Autor Wątek: EVE w CD Action 05-2007  (Przeczytany 17091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 21, 2007, 12:20:55 »
Troche mi sie nie podba nagonka na dzieci CDA w polskiej spolecznosci w grze.

Poważnie, jest taka nagonka? Trochę bez sensu. Im więcej graczy tym lepiej. Raczej nie grozi nam zrównanie do poziomu WoW bo EVE jest na tyle wymagające, że - jak napisałeś - odsiew sam się dokona. EVE jest na rynku już czwarty rok i nadal społeczność trzyma wysoki poziom.

Jcdx

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 21, 2007, 12:43:25 »
a mnie ujrzenie EVE w spisie zawartosci biezacego numeru CDA przypomnialo o tej grze... gralam w triala okolo 2 lat temu, ale to byly inne czasy. tym razem przypadlo do gustu bardziej, juz nie mowiac o bardzo sympatycznej nocnej rozmowie na kanale Polish :)

w zwiazku z tym jak tylko moje konto WoW zamarznie, chyba przerzucam sie na EVE :)

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 21, 2007, 13:31:43 »
Ehh tak jakos moge powiedziec ze niemam nic przeciwko "pokoleniu CDA" jedyny problem jest taki iz im wiecej ludzi naraz przychodzi tym wieksza jest szansa powstawania "AJAKÓW" - a jak to a jak tamto. Ktorzy nie rusza mozgownica, nie sproboja poszukac poczytac na centrali a beda woleli ajakowac. Najlepsze przyklady to ludzie co pytaja o cos na polish, inni staraja sie uprzejmie spytac a zrobiles trial, na co przecietny ajak odpowiada nie bo byl nudny itp...

No ale miejmy nadzieje ze sosjety utrzyma lvl z tendecja wzrostowa a nie poprzez mnogosc do nicosci..

Jcdx

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 21, 2007, 13:40:52 »
jakos nie widze zeby tacy "ajakowie" mieli dosc wytrwalosci do tej gry na dluzsza mete :)

btw - to jest nic w porownaiu ze standardowymi pytaniami niektorych newbow z wow - "a jak sie strzela z luku" i "czemu nie moge uzywac miecza" :)

Patreze

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 21, 2007, 13:54:57 »
Witam ponownie w EVE Jcdx.
Ja tez mialem swoje przerwy od EVE, pogralem troche w Horizons, w Everquesta2 nawet dosc dlugo..., sprobowalem tez WoW, ale nie przypadl mi do gustu. Ja to mialem tak, ze w tych grach typu Everquest czy Wow, najfaniej sie gra na poczatku, wyprobowac rozne klasy, inne rasy itd. A im dalej w las tym bardziej to monotonne. A Eve wrecz odwrotnie :)
Pozdrawiam

Voulture

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2007, 14:08:59 »
Znam 2 normalne i pełnoletnie osoby czytające CDA... czyz to nie najlepszy kontrargument, że ludzie czytający CDA to nie same dzieci i ... ekhm, nie lube slangu, ale niech bedzie... ajakowie?

Jezeli z tych (czyste strzały) 100.000 czytelników CDA 10.000 przeczytało recenzje z nich 1000 weszło na centrale, zaczęło grać 100 i 10 zostanie... to dla tego jednego co trafi może kiedyś do nas warto.

Zresztą, im więcej polskich graczy tym więcej CCP będzie o Polsce myślało.

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 21, 2007, 14:13:25 »
wlasnie kupilem, przeczytalem...jakbym nie znal wczesniej to natychmiast odpalilbym triala
data tez poprawna, bo zblizaja sie wakacje..niom nawet jaki link do jakies takiej Centrali czy cos jest :angel:

Rhovana

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 21, 2007, 14:41:31 »
Przeczytałem... i poza paroma błędami merytorycznymi niezabardzo mam sie do czego przyczepić. Ot recenzja napisana przez gościa który zagrał sobie triala czytaj: gówno wie :D Jako minusy zostały podane :
 - zbyt wielkie możliwości
 - zbytnio wciąga
Jednocześnie w samym artykule jest jeszcze powiedziane że są to zarówno plusy jak i minusy.

"EVE Online to nie tylko najlepszy MMORPG nawiązujący do legendarnego Elite, to także jedna z najbardziej wciągających gier tego gatunku w ogóle"

"Ta niesamowita grywalność w połączeniu z ogromnymi możliwościamijest zarówno najwiekszą zaletą i wadą tej gry. Bo przebija pod tym względem nawet World of Warcraft"

Jednak, czytając cały artykuł ma się wrażenie ze dla recenzenta gra była za trudna i płacze bo prze dwa tygodnie sie pocił ;D

kuglarz

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2007, 15:06:01 »
Jednak, czytając cały artykuł ma się wrażenie ze dla recenzenta gra była za trudna i płacze bo prze dwa tygodnie sie pocił ;D

Bo pewnie triala nie zrobił, bo "był nudny"  :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2:

Trybiq

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2007, 15:10:29 »
no w 14 dni to mogl sobie poogladac krajobrac porobic misje max lvl 2 :) i moze dorobic sie crusa albo bc :) no ale  bo ilosci odwiedzajacych widac ze i z tego udalo mu sie cosik napisac... :) zajecajacego innych.

- Glowna wada - WCIAGA :)

Kto gra dluzej niz 2 lata niech podniesie reke :)

P.S. Proponuje jakiegos nowego corpa  A JAK CDA :)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 15:12:12 wysłana przez Trybiq »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 21, 2007, 15:19:16 »
- Glowna wada - WCIAGA :)

Kto gra dluzej niz 2 lata niech podniesie reke :)

Zacząłem we wrześniu 2004 więc się łapię. Mnie wciągnęło od razu. Mimo problemów z połączeniem i płatnościami wiedziałem, że to gra dla mnie. I w zasadzie od tamtej pory w nic innego nie gram.

Voulture

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 21, 2007, 15:24:11 »
Na skrinach mozna zobaczyc incursusa z armor rep i 2 shield boosterami, ale nie badzmy tacy. Ta gre trzeba odkrywac, jedyne co powinnismy dawac innym to wskazowki i kierunki, do wszystkiego najlepiej dojsc samemu. By poznac wszystkie aspekty w eve na trialu czasu nie starczy, ale zeby pvp zasmakowac - to juz mozna ;)

Trybiq

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 21, 2007, 15:26:00 »
Chyba jakos mieso armatnie  :) to tez pewna format pvp :)
No chyba ze sie podlaczyl do jakiego corpa i szalal w gangach :)

wuzel

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 21, 2007, 15:27:06 »
Ech, w empiku mieli rozfoliowany egzemplarz... Z tego co zapamiętałem:
"Walkę wygrywa się w momencie wyboru broni na stacji"...
"Przez złego klona możesz stracić dorobek wielu miesięcy gry"
"Implanty kosztują krocie"
"Tytany są tak ciężkie do zbudowania, że powstały dopiero 4, z czego 3 zostały już zniszczone"
"Wszystkie skille na lvl 5 wyciąga się 3 lata"

Autor wie, że gdzieś biją w dzwony, ale nie bardzo wie w którym kościele  :2funny:
Komentarz w zasadzie zbędny.
A skoro już podali adres centrali to jaki mieli problem popytać tutaj ludzi? Albo i wrzucić arta, żeby znający się na rzeczy wypowiedzieli? Gdybym ja z taką rzetelnością pracował to już dawno by mnie wyjebali z roboty.
Nie powiem, artykuł może zachęcić do gry, ale można na jego podstawie wyrobić sobie całkiem fałszywe zdanie na jej temat, piszemy sprostowanie?
 :D :D :D

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 21, 2007, 15:27:37 »
bardzo watpliwe :D
(to do 2 posty wyzej)

bardzo dobry pomysl! :D
(to odnosnie sprostowania :) )
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Voulture

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 21, 2007, 15:28:44 »
Pisz jak chcesz, najwyzej zrobi się sporostowanie od sprostowania.  ;)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 21, 2007, 15:39:45 »
Character name, ktory gral w eve'a to Alor (sprawdzcie w grze jego wiek, moge sie zalozyc ze ma kilka dni :D)

mysle, ze mozna by napisac im recke po swojemu i wyslac :D niech zrozumieja co przeoczyli. mozemy tez obydwie recki umiescic tutaj i dac do porownania :)

(w sumie to nie wiem czy mozemy ichnia tu wstawic, chyba tylko za zgoda CDA, ale tutaj Xarthias musialby zadzialac)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Hellfire500

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 21, 2007, 15:41:28 »
Hehe ale akurat gracz z tym nickiem gra juz 2 lata ;D

