Autor Wątek: Idziemy do woja  (Przeczytany 148713 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 27, 2015, 11:35:23 »
Problemem polskiej gospodarki jest to, że na poziomie MŚP biorą się za nią goście o kompetencji poganiacza bydła i podobnym wykształceniu, pierwsza inwestycja jaką robią to Porshe Cayenne. druga to zatrudnienie miss powiatu w recepcji, żeby było w tej robocie co poruchać, a potem zdziwko że kasa się skonczyła jak na koniec miesiąca trzeba podatki i pensje zapłacić.

Otóż to.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 27, 2015, 11:35:45 »
Isen, tak wiem, jak nie stać cie zapłacić 1200 zusu i 40% innych podatków to nie otwieraj firmy, popularne pierdolenie idiotów. Ja podziwiam ludzi prowadzących małe osiedlowe sklepy, kwiaciarnie itd. Oni traktują to chyba jako hobby, bo po zapłaceniu wasalowi wszystkiego to już chyba tylko na podstawowe potrzeby zostaje. ALE NIE MAJĄ INNEGO KURWA WYJŚCIA BO ALBO TAK ALBO KURWA BEZROBOCIE. A z tego cudownego zusu mają dokładny chuj, bo oni na l4 nie pójdą, jak zachorują to i tak maja daninę oddać.

Reszty komentować nie mam zamiaru, bo to pierdolenia komentować nie mam ochoty.

To może zróbmy inaczej, będzie fajnie. Podnieśmy podatki a za "zarobione" pieniądze zwiększmy social, bo zdechnie więcej firm i będzie więcej bezrobotnych. W sumie to może nie, więcej ludzi wyjebie z tego kraju i pójdzie tam gdzie da się żyć. Albo zróbmy tylko firmy państwowe, przecież prywatny przedsiębiorca to wyłącznie Pan Janusz o którym pisze isen. W oficjalnych statystykach powie się że mamy 100% zatrudnienia a kto się nie zgadza to Janusz i chuj mu w dupę. Sytuacja win-win. Wy czasem czytacie to co piszecie, albo zastanawiacie się zanim wyrazicie opinie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2015, 11:43:36 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Koszyk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: NC.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 27, 2015, 11:49:48 »
Ja jestem za zakupem Amerykanskich ciupag, tyle że moim zdaniem wystarczy jedna dobrze wycelowana w polski parlament.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 27, 2015, 11:50:28 »
Ale serio, co byś chciał? Żyć w kraju bez danin publicznych? I pewnie jeszcze darmowe szkoły i dobre drogi mieć?  ;D

Ja nie twierdzę, że Polska jest rajem, a nasz system działa sprawnie. ZUS jest niewydajny, generuje nadużycia, jest niekompetentny i działa niezgodnie z prawem. Sami się z żoną aktualnie z ZUSem procesujemy, to co oni wypisują w pismach to już nawet nie jest głupota, to jest kurewska bezczelność i nie musisz mnie do tego przekonywać, bo jak mi facet z ZUSu pisze, że sami sobie jesteśmy winni, bo nie złożyliśmy zastrzeżeń do protokołu kontroli, podczas gdy ZUS nawet nas o prowadzonej kontroli nie poinformował i od razu przypieprzył decyzję, to się człowiekowi wszystkie noże w kieszeniach otwierają...

Co nie zmienia faktu, że to nie jest "systemowe" ciśnięcie MŚP, tylko niewydolność polskiego aparatu urzędniczego, który od czasów wspaniałej II Rzeczpospolitej opiera się na zasadzie Bierny, Mierny, ale Wierny. Komuna tylko wzmocniła ten model. To kwestia ludzi, a nie systemu. Pierdolenie, jakie to ZUSy są złe i jaki to raj byśmy mieli w bezpodatkowym korwinlandzie jest exactly pierdoleniem.

Na temat tego, jak można by organizować mały biznes to nie ma sensu wypisywać epistoł, nie mam na to czasu ani ochoty. Ale jakimś cudem na świecie mogą funkcjonować spółdzielnie, kooperatywy, ludzie jakoś się dogadują, zakładają wspólnie biznesy, tylko u nas kurwa każdy musi na swoje, bo się boi, że go sąsiad w dupę wyrucha, zanim on zdąży wyruchać sąsiada. No i mógłby se lepsze Cayenne kupić, niż moje.

