Autor Wątek: Program o mmo  (Przeczytany 9211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Program o mmo
« dnia: Kwiecień 03, 2007, 09:39:51 »
Dostałem takiego oto maila:

Cytuj
Witam,

Reprezentuję HeadShot Media, czyli medium zajmujące sie promowaniem
gier komputerowych i e-sportu w Polsce za pomocą radia i telewizji
internetowej. Jesteśmy pierwszym i jedynym tego typu serwisem nie tylko w
naszym kraju, ale także w Europie środkowo wschodniej. Z serwisem może się
pan zapoznać odwiedzając stronę www: http://headshot.pl  (http://hstv.pl -
bezpośredni link do telewizji )

W naszej telewizji, bo w jej sprawie piszę ten list, miejsce znalazły
sobie jedne z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie.
Rozpoczynając na CS 1.6 przez ET, COD, BF, AA na W3 kończąc. Są to jednak
tytuły stricte e-sportowe. Chcielibyśmy poszerzyć krąg naszych
zainteresowań, a gry MMORPG od dawna zwracały naszą uwagę. Stąd też oferta
współpracy między naszymi serwisami.

Stdandardowy support dla każdej sceny e-sportowej ( CS, BF etc. ) to
relacje meczy i programy tematyczne dotyczące tego tytułu. Podejrzewam
jednak, że w EVE, jak i w innych mmorpg cięzko pokazać rozgrywkę.
Planujemy więc stworzenie programu dedykowanego pod MMORG, co tydzień
dotyczyłby on innej gry (Eve Online wypadałoby co 3-4 tygodnie). Cięzko
narazie, mówić o dokładnej koncepcji, będziemy ją wypracowywać wspólnie z
osobami obeznanymi w danym tytule.

Chciałbym aby nasza współpraca polegała na wzajemnej promocji. Państwo
umieściliby informacje o tym, że poszukujemy osób z Warszawy które mogłyby
taki program poprowadzić, my za to konsekwentnie lansowali byśmy Państwa
serwis jako naszego partnera, tak w czasie tych konkretnych programów jak
i w samej telewizji. Do szczegółów oczywiście przejdziemy, jeśli będą
Państwo wstępnie zainteresowani współpracą.

Pozdrawiam,
Maciej Sawicki

Warto byłoby się tym bliżej zainteresować chyba.
A przy okazji, mógłby to ktoś na angielski translejtnąć?
Przedwieczny.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:12:06 »
dla mnie bomba, i bez Herr Orbisa...

korpusz

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:14:28 »
Ireul wylał zimny kubeł na głowę, ale ma racje. Pochwalmy się jak się uda. Jestem jak najbardziej za takim programem :D

BTW. Rano przy kawce wpadła mi myśl do głowy aby rzucić pomysłem na stworzenie reklamówki / filmu propagandowego eve-centrali. Mi się widzi coś takiego:
-  jakieś rozpoczęcie z logiem centrali, eve. Cool graficzka i napisy
- prezentacje corpow zarejestrowanych u nas. Tu można się pokusić o konkurs nawet :P, każda korporacja / alliance tworzy 30 sekundowe nagranie reklamujące wg. ustalonego wcześniej schematu (rozdziałka, codec itp). Następnie komisja ;) wybierze kilka najlepszych które będą reklamować Centrale.
- Unseen Academy nie bierze udziału w konkursie, bo być musi jako korporacja pomagająca nowym.
Rano sądziłem, że po prostu brakuje nam czegoś takiego i fajnie było by mieć filmik propagandowy eve-centrali. Teraz to taki filmik do puszczenia u nich na antenie będzie jeszcze fajniejszą rzeczą :D

