Autor Wątek: Martinezo  (Przeczytany 7009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mark24

  • Gość
Martinezo
« dnia: Kwiecień 12, 2006, 12:45:50 »
to i ja si? dopisz?, bo chyba troch? przy Evce zostan?.

nickname: Martinezo

nacja: Minmatar, brutor

korporacja: NPC

biografia: brak


Aka Mark24 z forum mmorpg.pl.
Mia? by? pirat dlatego brutor, no ale zobaczymy na razie g?ównie PvE, zero miningu. Na razie nacisk na learningi, a potem skille przydatne w walce (chyba, ?e mi si? strzelanie znudzi).
Aktualnie szukam korporacji dzia?aj?cej na terenach Heimatar (czyli maimatarskiej chyba) lub towarzyszy do klepania trudniejszych misji/kompleksów, bo nie chce mi si? nigdzie przeprowadza?.
Genialna gra dla cz?owieka, który ma tylko kilka wolnych godzin tygodniowo :)

1.5mln SP (w tym 1.1mln w learningach, 300k ship command ;) ), w?asny cyclonek do misji lvl3.

Rhovana

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2006, 13:09:44 »
witaj :) dobrej zabawy ?ycz? :)

regis

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2006, 17:49:13 »
no przynajmniej rozsadnie learningami zaczal :P
+1 :P

redbart

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2006, 20:01:34 »
Ja te? zacz??em i si? nudzi?em 3 tygodnie.. :)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Martinezo
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2006, 22:19:22 »
Cytat: "regis"
no przynajmniej rozsadnie learningami zaczal :P
+1 :P

Dupa tam, a nie rozs?dnie ;)
Nie wciskajcie ludziom ciemnoty.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Ellaine

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2006, 22:25:02 »
Ja nierozs?dnie zacz??am od indykow.
Dzieki temu:
-jestem opozniona w rozwoju o okolo miesiaca wzgledem tych co zaczeli od learningow (ja przez jakis dlugi czas tylko basicki 4)
-jeszcze gram w eve - gdyby przyszlo mi siedziec 2 miesiace w stacji az do learningow advanced 4, to potem by mi sie nei chcialo ;)

Wiec summa sumarum, nierozsadne rozwiazanie wyszlo mi na dobre :)

Goomich

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2006, 07:20:33 »
Cytat: "Ellaine"

-jeszcze gram w eve - gdyby przyszlo mi siedziec 2 miesiace w stacji az do learningow advanced 4, to potem by mi sie nei chcialo ;)


W jaki sposób, siedz?c 2 miesi?ce na stacji, mo?na zarobi? po 4,5 mln na ksi??ki?

mark24

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2006, 08:07:16 »
nikt nie siedzia? na stacji, aktualnie trzaskam misje lvl3, i jestem w po?owie drogi do w?asnego battleshipa (chodzi o cash).
Wyskillowanie do BC to raptem 200k SP. Wyskillowanie do BS-a to jakie? 300 - 350k SP.
Misje lvl3 przy pewnej dozie samozaparcia i nak?adzie czasu (warp tu warp tam) da si? zrobi? BC.

Fit to w ogóle groszowe sprawy, chyba, ?e kto? koniecznie chce mie? wsz?dzie lvl5 - ja w wiekszo?ci zadowalam si? 2-3. Indyka te? ju? mam.
I nie mam wszystkich learnigów advanced - na to trzeba prawie 2mln SP.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Martinezo
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2006, 09:10:43 »
Cytat: "mark24"
nikt nie siedzia? na stacji, aktualnie trzaskam misje lvl3, i jestem w po?owie drogi do w?asnego battleshipa (chodzi o cash).
Wyskillowanie do BC to raptem 200k SP. Wyskillowanie do BS-a to jakie? 300 - 350k SP.


Pytanie tylko po co lata? statkiem którego nie mo?na:
a. odpowiednio wyposa?y?
b. odpowiednio wykorzysta?
 :?:

Cytat: "mark24"

Misje lvl3 przy pewnej dozie samozaparcia i nak?adzie czasu (warp tu warp tam) da si? zrobi? BC.

Tu masz dowód, ?e najlepiej to zosta? przy cruiserkach i zrobi? lvl4-5 w cruiserkach i minimum lvl4 w towarzysz?cych (engineering, electronics, mechanics, gunnery).
W BC da si? solo zrobi? lvl4 misje. Zajmuje to troszk? czasu, ale niewiele wi?cej jak w BSie.