Edit:Acha ja patrzylem przez jedno l
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 15:46:13 wysłana przez Lentiana »

Rhovana

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 21, 2007, 15:43:57 »
Allor --> 1 miesiąc i 9 dni

elpik

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 24, 2007, 22:41:46 »
witam
jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc...
zainstalowalem sobie EVE on-line Revelations weszlem na strone EVE podalek maila i kod ze strony i...otrzymalem maila z  Access key nacisnalem go weszlem na strone EVE wypisalem wszystko i... jak chce sie zalogowac wyskakuje mi blad ze login do hasla nie pasuje... czy cos mam jeszcze zrobc aby sie zalogowac czy poprostu cos nie tak??

wuzel

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 24, 2007, 22:53:43 »
Po pierwsze "wszedłem".
Po drugie, search nie boli.
Po trzecie: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4290.0 (Mona, tu twój link pasuje :P ).
Po czwarte - witaj :P

Jcdx

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2007, 04:28:54 »
A propos recenzji MMO - ludzie z lotr-online.pl napisali korekte recki LotRO i poslali do CDA... bo tam to dopiero nabzdurzono.

Ech, tesknie za moimi kochanymi ŚGK, Resetem, TS i SS... Co bylo nie wroci niestety. Dzisiejsze spoleczenstwo to glownie kultura obrazkowa - coraz wiecej odbiorcow preferuje prase typu "komputer swiat costam"

Tau

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 25, 2007, 22:26:21 »
Recenzja bardzo pobieżna, autor widać, że nie chciał walnąć jakiegoś większego byka i pokazać swoją powierzchowną znajomość EVE - ale whatever, dobrze, że się ta recka w ogóle ukazała.

litestep

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 26, 2007, 14:08:29 »
Cieszcie się, że przynajmniej napisali, że gra toczy się w kosmosie. Wiele lat do tego czegoś nie zaglądałem ale CDA zapisało mi się w pamięci jako coś co publikuje recki: na podstawie materiałów producenta, nie widząc gry na oczy, lub na podstawie wczesnej bety :P

Karp

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 27, 2007, 10:30:49 »
Wiecie jestem tu nowy i akurat o Eve wiem mniej niż recenzent z CDA, ale chyba wlaśnie w recenzji chodzi o to, żeby nakreślić jakoś obraz gry przed czytelnikiem. Poza tym recenzant ma prawo do subiektywnej oceny z tej prostej przyczyny ze jest recenzantem i moze sobie napisać ze wedlug niego to np eve jest slaba bo mało akcji albo coś takiego (zmyślam). Aha no i postawcie się na miejcu takiego człowieka. On miał mało czasu na przetestowanie tej gry i to nie jego wina. Napisał recenzje z perspektywy nooba bo też do nich ona jest kierowana i uważam, że recenzja jest pozytywna bo ja się tą grą zainteresowałem. Poza tym czemu robicie z siebie takich elitarnych graczy. Eve to tak samo jak Wow i inne tego typu gry czysta rozrywka. Równie dobrze ktoś grający w szachy mogłby powiedzieć, że jesteście dzieciaki bo gracie w to prymitywne eve a w szachach to tyle możliwości. Zawsze jest jeszcze mensa :). Troche pokory kurde. To, że ktoś gra w Wowa to też nie znaczy, że jego umysł by nie podołał trudniejszym grom. On ma po prostu taki kaprys i gra w Wowa :).

Konstanty

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 27, 2007, 13:51:16 »
Witam (pierwszy post)

Ta dyskusja tak mnie zainteresowala, ze az sie zarejestrowalem :-)
Gram na trialu od 2 dni, nie z CDA akurat, wiec wyjadaczem nie jestem. Na razie gra mi sie bardzo podoba. Glownie dlatego ze poziom komplikacji interfejsu i rozgrywki wycina mlotow na samym poczatku. Jesli ja z trudem i z pomoca (kudos dla ludzi z chatu centrali) przebrnalem, to zakladam ze inni gracze beda na moim poziomie .

W wowie przeklenstwem jest niski poziom i grupa docelowa podjaranych 13 latkow. Jak bede sie chcial bawic w takie gry to moge za free isc do przedszkola i pobawic sie z wychowankami.

Wow jest ustawiony na szeroki target w zwiazku z tym nic sie tam nie traci oprocz czasu. Nawet rynkow nie mozna kontrolowac. A gra w ktorej nic nie moge stracic nie ma dla mnie sensu (bo oznacza to ze nie moge kogos zniszczyc do zera).

