Śmietnisko > Off Topic

Nowy Komputer -prosze o porade

(1/3) > >>

Stary Pierdola:
Czas na nowy komputer , stary HP nx 7400 lap top już w zasadzie nie wyrabia się z Eve ani z filmami HD  , które tak często oglądam , zdecydowałem się na desktop i po przeczytaniu setek postów i publikacji wypociłem cos takiego:


VIDEO:GF GTX 260, 896МB Asus ENGTX260 Glaciator Plus/HTDI/896MD3, PCI-E, DDR3, 448bit, 2xDVI (HDCP), TV Out       

MOTHERBOARD:Gigabyte H55M-S2H, H55, LGA1156, DDR3, PCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA, mATX    

POWER:500W, Thermaltake Litepower, 120mm FAN, Active PFC (PF > 0.9)    

RAM:2x2GB DDR3 1333MHz Corsair CMV4GX3M2A1333C9

PROCESSOR:Core i5 750 Quad Core (2.66GHz, 8MB, LGA1156) BOX    

HARD DRIVE:1000GB Samsung, SATA2, 7200rpm, 32MB

Monitor mam to znaczy będę używał TV LCD  tak jak dotychczas , gram w zasadzie tylko w Eve ale mam dostęp do wszystkich nowych gier tak , ze chętnie bym czasami pograł , oglądam codziennie filmy i seriale HD 720p/1080p.

Cena tego zestawu w Bułgarii gdzie teraz mieszkam to około 800-900 Euro tak ze jak coś zaproponujecie to żeby nie było droższe.

Nie wiem czy Power Supply 500W to wystarczy dlatego zamieściłem to w zestawie...

Mam zamiar kupić legalna kopie OS Windows , jaki konkretnie polecacie bo później trudno o zmianę (legalna) i czy ma to być 32 czy 64 bitowa wersja?

Optycznego playera nie podaje bo będzie to najtańszy  model jaki znajdę.


Proszę o poradę i z góry dziękuje za pomoc.

amra:
500Watt zasilacz to na pewno za malo, 500Watt to wymagania samego gt260 a gdzie reszta ?

silvia:
co ty gadasz, ze 500w to dla samego gt260? przeca to potrzebuje max 190watow.

@processor - zdajesz sobie sprawe, iz za rok nie bedziesz mial mozliwosci rozbudowy komputera, gdyz intel przestanie produkowac kolejne procesory dla tej podstawki? (ba, juz nawet nic nowego nie wyjdzie).
nie wiem jak z cenami mobo, ale za kilka dych wiecej dostaniesz core i7 920 w wersji D0, co wydawalo by sie rozsadniejszym wyborem niz to co ty wybrales (choc roznica jest niewidoczna pomiedzy oboma).


Platfusek:
Ta karta graficzna jest dość przestarzała, stary proces technologiczny, nie obsługuje nawet dx10.1, ekonomicznie nie warta swojej ceny. Dorzuć trochę grosza do radeona 5850, zasilacz 500w starczy lecz w niewiele wyższej cenie znajdziesz 600-650w a biorąc pod uwagę że zasilacze mają najlepszą sprawność w okolicy połowy obciążenia, było by akurat (zasilacze Corsair się dobrze kalkulują cenowo). OS Windows 7 Home Premium 64bit, przy 32bitowcu system nie będzie ci potrafił obsłużyć więcej niż 3gb ramu.

Straszny:

--- Cytat: Platfusek w Maj 27, 2010, 22:21:17 ---Ta karta graficzna jest dość przestarzała, stary proces technologiczny, nie obsługuje nawet dx10.1, ekonomicznie nie warta swojej ceny. Dorzuć trochę grosza do radeona 5850, zasilacz 500w starczy lecz w niewiele wyższej cenie znajdziesz 600-650w a biorąc pod uwagę że zasilacze mają najlepszą sprawność w okolicy połowy obciążenia, było by akurat (zasilacze Corsair się dobrze kalkulują cenowo). OS Windows 7 Home Premium 64bit, przy 32bitowcu system nie będzie ci potrafił obsłużyć więcej niż 3gb ramu.

--- Koniec cytatu ---

DX10.1- gdyby nie to że praktycznie wogóle nie ma gier a te które są nic nie dają za dodatkowe .1, to może wtedy miałoby to sens? To samo jest z DX11 póki co.

Win7 64bit wymaga wielu nowych programów i sprawia więcej kłopotów, wersja 32bit jest zdecydowanie bardziej kompatybilna ze starszym softem, płyta obsłuży od 3,2 do 3,6 GB, zależnie od konkretnego modelu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej