Autor Wątek: automatyka wydobycia  (Przeczytany 7522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
automatyka wydobycia
« dnia: Marzec 18, 2014, 13:05:13 »
Witam, mam takie pytanie,... czy istnieje sposób jakis skill? który spowoduje że po zalookowaniu asteroidy po skończonym cyklu i wyczerpaniu jej laser wydobywczy skieruje się na nową i zacznie wydobycie z automatu? albo po zalookowaniu 4 asteroid w przypadku posiadania 2 laserów skierują się na 2 kolejne?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2014, 13:16:17 »
Witam, mam takie pytanie,... czy istnieje sposób jakis skill? który spowoduje że po zalookowaniu asteroidy po skończonym cyklu i wyczerpaniu jej laser wydobywczy skieruje się na nową i zacznie wydobycie z automatu? albo po zalookowaniu 4 asteroid w przypadku posiadania 2 laserów skierują się na 2 kolejne?

No to masz pierwsze pytanie do oficera rekrutacyjnego w unseen academy :D
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 13:21:56 »
bardzo chętnie mu je zadam, ale nikt od nich się nie odzywa, ktos mi podpowiedział in game że mają wojnę i nie rekrutują... kilkanascie dni temu złożyłem podanie i cisza :(

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2014, 13:23:02 »
Witam, mam takie pytanie,... czy istnieje sposób jakis skill? który spowoduje że po zalookowaniu asteroidy po skończonym cyklu i wyczerpaniu jej laser wydobywczy skieruje się na nową i zacznie wydobycie z automatu? albo po zalookowaniu 4 asteroid w przypadku posiadania 2 laserów skierują się na 2 kolejne?
Nazywa sie to bot i przyłapanie skutkuje banem w grze, pytania jak skąd i za ile skutują banem na tym forum (odpowiadanie na takie pytania też)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2014, 13:27:58 »
nie chcę niczego co by skutkowało banem,.. pytam bo klikanie co 3 minuty i łapanie kolejnego kamienia jest upierdliwe, a z innej beczki,... czy da się posiadać flotę statków w ramach jednej postaci które by wykonywały jakiegos rodzaju zadania? np wydobycie?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2014, 13:36:26 »
są drony górnicze, ale one są chyba równie durne jak lasery w temacie wydobycia.
zostało to tak specjalnie zrobione i duzo z tym nie zrobisz

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2014, 13:38:23 »
Cytuj
czy da się posiadać flotę statków w ramach jednej postaci które by wykonywały jakiegos rodzaju zadania? np wydobycie?
Tylko multibox, albo klasyczny z alt tabem albo coś takiego aknp to: http://www.lavishsoft.com/ przy czym każdy klient to osobne konto

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2014, 13:39:30 »
dzięki, za odpowiedź fedrowanie to tylko tak na początek zanim nie wyfittuje drake :) nudne to że szok

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2014, 13:41:23 »
nudne mówisz? ty co 3 minuty klikasz, a jak np siedzisz w orce która daje bosty górnikom, a pozostałe konta to osłona siedząca za gridem i czekająca na rabusiów którzy widzą ticker jakoś tak nie chcą rabować... ?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2014, 13:42:14 »
Odp. na pierwsze pytanie - nie ma czegoś takiego. Możesz co najwyżej skorzystać z tego, że skałki rzadziej obrabiane i w systemie z jak mniejszym security status są po prostu większe. Dzięki temu możesz "zrobić" więcej cykli lasera na jednym kamieniu. Najlepiej więc wybierać systemy (w przypadku HS) z ss 0,5 lub 0,6 słabo uczęszczane, a przynajmniej z mała ilością ulokowanych w nich górników. Masz wtedy większe szanse na większe skałki. Byleby tylko te systemy nie graniczyły z lowsekami (szczególnie ruchliwymi), bo znacznie zwiększasz wtedy ryzyko najazdu suicide gankerów, co Ci trasherkami lub catalystami Twoja barkę pojadą.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2014, 13:42:25 »
1 konto, 1 pilot, 1 statek.

