctor Who: Dark Horizons" - J.T. Colgan (chociaż nie zapowiada się na giganta, ale mam sentyment do tej serii).
Ciekawie zapowiada się Mongoliada, sygnowana m.in. przez Grega Beara. Pierwszy tom już wyszedł, drugi w Kindle Store pojawi się we wrześniu.
Ja generalnie przeglądam Kindle Stora z sortowaniem po dacie publikacji - tam najszybciej chyba trafiają nowości. A jak coś nie ma ebooka, to i tak nie przeczytam :P

Na koniec mam pytanko, czy ktoś może czytał coś z serii "Star Carrier" Iana Douglasa? I podzieliłby się wrażeniami?
Przedwieczny.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Ok, a prócz Honorverse wydano jakieś inne równie ciekawe military-sf w ostatnim czasie (wyłączając propozycje wyżej)?

Nadal czekam, aż w bibliotece będzie dostępny do wypożyczenia ''Honor wśród wrogów''.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Goomich

  • Gość
Na koniec mam pytanko, czy ktoś może czytał coś z serii "Star Carrier" Iana Douglasa? I podzieliłby się wrażeniami?

http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=7778.msg171335#msg171335

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
Zbiory opowiadań HV są cholernie nierówne, bo pisane przez różnych autorów, ale mają jedną zaletę - rozszerzają naszą wiedzę o HV, więc tak czy inaczej warto
Faktycznie część to chłam, ale kilka to majstersztyk. Np Okręt zwany Francis >:D
Z cyklu "zaraz" bo około 19 czerwca pojawi się Piękna Przyjaźń (tak w sam raz na przybycie Webera do polski :P )
Potem jest In Fire Forge
Niedługo jeszcze ma się pojawić 6 tom Starfire (pisany bez udziału babki od piątego tom = mam nadzieję że będzie trzymał poziom 4 pierwszych częśći)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
"A Beautiful Friendship" i "In Fire Forged" to już nie takie nowości, tylko w Polsce jesteśmy o rok za mainstreamem (na bieżącą są tylko gówna typu "Twilight" :/ ).
Mnie to strasznie wkurza, że u nas kupuję jako nowość trzecią część cyklu, a na amazonie jest ich już sześć... Wkurzam się i kupuję tam, czytam po angielsku, potem kupuję jeszcze raz po polsku i czytam to, czego nie doczytałem po angielsku
Wąskie gardło stanowią tu możliwości przerobowe tłumacza (chociaż IMO pazerność wydawnictw też jest elementem składowym problemu). Ale wolę żeby to wychodziło wolniej, a było tłumaczone przez tą samą sprawdzoną osobę niż gdyby każdy tom był tłumaczony przez gościa z łapanki ktory akurat był wolny... pamiętasz tłumaczenie Zysk'a? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
"Zaginionej Floty" ja osobiście nie polecam. Podchodziłem dwa razy (najpierw en, potem pl) i dwa razy zrezygnowałem (raz po pierwszym tomie, raz w połowie drugiego). Podobno akcja "rozkręca" się około 4 tomu, ale nie będę przebijał się najpierw przez trzy gówniane, żeby to sprawdzić.
Przeczytałem całość i po przeczytaniu całości HV (PL/EN) - nie odbiega poziomem. Trzyma własne schematy podobnie jak ma to miejsce w HV.

Ok, a prócz Honorverse wydano jakieś inne równie ciekawe military-sf w ostatnim czasie (wyłączając propozycje wyżej)?
"W ostatnim czasie" to dość mało precyzyjne pojęcie, ale... Barrayar - w 2010 wyszło Cryoburn (nominacje do Hugo i Locus 2011). Jak nie czytałeś E.Moon cykli Familias Regnant i Vatta's War - może warto po nie sięgnąć - w sumie to nie są nowości, ale... podobnie J.Ringo i jego cykl Aldenata - kilka tłumaczeń ostatnio zostało wydanych, więc można po nie sięgnąć w oczekiwaniu.

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Weber zaczął publikować snipety z "Midst Toil and Tribulation" (szósty tom cyklu "Safehold"): http://jiltanith.thefifthimperium.com/site/book/MidstToilandTribulation/-
W każdy poniedziałek i czwartek nowy fragment.
Premiera papierowa - 18 września. Elektronicznej można spodziewać się wcześniej. ARC będzie prawdopodobnie darmowe.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Mona - a coś szerzej? ;P

Szerzej to sie boje zaspoilerowac. Ale dobra.