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 10:30:41 wysłana przez korpusz »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:43:35 »
Ire... Spoko... Tylko wiesz, ja już parę razy widziałem jak cała para szła w gwizdek... I na wypadek, gdyby był to słomiany zapał, wolałbym mieć zawodowców w odwodzie...
Bo jeżeli będzie to tak jak z konkursami.... Deklaruje się kilkanaście osób... A na poprzedni wpłynęło 5 zgłoszeń, na obecny jest jedno... Jeśli dalej się będziemy tak mobilizować...
Nie zrozumcie mnie źle, też bym wolał zrobić to własnymi siłami... Więc udowodnijcie mi, że się mylę z powyższym.
Unseen Academy nie bierze udziału w konkursie
A co to za dyskryminacja?  :tickedoff:
 :2funny:
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:57:46 »
Fajnie by bylo do telewizji wybrac troche filmow niekoniecznie naszych, ale chocby i Corelli czy MC czy innych milosnikow filmografii z dorobkiem, autorow zapytac o zgode na publikacje w I-TV (wiekszosc zapewne sie zgodzi, slawa > tantiemy ktorych itak bys nie dostal) i pokazac troche filmikow robionych przez graczy. Porownujac z innymi MMORPGami, Evowe filmiki graczy robia zwykle niezle wrazenie (bo ze producent gry potrafi zrobic film ladny to nie zadziwia).
Do tego trzebaby skrecic filmik do pokazywania "ficzurów" gry, taki przy którym można by gadać do ludzi, czy to pokazując pałeczką na wielkim telewizorze, czy będąc głosem w tle/mordą w narożniku. W przypadku głosu w tle, jest to szansa wystąpienia w TV dla ludzi paskudnych ;)

Ja to bym chyba musial popracowac nad dykcja.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2007, 11:13:01 »
Jakie tantiemy???
Tantiemy łamią EULA, więc nie ma o czymś takim nawet mowy... (pomijam fakt, że koleś nic nawet nie wspomniał o tym).
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2007, 11:16:49 »
"tantiemy ktorych itak bys nie dostal"
Chodzi o tantiemy, ktorych nie ma.
Mam na mysli, ze jesli poprosimy taki np Corelli Corp o pozwolenie pokazania ich filmu w ITV to jest duze prawdopodobienstwo ze pozwola, bo nic na tym nie traca a zyskuja wiecej slawy i chwaly. Ale wypadaloby o to zapytac i tak.

White_Haven

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2007, 11:20:50 »
We wstępniaku niech pokażą też trailer eve - to raczej naturalne.
Filmiki korporacji - cool pomysł.
Coś lżejszego, pokazującego jeden z aspektów gry - niech pokażą filmik concordokken  :2funny:.

Tak w ogóle, to możnaby poppróbować opracować jakiś grafik pokazujący po kolei pewne aspekty gry, również wydarzenia (wojny) etc.

marioosh

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2007, 12:14:42 »
nie podoba mi sie pomysł reklamówki każdego korpa bo nic z tego nie wyjdzie... przedstawiony powinien być aspekt gry a nie każdy korp z osobna, co robi i  czym się charakteryzuje.. jeżeli ma powstać reklamówka, to niech każdy gdzieś gromadzi w jednym miejscu materiały, które uważa za stosowne i fajne, a potem ze ścinek się zrobi jeden długi sensowny spot. A współpraca między korpami może polegać na stworzeniu reżyserowanych przestawień w grze, które będą frapsowane i potem obrabiane w spocie.

no i przydałby się ktoś kto nagra jakiś fajny oryginalny mjuzik... jak nie to się będzie gotowego szukać

MightyBaz

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2007, 14:14:34 »
tiaa...albo zrobic tak, aby ktos byl online i na tv ogladacie to samo co wybrany gracz - wtedy mozna symulować jakas sytuacje, np.

1. pure pvp
2. mining
3. konwojowanie
4. produkcja
5. exploracja
6. farmienie plexow
7. itd itd


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2007, 14:23:27 »
No dobra, jak ktoś ma ochotę na współpracę z tamtym sajtem to poproszę na pma maila/gg i komórkę - żebym mógł was skontaktować z kolesiem.
Przedwieczny.

korpusz

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2007, 19:06:27 »
Mario DelTorres z ta reklamowka nie chodzi aby kazdy korp mial wlasna w programie bo to by byla jakas paranoja ;) Generalnie moj pomysl nie dotyczyl tworzenia czegos co musi byc w i-tv pokazane, tylko bardziej na uzytek centrali i nowych osob tu przychodzacych. Pokazywanie tego w i-tv raczej bylo jakas tam opcja.