To pisałem ja, przedsiębiorca jednoosobowy. :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 27, 2015, 11:52:45 »
Przeczytaj to, co napisałem, a nie dopowiadaj sobie. To, że Niemcy narzucają nam swoje prawo, a sami na przykład korzystają z naszej taniej siły roboczej w fabrykach niemieckich firm w Polsce - to jest oczywiście świństwo. Ale popatrz na komunikację ze strony polskich transportowców. Oni nie dostrzegają niczego złego w tym, że Polak pracuje za ułamek pensji Niemca robiąc tę samą albo lepszą robotę. Liczy się tylko i wyłącznie to, że oni zarobią mniej (tak, wiem jakie są marże - nadal jednak koszty funkcjonowania firmy transportowej w PL są dużo niższe niż DE).

Dlatego jesteśmy konkurencyjni, a jak mi niemiec piszę w związku z obniżką cen paliwa proszę drastycznie obniżyć ceny. Nasza komunikacja jest na takim poziome, że jesteśmy branżą która przynosi 12% PKB w tym kraju. Jedyna która nie prosi o dopłaty i pierdoły. Samowystarczalna, pracowaliśmy ciężkie lata na ten stan i jak nie rozumiesz, że z powodu tańszych usług nasza konkurencyjność spadnie to sorry, ale ludzie potracą pracę i Ci kierowcy co tak bardzo krzycza okażą się bez pracy to będzie wesoło.

Cytuj
W sumie nie dziwię się Twojej reakcji, podobnie zachowuje się prezes TLP, z którym znam się dobre kilkanaście lat.

A ja znam się z dyrektorami w Rabenie czy Schenkerze i sądzą to samo. Możemy się wyliczać kto kogo zna.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 27, 2015, 12:03:08 »
Isen, tak wiem, jak nie stać cie zapłacić 1200 zusu i 40% innych podatków to nie otwieraj firmy, popularne pierdolenie idiotów. Ja podziwiam ludzi prowadzących małe osiedlowe sklepy, kwiaciarnie itd. Oni traktują to chyba jako hobby, bo po zapłaceniu wasalowi wszystkiego to już chyba tylko na podstawowe potrzeby zostaje. ALE NIE MAJĄ INNEGO KURWA WYJŚCIA BO ALBO TAK ALBO KURWA BEZROBOCIE. A z tego cudownego zusu mają dokładny chuj, bo oni na l4 nie pójdą, jak zachorują to i tak maja daninę oddać.

Reszty komentować nie mam zamiaru, bo to pierdolenia komentować nie mam ochoty.

To może zróbmy inaczej, będzie fajnie. Podnieśmy podatki a za "zarobione" pieniądze zwiększmy social, bo zdechnie więcej firm i będzie więcej bezrobotnych. W sumie to może nie, więcej ludzi wyjebie z tego kraju i pójdzie tam gdzie da się żyć. Albo zróbmy tylko firmy państwowe, przecież prywatny przedsiębiorca to wyłącznie Pan Janusz o którym pisze isen. W oficjalnych statystykach powie się że mamy 100% zatrudnienia a kto się nie zgadza to Janusz i chuj mu w dupę. Sytuacja win-win. Wy czasem czytacie to co piszecie, albo zastanawiacie się zanim wyrazicie opinie?

Zapominasz jeszcze że w tym pierdolonym kraju choć byś pracował uczciwie przez 20 lat to jak pójdziesz na bezrobocie to ci będą przez rok płacili a potem żegnaj gienia.


Glass +1
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 27, 2015, 12:03:45 »
To pisałem ja, przedsiębiorca jednoosobowy. :)

A odpiszę Ci ja przedsiębiorca jednoosobowy. I żeby nie było, problem z zusem mnie nie dotyczy, podatki też na miękko biorę na klatę, nie jest to dla mnie duże obciążenie. Ale tak ja jak i Ty mamy ten komfort że działamy w branżach które mają ten luksus że sobie poradzą bo o klienta walczyć w zasadzie nie muszą. Ale widzę że nie pochyliłeś się nad problemem innych branży i piszesz ze swojego stołka. Jak nowa i mała firma bez większego kapitału ma sobie radzić? Dla takich firm wymyślono kwotę wolną by na początku miały swoisty boost. Konkurencji dla średnich i wielkich koncernów i tak nie stanowią, ale dają coś istotnego dla lokalnej społeczności PRACĘ. Więcej kasy w firmie -> więcej miejsc pracy. Więcej pracy więcej kasy na konsumpcję. Większa konsumpcja większy wpływ z "tymczasowego" 23% vatu.. Więcej ulg dla małych firm -> więcej firm. W takich warunkach, mając niskie bezrobocie januszowe firmy same zdechną bo nikt nie będzie chciał tam pracować. Ale utrzymując bezrobocie na wysokim poziomie państwo samo wspiera patologie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 27, 2015, 12:06:44 »
Zapominasz jeszcze że w tym pierdolonym kraju choć byś pracował uczciwie przez 20 lat to jak pójdziesz na bezrobocie to ci będą przez rok płacili a potem żegnaj gienia.

