Autor Wątek: Alternatywy dla Eve? było: [Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.]  (Przeczytany 7389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yalien

  • Gość
To już było wałkowane. Niestety oprócz zawieszenia subskrybcji czy w wersji hard skasowana konta możemy tylko modlić się o konkurencyjną gierkę.  :( Niestety jak tu już ludzie pisali, raczej pewne jest, że znajdą się amerykańskie (inne) nastolatki gotowe płacić w IS za różne rzeczy. Więc dla hardcorowców pozostaje słynne adapt or die...albo znajdź nową grę. :(

hmm, to może tak:
- czy jest obecnie alternatywne MMO w stylu EVE
- czy szykuje się jakieś alternatywne interesujęce space MMO

AreQ

  • Gość
AFAIK nie ma żadnego i nie będzie prezentującego poziomu Eve. oprócz wymienianego to dodać można Star Trek Online, ale nawet jako fan Star Treka mogę Ci powiedzieć nie graj w to. Do Eve to się w ogóle nie umywa. I ogólnie ssie (albo jak kto woli, właśnie nie chce nawet possać).

Z ciekawszych MMO jakie zostaną wydane niedługo to Star Wars The Old Republic, aczkolwiek to nie będzie Space MMO.

Jako że ten post i poprzedni zasługują na przeniesienie do Offtopicu do własnego tematu, od razu zapytam:
Czy tylko ja na SWTOR czekam czy są na Centrali inni również oczekujący? Ja nie mam jednak zamiaru przestać grać w Eve bo to 2 różne gry.

silvia

  • Gość
Ploty chodza o Jumpgate Evolution w sierpniu...

HammerSnake

  • Gość
W stylu w eve masz niszowe darkfall online.

-full loot
-skupione na pvp
-pve to grind

Cała reszta to klony wowa/lineage.

Wspominany wyżej Star Wars The Old Republic to też klon wowa. W wielu wywiadach twórcy mówili właśnie, że wzorowali się na wowie.

FN

  • Gość
Jako że ten post i poprzedni zasługują na przeniesienie do Offtopicu do własnego tematu, od razu zapytam:
Czy tylko ja na SWTOR czekam czy są na Centrali inni również oczekujący? Ja nie mam jednak zamiaru przestać grać w Eve bo to 2 różne gry.

+1
 0bserwuje rozwój od 2008r tego mmo , ostatni game play zyskał 300% do dynamiki  w stosunku np. do gp. z E3 2010. co mnie bardzo ucieszyło (sry za offtop)

laphiel

  • Gość
problem jest taki za ja bede gral w TOR , chcociazby zeby zobaczyc fabue, ale czy zostane... widzialem gameplay movies, i to jest doslownie super klon WoW-a in space, swieta trojca (tank, healer, DPS) spam skilami, na poczatku bioware mialo koncepcje zrobienia czegos oryginalnego, potem przyszli prawnicy z EA <_<

co do eve-podobnych.

Niby jest Blackj prophecy... i niech sobie jest.
Jumpgate evolution... moze kiedys bedizie

Cala nadzieja w Infinity ( o ile kiedys to skoncza)

No i dodatkowo nastepny frontier, chociaz t nie MMO, a;le bedie mial multiplayer.


AreQ

  • Gość
Wspominany wyżej Star Wars The Old Republic to też klon wowa. W wielu wywiadach twórcy mówili właśnie, że wzorowali się na wowie.
Najciekawsze jest to, że wiele osób tak mówi i żadna z nich nie grała (bo jak mogła), a każdy betatester temu przeczy. Oczywiście pewne podobieństwa są. Aczkolwiek to jak powiedzieć że WoW to klon MU :D

Proszę o wydzielenie tych postów :)

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Cala nadzieja w Infinity ( o ile kiedys to skoncza)

Mogłeś dorzucić: http://www.infinity-universe.com/Infinity/index.php
Swoją drogą wygląda pięknie. Ale czy wyrośnie coś z tego w ogóle ? EVE v2.0 ? Pomarzyć....

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
http://www.entropiauniverse.com/

Kiedyś gra nazywała się Project Entropia. Było to pierwsze MMO w jakie grałem lata temu. Niby do pewnego stopnia free to play, natomiast waluta to przekonwertowane $. Są tez statki, więc a nuż komuś spasuje.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

FN

  • Gość
Na początku bio ware kombinowali z D&D co widać na pierwszych gejm plejach ale przekombinowali w chu** a czas leci miało być bardziej taktycznie jak w kotorach wyjdzie zręcznościówka w systemie wowoym. (http://www.youtube.com/watch?v=itlOcEZLpN0&feature=related ku*** czy oni nie wiedzą co to fraps -_-) Znacząco poprawili animacje dzięki czemu gra zyskuje na dynamice myśle że to plus

HammerSnake

  • Gość
Najciekawsze jest to, że wiele osób tak mówi i żadna z nich nie grała (bo jak mogła), a każdy betatester temu przeczy. Oczywiście pewne podobieństwa są. Aczkolwiek to jak powiedzieć że WoW to klon MU :D

Proszę o wydzielenie tych postów :)
Obejrzałem filmiki z instancji questów i to mi wystarczy nie muszę być za klawiaturą wystarczy, że widzę jak ktoś inny napierdala 2h.

