Autor Wątek: Dolar $  (Przeczytany 67775 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 18, 2009, 16:39:53 »
To co obstawiamy co zetną w lipcu ?  :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 20, 2009, 21:08:44 »
Jakby w TV przypadkiem pominęli to w Angli dziś na posiedzeniu BoE "klepnięto" druk 50 mld funtów:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601102&sid=aHyy3JVQHCzE&refer=uk

A w USA zapowiedziano "zwiększony skup obligacji" (po ludzku - zwiększony druk kasy)

http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aApnVJt5uKQg&refer=home

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 21, 2009, 21:19:57 »
UFF ale dzień na dolarze spada dolar,akcje i co najważniejsze obligacje - US Treasurys

Ale dziś jeszcze nie jest TEN dzień  :P

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 21, 2009, 23:50:31 »
Jak drukują to sektor finansowy spada. Za to surowce w górę, więc spekulanci zacierają łapki.

W ciągu ostatnich 2 tygodni żywność na rynkach międzynarodowych podrożała o 10-20%.
Znowu pompują, tyle że szybciej niż zwykle. Jak teraz padnie to się już chyba nie podniesie.

wróżenie z fusów mode off

pam param pam pam ;)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 22, 2009, 16:32:47 »
a mozecie jasniej mosci panowie? ja niewiele z ekonomii wiem
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 22, 2009, 20:31:28 »
Ok w mega skrócie dla laików z ekonomii :

Mamy kryzys który ma taki przebieg:
1.W 2001 pękła w US bańka "dot comowa" (bańka na giełdzie na spółkach internetowch).
2. W efekcie FED obniżył stopy procentowe (koszt na jaki banki pożyczają kase) i zrobił inną bańkę na domkach. Wszyscy (bankierzy bo robili kase, politycy bo mieli wzrost gospodarczy) byli szczęśliwi póki rosło.
3. Pod koniec zaczęło wolniej rosnąć więc magicy z US przerobili kredyty hipoteczne na obligacje o najwyższej wiarygodności a domy były sprzedawane wszystkim. Kredyty na 400 000 $ dowstawali bezrobotni, bez zabezpieczenia i zarobków.
4. Te obligacje w momencie jak ceny domków pękły(były sztucznie nadmuchane) stały się lewymi kwitami. (Kwoty są naprawde poważne w US w pewnym momencie sprzedawano coś co na zdjęciach wygląda jak kibel w Bieszczadach na łące w środku lasu po 400 000 $).
5. Banki które były umoczone w lewe kwity powinny zbańczyć ale problem jest taki że jest ich za dużo. Jeśli wszyscy wystartują na raz do bańkomatu to mamy krach systemu(polecam wpisy na blogu Adama Dudy).
6. Na zachodzie rządy wsypują tone kasy żeby się banki nie rozwaliły i dalej działał obecny system.
7. Wsypanie tony kasy nic nie daje bo obligacji było za dużo. Banki haltują akcje kredytową dla firm i konsumentów (koniec września, październik ubiegłego roku) zaczyna rosnąć bezrobocie.
8. Rośnie bezrobocie to spada konsumpcja( w TV gadają o kryzysie to se ludzie nie kupią nowego hummera bo go tak naprawdę nie potrzebują. W Stanach ludzie średnio w tym czasie oddają około 50-60% pensji na raty no mają kredyt na dom, 2 auta, kredyt studencki, 3 telewizory i inne bzdury). Zadłuyżenie jest ogromne bo ludzie działali w stylu reklam Mastercard - " To to i to kosztuje tyle a za reszte zapłacisz kartą"
9. {stan obecny} rośnie deficyt w państwach zachodnich. Perspektywa dla nich jest ponura(obejrzyj strukture demograficzną i zobowązania emerytalne, zdrowotne)}. Państwa zaczynają bankrutować.


TL:TR - Hastra mamy 3 lata. Potem nie będzie dolara ani funta a świat się baaardzo zmieni.
Tako rzecze Yogos.

edit
Żebyśmy mieli jasność - niektóre państwa już sobie nie radzą z długiem więc pod hasłem Quantetive Easing ukrywają drukowanie pieniążków.

Np. USA i Wielka Brytania.