Cytat: "mark24"

Fit to w ogóle groszowe sprawy, chyba, ?e kto? koniecznie chce mie? wsz?dzie lvl5 - ja w wiekszo?ci zadowalam si? 2-3. Indyka te? ju? mam.
I nie mam wszystkich learnigów advanced - na to trzeba prawie 2mln SP.

Zadowalasz si?... dobrze powiedziane, bo jakby? mia? lepiej podci?gni?te to by?by? po prostu zadowolony, bo nagle okr?t sta?by si? maszynk? siej?c? postrach w?ród RATów... Zrobienie lvl4 w wi?kszo?ci wypadków to raptem 2-3 dni (licz?c od 0)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

mark24

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2006, 09:42:29 »
latanie cruiserem robi?c misje lvl2 za 20-200k ISK i 20-200LP jest ?rednio zabawne. Zreszt? zrobi?em ich chyba ponad setk? i strasznie mnie to znudzi?o.
Wole si? troch? pom?czy? i zrobi? jedn? misj? za 1.5mln ISK i 1500LP - raz, ?e jest to jakie? wyzwanie dla niedoskillowanego BC (szczególnie Massive attack czy Extravaganza), a dwa, ?e takie wyzwania nie pozwalaj? na nud?.

I chyba przy okazji mo?na nauczy? si? troch? mechaniki gry. Po stracie 2x BC na pierwszej misji lvl3, zrobi?em ich ju? 16 (wczoraj mia?em important store) i nie by?o wi?kszych problemów. Gdybym robi? te same misje BS-em, który ma 2x wi?cej wszystkiego, pewnie po?owy tych rzeczy bym si? nie nauczy?...

Fakt faktem fit jest ch..., mam ma?o shieldów, ma?o armoru, beznadziejne naprawiaczki, s?abe resisty, wi?kszo?ci fajnych rzeczy nie mog? zamontowa?, albo mnie na nie nie sta?, ale wszystko przyjdzie z czasem.


Cytuj
Zrobienie lvl4 w wi?kszo?ci wypadków to raptem 2-3 dni (licz?c od 0)...


a zrobienie lvl3 to raptem 1 dzie?, lvl4 minus lvl3 to najcz??ciej 5% ró?nicy. Matematycznie rzecz bior?c nie op?aca mi si? po?wi?ca? kolejnych ~2dni by mie? 5% powera wi?cej. W przysz?o?ci owszem nie omieszkam si? za to wzi??.

Zreszt? ka?dy ma swój sposób na dobr? zabaw? :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Martinezo
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:34:37 »
Cytat: "mark24"
Cytuj
Zrobienie lvl4 w wi?kszo?ci wypadków to raptem 2-3 dni (licz?c od 0)...

a zrobienie lvl3 to raptem 1 dzie?, lvl4 minus lvl3 to najcz??ciej 5% ró?nicy. Matematycznie rzecz bior?c nie op?aca mi si? po?wi?ca? kolejnych ~2dni by mie? 5% powera wi?cej. W przysz?o?ci owszem nie omieszkam si? za to wzi??.

Zreszt? ka?dy ma swój sposób na dobr? zabaw? :)


Racja...
Wiesz... dla tych dodatkowych 2-3-5% to sporo ludzi robi lvl5 trwaj?cy nawet i ponad miesi?c (no w?a?nie... wczoraj mi si? sko?czy? BS lvl5)  :twisted:
Racja... nie b?d? Ci mówi? jak masz prowadzi? swoj? zabaw? :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:36:03 »
Cytat: "Dormio"
Cytat: "mark24"
nikt nie siedzia? na stacji, aktualnie trzaskam misje lvl3, i jestem w po?owie drogi do w?asnego battleshipa (chodzi o cash).
Wyskillowanie do BC to raptem 200k SP. Wyskillowanie do BS-a to jakie? 300 - 350k SP.


