Autor Wątek: Idziemy do woja  (Przeczytany 148539 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 25, 2015, 10:17:03 »
Wstyd mi za gościa, nad czym on się w ogóle zastanawia, gdzie wartość najwyższa, gdzie patriotyzm i ofiarność ojczyźnie? Obrzydliwy oportunista.

Przecież to fucking obvious troll kolesia z Onetu.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 25, 2015, 13:24:14 »
Jak napisał Soulscream. Poczynając od tego,że nie ma szans aby dostał jakiekolwiek wezwanie w czasie pokoju na JUTRO :) Albo 3miesięczne szkolenie...

Goomich

  • Gość
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 25, 2015, 13:27:23 »
gdzie wartość najwyższa, gdzie patriotyzm i ofiarność ojczyźnie?

W wieku 15-25.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 25, 2015, 13:55:23 »
Jeszcze tydzień temu mówiono o tym, że będą tylko wezwania na dobrowolne ćwiczenia. Teraz mówi sie już o obowiazkowych ćwiczeniach i planach na ok. 35-40 tysiecy szkolonych rezerwistów rocznie. Wszystko jest względne i szybko się zmienia :) Fakt. Nie ma być to 3 miesiecze szkolenie, ale kilkunasto dniowe max. Dla przeciętnego Kolwaskiego pracującego na umowe lub przedsiębiorcy prowadzącego firmę oznacza to ni więcej ni mniej jak standardowy urlop w pracy. Gorzej, gdyby na długie miesiące wzywali :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 14:02:30 wysłana przez Zgudi »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 25, 2015, 14:16:24 »
Dla przedsiębiorcy prowadzącego mała firmę oznacza to szukanie nowych klientów, a dla freelancera zaczynanie od nowa. W dupie są też pracodawcy którzy nie są w stanie szybko i w łatwy sposób zastąpić pracownika, nie każdy pracuje kuźwa na taśmie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 25, 2015, 14:33:25 »
Tak. Dokładnie tak. Bo co oni tym powstaniem wywalczyli? Wyrzucili Niemców z Warszawy? A może zapobiegli sowietyzacji polski? Nie! Zabili siebie i przyczynili się do rzezi kilkudziesięciu tysięcy warszawiaków którzy w powstaniu udziału nie brali.
I może nie tyle niedorobionymi głupcami, tylko naiwnymi dziećmi którzy wmówili sobie że oddać życie za ojczyznę to rzecz chwalebna.

Umrzeć jest naprawdę prosto. Żyć mądrze to jest dopiero sztuka.

coraz rzadziej tu zagladam... ale za kazdym razem widze jak poziom Centrali zbliza sie do poziomu szamba...

Tak wiec, dowiedz sie chlopoku co nieco o historii tamtych dni, dowiedz sie jak bardzo wpadli tamci ludzie w bagno dezinformacji,
odgorny rozkaz o przesunieciu powstania dotarl zbyt pozno a potem przyszlo tak zwane wydymanie przez aliantow,
gdzie z kilku zaplanowanych dni walki w oczekiwaniu na wsparcie zrobilo sie dwa miesiace.
A wsparcia ani ofensywy nie bylo, poza nielicznymi zrzutami...
Pomysl tez o beznadzieji tamtych czasow, gdzie lepiej bylo zginac walczac ze skurwysynem niz pozwolic mu dymac nas kazdego dnia...
Uszanuj troche pamiec tamtych ludzi i nie rzucaj takich opinii...