Imo tych zasiłków nie powinno być ;) no ale fakt tych bezrobotnych rynek pracy musiałby mieć możliwość wchłonąć. Na obecnych zasadach nie ma komu, bo ludzie boją się kurewsko realnego bankructwa za sprawą podatków, lub jeszcze zabawniejszej kontroli ze skarbówki.

@Isen, nie nie chciałbym żyć w kraju bez podatków bo to by oznaczało prywatne szpitale (tak jakby obecnie było inaczej..), prywatne szkolnictwo itd. A to już jest kurewstwo żeby osoba która miała pecha urodzić się biednie miała game over na starcie. Ale współistnienie podatku dochodowego, vatu, akcyz i opłat miedzy innymi za autostrady postawione za nasze pieniądze jest niepojęte. Powiedz mi że rozumiesz ;) To istnieje po to żeby nie wyszło na jaw że podatki w Polsce to nie 40% tylko 70+. Nie mógłby istnieć jeden podatek, jawnie mówiący ile płacisz? Trzeba to ukrywać?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 27, 2015, 12:19:15 »
nigdy nie wiadomo gdzie jest punkt wrzenia w społeczeństwie
więc chyba trzeba ukrywać a przynajmniej nie nazywac tego wprost
p.s. a jak jest bardzo źle to próbuje się kanalizować tą energię w różne kierunki
najczęściej militarne :)
Sneer Quen

Koszyk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: NC.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 27, 2015, 12:35:08 »
Jak Polacy to takie oszołomy i Janusze chcacy zaczynać biznes od porszaków to jakim cudem w Angli 600 tysięcy tych Januszy zdołało załorzyć ponad 40 tysięcy małych firm.

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1295188,Wielka-Brytania-rosnie-liczba-firm-zakladanych-przez-Polakow

''Wyspy przyciągają również tych, którzy zamierzają rozpocząć biznes za granicą. Według szacunków Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej na tamtejszym rynku działa ok. 40 tys. firm założonych przez Polaków. Polacy należą do czołówki najbardziej przedsiębiorczych narodowości wśród imigrantów. Zachęcają ich warunki prowadzenia działalności. Zgodnie z tegorocznym raportem „Doing Business 2015” Banku Światowego na Wyspach wystarczy 6 dni, by założyć firmę (w Polsce – 30), a całą procedurę można wykonać online.''

W UK realny podatek to 8,5 % w Polsce słyszałem że 30% .

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 27, 2015, 12:55:26 »
Może tak zdołało że założyło firmę w 1 dzień w jednym okienku a opłaty typu ZUS i inne są niewspółmiernie niższe niż w polsze ?

Co do opłat za autostrady to nie dość że zapłaciłeś za budowę drogi to masz w paliwie podatek na utrzymanie tych drug a na końcu każą ci zapłacić nie małą stawkę za pokonanie każdego kilometra. Do tego wprowadzają elektroniczne bramki (na twój koszt) jak by nie mogli wprowadzić winiet.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 27, 2015, 13:00:45 »
W Polsce firmę również można założyć w jeden dzień, również w całości online, tylko łatwiej jest narzekać jak to jest źle.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 27, 2015, 13:04:30 »
Z tym zakładaniem to jest najmniejszy problem, problemem jest Zus. Powiedzmy że chciał bym założyć firmę remontową i zatrudnić 2 kolegów powiem ci że na legalu nie ma chuja żebyś wydolił no chyba że będziesz nieźle kroił klientów (prywatnych) na kasę albo dostaniesz robote w budżetówce
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 27, 2015, 13:12:55 »
Z tym zakładaniem to jest najmniejszy problem, problemem jest Zus. Powiedzmy że chciał bym założyć firmę remontową i zatrudnić 2 kolegów powiem ci że na legalu nie ma chuja żebyś wydolił no chyba że będziesz nieźle kroił klientów (prywatnych) na kasę albo dostaniesz robote w budżetówce

Oczywiście że ZUS jest większym problemem, niż szybkie zakładanie firmy. Ale że ten argument, jak to u nas trudno założyć firmę, pojawia się bardzo często, to pokazuję, że jest on argumentem z tzw. końca pleców i korwinową karmą dla kucy, a nie rzeczywistością.

