Autor Wątek: [PVE] Nighthawk  (Przeczytany 28670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kara Mon

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2011, 13:06:28 »
Tak sie glupio wtrace ale kerbirze od wielkiego dzwonu jak juz wallent tak schudnie ze na vagasa nie ma  i jak dla mnie roznica 300m w cenie jednego i drugiego to zaden argument, drobne na waciki. Jesli dla kogos kto zdecydowanie wiecej kerbirzy takie pieniadze stanowia jakis argument to znak ze "you are doing it wrong" . Zeby stracic raciare w pve czy to od graczy czy ratow to trzeba sie naprawde mocno postarac czyli argument straty statku odpada. Z punktu widzenia osoby ktora bardzo lubi zapolowac na kerbira to powiem ze lapie sie tylko boty i idiotow .

Dodam od siebie ze NH skiluje sie tyle ze osiwiec mozna od tego a tengu to doslownie kilka chwil i mozna leciec  mnozyc iski.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 10, 2011, 13:19:00 »
Ale NH dostajesz za free z dobrodziejstwem inwentarza jesli robisz sobie tengu na pvp i sleepka / claymora tez na pvp, no i jeszcze drobny detal - tengu w grze jest relatywnie krótko, NH nie, IMO na punkt  widzenia ma duży wpływ staż w grze. Gram na tyle długo że zdazyłem sporo godzin wylatac na NH zanim pojawiło się tengu, po jego pojawieniu się potestowałem, wróciłem do NH, a teraz latam tengu tylko dlatego że mi tak wygodniej i jakoś wcale nie wstydzę sie tego że mogę latac również comandem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 10, 2011, 13:30:00 »
Ja nh wyskillowalem z learningow i Uwazam ze powinien dostac troche milosci od ccp bo nie wytrzymuje z tengu a dla porownania sleipnir daje rade z lokim, a astrate z protkiem nie wiem jak absolution wychodzi w porownaniu do legiona to by ktos musial sie wypowiedziec kto lata latarkami po terenie latarkofriendly jak ts czy dark blood

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2011, 13:35:21 »
Abso vs. legion wychodzi podobnie jak pozostałe dwa wzmiankowane comandy i t3. T3 zjada hac'a na śniadanie, ale żeby wyskoczyć do comanda szturmowego (moja klasyfikacja możecie sie śmiac jak chhcecie) to już musi być pimpniety fitem i skilami.

To nie jest tak że NH jest zły tylko poprostu tengu jest tym czym w powiedzmy klasie faction cruzerów jest cynabal - jest on potem długo nic i dopiero potem jest konkurencja w postaci t3 innych ras i NH

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 10, 2011, 15:55:13 »
marudery w 0.0 good idea zeby sprezentowac hostom tlustego killaLol ja uzywalem obu shipow wiec mam porownanie jak sie w boju sprawdzaja
LOL ? Tak się zastanawiam, co w takim razie jest teraz tłustym killem, jeszcze pare miesięcy temu  gdy aktywnie grałem wypimpowane tengu, a nawet command z faction modułkami też byłby fajny.
Po drugie właśnie w 0.0 jakoś nie widzę większej różnicy czy latam maruderem czy czymkolwiek innym. Jak mnie dopadnie gang hostów to zatłucze w czymkolwiek bym nie był. Mam hosta na lokalu to lece na posa i koniec tematu.

zarzucalem ze jest eft warriorem bo twierdzil ze tengu to papierowy ship.tengu na bcs t2 ma wiekszy dps niz nh na cn bcs jesli odliczysz jego drony, a ja musze odliczyc bo uzywam  fighterow

gadasz jak polscy politycy "takiej efektywnosci jaka tynzakladasz" 790 dps vs 658 dps (+80 drony)  to rzeczywiscie taka jak ja zakladam. Nom kazdy gracz patrzy na iski w tym i ja tyle ze jak kazdy normalny czlowiek nie patrze na jednorazowe koszty bo zakladam ze raciarka mi nie padnie wiec zawsze moge ja sprzedac a w tym samym czasie tengu zarobi wiecej niz nh.

