Autor Wątek: Wii + komputer/monitor  (Przeczytany 5442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
Wii + komputer/monitor
« dnia: Październik 25, 2010, 16:06:26 »
Wszedlem w posiadanie Wii i chcialbym ja podlaczyc do monitora i/lub komputera. Problem polega na tym ze kabel Wii <-> TV to 3x chinch, a moj monitor ma DVI i D-Sub. Googlalem dosc mocno i okazalo sie ze:
- jest potrzebne magiczne pudelko VGA BOX, ale wtedy bede musial podlaczyc komputer do monitora przez D-Sub czego z racji jakosci chcialbym uniknac.
- kolejna opcja jest to, ze moge zakupic kabel Component (cokolwiek to nie znaczy - organoleptycznie stwierdzilem ze na wyjsciu do TV ma 5x chinch) + przejsciowke + kabel 3x chinch <-> D-Sub - koszt markowych kabli (nie z allegro) to ok. 300zł a do tego spora szansa na znieksztalcenie obrazu.

Teraz wpadl mi do glowy nowy pomysl, otoz zakupic tuner TV i podlaczyc konsole pod niego. Jesli ktos ma wiedze czy to zadziala i jeszcze moglby odpowiedni tuner polecic bylbym wdzieczny.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2010, 16:15:25 »
Może troszkę OT ale ... nie za dużo chcesz tych przejściówek robić? Swoją drogą za cenę niewiele większą niż 300 zł już pewnie jakiś tv sobie znajdziesz używany np od znajomego (może o takim rozwiązaniu jeszcze pomyśl?).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2010, 16:17:07 »
Parafrazując stary dowcip "Gdybym chciał grać, nie brałbym się za Wiiiiiiii" :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2010, 16:19:11 »
Może troszkę OT ale ... nie za dużo chcesz tych przejściówek robić? Swoją drogą za cenę niewiele większą niż 300 zł już pewnie jakiś tv sobie znajdziesz używany np od znajomego (może o takim rozwiązaniu jeszcze pomyśl?).

Dokladnie to samo mi przyszlo do glowy jak podliczylem cene kabli ;) Stad szukanie alternatyw a tuner tv jesli to bedzie dzialac to i tak mialem kupic nie mialem tylko motywacji.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2010, 16:20:50 »
1. AFAIK przez tuner będzie najbardziej żałosna jakość (Wii ma w ogóle wyjście RF? jak cyfrowe to jeszcze ok, ale jak analog to kicha)

2. component to po prosturóżne składowe obrazu analogowo.

3. jakość component imo będzie taka sama jak d-sub

sc0rp

  • Gość
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2010, 16:24:43 »
1. AFAIK przez tuner będzie najbardziej żałosna jakość (Wii ma w ogóle wyjście RF? jak cyfrowe to jeszcze ok, ale jak analog to kicha)
Nie wiem co to wyjscie RF. Wii ma takie:
Cytuj
Porty:
- Jedno gniazdo na kartę SD,
- AV multi-port: S-video, composite, component,
- Analog (left/right) audio / DPLII,
- Cztery porty dla kontrolerów od GameCube'a,
- Dwa sloty na kart pamięci od GC,
- Dwa porty USB,
- Możliwość podłączenia do czterech WiiMote'ów,
- Obsługuje 12cm i 8cm nośniki (płyty Wii i GC), jednak nie odtwarza filmów DVD.


Czyli jakie rozwiazanie polecasz po za zakupem TV (to bylby absurd zeby do nagrody dokupowac TV ;) ?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Wii + komputer/monitor
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2010, 16:34:58 »
albo tuner z s-video (jeśli znajdziesz, ja swój tuner chyba z 7 lat temu kupowałem więc nie znam rynku) albo magic box. chyba tylko to poza dedykowanym tv. Generalnie unikaj interface'u composite, reszta będzie (wg mnie) zbliżonej jakości)