Autor Wątek: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem  (Przeczytany 11355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« dnia: Maj 19, 2017, 05:34:51 »
Patch notes for Release 119.5
Released on Tuesday, May 9th, 2017: "(...)PLEX can no longer be used for Character transfer fee payments(...)".
Link: https://community.eveonline.com/news/patch-notes/patch-notes-for-119.5-release/
Temat na forum wraz z oficjalnym wyjaśnieniem CCP: https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&m=6930163#post6930163
Reddit: https://www.reddit.com/r/Eve/comments/69ysbh/tears_starting_tomorrow_we_will_only_be_able_to/?st=j2vazwt0&sh=62e2b6ce
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 06:22:24 wysłana przez Nosum Hseebnrido »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2017, 07:13:22 »
odp
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2017, 11:36:03 »
Utrudnić życie altom?
Jestem za!
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2017, 18:06:12 »
Czyżby początek końca handlu postaciami?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Quagliarella

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2017, 19:23:25 »
With the release of the 119.5 update to the PLEX systems, there are some technical difficulties that are preventing the use of the New Plex in regards to the Character Transfer system. Currently you will not be able to use plex to cover the cost of the Pilot Transfer.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2017, 19:59:47 »
Czyżby początek końca handlu postaciami?
Nie do końca. Obecnie za transfer postaci trzeba zapłacić 20$(Visa, Mastercard), czyli jest to tańsze dla osób które robiły to świeżo kupionymi plexami specjalnie na transfer postaci za $.
 Z tego co wyczytałem na forum to najbardziej uderza w osoby, które trenowały i sprzedawały postacie wyłącznie przy użyciu plexów kupionych za ISK, ale też nie do końca bo te osoby mogą kupić tone plexów, extraktorów i spieniężyć postacie Injectorami, tym samym podbijając cene plexa wszystkim którzy opłacają nimi konta.
With the release of the 119.5 update to the PLEX systems, there are some technical difficulties that are preventing the use of the New Plex in regards to the Character Transfer system. Currently you will not be able to use plex to cover the cost of the Pilot Transfer.

Są alternatywy rozwiązania tego problemu w szybki i sprawny sposób np. wprowadzając nowy przedmiot który kosztuje 1000 Plex i służy wyłącznie do transferu postaci, albo zwyczajnie zmieniając cyfre '2' na '1000'. CCP tego nie robi, najwyraźniej to było celowe, a nie przypadkowe.
Podobno pięć lat temu w taki sam sposób tłumaczyli dlaczego już nie można opłacać transferu PayPal'em i do tej pory tego nie naprawili.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2017, 22:11:51 »
[...]zwyczajnie zmieniając cyfre '2' na '1000'. CCP tego nie robi, najwyraźniej to było celowe[...]
Tak z ciekawości... kim jesteś z zawodu? Pewnie nie jesteś programistą co? ;)

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2017, 23:04:35 »
Tak z ciekawości... kim jesteś z zawodu? Pewnie nie jesteś programistą co? ;)
O rany, przecież ja na to nie wpadłem, przepisałem wam ciekawsze fragmenty z forum. Ktoś zaproponował na przykład przeniesienie ponoszenia opłaty za transfer postaci ze sprzedającego na kupującego. Wcześniej taka zmiana była by stratą czasu, bo kupujący i tak już za to płacił. 

 Studiowałem 'Zarządzanie Bazami Danych', ale w trakcie studiów zmarła mi bliska osoba w rodzinie. Po zebraniu myśli do kupy uznałem, że jednak nie chce kończyć tych studiów, bo to nie jest coś dla mnie i z nich zrezygnowałem. Jak patrzę na to z perspektywy czasu i tego co mi się przytrafiło w życiu między innymi dzięki temu, to uważam że to była dobra decyzja.
 Z programowania znam podstawy-podstaw.
 Generalnie wydaje mi się że głównym czynnikiem sprzyjającym rozwiązaniu jakiegokolwiek problemu bez względu na wykonywany zawód jest wyobraźnia, bez niej ani rusz. Cenna jest też umiejętność przyznania się do popełnienia błędu, otwartość na krytykę, ale bez asertywność i faktycznego dążenia do naprawienia czegoś to tylko 'dobry PR'.