Ale czy to jest wina ZUSu, czy wina tego, że dwaj inni Janusze zaoszczędzą na ZUSie dla 2 kolegów i pójdą do klienta "panie, ja to panu połowe taniej zrobie".

Gdyby całość gospodarki działała uczciwie, a nie na zasadzie jak tu wykombinować, żeby coś uszczknąć i na lewo przyoszczędzić, to ZUS nie byłby takim problemem.

No i wszystko fajnie, ale problem się zacznie jak dzięki wspólnym wysiłkom niegospodarnych urzędników i cwanych przedsiembiorcuf skończy się kasa w ZUSie. I co wtedy, panie Korwinie?

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 27, 2015, 13:18:28 »
Co ten Korwin ci babe zbałamucił że go tak wywołujesz ?

Może i ten Janusz bierze mniej ale jak by krzyczał  "normalną" cene za pomalowanie ściany 1500 pln to pracy nigdy nie znajdzie .
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 27, 2015, 13:21:59 »
No i wszystko fajnie, ale problem się zacznie jak dzięki wspólnym wysiłkom niegospodarnych urzędników i cwanych przedsiembiorcuf skończy się kasa w ZUSie. I co wtedy, panie Korwinie?

W normalnym kraju to jak oddaje swoje pieniądze na SWOJĄ emeryturę to one nie mają jak się skończyć bo je tam odkładam do kurwy nędzy i są moje. To po pierwsze panie.. Millerze? Donaldzie? Czy na kogo Ty tam głosujesz.

A cwani przedsiębiorcy biorą się stąd że albo chcesz być uczciwy wobec pracowników, albo klientów albo skarbówce. Wybierz jedno, no może 2. Chyba że chcesz na etat, wtedy się nie przejmujesz. Już Ci pisałem, patrzysz z punktu widzenia swojej kancelarii (czy co Ty tam masz) i najwyraźniej nie chce Ci się pomyśleć jak wygląda to z perspektywy mniej lukratywnych gałęzi gospodarki.

@fiti usługi budowlano remontowe akurat maja fajnie bo mogą robić bez faktury u osób prywatnych. Powiedzą trochę mniej i każdy zadowolony. I teraz uwaga, dziwna rzecz: pracownicy mają wyższe pensje, szef ma więcej kasy i każdy z nich może wydać więcej kasy na konsumpcję.. Gospodarka się wali, państwo biednieje, olaboga.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Anna Nietrzeba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: [CONDI] Goonswarm Federation
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 27, 2015, 13:38:45 »
W Zusie to największym problemem są wszelkie przywileje emerytalne i rózne uprzywilejowane kasty. Gdyby nie przywileje górnicze i rolnicy płacący groszowy krus(250zł na kwartał zamiast 1100 miesięcznie) to zus dla pozostałych "nieuprzywilejowanych" mógłby wynosić 40% mniej przy tej samej wypłacalnosci, od tego przede wszystkim trzeba zacząć, no ale nie znam nikogo kto dałby sobie odebrać dobrowolnie przywileje.
W drugiej kolejności należałby odebrać przywileje związkowe bo na logikę z jakiej racji pracodawca ma utrzymywać za własne pieniądze trutnie-zwiazkowców , chcą związków proszę bardzo ale niech utrzymują się z własnych składek.

Sponsored By Technetium  ;D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 27, 2015, 13:41:06 »
W normalnym kraju to jak oddaje swoje pieniądze na SWOJĄ emeryturę to one nie mają jak się skończyć bo je tam odkładam do kurwy nędzy i są moje. To po pierwsze panie.. Millerze? Donaldzie? Czy na kogo Ty tam głosujesz.