Co do samej wojenki, to nie dowierzam jak bardzo ludzie sa w stanie tkwic w narzucanej tematyce,
ile to jeszcze lat i pokolen musi minac aby wszyscy zrozumieli wartosc wlasnego i cudzego zycia...
Staruchy z komunistycznym nalotem na mozgu u steru w polsce kreuja wam rzeczywistosc a wy gracie w ich gre...
Czy naprawde potrzeba kolejnego Robespiera, zeby ludzie zrozumieli o co chodzi w organizacji spoleczenstwa ?
Wydawalo mi sie ze w dzisiejszych czasach jest coraz latwiej odroznic gowno od piernika...
Trzeba tylko przyciskac tych, ktorzy jeszcze tego nie wiedza... W polskim jezyku i swiadomosci utluklo sie przez lata, ze rząd to elita, władza...
Zmieniajac nastawienie na prawidlowe, demokratyczne, ze ci ludzie maja zarzadzac skladkami calego narodu
 czy nie powinno sie wymagac sie od nich skutecznosci w dzialaniu a juz z pewnoscia poszanowania konstytucji, zycia i jego 'nieutrudniania' ?
tu jest jedno z madrzejszych wystapien ostatnich lat jakie mialo miejsce w sejmie:

https://www.youtube.com/watch?v=LGJX4Ald4Ew

widac, swiadomosc tej kobiety zmierza we wlasciwym kierunku...
...tak wiec jaka kurwa wojna?
czy w dzisiejszych czasach jaki kolwiek normalny czlowiek chce brac udzial w wojnie ?

moze wiec uaskawy pan 'bronislaw zbaw kurwa polske komoroski' obskoczy jakis ring w vegas ze swoim wrogiem w interesach a my pojdziemy do bookmachera i obstawimy ?



« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 15:13:10 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 25, 2015, 15:23:27 »
Żebyś się nie zdziwił jak bratnie wojska amerykańskie przyjadą pomóc nam bić Rusa wciągając nas w wojenkę ku chwale ojczyzn. Bronek w tym czasie będzie popijał szampana na uchodźstwie.

Chociaż mi bardziej pasuje teoria "postraszmy naród zęby nie kwiczał jak będziemy wydawać krocie za amerykańską broń", już dzisiaj słyszymy o tomahawkach w 2020r w tym roku podnosimy wydatki o 100% do 4,5% pkb a w przyszłym roku będzie jeszcze więcej.
Bez tej zadymy ludzie burzyli by się że nie ma na służbę zdrowia a jest na rakiety
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 25, 2015, 15:30:10 »
Z naszą historią, nie powinniśmy oszczędzać na uzbrojeniu.

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 25, 2015, 15:31:00 »
Czyli to bronek pociąga za sznurki w Rosji i sprowokował sytuację na Ukrainie żeby narobić przewałów na przetargach w wojsku? :P

Uzbrojenie srenie. Tak jak pisałem fajne rakietki dające radę dolecieć tam gdzie trzeba z fajnymi chemikaliami i nikt nie podniesie łapy, chyba że chce zaryzykować i sprawdzić czy jesteśmy w stanie odpalić to na największe miasta.

Ale fakt, zamiast pobudzić gospodarkę to lepiej dojebmy kolejną opłatę "bo na wojsko".
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 25, 2015, 15:31:10 »
Żebyś się nie zdziwił jak bratnie wojska amerykańskie przyjadą pomóc nam bić Rusa wciągając nas w wojenkę ku chwale ojczyzn. Bronek w tym czasie będzie popijał szampana na uchodźstwie.

Chociaż mi bardziej pasuje teoria "postraszmy naród zęby nie kwiczał jak będziemy wydawać krocie za amerykańską broń", już dzisiaj słyszymy o tomahawkach w 2020r w tym roku podnosimy wydatki o 100% do 4,5% pkb a w przyszłym roku będzie jeszcze więcej.
Bez tej zadymy ludzie burzyli by się że nie ma na służbę zdrowia a jest na rakiety

pewnie tak jest, mędy robio machloje bo biznes zbrojeniowy to cos co ufundowalo przyszlosc ich wnukom,
potem okazalo sie ze w razie zmiany orientacji moga sie samopowiesic albo cos... wiec ida w zaparte...
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 15:37:15 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 25, 2015, 18:13:16 »
Tak wiec, dowiedz sie chlopoku co nieco o historii tamtych dni, dowiedz sie[...]