DaBlades

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 23, 2009, 20:14:16 »
mamy 3 lata? optymista  ;)
Najlepsze jest to, iż nikt tak naprawde nie wie jak duży jest to problem. Ja cały czas twierdze, że zburzenie miliona domów w USA byłoby i szybsze i tańsze i prawdopodobnie dało lepsze rezultaty niż "plany ratowania"

Yogos wybierasz miejsce po lewej czy prawej stronie od wejścia do biedronki?  ;D


Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 23, 2009, 20:51:05 »
 ;)
Jeśli wariant piwniczno-konserwowy dojdzie do skutku to do Biedrony wchodze środkiem z łokciami wysoko w górze pracując na całego kolanami  :diabeł:


A na poważnie to myślę że na dolarze gwałtowne ruchy zaczną się tej jesieni i nastąpi stopniowe zmonetyzowanie długu i duża inflacja które sprawią że za 3-5 lat będzie dewaluacja dolara i obcinanie zer z banknotów.

I życie się będzie toczyć dalej.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 23, 2009, 21:49:15 »
Umarł król, niech żyje król. Świat oleje dolca będzie przy tym trochę stolca ale chiny pociągną do przodu i tylko yankee będą łykać gorzkie piguły własnej dumy :P (kurde poetyckość tego mojego wpisu mnie poraziła ;) )

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 24, 2009, 07:16:15 »
Artykulik w Financial Times w sam raz dla osób lubiących mainstreamowe media  :)

Chwiejna sytuacja na rynku ujawnia niepewność inwestorów




Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 25, 2009, 08:21:01 »
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 25, 2009, 11:33:14 »
Generalnie i w naprawdę wielkim skrócie mówiąc - wszyscy jesteśmy w bagnie, ale niektórzy mają głębiej pod stopami i wciąż się zapadają, a pytanie jest typu jak głęboko już siedzą.

Jak na mój gust to albo będzie kompletny rozpad i na scenie nikt nie zostanie (Chiny też upadną), albo będziemy mieli sytuację jak w Japonii w całym zachodnim świecie przez kolejne 10-20 lat.
Najgorsze, że praktycznie nie ma sposobu by cokolwiek poza gaciami uratować.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 25, 2009, 11:45:06 »
Czyli jednym slowem powinienem zaczac kupowac konserwy i chomikowac je po katach, bo 2012 to rzeczywiscie bedzie koniec swiata ale nie poprzez rozwalenie nas przez nibiru ale z powodu trzesienia ziemi w gospodarce swiatowej?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 25, 2009, 11:51:58 »
Dramaty na rynku walutowym i akcji nie powodują magicznego znikania fabryk, dróg i pól. Gospodarcza apokalipsa wyrosła na kryzysie wirtualnych pieniędzy jest równie realna co gospodarczy raj wyrosły na manipulacji wirtualnymi pieniędzmi. To znaczy - może się zdarzyć ale nie utrzyma się wiecznie.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 25, 2009, 12:06:48 »

5. Banki które były umoczone w lewe kwity powinny zbańczyć ale problem jest taki że jest ich za dużo. Jeśli wszyscy wystartują na raz do bańkomatu to mamy krach systemu(polecam wpisy na blogu Adama Dudy).

ci co trzymają gotówkę w banku umoczą, zaś inni mający trwałe aktywa wyjdą na prowadzenie.
A propos Chin, zaczeli zbywać amerykańskie obligacje na rzecz surowców.
Wojna o surowce - jak nic będzie agresja USA na Iran i Sudan, które dostarczają ropy dla Chin

YANNICK

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 25, 2009, 12:12:18 »
(...)A propos Chin, zaczeli zbywać amerykańskie obligacje na rzecz surowców.
(...)

Masz świeższe info niż to: LINK, czy tylko zgadujesz? Financial Times twierdzi coś odwrotnego.

DaBlades

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 25, 2009, 12:35:01 »
Dramaty na rynku walutowym i akcji nie powodują magicznego znikania fabryk, dróg i pól.

Niestety powoduje, z powodu utraty płynności i konieczności zapewnienia dodatkowych środków na rezerwach oraz z powodu trwającej w najlepsze walki o depozyty (ale mądre zdanie mi się trafiło  ;D) banki odmawiają wielu firmom np odnowienia lini kredytowej co powoduje konieczność natychmiastowego spłacenia całości zadłużenia na tej lini. Znam już kilka przypadków, gdzie firmy nie miały na to środków i była ogólnie doopa  :-\ ??? ::)
Nie mówie już nawet o nieudzielaniu kredytów inwestycyjnych, które zapewniają np remonty urządzeń produkcyjnych.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 25, 2009, 13:00:20 »
Niestety powoduje, z powodu utraty płynności i konieczności zapewnienia dodatkowych środków na rezerwach oraz z powodu trwającej w najlepsze walki o depozyty (ale mądre zdanie mi się trafiło  ;D) banki odmawiają wielu firmom np odnowienia lini kredytowej co powoduje konieczność natychmiastowego spłacenia całości zadłużenia na tej lini. Znam już kilka przypadków, gdzie firmy nie miały na to środków i była ogólnie doopa  :-\ ??? ::)
Nie mówie już nawet o nieudzielaniu kredytów inwestycyjnych, które zapewniają np remonty urządzeń produkcyjnych.
Dokładnie to dzieje się w imporcie na całym świecie (rzeczywiście oprócz Chin, póki co ;) )
Pada import więc padają też fabryki, które produkowały na eksport.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 25, 2009, 13:56:47 »
Masz świeższe info niż to: LINK, czy tylko zgadujesz? Financial Times twierdzi coś odwrotnego.