Cóż, każdy ma swój punkt widzenia. I tak np. ja osobiście mając podczepione fightery pod tyłkiem wolałbym mieć NH, z powodu bonusu do tłuczenia drobnicy. Pisałeś gdzieś, że masz paintera na tengu wsadzonego. Spoko, podkolorowane raty pewnie zacnie spadają, tyle że mi np. szkoda by było med slota.

Następna sprawa to pytanie o ile więcej zarabia taki tengu od NH, 3mln/h ? 5 mln/h ?  Nie sądze, że 10 mln/h ale powiedzmy, że tyle. No to zakłądając różnice w ISKach wydanych na 300 mln potrzebujesz 30 godzin ratowania więcej bez straty shipa aby wyrównać to co wydałeś. Dopiero potem Tengu zacznie zarabiać na siebie.  Np. w moim przypadku to by były miesiące grania bo gdy aktywnie pomykałem wystarczało mi machnięcie 2-3 6/10 sanshowych w tyg. A taki plexik to godzinka bardzo spokojnego orania na 2 chary.


Tak sie glupio wtrace ale kerbirze od wielkiego dzwonu jak juz wallent tak schudnie ze na vagasa nie ma  i jak dla mnie roznica 300m w cenie jednego i drugiego to zaden argument, drobne na waciki. Jesli dla kogos kto zdecydowanie wiecej kerbirzy takie pieniadze stanowia jakis argument to znak ze "you are doing it wrong" . Zeby stracic raciare w pve czy to od graczy czy ratow to trzeba sie naprawde mocno postarac czyli argument straty statku odpada. Z punktu widzenia osoby ktora bardzo lubi zapolowac na kerbira to powiem ze lapie sie tylko boty i idiotow .

No widzisz w takim razie podpadam pod kategorie "idiota" bo straciłem całkiem sporo stateczków na PVE, na starym mieszkaniu net potrafił się wypieprzyć znienacka, innym razem po pijaku jakąś wtope zaliczyłem. Innym razem hacem poleciałem sobie zwiedzać WH jak świeżo wyszły i nie były jeszcze opisane.
Sporo też statków spadło na alcie bo się zagapiłem na maina.

Dodam od siebie ze NH skiluje sie tyle ze osiwiec mozna od tego a tengu to doslownie kilka chwil i mozna leciec  mnozyc iski.

?
Przecież NH i tengu fitujesz na tych samych moda, heavy missle, shield itd. Co za różnica, że osiwieć można ?

Kara Mon

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:02:35 »
@Yogos

Cruiser na 5 , 20 dni  i juz lecisz tengu , NH wymaga BC na 5 warfare link specki na 4 i do tego sporo czasu zeby comanda na 5 zrobic.


Druga sprawa to fakt ze jak net padnie gdy raty scrambluja to clzowiek nie ma wplywu na to ale w innych sytuacjach musisz chciec stracic raciare zeby to zrobic  :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:07:49 »
Jemu chodziło o czas skilowania pod comanda, który jest może ze 30 dni dłuzszy

NH z full t2 fitem i comandem na 4 (bez skili pomocniczych) - 121 dni
Tengu z fitem t2 i subami na 4 (j/w bez pobocznych skili) - 90 dni

w obu wypadkach moje fity w wersji full t2, i w obu podstawą jest char który jest moim fabrykantem (to co ma ze skili pobocznych ma bo było potrzebne do invencji  / spawania statków)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:12:21 »
No ok nie będę polemizował tutaj bo commanda robiłem bardzo dawno temu.
Fajne za to jest to - że jak już tego commanda zrobisz to nie ma różnicy jaką latasz rasą a pod raty czasem fajnie jest wybrać odpowiedni stateczek. Przynajmniej z perspektywy osoby, która ma wszystko do wielkości BC wyskilowane  :P

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2011, 22:19:43 »
Yogos tengu na ab alignuje ponizej 6s, maruder kilka razy dluzej wiec statystycznie duzo latwiej jest zdybac maraudera niz tengu. Inna sprawa ze maraudery zewzgledu na sensory u guristasow obsysaja przynajmniej przed patchem.