Pytanie tylko po co lata? statkiem którego nie mo?na:
a. odpowiednio wyposa?y?
b. odpowiednio wykorzysta?
 :?:


Etam.
To jest gunnery 5 (chyba jedyny skill na 5, no moze jeszcze dronki), small turrent 3 med turret 3, large turret 3, ze 100k w dodatkowych gunnery, tak ze 100k w engineering, ze 100k w electronics, frig 4, cruz 4, command 4, bs 3, ze 100k w social, ze 100k w navigation etc. Dociaganie duzej ilosci skilli na 3 i tego co potrzebne na 4 jest szybkie i daje tak jakos polowe mocy, jaka uzyskalibysmy inwestujac tu dzikie miliony SP. A ta polowa mocy w BSie daje mozliwosc spokojnego robienia misji lvl 3 po dwoch miesiacach gry zamiast osmiu. Trzeba tylko uwazac na pvp, bo na tym poziomie stracic BSa to szkoda.
Oczywiscie, latwo powiedziec ze lepiej jest miec super wyskillowane wszystko, i po co wogole BSy jak mozna wszystko fajnie robic w HACu i ze bez 10m w gunnery to nie ma co sie bawic, ale jest sporo ludzi, ktorzy by chcieli cos robic przez te miesiace zanim skille dojda na ten poziom :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Martinezo
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2006, 11:30:48 »
Nie wiem... mo?e masz racj?, a ja si? nie znam...  :twisted:
W ka?dym razie jak zaczyna?em zabaw? z misjami lvl4, to mia?em problem robi? Brutixem nawet misje lvl3. Dominix sobie radzi?, ale i tak straci?em na misjach (lvl4) 3szt.
Obecnie zrobi?em ju? ponad 10 misji lvl4 w?a?nie w Brutixie i robi mi si? je co najmniej przyjemnie. A w miedzyczasie w?a?ciwie nie dodawa?em nowych skilli tylko podnios?em 2 lub 3 w?a?nie na lvl5 (np. cruiser) i mo?e z 3-5 na lvl4 (w gunnery). Ba, ?eby by?o ciekawiej, to obecnie BC mam na lvl3...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2006, 11:51:08 »
Ja nie przecze, ze przyjemnie miec miliony skilli i wymiatac w malym statku albo srednim. Chodzi mi jeno o to, ze przyjemnie jest rowniez moc cos zrobic wczesniej i latanie fregata przez pol roku jest pozbawione uroku.

pc5

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2006, 12:41:34 »
Cytat: "Ellaine"
Ja nie przecze, ze przyjemnie miec miliony skilli i wymiatac w malym statku albo srednim. Chodzi mi jeno o to, ze przyjemnie jest rowniez moc cos zrobic wczesniej i latanie fregata przez pol roku jest pozbawione uroku.


No przepraszam, ja latam fregat? i to Assault :P I nie zamierzam przesiada? si? na co? wi?cej ni? cruza w walce, bo wol? si? WYSPECIALIZOWA? w jakich? dziedzinach. Np ogólnie Gallente + drony + Raile/Blaster na max. No i co wtedy? Ishkur ?wietnie nadaje si? na PvP, Thorax podobnie, Dominix nie wspomn?. I nie tylko do PvP. Ech du?o by tu gada?. Kiedy? narzeka?em, ?e nie podoba mi si? Gallente rasa i ich styl gry, a teraz... zwrot o 180 stopni :)

Chodzi w?a?nie o specjalizacje. Wielu ludzi inwestuje w wiele skili na raz, przez co ma si? wszystko i nic zarazem. Oczywi?cie fajnie jest mie? du?o skili i móc robi? wiele rzeczy, czemu nie? Sprawdza si? tutaj powiedzenie, ?e nie chodzi o ilo?? ale jako??.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Martinezo
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:14:05 »
Cytat: "pc5"
Chodzi w?a?nie o specjalizacje. Wielu ludzi inwestuje w wiele skili na raz, przez co ma si? wszystko i nic zarazem. Oczywi?cie fajnie jest mie? du?o skili i móc robi? wiele rzeczy, czemu nie? Sprawdza si? tutaj powiedzenie, ?e nie chodzi o ilo?? ale jako??.


No chyba, ?e si? jest w trakcie trenowania profesji Skill Collector  :twisted:


PS
Mam 180 na 324 wyszczególniane przez ECM...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

surt

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:19:32 »
a ja powiem tak ;) oplaca sie w lerningi na poczatku zaatakowac.

pamietam chyba ktos tam po 3 miesiacach gry mojej zapytal mnie sie ile mam sp i okazalo sie ze przegonilem juz go a zaczol ponad jeden miesiac wczesniej grac odemnie. dfakt ze w sp na matematyce a nie w skilach uzytkowych liczby byly ale ogolnie bardzo sie oplaca.

oczywiscie cziezko jest na poczatku malo robic nie miec czym latac i robic lerningi zarabiajac na knigi na misjach lev 2 ;) (tak ja robilem we fregacie).