pticu

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2007, 00:06:31 »
krotki film reklamujacy centrale:

muze trzaby bylo napisac niestety, albo znalesc jakas z dluga wejsciowka w stylu sapania vadera, gdzie przy oddechach pokazuja sie shooty z logiem i nazwa korpa, slogan polska spolecznosc eve online, zgrupowana w portalu bum eve-centrala.pl, kilka shotow z widokiem roznych podstron i stron korporacji, w tle caly czas moze byc widac widoczki (chmury, gwiazdy, generalnie tlo :) ) po czym, albo przed czym leci trailer revelationm kilkanascie shootow shipow, stacji, posow, kilka walk (krotkich i szybkich, dynamicznych)

tak bym to widzial  :knuppel2:

Sou

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2007, 00:18:52 »
Ciekaw jestem kto sie zgodzi wziac w tym udzial zeby potem byc zjechanym na tym forum ze sie w ktoryms momencie pomylil czy cos podobnego... ;)

pticu

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2007, 09:16:04 »
dyskusja staje sie jalowa :tickedoff: , niewazne kto zrobi, byle by zrobil to z glowa

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:21:20 »
Ja na ten przyklad nie mam oporow i chetnie bym wystapil gdybym mial czas, musze sie tylko zrobic piekny i mlody i nauczyc wyraznie mowic.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2007, 13:16:09 »
krotki film reklamujacy centrale:

muze trzaby bylo napisac niestety, albo znalesc jakas z dluga wejsciowka w stylu sapania vadera, gdzie przy oddechach pokazuja sie shooty z logiem i nazwa korpa, slogan polska spolecznosc eve online, zgrupowana w portalu bum eve-centrala.pl, kilka shotow z widokiem roznych podstron i stron korporacji, w tle caly czas moze byc widac widoczki (chmury, gwiazdy, generalnie tlo :) ) po czym, albo przed czym leci trailer revelationm kilkanascie shootow shipow, stacji, posow, kilka walk (krotkich i szybkich, dynamicznych)

tak bym to widzial  :knuppel2:

Mi sie taki scenariusz podoba :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2007, 11:07:10 »
Widzisz Ire - chętni aż walą drzwiami i oknami  :-\
To kto to przetłumaczy?
Przedwieczny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2007, 12:33:38 »
A mi zależy, żeby ktokolwiek się tym zajął... Skoro te polisz komjunity się nie kwapi, trzeba uderzyć do kogoś innego.
Przedwieczny.

rafaello

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2007, 12:44:34 »
Święta racja :)
ale tak to jzu jest ze w niektórych budzi sie lizo....
ech ...

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2007, 17:01:43 »
Jak tam projekt nagrywania filmu? Mamy już jakichś chętnych? Czy może projekt upadł?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2007, 17:35:58 »
Nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby poza pustym gadaniem co poniektórych coś z tego wyszło.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2007, 17:47:16 »
W takim razie wkrotce trzasne pokrotce scenariusz, moze sie znajdzie ktos z frapsem, talentem do montowania i lektor (ostatecznie sam moge gadac, ale moj komputer nie pociagnie frapsa i Eve jednoczesnie a do montowania nie mam za grosz talentu)

Moznaby tez z czyms takim pojsc gotowym tez do wptv, maja teraz telewizje o grach. Moze ktoras ze stron (telewizje albo CCP) cos zaplaci albo chociaz plakaty wysle ;)

Szarpik

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2007, 09:11:10 »
No dobrze, jeżeli powstanie ten filmik to chyba i tak CCP będzie go musiało autoryzować. W końcu przecież EVE to ich produkt nawet, jeżeli dzięki temu będą mieli darmową reklamę.

Zolthar

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2007, 18:23:52 »
Ireul wylał zimny kubeł na głowę, ale ma racje. Pochwalmy się jak się uda. Jestem jak najbardziej za takim programem :D

BTW. Rano przy kawce wpadła mi myśl do głowy aby rzucić pomysłem na stworzenie reklamówki / filmu propagandowego eve-centrali. Mi się widzi coś takiego:
-  jakieś rozpoczęcie z logiem centrali, eve. Cool graficzka i napisy
- prezentacje corpow zarejestrowanych u nas. Tu można się pokusić o konkurs nawet :P, każda korporacja / alliance tworzy 30 sekundowe nagranie reklamujące wg. ustalonego wcześniej schematu (rozdziałka, codec itp). Następnie komisja ;) wybierze kilka najlepszych które będą reklamować Centrale.
- Unseen Academy nie bierze udziału w konkursie, bo być musi jako korporacja pomagająca nowym.
Rano sądziłem, że po prostu brakuje nam czegoś takiego i fajnie było by mieć filmik propagandowy eve-centrali. Teraz to taki filmik do puszczenia u nich na antenie będzie jeszcze fajniejszą rzeczą :D