Wydaje mi się że CCP bardziej opłaca się zostawić to tak jak jest; gdyby dorzucili do tego PayPal'a to na pewno by dużo ułatwiło. Moja opinia ;).

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2017, 06:32:24 »
Są alternatywy rozwiązania tego problemu w szybki i sprawny sposób np. wprowadzając nowy przedmiot który kosztuje 1000 Plex i służy wyłącznie do transferu postaci, albo zwyczajnie zmieniając cyfre '2' na '1000'. CCP tego nie robi, najwyraźniej to było celowe, a nie przypadkowe.
To nie jest takie proste. Z wprowadzeniem nowych plexów zniknęła opcja redeem/move to redeem dla PLEXów - a na potrzeby transferu postaci PLEXy musiały znajdować się w "Redeem items" store. Obecnie PLEXy przechowywane są w innym miejscu, CCP zapomniało/nie miało czasu na przepisanie kawałka systemu związanego z transferami postaci na zdejmowanie PLEXów z nowego systemu. Dlatego prawdopodobnie ta metoda jest zablokowana.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2017, 10:14:47 »
Co nie oznacze, ze nie mogli (GDYBY tylko chcieli) zrobic cos takiego. tzn kupujesz w grze jakies gowno char transfer za 1k plex i gotowe.

Im generalnie chyba zawsze bylo nie na reke to transferowanie. Teraz jeszcze bardziej to udupili, wiec bedzie mniej tranzakcji, a jak bedzie mniej tranzakcji to moze nie bedzie potrzeba do tego tylu ludzi aby to ogarniali. PROFIT.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2017, 10:20:47 »
Dodatkowa kolejka skilowania jest przykładem na to, że mogło by to tak działać jak piszecie.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Koniec z opłacaniem transferu postaci PLEXem
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2017, 12:21:21 »
CCP zapomniało/nie miało czasu na przepisanie kawałka systemu związanego z transferami postaci na zdejmowanie PLEXów z nowego systemu.

This. Zmienił się kawałek systemu dosyć mocno. W takim jakby nie było skomplikowanym programie jak Eve, gdzie, mogę się założyć jest ogromna ilość legacy kodu który pewnie nie jest zbyt dobrze napisany, i pewnie prawie wcale nie otestowany (unit test, integration test i system tests) ale działa. Zmiana rzeczy pozornie prostej i nie związanej z resztą systemu może przynieść za sobą bugi i exploity, a tego CCP na pewno nie chce. Może też być tak, że właśnie znaleźli jakiegoś poważnego buga i zamiast po prostu zmienić opłatę za transfer 1 old plex na 1000 new plex, to po prostu to wyłączyli na czas łatania bugów ;) CCP ma za dużo klientów żeby pozwalać sobie na bugi pewnego rodzaju.

@Nosum Hseebnrido: Nie bierz do siebie tego co napisałem o nie byciu programistą. Potrzeba naprawdę doświadczenia w pracy w większym zespole nad jakąś aplikacją żeby zauważyć, że sporo zmian w kodzie wcale nie jest tak prostych jak by się wydawało. Nawet często product ownerzy danego produktu, czy też zarząd danej firmy mimo że to są ludzie "techniczni" nie są w stanie oszacować tego ile czasu potrzeba na wprowadzenie danych zmian i z jakim to kosztem się czasami bierze. Bo często cały team nie zna dokładnie całego codebase, a co dopiero ktoś kto zna produkt od, że tak napiszę "frontu" a nie od "środka". Zdarzają się fantastyczne przypadki, że jakieś feature da się skończyć i otestować szybciej od zakładanego czasu, ale przeważnie jest to albo zmieszczenie się ledwo ledwo w termin, albo pojawia się poślizg. Przy dobrym teamie można w miarę szybko oszacować czy się zdąży już w trakcie robienia danego feature'a i zapobiec w jakiś tam sposób temu żeby zamiast wypuszczać zabugowany produkt, po prostu wypuścić część planowanych zmian. Tak też pewnie jest w tym przypadku i wiedzą że nie zdążą na czas wprowadzić wszystkich zmian, więc mitygują problem. A to że marketing uwielbia sprzedawać produkt którego jeszcze nie ma a który się dopiero robi... standard ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 12:29:59 wysłana przez sztosz »