Cytuj
widzialem gameplay movies, i to jest doslownie super klon WoW-a in space, swieta trojca (tank, healer, DPS)
this.

FN

  • Gość
a czy w takim razie potrafisz powiedzieć ile funkcjonuje dziś systemów w grach rpg i je opisać? Bo nazwać coś kolonem czegoś każdy głupi potrafi
edit
miałem na myśli mechanikę gry SW TOR  a nie szeroko pojęte słowo rpg ;p , ( święta trójca (tank, dps & heal) występuje również w L2  )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 11:52:32 wysłana przez FN »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Cytuj
a czy w takim razie potrafisz powiedzieć ile funkcjonuje dziś systemów w grach rpg
EEE? Myslałem że to topic o mmo eve podobnych nie o rpg

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
http://www.entropiauniverse.com/
No właśnie żeby coś tam kupić to trzeba najpierw wyłożyć zielone i to ile zielonych wyłożysz ma istotny wpływ na Twoje możliwości w grze czyli coś o co jest burza w EVE.

CMHQ_Widget

  • Gość
Z EVEopodobnych to jest chyba tylko Perpetuum Online, ale osobiście odradzam. Poza tym koszt zabawy zapewne wszystkich odstraszy, możliwość gry tylko za real kasę i to niemałą 9 euro.

A dlaczego odradzam? Twórcy gry powiedzieli wprost że tworzą niszową grę i nie chcą tłumów. A małe nasycenie graczami tragicznie się odczuwa w grze. Brak itemów na markecie więc wszystko kosztuje jak na Batorym, do tego tendencja do tworzenia tylko 2 stron konfliktu, co nie jest zbyt fascynujące. Do tego brak balansu, za duże bonusy rzędu 15-20%, które sumarycznie ze skillami, lepszymi modułami i innymi dodatkami tworzą bonusy po 100% do wszystkiego, w rezultacie mega wyjadacz sam zabija 3 statki tej samej klasy. Dla przykładu, macie Megasa, wpada na Was Brutix i Megas i zabija Was w 5-10 sekund. Chore? Tak raz zginąłem w Perpetuum.

Duży plus to NPCe, nie mają może kosmicznie wygórowanego AI, nie robią nic specjalnego ale potrafią zabić jak się chwilę zagapicie. Straciłem 2 razy mecha w takiej sytuacji, że zrobiłem wielkie oczy. A wszystko dzięki brakowi sustaina, przez co łatwo stracić wyczucie, a potem na głowę spawnuje się kolejny gość, który daje weba i już nie wyjdziecie, ewentualnie ratujesz się DPSem albo idealnym zarządzaniem energią. Raz wjechałem na pole "frytek" sztuk 6. Dostałem weby, perma jamm i neuty. Zabijały mnie lekko 5 minut ale zabiły. Racenie w grupie, to jest to.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
No właśnie żeby coś tam kupić to trzeba najpierw wyłożyć zielone i to ile zielonych wyłożysz ma istotny wpływ na Twoje możliwości w grze czyli coś o co jest burza w EVE.

Niekoniecznie. Nie wiem jak jest obecnie, ale gdy jeszcze grałem starczyło wyłożyć równowartość 10$ i za to spokojnie dało się wyskillować do poziomu umożliwiającego dalsze zarabianie kasy w grze i samowystarczalność. Jak to się ma do miesięcznej subskrypcji? Zresztą, właśnie isntaluje klienta i sprawdzę co się zmieniło za ten czas. Ciekawe, czy po 10 latach przetrwało moje konto? :)
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

AreQ

  • Gość
Swoją drogą zapomniałem wspomnieć o BSG Online, na silniku inifinity. Mnie osobiście się nie podobała, do tego rzeczy z IS przynajmniej na początku powodowały że człowiek "z portfelem" miał po 1 dniu to, co Ty po 2 tygodniach.
Ja przestałem w to grac ze względu na laga, laga, laga i bugi (bugi w fazie open beta to jednak normalne i pewnie teraz poprawili).

NeX

  • Gość
  Entropia, to właśnie wspominane wcześniej Calypso, ale to gra z zupełnie innej bajki. Ekonomiczne strzeladło z dwustronną wymianą gotówki i wirtuala. Gra służy do robienia biznesu, a jak kogoś to nie interesuje, to buli za armor, guny, ammo, oraz remonty i sobie wesoło biega za zwierzątkami robiąc jedynie za rynek zbytu i robola. Ja strzelałem za jakieś 50 zł miesięcznie, tyle gotówki na zwykłą rozrywkę wystarczało.