Donaldzie.
Serio? W jakim "normalnym kraju" masz taki system? W jakim kraju skazuje się emerytów na odstrzał, bo do tego ten Twój doskonały system się sprowadza, bo popacz popacz, biedaki za komuny żyli, nie dorobili się, niech teraz zdychają, haha, frajerzy?

http://ubezpieczenia-i-ryzyko.wiedza.diaboli.pl/ubezpieczenia-spoleczne-w-ue/

Tu masz ściągę. Który z tych modeli ubezpieczeń społecznych zakłada, że to co odłożysz jest Twoje i nikomu nic do tego? Aaa, zdaje się że ten kapitałowy, w USA, Chile i Argentynie. Czekaj czekaj, coś parę lat temu czytałem o tym, że argentyński system zbankrutował, nawet jakieś zamieszki były...

Cytuj
A cwani przedsiębiorcy biorą się stąd że albo chcesz być uczciwy wobec pracowników, albo klientów albo skarbówce. Wybierz jedno, no może 2. Chyba że chcesz na etat, wtedy się nie przejmujesz. Już Ci pisałem, patrzysz z punktu widzenia swojej kancelarii (czy co Ty tam masz) i najwyraźniej nie chce Ci się pomyśleć jak wygląda to z perspektywy mniej lukratywnych gałęzi gospodarki.

Nie, moim zdaniem cwani przedsiębiorcy biorą się przede wszystkim i w 99% z chciwości i cwaniactwa dla samego cwaniactwa? Myślisz, że w mojej branży nie ma gości, którzy kminią jak z ZFŚS kupić sobie jacht?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 27, 2015, 13:49:16 »
Wiem że jest inaczej niż idealnie, ale tak to działa w nowej zelandii i szokujące jest to że działa. W polsce jest (powinien być) okres przejściowy, co nie tłumaczy faktu że lepiej na te pieniądze kupować piwo i opierdolić butelki w skupie. Bo przelicznik kasy wsadzonej/wyjętej z zusu jest niższy. I co pan na to Dolaldzie jak już sobie tak jedziemy?

Cwanych przedsiębiorców wyhodował system, ale Ty widocznie nigdy tego nie zrozumiesz.

Aaa jeszcze wytłumacz mi proszę dlaczego nie opłaca się kwota wolna, chętnie posłucham. Bo póki co dopierdalasz się do pojedynczych zdań. A skoro się nie opłaca to po co podnosili ja o 2 zł? I dlaczego pomimo iż jest ustawowa kwota minimum biologicznego to ludzie muszą także od niej zapłacić podatki.

Nawet Twój idol emigrował, taki raj stworzył :D
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 27, 2015, 14:22:40 »
W Zusie to największym problemem są wszelkie przywileje emerytalne i rózne uprzywilejowane kasty. Gdyby nie przywileje górnicze i rolnicy płacący groszowy krus(250zł na kwartał zamiast 1100 miesięcznie) to zus dla pozostałych "nieuprzywilejowanych" mógłby wynosić 40% mniej przy tej samej wypłacalnosci, od tego przede wszystkim trzeba zacząć, no ale nie znam nikogo kto dałby sobie odebrać dobrowolnie przywileje.
W drugiej kolejności należałby odebrać przywileje związkowe bo na logikę z jakiej racji pracodawca ma utrzymywać za własne pieniądze trutnie-zwiazkowców , chcą związków proszę bardzo ale niech utrzymują się z własnych składek.

Jebać kasty już wcześniej ustaliliśmy że pomimo dopłat dla górników gdyby kompanie były dobrze zarządzane górnictwo wyszło by na swoje patrz : opłaca się przywieść węgiel z Australii pomimo iż są tam wyższe zarobki. Ale proszę nie wracajmy juz do tego tematu ;)

Mnie bardziej martwi banda wszechobecnych użędasow nawet ten cholerny niewypłacalny ZUS z tymi swoimi pałacami przesadza z zatrudnieniem.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 27, 2015, 14:25:25 »
Tak się walczy z bezrobociem w tym kraju.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 27, 2015, 14:28:28 »
Wiem że jest inaczej niż idealnie, ale tak to działa w nowej zelandii i szokujące jest to że działa. W polsce jest (powinien być) okres przejściowy, co nie tłumaczy faktu że lepiej na te pieniądze kupować piwo i opierdolić butelki w skupie. Bo przelicznik kasy wsadzonej/wyjętej z zusu jest niższy. I co pan na to Dolaldzie jak już sobie tak jedziemy?

Cwanych przedsiębiorców wyhodował system, ale Ty widocznie nigdy tego nie zrozumiesz.