czytałem na Bloomberg, jakieś 2 miesiace temu.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 25, 2009, 14:33:02 »
Masz świeższe info niż to: LINK, czy tylko zgadujesz? Financial Times twierdzi coś odwrotnego.

Magiczne słowo klucz tutaj to - "KRÓTKOTERMINOWY"

Chińczycy sprzedali obligacje długoterminowe i przeszli na krótko terminowe które dużo łatwiej sprzedać. Oni nie są głupi i jeśli nagle rzuciliby na rynek swoją stertę obligacji to by go szlag trafił a oni stracili by kase.
Gro ludz mówi żę przyjęli inną taktyke - obligacje które wszyscy mają na oku zostawili tam gdzie są skracając terminy na nich i przygotowując się do szybkiej ewakuacji. A tymczasem pod zastaw tych papierów po cichu wzięli pożyczki i za nie kupują surowce na rynkach na potęge.

Szczególne wzięcie ma miedź i ropa.
Odkurzyli nawet swoje stare tankowce które już nie pływają i zalewają je po sam szczyt przerabiając na pływające cysterny.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 25, 2009, 14:36:28 »
wojna jak nic wisi w powietrzu, na Bliskim Wschodzie

KennethWolf

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 25, 2009, 18:19:27 »
Pewnie tak będzie, ciekawi mnie jaki kurs obierze EU, i gdzie m się znajdziemy. Dopóki mi ruskie czy szkopskie czołgi nie przejadą przez ogródek to wszystko będzie dobrze :P

litestep

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 25, 2009, 21:36:29 »
A czemu akurat teraz ta wojna? Nie śledzę wieści ze świata na bieżąco więc może ktoś mnie oświeci.
Dopóki mi ruskie czy szkopskie czołgi nie przejadą przez ogródek to wszystko będzie dobrze :P
Tia, jeśli cokolwiek się będzie tam dziać to pokazowe zamachy w Europie są pewne i prawdopodobnie bardzo skutecznie  - kto by chciał wysyłać wojsko za granicę jeśli to ma oznaczać bomby wybuchające w koło domu?

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 25, 2009, 21:47:36 »
Korea sie zbroi (dzisiejszy news o probie jadrowej), Iran sie zbroi (kilka dni temu news o probach rakietowych) i juz masz powody do wojny :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

KennethWolf

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 25, 2009, 22:28:42 »
A czemu akurat teraz ta wojna? Nie śledzę wieści ze świata na bieżąco więc może ktoś mnie oświeci.
Tia, jeśli cokolwiek się będzie tam dziać to pokazowe zamachy w Europie są pewne i prawdopodobnie bardzo skutecznie  - kto by chciał wysyłać wojsko za granicę jeśli to ma oznaczać bomby wybuchające w koło domu?
szczerze mówiąc to ja właśnie po takich zamachach jestem bardziej skłonny wysyłać wojsko, nie z zemsty ale by pokazać że każdy zamach, każde porwanie kończy się reakcją a nie chowaniem ogona pod siebie, inaczej jeśli terroryści zobaczą że jednym czy dwoma zamachami można wymusić zmianę polityki dużych państw europejskich to zamachy będą coraz częstsze a nie rzadsze.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 25, 2009, 22:41:48 »
szczerze mówiąc to ja właśnie po takich zamachach jestem bardziej skłonny wysyłać wojsko, nie z zemsty ale by pokazać że każdy zamach, każde porwanie kończy się reakcją a nie chowaniem ogona pod siebie, inaczej jeśli terroryści zobaczą że jednym czy dwoma zamachami można wymusić zmianę polityki dużych państw europejskich to zamachy będą coraz częstsze a nie rzadsze.
Myślisz dokładnie tak jak prawdopodobnie myślą (i robią) ci "terroryści".
W nawiązaniu do tematu przypomnę wypowiedź Osamy z przed kilku lat: "nie zniszczymy USA konwencjonalnie, ale ekonomicznie" (z pamięci, więc cytat niedokładny)
so...
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