Tylko, że ja historię bardzo dobrze znam. Ty możesz sobie oceniać to co się działo przez pryzmat tamtych czasów z perspektywy tamtych czasów i tamtych ludzi. Wtedy możesz sobie wmówić wszystko na co masz ochotę. Gdybym patrzył na to z perspektywy powstańca to może bym sam z patriotyczną pieśnią na ustach opłakiwał bohaterów. Ale ja nie jestem powstańcem, mam pełne prawo oceniać historię przez pryzmat wszystkich znanych mi faktów, po to żeby wyciągnąć z nich naukę. Odrzucenie na bok znanych nam dzisiaj faktów to jest najgorsze co można zrobić, bo jak historia nie daj boże się powtórzy, to znowu będziesz wierzył, że jest OK, że robisz dobrze, zamiast po prostu chłodno spojrzeć na sytuację i zastanowić się ile nieprzewidzianych rzeczy może się zdarzyć i na ile można ufać, że ktoś coś tam zrobi.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 25, 2015, 18:28:09 »
Tylko, że ja historię bardzo dobrze znam. Ty możesz sobie oceniać to co się działo przez pryzmat tamtych czasów z perspektywy tamtych czasów i tamtych ludzi. Wtedy możesz sobie wmówić wszystko na co masz ochotę. Gdybym patrzył na to z perspektywy powstańca to może bym sam z patriotyczną pieśnią na ustach opłakiwał bohaterów. Ale ja nie jestem powstańcem, mam pełne prawo oceniać historię przez pryzmat wszystkich znanych mi faktów, po to żeby wyciągnąć z nich naukę. Odrzucenie na bok znanych nam dzisiaj faktów to jest najgorsze co można zrobić, bo jak historia nie daj boże się powtórzy, to znowu będziesz wierzył, że jest OK, że robisz dobrze, zamiast po prostu chłodno spojrzeć na sytuację i zastanowić się ile nieprzewidzianych rzeczy może się zdarzyć i na ile można ufać, że ktoś coś tam zrobi.
Powstanie i tak by wybuchlo, bo ludzie mieli juz dosyc i zwyczajnie po ludzku chcieli sie zemscic. Masa pochowanej broni czekala na iskre, mlodzi ludzie naogladali sie na smierc swoich bliskich i najzwyczajniej w swiecie chcieli dokopac szkopowi. AK jako najlepiej zorganizowana grupa oporu mogla sie podjac kierownictwa, albo karnie wycofac skazujac powstanie na pewna kleske. Wybrali to pierwsze, ale z naszego punktu widzenia nie da sie oceniac, co by bylo, gdyby bylo, takie oceny sa niesprawiedliwe. Zreszta spojrz na to z tej strony - Stalin zatrzymal caly front Bialoruski na linni Wisly, zeby pozwolic powstancom sie wykrwawic. Cala ofensywa stanela na dwa dlugie miesiace, a w tym czasie Alianci parli na wschod. Gdyby Sowieci nie stracili tych 60 dni, to zajeli by cale Niemcy i dotarli by do oceanu przed Aliantami. Myslisz, ze Stalin by sie cofnal z tych terenow? Jak wtedy wygladala by zimnowojenna rzeczywistosc i uklad sil?
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Imawz

  • Karny jeżyk
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 25, 2015, 18:34:25 »
zastanowić się ile nieprzewidzianych rzeczy może się zdarzyć

w twoim przypadku zapewne będą to zamknięte lotniska

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 25, 2015, 19:38:56 »
(...)w tym roku podnosimy wydatki o 100% do 4,5% pkb a w przyszłym roku będzie jeszcze więcej.


 ???
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Koszyk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: NC.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 25, 2015, 20:15:32 »
https://www.youtube.com/watch?v=9IXimdcvNe0

Bardzo ciekawe omówienie gotowosci WP.