Aaa jeszcze wytłumacz mi proszę dlaczego nie opłaca się kwota wolna, chętnie posłucham. Bo póki co dopierdalasz się do pojedynczych zdań. A skoro się nie opłaca to po co podnosili ja o 2 zł? I dlaczego pomimo iż jest ustawowa kwota minimum biologicznego to ludzie muszą także od niej zapłacić podatki.

Nawet Twój idol emigrował, taki raj stworzył :D

Okres przejściowy trwał by chyba z 40 lat, fajny pomysł na emerytury ma Kukiz a konkretnie model kanadyjski który praktycznie nie obciąża państwa.
http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_05/i-1148.pdf

I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 27, 2015, 14:55:27 »
Glass, serio porównujesz Polskę do Nowej Zelandii? Albo Kanady? Są jeszcze jakieś bardziej egzotyczne przykłady? Celowo nie wywlekałem Somalii, kraju przedsiębiorcami stojącego. :P

A poza tym chyba trochę mieszasz różne sprawy i pojęcia. Po pierwsze, w Polsce kwestię ubezpieczeń społecznych zaniedbywała każda poprzednia ekipa rządząca, nie tylko Donald. Wieszanie psów na PO, która w ogóle coś zaczęła w temacie robić - czyli naprawiać błędy ekipy Buzka - to jest po prostu dziecinne. Proszę Cię, OFE działało tak sprawnie, że z grubych dziesiątek tysięcy, które mi obiecywali jeszcze w pismach z 2009 nie zostały już nawet pisma, bo oszczędzają na papierze.

Zgadzam się, że KRUS, emerytury górnicze itp. - to są wszystko problemy nierozwiązane od lat 30 i byłoby super, żeby "ktoś" się za to wreszcie wziął, tylko jak w ogóle w okolicach tych tematów zaczynamy rozmawiać, to mamy najazd górników i rolników na Warszawę, i to samo społeczeństwo, które kurwi na ZUS i na niskie emerytury leci popierać słusznie protestujących przeciw złemu rządowi. To ja już nic nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Co do "stopy zwrotu" - nie spodziewam się, że ze złotówek włożonych w ZUS dostanę więcej niż z butelek w skupie, bo moja kasa idzie na emeryturę mojej matki, a nie moją. Tak ten system działa. Moja matka miała pecha urodzić się i pracować w PRLu i niestety odłożone przez nią książeczki itp. rzeczy straciły wartość w 1989. Skoro więc postulujesz likwidację ZUSu to powiedz mi proszę, z czego utrzymywać emerytów?

A, i to że na kogoś głosuję nie znaczy, że jest moim idolem, jakoś wyzbyłem się marzen o życiu w raju i nie spodziewam się po żadnej partii, że mi ten raj na ziemi zapewni.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 27, 2015, 15:12:14 »
Glass, serio porównujesz Polskę do Nowej Zelandii? Albo Kanady? Są jeszcze jakieś bardziej egzotyczne przykłady? Celowo nie wywlekałem Somalii, kraju przedsiębiorcami stojącego. :P

A dlaczego mam nie porównywać? W końcu jesteśmy wolni od ćwierćwiecza.

Proszę Cię, OFE działało tak sprawnie, że z grubych dziesiątek tysięcy, które mi obiecywali jeszcze w pismach z 2009 nie zostały już nawet pisma, bo oszczędzają na papierze.

Coś mi świta że jadąc na wakacje w Bieszczady, ze 2, 3 lata temu w radiu słuchałem o jakiejś aferze, że jakieś pieniądze zajebali czy coś. I podobno w zusie miały być bezpieczniejsze czy cóś.

Co do "stopy zwrotu" - nie spodziewam się, że ze złotówek włożonych w ZUS dostanę więcej niż z butelek w skupie, bo moja kasa idzie na emeryturę mojej matki, a nie moją. Tak ten system działa. Moja matka miała pecha urodzić się i pracować w PRLu i niestety odłożone przez nią książeczki itp. rzeczy straciły wartość w 1989. Skoro więc postulujesz likwidację ZUSu to powiedz mi proszę, z czego utrzymywać emerytów?

Nie wkładaj mi w usta słów które z nich nie padły. Nie jestem za likwidacją zusu bo większość ludzi nie potrafi oszczędzać i nic by nie odkładali. Ale mówienie że nie ma pieniędzy bo kogoś trzeba utrzymywać jest zwykłym kurewstwem. Wiesz czemu? Bo wiek emerytalny jest niższy od średniej długości życia o 10 lat. Zabawne prawda?