KennethWolf

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 26, 2009, 09:33:08 »
Myślisz dokładnie tak jak prawdopodobnie myślą (i robią) ci "terroryści".
W nawiązaniu do tematu przypomnę wypowiedź Osamy z przed kilku lat: "nie zniszczymy USA konwencjonalnie, ale ekonomicznie" (z pamięci, więc cytat niedokładny)
so...
e nie rozumiem, znaczy się moja opinia jest zła i należy uginać się do żądań terrorystów?
Osama nie miał z tym kryzysem nic wspólnego, yankesi sami się wykończyli przez chciwość i krótkowzroczność polityków (najpierw Clinton potem Bush, a najlepsze jest to że plan Obamy zakłada leczenie na zasadzie "czym się strułeś tym się lecz"  :2funny: i zamiast uspokoić gospodarkę rozhuśtają ją jeszcze bardziej - w ciągu 10 lat gwarantuje że będzie znów jakiś duży kryzys)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 26, 2009, 10:38:13 »
e nie rozumiem, znaczy się moja opinia jest zła i należy uginać się do żądań terrorystów?
Osama nie miał z tym kryzysem nic wspólnego, yankesi sami się wykończyli przez chciwość i krótkowzroczność polityków (najpierw Clinton potem Bush, a najlepsze jest to że plan Obamy zakłada leczenie na zasadzie "czym się strułeś tym się lecz"  :2funny: i zamiast uspokoić gospodarkę rozhuśtają ją jeszcze bardziej - w ciągu 10 lat gwarantuje że będzie znów jakiś duży kryzys)
Oni się w ten sposób bronią, więc idąc tym torem, nie należało im wchodzić z butami do domu.

Co do kryzysu, to nie ma co mówić o następnym, skoro ten się jeszcze nie rozkręcił.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 26, 2009, 10:59:08 »
szczerze mówiąc to ja właśnie po takich zamachach jestem bardziej skłonny wysyłać wojsko, nie z zemsty ale by pokazać że każdy zamach, każde porwanie kończy się reakcją a nie chowaniem ogona pod siebie, inaczej jeśli terroryści zobaczą że jednym czy dwoma zamachami można wymusić zmianę polityki dużych państw europejskich to zamachy będą coraz częstsze a nie rzadsze.

Właśnie o takie poparcie USA zabiega, chcą mieć opinię publiczną po swojej stronie - a to jest tylko PR-wa manipulacja. Nie daj się "reklamie w TV" - przypomij sobie histerię świńskiej grypy - ciekawe kto zarobił na tym najwięcej  :coolsmiley:
Destabilizacja sceny bliskowschodniej jest US $ na rękę, bo doprowadzi wcześniej czy później do kontroli nad regionem. A w konsekwencji nad strumieniem surowców. Pytanie na jaki rynek ropa trafia w dużych ilościach? Sudan i Iran dostarczają lwią część surowca do Chin, a kto ma najwięcej obligacji US $? Na pewno nie Putin.


edit: bardzo interesujący jest wątek bezpieczeństwa energetycznego, rozumianego również jako dostawy surowców energetycznych. UE podjęła inicjatywę Polski w sprawie budowy nowej nitki gazowej przez terytorium Turcji. Zapewne przyspieszy to wejście Turcji do wspólnoty (pierwszego państwa islamskiego w UE).
Oprócz tego otrzymaliśmy kasę z UE na budowę gazoportu w Gdańsku (!) oraz extra grant na budowę rurociągu "nabucco". Według mnie to spory sukces polskiej dyplomacji...


Firma BASF - inwestor w budowie rurociągu przedstawiła porównanie kosztów z rurociągiem Jamalskim. Co z nich wynika? Nie wiem jakie są założenia, więc nie jestem w stanie zweryfikować info:

- długość rurociągu: krótszy o 15% jest rurociąg morski
- nakłady kapitałowe (CAPEX) rurociągu Nord Stream są wyższe o 30%.
- koszty operacyjne (OPEX) rurociągu morskiego są niższe od naziemnego w stosunku 100 do 190. (przyjęto 25 lat jako okres obliczeń)
- koszty sumaryczne rurociągu Nord Stream są 15% niższe od alternatywy lądowej.


Ropa tez płynie
czy rurociąg BTC (Baku-Tbilisi-Ceyhan) przez Gruzję NIE miał ekonomicznego sensu? Kosztował 3,14 mld euro, budowa trwała prawie 10 lat, największym udziałowcem jest British Petroleum. W tureckim porcie Ceyhan ładuje się na tankowce, stamtąd do Europy Zachodniej. Turcja staje się graczem numer jeden ze względu na tranzyt surowców strategicznych.