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 20:24:22 wysłana przez Koszyk »

Koszyk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: NC.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 25, 2015, 21:35:11 »
http://www.cda.pl/video/188659f9/Rambo-Przerobka

A to o tym co rambo sadzi o 12 letniej sluzbie :)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 25, 2015, 23:55:02 »
https://www.youtube.com/watch?v=9IXimdcvNe0

Bardzo ciekawe omówienie gotowosci WP.
Obejrzałem. Wniosek: Nie obronimy się bez porządnej reorganizacji wojska. Oby coś się zmieniło :)

30 minuta filmu:
Cytuj
Czy wy drodzy widzowie podatnicy chcecie płacić za takie atrakcje, za wojsko które jest tylko na papierze, za sprzęt który nie działa i który ma stać i nigdy nie zostać wyciągnięty?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 26, 2015, 08:30:29 »
Nie oglądałem, ale możecie mi podać co to za specjalista od armii się tam wypowiada ?

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 26, 2015, 08:48:03 »
Na 99% to jakiś ekspert z kwejka.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 26, 2015, 08:50:18 »
Dlatego pytam, bo specjalistów od wszystkiego w tym narodzie to ze 30 milionów.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 26, 2015, 08:52:34 »
Jakiś "jutuber". Ma sporo materiałów o wojsku jako takim, choć jak sam przyznaje jego konikiem są czołgi. Sporo u niego materiałów typu jak odróżnić t-72 od t-80, dlaczego widoczne na filmach z frontu ukraińskiego czołgi separatystów są rosyjskie etc. Widać też, że lubi "się wozić" po rożnych targach zbrojeniowych (więc raczej typowym specem wyłącznie sprzed klawiatury nie jest).
Pojawiał się (przynajmniej raz widziałem) jako ten tzw. ekspert w wywiadach dla portali internetowych. Czy sam gdzieś prócz tego co na YT coś tworzy (prasa czy portale "branżowe") to nie wiem.

A i jest wielkim "miłośnikiem" wielkiej nadziei polskiego przemysłu zbrojeniowego - pancernego - Pl-01 Concept, opracowywanego przez najlepszych światowych specjalistów od spawania blach pancernych - Bumar  >:D

https://www.youtube.com/watch?v=4bmSwNt_AFs
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 26, 2015, 08:54:40 »
Nie łatwiej posłuchać przez 5min niż pytać się 'specjalistów' z centrali?
lol
Tym bardziej że facet gada ciekawie.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 26, 2015, 09:01:55 »
akurat jego artykul o gotowosci jest bez zarzutu choc moglby byc 3-4 x krótszy
w skrócie
na 13 brygad w sensownym stopniu gotowosci ( ukompletowanie etatów ) jest 6 (80-90%), ironia losu jest to ze to polowa z nich jest fatalnie wyposazona w najstarszy dostepny nam sprzet pancerny
reszta (srednio 25%) to głownie sztaby i najbardziej niezbedne sluzby czyli jednostki czysto papierowe ( w przypadku natychmiastowej gotowosci pewnie nie mialyby dosc kierowców zeby wyjechac z garazów ) i tyle
Sneer Quen

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 26, 2015, 09:23:37 »
pewnie tak jest, mędy robio machloje bo biznes zbrojeniowy to cos co ufundowalo przyszlosc ich wnukom,
potem okazalo sie ze w razie zmiany orientacji moga sie samopowiesic albo cos... wiec ida w zaparte...

Możesz się ze mnie śmiać ja tylko dodam Niesiolowski przewodniczący komisji obrony narodowej

Piłem do Komora nie dla tego że on pociąga sznurki tylko pamiętam naszą wcześniejszą historie i w razie czego rzad ewakuuje się pierwszy tak jak zrobił to np Sikorski z całym naszym złotem a potem bawił się na bankietach ;)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Koszyk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: NC.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 26, 2015, 11:01:38 »
Nie oglądałem, ale możecie mi podać co to za specjalista od armii się tam wypowiada ?