Co do bota,  jesli masz troche zaciecia do automatyki i programowania, to jest duzo narzedzi w necie, ktore w latwy sposob mozna wykorzystac na zbudowanie takiego 'pomocnika: ]' ktory bedzie mogl pomoc w nudnych czynnosciach. chocby za pomoca "Thinytask" czy "autohotkey", pytanie tylko czy bedziesz umial cos z tym zrobic.

Pisze o tym, bo to baaardzo fajny przyklad na zrobienie czegos samemu... taki 'karmnik' jak na lekcjach techniki w podstawowce: ]. nauka przez zabawe.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2014, 13:58:26 »
akurat fartownie znalazłem mało uczęszczany układ 1,0 czyli piractwa brak :) a i skałek mrowie i prawie nikogo nie ma z górników,.. a massive scordite sporo także siedzę i dłubię 

[DZ1CZ] Rebbel'o'Ammar

  • DZ1CZ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Twinkle, twinkle little star:)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drizzden Urtash
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2014, 14:07:13 »
Też mnie to kiedyś bawiło...

Ale tak:
Imicus do skanowania + Venture do gas harvestingu =

10M na pokładzie Venture jak masz pecha
500M na pokładzie Venture jak masz fart...

mechanika jest prosta:
Imicusem skanujesz jakiś bezpieczny wlot do WormHole'a najlepiej z mało uczęszczanego systemu zeby Cię nikt nie wylukał.
Wlatujesz i skanujesz WH za gazami. NIE WARPujesz się na nie tylko na http://eve-survival.org/wikka.php?wakka=HomePage sprawdzasz czy w gazie są raty na start - czy spawnują się po czasie. Intersesują Cie tylko Gas Site'y które się spawnują po czasie..

Przesiadasz się na Venture i masz ok 30 min ssania z każdego site'u..

A oto możliwe wyniki https://www.fuzzwork.co.uk/ore/gas.html

Życzę byś mał fart do c-320 :)))

pax


Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2014, 14:39:33 »
no swietnie,.. tyle że ja początkujący i nie dam rady bo co 3 słowo rozumiem,.. czekam na ten unseen jak na zbawienie, bo im dłużej gram tym mniej wiem (znaczy bardziej swiadomy jestem złożonosci tematu)

[DZ1CZ] Rebbel'o'Ammar

  • DZ1CZ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Twinkle, twinkle little star:)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drizzden Urtash
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2014, 15:13:52 »
Robie to postacią która ma 4,8M SP , czyli noobem.
Skille górnicze już masz, Venture podejrzewam że też,
jedyne co potrzebujesz to zainwestować w gas harvesting i w umiejętności do skanowania.
Bez tych drugich i tak się nie obejdziesz i generalnie im szybciej je zrobisz tym lepiej.

Ja zarabiam mając 500k SP w drzewie scanning i wyciągam 50m-100m ISK / h eksporacji.

metoda też prosta : Astero -> do WH -> z WH do null -> relic site -> powrót

A swoją drogą odezwij się do 'Ptysiu'

Pijaki i Zabijaki mają organizację szkoleniową, pt. Dzicy Alkoholicy która przysposabia noobki do życia i zarabiania WH-space

A jak potem bedziesz jeszcze chciał do UA to nikt Cie nie bedzie trzymał na siłę :)

Pozdro

PS> zobacz to:  http://wiki.eveuniversity.org/Exploration

Valerius Fronto

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Valerius Fronto
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2014, 15:20:54 »
dzięki, własnie odezwał się do mnie ktos z unseen więc pokolaboruję z nimi na start :)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: automatyka wydobycia
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2014, 16:08:54 »
akurat fartownie znalazłem mało uczęszczany układ 1,0 czyli piractwa brak :) a i skałek mrowie i prawie nikogo nie ma z górników,.. a massive scordite sporo także siedzę i dłubię

Ale skałki i tak mniejsze niż te w 0.5 i 06 ;)
Poza tym masz tam tylko velda i scordite. W systemach z niższym ss wybór jest większy (w 07-0.5 masz do wyboru nie dwa a cztery rodzaje kamieni)
A i sprawdzaj jeszcze skaner pokładowy, czy nie masz w systemie lokacji o nazwie ORE site. Tam są niewielkie (zazwyczaj) lokacje ze skałkami, często nie występującymi na paskach w danym systemie (nawet takie co normalnie dopiero w lowsekach musiałbyś szukać).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P