A teraz do sedna - CDA jest tragiczna gazeta (wiem co pisze mam stycznosc z branza gier i zaciecie humanistyczne - CDA nie da sie czytac) i zeby przezyc musi celowac w rynek 14-16 latkow wiec zawsze beda porownywac kazda gre do wowa i narzekac jak cos jest skomplikowane, trzeba pomyslec itd.

« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 13:58:39 wysłana przez Konstanty kalicki »

Rhovana

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2007, 00:34:47 »
Wiecie jestem tu nowy i akurat o Eve wiem mniej niż recenzent z CDA, ale chyba wlaśnie w recenzji chodzi o to, żeby nakreślić jakoś obraz gry przed czytelnikiem. Poza tym recenzant ma prawo do subiektywnej oceny z tej prostej przyczyny ze jest recenzantem i moze sobie napisać ze wedlug niego to np eve jest slaba bo mało akcji albo coś takiego (zmyślam). Aha no i postawcie się na miejcu takiego człowieka. On miał mało czasu na przetestowanie tej gry i to nie jego wina. Napisał recenzje z perspektywy nooba bo też do nich ona jest kierowana i uważam, że recenzja jest pozytywna bo ja się tą grą zainteresowałem. Poza tym czemu robicie z siebie takich elitarnych graczy. Eve to tak samo jak Wow i inne tego typu gry czysta rozrywka. Równie dobrze ktoś grający w szachy mogłby powiedzieć, że jesteście dzieciaki bo gracie w to prymitywne eve a w szachach to tyle możliwości. Zawsze jest jeszcze mensa :). Troche pokory kurde. To, że ktoś gra w Wowa to też nie znaczy, że jego umysł by nie podołał trudniejszym grom. On ma po prostu taki kaprys i gra w Wowa :).
Hmm i to że koleś gra w WoWa i ledwie triala zrobił w EvE ma tłumaczyć błędy merytoryczne samej recki?

Fedajkin

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 28, 2007, 09:45:14 »
Ale tu nie chodzi o tłumaczenie błędów merytorycznych gościa, tylko o brak rozeznania w temacie i zasięgnięcia języka u ludzi, którzy już trochę przeżyli w świecie EvE... ja w WOW grałem całem 5h i porzygałem się od tej cukierkowej krainy... do tego stopnia, że Warcraft 3 mi obrzydł...

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 28, 2007, 11:07:41 »
Z drugiej strony gosc pewnie normalnie pisze recenzje gier singlowych i w tym celu zwykle nie musi zaciagac niczyich opinii, nie musi sie kontaktowac z fanami i wystarcza mu kilkanascie, gora kilkadziesiat godzin w grze żeby wiedzieć o niej mniej więcej wszystko.
Opinie fanow w ogole nie sa szczegolnie wiarygodnym miernikiem jakości gry, bo fani z założenia nie są obiektywni. Nawet jeśli weźmiesz prostą gierkę jak Soldat, z grafiką jak w zegarku, rozbudowaną jak patyk, fani powiedzą Ci, że jest ona lepszą strzelanką niż Stalker i Halo razem, ma zręcznościowe elementy bijące na głowę raymana, a strategie ataku kałasznikowem na mapce XYZ są bardziej zaawansowane niż Gettysburg. W efekcie recenzent napisałby o soldacie zamiast "prosta maleńka gierka, dla niektórych szalenie grywalna" coś w stylu "Wiekopomne dzieło technologii komputerowej i projektowania gier." co nie byłoby szczególnie celną recenzją.

Inna sprawa, że akurat w MMORPG warto pogadać z ludźmi po roku grania żeby dowiedzieć się o "end game content". Ale recenzenci mogli jeszcze do tego nie dojść.

Goomich

  • Gość
Odp: EVE w CD Action 05-2007
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 28, 2007, 14:00:47 »
Opinie fanow w ogole nie sa szczegolnie wiarygodnym miernikiem jakości gry, bo fani z założenia nie są obiektywni. Nawet jeśli weźmiesz prostą gierkę jak Soldat, z grafiką jak w zegarku, rozbudowaną jak patyk, fani powiedzą Ci, że jest ona lepszą strzelanką niż Stalker i Halo razem,

Nic dziwnego, skoro to Halo zanizą średnią. :p