A, i to że na kogoś głosuję nie znaczy, że jest moim idolem, jakoś wyzbyłem się marzen o życiu w raju i nie spodziewam się po żadnej partii, że mi ten raj na ziemi zapewni.

To szukaj alternatyw i nie wspieraj mafii.

A może opierasz się na takich mundrościach jak tutaj:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/862042,wrobel-kwota-wolna-od-podatku-zlikwidujmy-ja-calkowicie.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2015, 15:24:37 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 27, 2015, 18:55:40 »
Okres przejściowy trwał by chyba z 40 lat, fajny pomysł na emerytury ma Kukiz a konkretnie model kanadyjski który praktycznie nie obciąża państwa.
http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_05/i-1148.pdf

Strona pierwsza:
Cytuj
W Kanadzie funkcjonuje trójfilarowy system zabezpieczenia emerytalno-rentowego osób starszych. Filar pierwszy gwarantuje obywatelom tego kraju pewien minimalny poziom zabezpieczenia na starość. Drugi filar ubezpieczeniowy (Canada Pension Plan - CPP) jest systemem państwowym, obejmującym wszystkich pracujących. Program istnieje od 1966 r. i jest administrowany przez rząd. Trzeci filar obejmuje prywatne kasy oszczędnościowo-emerytalne, tworzone głównie z inspiracji pracodawców i w dużej mierze przez nich finansowane.

A teraz dla odmiany jak jest w Polsce:
Cytuj
Polski system emerytalny opiera się na trzech filarach:
I filar – oparty na Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zarządzany przez ZUS,
II filar – oparty na otwartym funduszu emerytalnym (OFE),
III filar – oparty na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE), indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) i pracowniczy program emerytalny (PPE).

I i II filar są obowiązkowe. III filar jest dobrowolny i związany ulgami podatkowymi z tytułu odkładanych w nim środków.

strona druga:
Cytuj
2.Obowiązkowy system emerytalny CPP
(...)
Aktualna wysokość składki to 9,9% (...). Osoby pracujące na własny rachunek opłacają całą składkę z własnych funduszy. W przypadku prcowników najemnych składka jest opłacana w połowie przez pracodawcę (4,95%) a w połowie (4,95%) przez pracownika.

A teraz jak jest w Polsce:
Cytuj
Na ubezpieczenie emerytalne odprowadzana jest składka w wysokości 19,52 proc. podstawy wymiaru składki. Składka naliczana jest od podstawy nieprzekraczającej w roku kalendarzowym trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia. W momencie, gdy podstawa wymiaru składki osoby ubezpieczonej przekroczy w danym roku kalendarzowym wysokość trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia, w kolejnych miesiącach tego roku nie pobiera się składki z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Składka na ubezpieczenie emerytalne

(19, 52 proc. podstawy wymiaru składki)

......
<................................................. ............................>
ubezpieczony                                                       zakład pracy

9,76 proc.                                                                   9,76 proc

Czytałeś w ogóle dokument który zalinkowałeś ? Pomijając drobne różnice (wysokość oprocentowana i nazewnictwo), to te systemy nie odbiegają znacząco od siebie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 27, 2015, 21:31:23 »
Że tak wtrącą się w dyskusję. Gdybym miał możliwość cofnięcia się kilkanaście lat w czasie z zachowaniem obecnych doświadczeń to zostałbym księdzem.

P.S. Chyba zagłosuje na Palikota. Huja się w tym kraju zmieni, a za to beka będzie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 27, 2015, 21:51:02 »
Że tak wtrącą się w dyskusję. Gdybym miał możliwość cofnięcia się kilkanaście lat w czasie z zachowaniem obecnych doświadczeń to zostałbym księdzem.



Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 28, 2015, 08:28:20 »
Czytałem... różnica 10% to nie taka mała różnica łącząc to z reformą  ZUSu czytaj redukcja etatów do 300 osób i sprzedanie pałaców (redukcja kosztów własnych) rośnie nam składka przy zmniejszeniu kosztów ponoszonych przez obywateli.

Pozdrawiam FITTI
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 28, 2015, 08:39:30 »
popierdolony jesteś że łykasz tak propagandę i ją szerzysz - pedałów prześladuj - oni więcej molestują dzieci - ale ich nikt nie tknie bo oni albo w telewizji albo u żłobu.
Zwami nie będę z tobą dyskutować bo jesteś idiotą.

