Autor Wątek: Terminologia 'in Eve'  (Przeczytany 8289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Terminologia 'in Eve'
« dnia: Wrzesień 05, 2007, 14:17:06 »
Jako ze dzial sie rozpoczyna, to moze zaczne watek z terminologia :) Prosze o uzupelnianie, bede modyfikowal pierwszy post. Chodzi mi bardziej o terminologie zdarzen, bytow itp niz statkow modulow itp.

a wiec jako ze jestem aktualnie na polnocy, to moze zaczne od tego:

- stara polnoc - aktualnie tego terminu uzywa sie w odniesieniu do alliansow przed inwazja na D2, czyli RAZOR, MM itp
- nowa polnoc - to termin uzywany w odniesieniu do alliansow, ktore najechaly D2 i osiedlily sie na czesci terenow D2
- BoB pets - kiedys termin uzywany w odniesieniu do wszystkich bytow zaprzyjaznionych z alliansem 'Band of Brothers'. Aktualnie termin wyszedl troszke z uzycia poniewaz byty zaprzyjaznione rozproszyly sie po galaktyce.
- NAP - Non Aggresion Pact - mowi sie, ze ktos jest znapowany z kims - oznacza to nic innego tylko zaprzyjaznione byty (allianse, korporacje)
- blue, red to someone - okreslenie wyciagniete z mechaniki gry Eve. Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview, jesli ktos jest wrogiem, dostaje kolor czerwony, lub po prostu brak jakiegokolwiek koloru. Dlatego tez czesciej uslyszysz, ze ktos jest blue do kogos, niz ze jest red.
- '-10' - zwrot takze zapozyczony z samej gry. oznacza wrogie nastawienie pomiedzy bytami
- KOS - czyli Kill on Sight - mowiac krotko, wszystko co nie jest przyjacielem, jest wrogiem i jak tylko sie pojawi, trzeba go ubic ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 09:47:01 wysłana przez Hastrabull »
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

korpusz

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2007, 14:27:28 »

- blue, red to someone - okreslenie wyciagniete z mechaniki gry Eve. Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview, jesli ktos jest wrogiem, dostaje kolor czerwony, lub po prostu brak jakiegokolwiek koloru. Dlatego tez czesciej uslyszysz, ze ktos jest blue do kogos, niz ze jest red.
Przyjeło się ustawiać +/dodatnie standingi które się objawiają niebieskim kwadracikiem z bialym plusem na overview, natomiast do wrogów ustawia się -/ujemne standingi które co powoduje wyświetlenie się czerwonego kwadracika z minusem na overview.

Tak mi przyszło na myśl, coś w tym stylu nie będzie wprowadzać ludzi w błąd, że kolorki mają komuś ustawiać ;) Ludzie są różni

PS> dodałbym też termin NBSI

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 14:29:18 wysłana przez korpusz »

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2007, 14:53:47 »
PS> dodałbym też termin NBSI

Oprocz NBSI (Not Blue Shoot It) mozna dodac jeszcze NRDS (Not Red Don't Shoot). Z NRDS spotkalem sie w Great Wildlands - co prawda malo kto uzywa tej zasady  :uglystupid2: :knuppel2:

sepa

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:04:06 »
Ej no my uzywomy, w GW wlasnie.

No i jest jeszcze IRRF - If Red Run Fast - rzeczywista zasada wyznawana przez zdecydowana wiekszosc graczy... (40 kolesi w stacji bo 1 host na localu...)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:07:35 »
No i jest jeszcze IRRF - If Red Run Fast - rzeczywista zasada wyznawana przez zdecydowana wiekszosc graczy... (40 kolesi w stacji bo 1 host na localu...)

 ;D :D :2funny: smutna rzeczywistosc  :buck2: :knuppel2: :knuppel2: i jak tu ich upolowac ?  :coolsmiley: :smitten:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 15:09:24 wysłana przez Tomash Kovahlsky »

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:10:18 »
Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview

Nie chcę się czepiać - ale jak ktoś ma ustawione wyświetlanie "blue" na overview to jest lamer nie z tej ziemi  :coolsmiley:
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:21:52 »
Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview

Nie chcę się czepiać - ale jak ktoś ma ustawione wyświetlanie "blue" na overview to jest lamer nie z tej ziemi  :coolsmiley:

no wlasnie sie czepiasz :) nie chodzi teraz, jak kto ma ustawione overview, tylko co oznacza 'blue' :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

LordJohny

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2007, 16:21:04 »
dodaj KOS

Ellaine

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2007, 16:29:56 »
Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview
Nie chcę się czepiać - ale jak ktoś ma ustawione wyświetlanie "blue" na overview to jest lamer nie z tej ziemi  :coolsmiley:
To znaczy ze nie jest w danej chwili w gangu albo ze uzywa remote reperek :)

LordJohny

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2007, 08:21:52 »
Nie chcę się czepiać - ale jak ktoś ma ustawione wyświetlanie "blue" na overview to jest lamer nie z tej ziemi  :coolsmiley:
To znaczy ze nie jest w danej chwili w gangu albo ze uzywa remote reperek :)

remote uzywa sie tak ze widzisz broadcast i z niego lockujesz.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2007, 08:39:35 »
remote uzywa sie tak ze widzisz broadcast i z niego lockujesz.

To prawda ale ważny jest też dystans. Remote reppery mają ograniczony zasięg i trzeba dbać o to aby nie zdryfować zbyt daleko od kolegów z gangu.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:09:18 »
Jesli ktos jest twoim przyjacielem, przyjelo sie ustawiac kolor niebieski na overview
Nie chcę się czepiać - ale jak ktoś ma ustawione wyświetlanie "blue" na overview to jest lamer nie z tej ziemi  :coolsmiley:
To znaczy ze nie jest w danej chwili w gangu albo ze uzywa remote reperek :)

Nie kombinuj! żadnych niebieskich w overview! Do remote reperek używa się okienka z Winga albo Squad.  >:(
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:44:41 »
panowie, terminologia! Nie schodzimy z tematu!

ego zostaw w szafce, lodowce, lozku, cipce kobiety, gdzie wolisz, ale nie przynos go tutaj!
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Gregorius

  • Gość
Odp: Terminologia 'in Eve'
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:54:34 »
hehe widać nowy moderator działa pełną parą  O0
dla czystości topicu - proponuję posty niezwiązane z tematem wrzucać do jakiegoś offtopicoewgo śmietniczka :) [ew. wydzielić do tematu o overview]

Pozdrawiam!