ale pozniej wszystko naprawde duzo szybciej idzie i jak ktos chce pograc ponad rok czasu w gre to oplaca sie robic lerningi na poczatku ;)

Ellaine

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:45:35 »
Specjalista czy nie, zasadniczo musi miec podstawowy zestaw skilli poprawiajacych ogolnie latanie z gunnery, engineering, navigation, mechanic, electronics. Jest to dosc duzy zestaw skilli, ktore przydaja sie praktycznie kazdemu. Rozwiniecie ich (lacznie to kilkadziesiat skilli) na poczatku daje dobre warunki do latania jako noob BCem albo BSem :)

klosiuu

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2006, 16:43:31 »
Cytat: "Ellaine"
na poczatku daje dobre warunki do latania jako noob BCem albo BSem :)


nOOb i BS to sa pojecia sprzeczne

jaki jest sens we wsiadaniu przez nOOb w statkek, którego nie bedzie mogl pozadnie sfitowac i efektywnie wykozystac, efekty pozniej sa takie, ze sie takiego zawodnika w BS'ie ceptorem zjada

Ellaine

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2006, 16:45:03 »
Nie ma takich efektow, bo taki zawodnik robi sobie misje lvl 3 a nie bawi sie w pvp. Bedac noobem w pvp to raczej warto latac czyms jak najtanszym :)

pc5

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2006, 02:24:35 »
Cytat: "klosiuu"
Cytat: "Ellaine"
na poczatku daje dobre warunki do latania jako noob BCem albo BSem :)


nOOb i BS to sa pojecia sprzeczne

jaki jest sens we wsiadaniu przez nOOb w statkek, którego nie bedzie mogl pozadnie sfitowac i efektywnie wykozystac, efekty pozniej sa takie, ze sie takiego zawodnika w BS'ie ceptorem zjada


Pan Goonsow nie widzial, Pan zobaczy...

mark24

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2006, 07:38:26 »
Cytat: "Ellaine"
Nie ma takich efektow, bo taki zawodnik robi sobie misje lvl 3 a nie bawi sie w pvp. Bedac noobem w pvp to raczej warto latac czyms jak najtanszym :)


dok?adnie przecie? ja nie b?d? lata? po systemach 0.4 i ni?ej, nie udaj? si? tym BS do 0.0, tylko b?d? ten stateczek traktowa? jako ?atwy sposób do zarobienia wi?kszej kasy na coraz dro?sze skille. A wi?ksza kasa to misje lvl3 i lvl4.

pc5

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:36:02 »
Cytat: "mark24"
Cytat: "Ellaine"
Nie ma takich efektow, bo taki zawodnik robi sobie misje lvl 3 a nie bawi sie w pvp. Bedac noobem w pvp to raczej warto latac czyms jak najtanszym :)


dok?adnie przecie? ja nie b?d? lata? po systemach 0.4 i ni?ej, nie udaj? si? tym BS do 0.0, tylko b?d? ten stateczek traktowa? jako ?atwy sposób do zarobienia wi?kszej kasy na coraz dro?sze skille. A wi?ksza kasa to misje lvl3 i lvl4.


Pan straci BSa na tych misjach, Pan zobaczy... :]

mark24

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:58:09 »
nie s?dz? - od ~20 misji lvl3 nie straci?em niedoskillowanego cyclone'a, w tym 2x extravaganza, 2x massive attack, wi?c BS-a tym bardziej nie strac?. A lvl4 - zobaczymy :P Pewnie kilka pójdzie do piachu, ale od tego jest ubezpieczenie. No i nie mam jeszcze dobrego agenta lvl4.

Locutus

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:18:29 »
Witaj w?ród evowiczów

pc5

  • Gość
Martinezo
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2006, 20:38:46 »
Cytat: "mark24"
nie s?dz? - od ~20 misji lvl3 nie straci?em niedoskillowanego cyclone'a, w tym 2x extravaganza, 2x massive attack, wi?c BS-a tym bardziej nie strac?. A lvl4 - zobaczymy :P Pewnie kilka pójdzie do piachu, ale od tego jest ubezpieczenie. No i nie mam jeszcze dobrego agenta lvl4.


Lvl3 to wiesz... S? misje lvl4 na których traci si? równo BSy. Rekord to chyba 5 na raz pad?o z tego co mi wiadomo od kolegów. Lvl3 ola?, lvl4 MO?E by? wyzwaniem do pewnego momentu.