  Farmienie gotówki na początkowym poziomie jest tak mozole, że próby zarobienia na PLEXa w EVE podczas triala, to przy tym pikuś. Gra się zaczyna tak naprawdę gdy potrafisz już konkurować rozmiarem walleta i posiadanych inwestycji przynajmniej z właścicielami lokalnych straganów. O księżycach za 300k USD, to można sobie pogadać z kumplami. O ile pamiętam, żadna spółdzielnie graczy się nie przebiła. Wszystkie są własnością negocjowanych inwestorów.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
problem jest taki za ja bede gral w TOR , chcociazby zeby zobaczyc fabue, ale czy zostane... widzialem gameplay movies, i to jest doslownie super klon WoW-a in space, swieta trojca (tank, healer, DPS) spam skilami,


Jedna z wielu opcji (misje, plexy, anomalki, wh)
Tank - Damnation
Healer - Guardian
DPS - Abaddon

Spam skillami - no coz przynajmniej cos robisz, bo w EvE masz F1 i ctrl klik - lock target ;p

laphiel

  • Gość
ale damnation moze byc tez supportem, moze byc tez DPSem 9 chociaz nienaljlepszym) i moze byc healerem. No i nie musze orbic nowej postaci zeby zmienic shipa. pozatym tank nie ma pozatym nie grozi mi ze damnation odpali skila i spowoduje ze nasze DPS beda walic w damnation zamiast w logistyki <_<

yalien

  • Gość
Kurka wodna,

Czyli jak wynika z wypowiedzi to w zasadzie tak kompleksowej gry jak EVE to raczej nie ma ...
Zalamka jednym slowem

laphiel

  • Gość
no niestety. Ta eve-colone o mechach moze byc ciekawa (Perpetuum)

Goomich

  • Gość
DPS - Abaddon

So fucking wrong. :psyccp:

HammerSnake

  • Gość
Kurka wodna,

Czyli jak wynika z wypowiedzi to w zasadzie tak kompleksowej gry jak EVE to raczej nie ma ...
Zalamka jednym slowem
W świecie sci-ficiton nie ma.

W fantasy tak - darkfall, nawet nie wiem czy nie jest bardziej rozbudowany od eve.

http://www.youtube.com/watch?v=_bYYT6Wg3Gg
http://www.youtube.com/user/Soushibo?feature=mhee#p/u/12/RfuIFg_7R14

Gry się robi stupid simple, aby było dużo potencjalnych graczy, a eve czy darkfall to takie garażówki zrobione przez zapaleńców. Teraz żadna porządna firma nie będzie robić gry z potencjalnym poziomem playerbase +-100 tysięcy,

Starakopara

  • Gość
(...) od razu zapytam:
Czy tylko ja na SWTOR czekam czy są na Centrali inni również oczekujący? Ja nie mam jednak zamiaru przestać grać w Eve bo to 2 różne gry.

ja czekam na SWTOR  i już się niecierpliwię :)

HammerSnake

  • Gość
w sumie też czekam na swotor, ale zamierzam ściągnąć traila i zwiedzić świat  :P

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Ja mam nadzieję że SWTOR to będzie prawdziwy rpg z dobrą historią grywalny w grupach kilkuosobowych.
Bo na nic innego bym nie liczył z tym tytułem....

DFO grałem, jest spoko. Mniej złożone jak chodzi o industry i mechanike niz eve, ale bardzo dobrze dopasowane do konwencji fantasy, dużo jest celowo utrudniane (jak np loot po itemie z okienka do okienka, lezacych na sobie i sie zaslaniających, jak w UO daaaawno temu). Dosc duzy grind (po przyspieszaniu, kiedys byl masakryczny) ale wszystko skill based i szybko mozna miec grywalna postać a gra de facto jest fpsem (i to dokładnie F bo TPP to się włącza tylko jak masz wyjętą pałę do magii). Imo dobra gra.
To co warto o niej dodać to NIESAMOWICIE ZAJEBISCIE ZAPROJEKTOWANY swiat. Nie widziałem nigdy lepiej zaprojektowanego swiata, wykorzystujacego kazdy kawalek terenu, nie ma nic identycznego a czasem mozna odkryc jakąś jaskinie albo coś po dwóch tygodniach jeżdzenia koło niej 3x dziennie...

laphiel

  • Gość
jest jescze jedna mozliwosc:

http://www.swgemu.com

pre-Cu ^^

AreQ

  • Gość
Ja mam nadzieję że SWTOR to będzie prawdziwy rpg z dobrą historią grywalny w grupach kilkuosobowych.
Bo na nic innego bym nie liczył z tym tytułem....
Między innymi tym ma być właśnie. Historia ma stanowić naprawdę dużą rzecz, bah, nawet jheden z beta testerów mówił, iż robiąc questy i rozwijając historię lepiej się expi niż próbać grindować. Bioware widać nie robi gry z grindem:) i to bardzo dobrze.

Swego czasu miaa powstać gra na pdostawie StarGate, ale neistety, studio zbankrutowało i nikt nie chce tego przejąć, a mogłoby to też być coś naprawdę dobrego. Może by tak nie zepsuli jak Battlestara:P

Generalnie zanim zacząłem grać w Eve szukałem jakiekogolwiek MMO w klimacie SF, i niestety ;-) Eve była jedynym który się do czegokolwiek nadawał:) I zacząłem grać mimo że była płatna co wcześniej mi się nie zdarzało :P