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

silencecontrol

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 28, 2015, 17:49:01 »
Zacząłem grac w eve niedawno, i chciałbym znaleźć jakichś ludzi którzy tak jak ja pasjonują się górnictwem;) , a wyskoczył mi ten ciekawy temat na forum:) Ja wyjechałem z kraju. Prowadziłem firmę i miałem dość. Walka o przetrwanie, zlecenia, problemy z płaceniem rachunków przez klientów.. Dżungla, trzeba kombinować. Ciężko być uczciwym, porządnym człowiekiem. Tu gdzie teraz jestem, jest normalność, stawka jest autentycznie 4x wyższa niż w Polsce. Emerytura to moja sprawa.
Polska ma według mnie patologiczny system. Obrazowo to jest tak. Facet chce wejść na szczyt góry(prowadzić firmę), to dostanie od Polski 60kg plecak(podatki,pozwolenia,nakazy,zakazy itd) i ten plecak to jest właśnie Polska, acha i jeszcze sprawdzą czy Twoje buty i ubrania nie przekraczają ustalonych przez urzędników dziwnych norm. System w Polsce nie jest skrojony pod ludzi, to jest dziwny, przerośnięty biurokracją, pełen błędów twór. Ludzie są z dziada pradziada tak przyzwyczajeni do tego, że od urodzenia przykleja się im pijawki, zabiera pieniądze, pozwala, zakazuje, że nawet nie rozmyślają o systemie. Po prostu tak musi być. Te same mordy w tv szejnfeldy dudy wenderlichy cymanskie oni nigdy nie zmienią tego systemu. Gadają o invitro jakichs tam zawsze aferach ale to, że kupując proszek do prania płacisz 23% podatku to jest ku..a oczywiste. Zakładasz dwie firmy, płacisz 2 składki zdrowotne.. oczywiste tak musi być!

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 29, 2015, 00:38:18 »
Zacząłem grac w eve niedawno, i chciałbym znaleźć jakichś ludzi którzy tak jak ja pasjonują się górnictwem;) , a wyskoczył mi ten ciekawy temat na forum:) Ja wyjechałem z kraju. Prowadziłem firmę i miałem dość. Walka o przetrwanie, zlecenia, problemy z płaceniem rachunków przez klientów.. Dżungla, trzeba kombinować. Ciężko być uczciwym, porządnym człowiekiem. Tu gdzie teraz jestem, jest normalność, stawka jest autentycznie 4x wyższa niż w Polsce. Emerytura to moja sprawa.
Polska ma według mnie patologiczny system. Obrazowo to jest tak. Facet chce wejść na szczyt góry(prowadzić firmę), to dostanie od Polski 60kg plecak(podatki,pozwolenia,nakazy,zakazy itd) i ten plecak to jest właśnie Polska, acha i jeszcze sprawdzą czy Twoje buty i ubrania nie przekraczają ustalonych przez urzędników dziwnych norm. System w Polsce nie jest skrojony pod ludzi, to jest dziwny, przerośnięty biurokracją, pełen błędów twór. Ludzie są z dziada pradziada tak przyzwyczajeni do tego, że od urodzenia przykleja się im pijawki, zabiera pieniądze, pozwala, zakazuje, że nawet nie rozmyślają o systemie. Po prostu tak musi być. Te same mordy w tv szejnfeldy dudy wenderlichy cymanskie oni nigdy nie zmienią tego systemu. Gadają o invitro jakichs tam zawsze aferach ale to, że kupując proszek do prania płacisz 23% podatku to jest ku..a oczywiste. Zakładasz dwie firmy, płacisz 2 składki zdrowotne.. oczywiste tak musi być!

Ciiiii, obrońcy tego kurwidołka na górze zaraz na Ciebie naskoczą że jest super tylko ludzie prowadzący biznes w Polsce to łamagi, oszuści i idioci którzy jedyne co robią to kombinują jak tu sobie jacht kupić ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 29, 2015, 22:20:15 »


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 30, 2015, 15:46:03 »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 30, 2015, 18:13:00 »
Może jednak chodzi o pieniądze ?

W tak opodatkowanym kraju jak Polska, żaden nowy podatek nie jest i nie będzie mile widziany. Zwłaszcza, że nowy podatek "na wojsko" wcale nie podniesie obronności naszego kraju a byłby tylko kolejnym sposobem wymuszenia pieniędzy na pałace, karoce, itd...