Do tluczenia drobnicy to mam i rigor i tp a czy szkoda slotow coz omni tank jest wystarczajacy wiec jak tank jest wystarczajacy to wszystko idzie w dps takie moje zdanie. Jesli mialbym tak jak ty niestabilne lacze to pewnie racilbym drejkiem bo skkoro moge wtopic nie wiadomo kiedy nie z wlasnej winy to po co przeplacac.
Nikt nie mowi ze nh to shit ship poprostu tengu jest lepsze ale drozsze inna sprawa ze tengu na shit skillach to shit ship i nie wiele sie rozni od cerberusa, a jak ktos ma CS na IV to z pewnoscia ma wszystkie skille poboczne juz wymaksowane bo nikt nie idzie do CS ot tak od razu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 11, 2011, 13:57:31 »
NH z full t2 fitem i comandem na 4 (bez skili pomocniczych) - 121 dni
Tengu z fitem t2 i subami na 4 (j/w bez pobocznych skili) - 90 dni

Tengu nie ma sensu bez min. 3 subsystemów na V.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 11, 2011, 15:05:50 »
W takim wypadku różnica w czasie skilowania staje się marginalna i ten argument wypada z dyskusji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

magni

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 11, 2011, 15:30:13 »
zarzucalem ze jest eft warriorem bo twierdzil ze tengu to papierowy ship

bo jak zobaczylem ze piszesz "olbrzymi bufor" o shipie co ma 80-90k ehp, podczas gdy moj legion ma 140k ehp ( i mniejsza sygne od twojego tengu) to skojarzenia narzucilo sie samo :)
ot taki odruch mentalnego amarra :)


A poza tym to podpisuje sie pod wszystkim co napisal Yogos :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 12, 2011, 10:07:53 »
A poza tym to podpisuje sie pod wszystkim co napisal Yogos :)
Ja z tych samych powodów po 2 tygodniach testowania Tengu wróciłem do Dominixa. Po co przepłacać skoro niewiele lepiej się sprawdza.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Squibble

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 26, 2011, 12:04:43 »
wracając do tematu ceny - czy przypadkiem zafitowany NH nie jest tanszy od 1 Pith-A (albo cos podobnie) ampa, ktore sa b. czesto spotykane na raciarskich tengu? nie widzialem jeszcze tengu tanszego niz 1B.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 26, 2011, 12:51:33 »
Tengu na ficie za jakies 50-100kk +hull daje rade na poziomie dobrze wyskilowanego dreja / nie pimpanego NH.
Latałem tak jakis miesiąc po wprowadzeniu tych statków do gry, po czym zirytowalem sie jak w dwóch misjach pod rząd musiałem bardzo mocno latać bo mnie zdrenowali z capa i larg booster sie wyłaczył (normalnie fit perma on z rezerwą capa na wypadek slabego neutowania ) i wróciłem do latania NH z fitem za około dużą bańkę.

BTW to pith to jest nie ampilifer tylko booster i jest za dobry tylko dla tengu :P NH z tym maleźstwem rownież może pokozaczyć i są fity na jego wykorzystanie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:04:09 »
jesli musze poleciec gdzies w nieznane tereny to preferuje cerberusa ze wzgledu na mobilnosc i akceptowalny tank i dps ofc gorszy od Nighthawka i tengu ale poki co wystarczajacy

Możesz wrzucić fit takiego cerberusa? :)

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Nighthawk
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:24:44 »
Możesz wrzucić fit takiego cerberusa? :)

[Cerberus, New Setup 2]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Power Diagnostic System II

Large Shield Extender II
Ballistic Deflection Field II
Large Shield Extender II
10MN Afterburner II
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron

Heavy Missile Launcher II, Scourge Fury Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Scourge Fury Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Scourge Fury Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Scourge Fury Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Scourge Fury Heavy Missile
Salvager I

Medium Core Defence Field Extender I
Medium Core Defence Field Extender I

1. Hardener pod raty angele - explo, guristas - kin etc.
2. Jesli chcesz z niego korzystac w bezpiecznym terenie to mozesz wywalic PDS i wrzucic CN BCS.
3. Na naprawde ciezkich sygnaturach zamiast paintera montujesz sensor booster ze skryptem targeting range i trzymasz raty na 150km - upierdliwe ale skuteczne