"From a purely economic point of view, the BTC made no sense. A "BTK" pipeline, running from Baku through Tehran to Iran's Kharg Island, could have been built for, relatively speaking, next to nothing - and it would have had the added advantage of bypassing both mafia-corroded Georgia and wobbly Kurdish-populated Eastern Anatolia. That would have been the really cheap way to bring Caspian oil and gas to Europe.

The New Great Game ensured that that was not to be, and much followed from that decision."

http://atimes.com/atimes/Central_Asia/KC...


Innym problem, istotniejszym dla BTC jest Iran - najtańsze i najszybsze wyjście z tego regionu dla kaspijskiej ropy.

BIG WAR INCOMMING...

Straszny

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 26, 2009, 12:01:34 »
światełko w tunelu

http://ft.onet.pl/10,27372,korporacyjna_rewolucja_w_ameryce,artykul.html

(jedyne dla mnie lekarstwo na kryzys, ten i następne - jak najwięcej wolnego rynku na świecie - wolnego, czyli nie zdominowanego przez parę pseudo-rynkowych gigantycznych korporacji-monopolistów kierowanych przez grupę biurokratów, nie zwiazanych bezpośrednio z akcjonariuszami i właścicielami firm)

cytat za linkiem:
"Kapitalizm bez właścicieli okazał się porażką. Rysująca się na horyzoncie demokracja akcjonariuszy może być jednym z najważniejszych osiągnięć nowej administracji."

...ciekawe że do tak prostych wniosków dochodzą tak wielkim kryzysem....

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 26, 2009, 12:45:30 »
bełkot, wyobrażasz sobie np. 100 000 osób w jednej osobie?

edit" w Polsce cos takiego nazwano NFI - narodowy fundusz inwestycyjny - klapa do kwadratu

Straszny

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 26, 2009, 12:53:24 »
przepraszam Cie bardzo - ale dla mnie ludzie którzy teraz mówią o "war incoming" - to z kompletnie nie rozumieją sytuacji na rynkach.

Żadnej wojny teraz nie będzie, nawet moglbym sie zalożyć o sporo ISKów jak chcesz ;)

Kryzys dotyczy chorych problemów amerykańskiego wewnętrznego rynku, posranego od czasów dot-comów i bańki entuzjazmu do internetu. To jest pra-przyczyna. To że grupki biurokratów i prezesów wielkich korporacji podnieciły sie nowymi rynkami, spekulowały akcjami i obligacjami całkowcie ignorując alarmistyczne sygnały o chorych podstawach całej akcji sztucznie nadmuchanego rynku. To byli ludzie nie ponoszący zadnej odpowiedzialności, sztucznie podnoszący wartość zarządzanych firm wirtualnymi w gruncie rzeczy akcjami i obligacjami, za co sami sobie przyznawali gigantyczne góry pieniędzy (już realnych). Jest nadzieja że to sie skończy.

najbardziej rozbawiają mnie debilnei dobrane tytuły na takim onecie...
"Korporacyjna rewolucja w USA: kapitalizm okazał się porażką"

tak kretyńsko napisane ze OMG.. to właśnie zdrowy kapitalizm jest remedium na monopol systemu korporacyjno-urzędniczego jak wywołał kryzys.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 13:00:35 wysłana przez Scaryman »

Ellaine

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 26, 2009, 12:55:34 »
Przez cały czas gdzieś jest wojna :) Pytanie tylko gdzie i za ile :)

KennethWolf

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 26, 2009, 13:00:12 »
wojna wojną byleby się przez polskę nie przetoczyła :P
Scary masz rację, ale niestety na upadki megakorporacji nie pozwalają nie tylko kupieni politycy ale i "społeczeństwo" krzyczące o tragedii i wzroście bezrobocia. Ale firmy nierentowne, nie radzące sobie na rynku powinny upadać niezależnie od wielkości.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dolar $
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 26, 2009, 14:28:50 »
Scary, nic nie zrozumiałem co napisałeś. Sorki, moze przemęczenie albo co. Coś za bardzo "na skróty" tekst jest.

megakorporacje mają się dobrze, bo ich działalność jest zdyfersyfikowana, jak nie shipy to auta, jak nie pumpersy to miedź i jakoś leci. W pysk dostają najsłabsi gracze na rynku.
Jak, powiedzmy padnie Ford, to kupi go Shanghaj Motor Company albo wyznawcy boga Siwy.

Jak US$ wypadnie z rynku to walutą transakcyjna stanie się euro albo yuan, wsio ryba.
Może nie będzie business english tylko hindi inglisz, albo dialekt kantoński