24, albo 25 stulecie. Gospodarka praktycznie startrekowa: wiekszosc rzeczy mozna sobie zrobic w replikatorze. Wiekszosc ludzi ma wszczepione w mozgi implanty, bedace polaczeniem smartfona ze wszystkim. Ci ktorzy nie maja, nie moga uczestniczyc w normalnym zyciu, sa nazywani prymitywami i zyja w jakiejs dziczy (np. na Manhattanie, czy w Waszyngtonie). Oczywiscie jednym z primow jest nasz protagonista. Ludzkosc od dawna kolonizuje sobie obce planety, a od okolo stu lat toczymy, znaczy przegrywamy wojne z imperium jakichtamow. Imperium jakichtamow sklada sie z Jakichtamow, ktorych nikt nie widzial oraz gatunkow podporzadkowanych, czyli wszystkich innych w galaktyce. Na szczescie walczymy tylko z jednym z takich klientow.

piotrektt

  • Gość
ktoś śledzi nowości? jest coś ciekawego do przeczytania?

ja używam do tego celu te strony: http://en.wikipedia.org/wiki/Hugo_Award_for_Best_Novel oraz tej: http://en.wikipedia.org/wiki/Nebula_Award_for_Best_Novel
jest czytania od groma. nowego i starego :)

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 12, 2012, 02:41:27 »
Jak to mowia "winter is coming" czas na bump tematu, moze cos "nowego" ktos wynalazl ?  :)

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 12, 2012, 10:49:26 »
Co do Vernora Vinge, to zetknąłem się z książką "Otchłań w niebie" Da się czytać.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 12, 2012, 16:08:51 »
Co do Vernora Vinge, to zetknąłem się z książką "Otchłań w niebie" Da się czytać.

Tak, to pierwszy tom Queng-Ho. Drugi też fajny, trzeciego jeszcze nie zacząłem.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 13, 2012, 10:43:06 »
Takie pytanie. Dostałem pod choinkę książkę "Fundacja" Asimova i złapałem  małego wtf widząc oczoj.... napis na okładce "część szósta".  Te poprzednie książki to skok na kasę ( ja tam dobrze widzę kilku autorów wtf?) i najlepiej sobie zacząć od Fundacji?

Tylko oryginalne dziela Asimova sa warte uznania. Uwielbiam jego fundacje.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 13, 2012, 16:49:01 »
Weber właśnie udostępnił w Baen Library ARC kolejnej części Honorverse: http://www.baenebooks.com/p-1741-shadow-of-freedom-earc.aspx
Przedwieczny.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 13, 2012, 20:07:59 »
Ładnie.

BTW, co sądzicie nt. serii StarFire'a z Steve White'm oraz serii Dahak?
Z pierwszej mam Powstanie i Krucjatę...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 13, 2012, 20:45:31 »
Ładnie.

BTW, co sądzicie nt. serii StarFire'a z Steve White'm oraz serii Dahak?
Z pierwszej mam Powstanie i Krucjatę...

Dahak mi się podobał i żałowałem że nie było czegoś więcej w tym świecie. StarFire nie kojarzę z bańki musiał mi nie zapaść w pamięć.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 13, 2012, 22:14:57 »
Dahak to o tym statku, którym okazał się nasz księżyc? Spoko, ale utknąłem w połowie pierwszego tomu (bez jakiegoś konkretnego powodu, bo książka dobra) i nie miałem okazji wrócić.
Starfire ma niezłe pierwsze 4 tomy. Potem, jak Weber odłącza się od teamu, robi się słabo.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 14, 2012, 00:36:46 »
Tak seria Dahak to o tym statku co udawała nasz księżyc. Przeczytałem chyba całość która zostala napisana (a przynajmniej wydana po naszemu) Poziom trzyma serii Imperium Człowieka może nawet lepszy.
Starfire tomy do któych przyłozył reki Weber mi się bardzo podobaly, ten do którego nie przyłozył jakoś nie bardzo (ma być kontynuacja to może duet pisarzy się zrehabilituje) + Weber ma w planie dwie kolejne odsłony z tej serii pod swoim nazwiskiem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Czytam w tej chwili "Nocny pociąg do Rigiel" Tima Zahna. Co sądzicie o jego trylogii "Conquerors"?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Że kogoś z amber powinno się powiesić za jajka na drucie kolczastym za nie dokończenie serii po polsku

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Phobeus

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 30, 2012, 02:07:25 »
O, ktoś odkopał temat.

Pewnie wszyscy słyszeli lub znają: "Dune" Franka Herberta.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
O, ktoś odkopał temat.

Pewnie wszyscy słyszeli lub znają: "Dune" Franka Herberta.

Oczywiście, że wszyscy znają ale od siebie dodam. Jedynie Dune jest ciekawe kolejne części to już są z deczka "pisane na kolanie".

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Dwie ostatnie, jeśli mnie pamięć nie myli, były też fajne.

Aczkolwiek z Diuny to zdecydowanie pierwsze 150 stron - do momentu inwazji.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Jak kto lubi. Moim zdaniem zdecydowaniem najciekawszym tomem jest "Bóg Imperator Diuny"

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Niezłe. Pauzuję na Blue :)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681