Paweł K. Malicki jest dziennikarzem współpracującym z altair.com.pl wydawcą takich pism jak Skrzydlata Polska czy Broń i Amunicja.
Prowadzi on też własny blog.
https://gdziewojsko.wordpress.com/

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 26, 2015, 11:04:41 »
Możesz się ze mnie śmiać ja tylko dodam Niesiolowski przewodniczący komisji obrony narodowej

Piłem do Komora nie dla tego że on pociąga sznurki tylko pamiętam naszą wcześniejszą historie i w razie czego rzad ewakuuje się pierwszy tak jak zrobił to np Sikorski z całym naszym złotem a potem bawił się na bankietach ;)

a po czem tu widac ze sie smieje z Ciebie?
przeciez przyznalem Ci racje :)
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 26, 2015, 11:56:41 »
Paweł K. Malicki jest dziennikarzem współpracującym z altair.com.pl wydawcą takich pism jak Skrzydlata Polska czy Broń i Amunicja.
Prowadzi on też własny blog.
https://gdziewojsko.wordpress.com/

Dzięki. O to mi chodziło.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 26, 2015, 12:17:40 »
O sory kolonel tak mnie tu atakują że aż źle odczytałem intencje ;)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 26, 2015, 12:18:32 »
na 13 brygad w sensownym stopniu gotowosci ( ukompletowanie etatów ) jest 6 (80-90%), ironia losu jest to ze to polowa z nich jest fatalnie wyposazona w najstarszy dostepny nam sprzet pancerny

I z tą tezą nie do końca się zgadzam - jak rozumiem, że za nowym sprzętem, trafiającym do nowych jednostek, pójdą etaty i te jednostki zostaną "podciągnięte".

Gdyby te wysoko ukompletowane jednostki ze starym sprzętem (np. Podhalańczyków) zacząć przesadzać z BWP-1 na Rosomaki, to do czasu ukończenia szkolenia ta jednostka nie miałaby wartości bojowej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 26, 2015, 12:41:26 »
generalnie powinienem Ci przyznac rację 
ale patrząc na perypetie kraba , gawrona i kilku innych kluczowych wojskowych projektów mam wątpliwosci czy to jest mozliwe w tej dekadzie
a gotowosc potrzebna jest teraz a nie po 2020
sorry ale kilka tygodni ani nawet kilka miesiecy nie uzyskasz sprawnego zwiazku o wielkosci brygady , niewazne ile sprzetu masz w magazynie
Sneer Quen

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 26, 2015, 12:51:32 »
To fakt.

Z uzbrojenia "na już" to mamy te Leopardy 2A5 i może jeszcze troszkę Rosomaków. Cała reszta to odległa przyszłość, a jeśli do czegoś z Rosją ma dość, to nastąpi to wiosną 2016 roku.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 26, 2015, 13:40:21 »
do wiosny 2016 to mozesz te 6 brygad podciagnac pod 100% etatów, wyszkolenia i zgrania uzupelnien i przygotowania parku maszynowego :)
i to jest realny termin w czasie pokoju
dlatego tym bardziej irytujące jest że w ramach komponentu pancernego w tych 6 brygadach połowa to T72 ( twarde oraz leo2a4 sa w magazynach tej drugiej połówki ) czyli tak na oko wrzesniowe tankietki
a pozostałe ?
pewnie nie będzie rewolcji , zostaną sztaby dla wyższych oficerów zeby pensum było , będzie się tam ładować nowy sprzęt a zamiast zadbac o kadry MON zamówi okrety podwodne i tomahawki celem podnoszenia obronnosci
Sneer Quen

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 26, 2015, 14:02:41 »
Fajnie sie o ty m piszecie niemniej jednak nie jest to tak jak w grze, update klona i jedziemy na CTA.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 26, 2015, 14:32:09 »
już nie potrzebujesz robic update klona :)
Sneer Quen