Korpusz ja mam lepszy pomysł, zróbmy prezentacje jak rozpoczyna się flejm by centrala, :P:P:P:P

korpusz

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2007, 14:44:38 »
jakby go przeniesc w swiat gry i zablokowac czaty to by niezla bitka byla bo z braku laku ludzie by zaczeli do siebie strzelac z shipow ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2007, 18:04:29 »
Koncept scenariusza:

Intro:
Ekran tytułowy CCP (animowane logo)
Ekran tytułowy Eve (animowane logo)
Spokojny filmik o lataniu w kosmosie w tle
Tekst wstępny jest do przemyślenia.
Lektor gada: "Eve Online jest wyjątkową grą MMORPG. Choćby dlatego, że w tej chwili nie ma poważnej konkurencji wśród masowych kosmicznych symulatorów. Jest to produkcja dla dojrzałych graczy - nie w sensie klimatów Psów 2 i Piły 3, bo tego tu nie ma. Ta gra po prostu nie prowadzi gracza za rączkę i nie posuwa pod nos kolejnego potwora do zabicia i nie podaje chusteczki do otarcia łez kiedy zabije nas inny gracz. Rzuca prosto na głęboką wodę, gdzie wszystko zależy od naszych wyborów a za błędy płaci się drogo."
Jakis kawalek intra.
Lektor;"Gra jest naprawdę ogromna i oferuje bardzo różne rodzaje zabawy. Postaramy się nie tylko pokazać techniczne możliwości, ale opowiedzieć na przykładzie jak naprawdę wygląda życie kosmicznego pilota - tu bowiem świat tworzą gracze w co najmniej takim samym stopniu co programiści."
Screen strony Eve online. W trakcie gadania, którki pokaz jak się zakłada kontro trial, wychodzac z Centrali oczywiście (zoom na adres)
"Zaczynamy. Gra nie ma wersji pudełkowej. Musimy ją sobie ściągnąć z internetu i przez internet - na przykład kartą, płacić abonament. O sposobach płatności więcej potem - na początek założymy sobie darmowe, 14dniowe konto próbne, na przykład korzystając z linka na największej stronie gry - 'Centrali Eve'. Dzięki temu zobaczymy czy gra nam się podoba zanim zaczniemy za nią płacić."
Migawka z instalacji klienta i screen logowania.
"Sciągamy, instalujemy i jesteśmy gotowi."
Ekran początkowy po zalogowaniu.
"Stworzymy nową postać - Zygmunta Armatę, chłopaka który chce zostać piratem."
Przechodzimy przez tworzenie postaci - minmatar, militarny, z uniwersalnymi w miarę cechami.
"Do wyboru są cztery rasy, 12 grup etnicznych i mnóstwo kombinacji pochodzenia i kariery, które wpływają na nasze początkowe umiejętności. Co wyjątkowe w MMORPG, nie są to decyzje ostatecznie definiujące naszą karierę - w przyszłości możemy bez problemu nauczyć się latać statkami innej rasy albo nauczyć naszego górnika i kupca zdolności bojowych nie gorszych niż u urodzonych wojowników.  Wybrane na początku parametry wpływają na prędkość nauki, ale potencjalne możliwości zależą tylko od czasu i portfela."
Tworzenie mordy, chwila zabawy jej ustawieniami i kośćcem.
"Jak widać, wybór wyglądu naszej postaci jest całkiem zaawansowany. Niestety nasze dzieło będzie wydoczne jedynie jako mała "zdjęcie paszportowe" w okienkach chatowych. Nasz bohater nigdy nie pokazuje się bez statku czy choćby kapsuły ratunkowej - choć producent obiecał dodać taką możliwość w przyszłości."

Koniec tworzenia postaci, teraz będzie "mówiła" postać opisując swoje przygody, na przemian z narratorem. Postać będzie opowiadała swoje przeżycia z punktu widzenia trochę ingame character a troche noobka. Narrator będzie mówił o mechanice gry i świecie w szerszym ujęciu.
Historia dalsza w skrócie;
Dzielilaby sie na 3 czesci o 3 roznych karierach;
1 - nauka gry, misje, podstawy mechaniki, podstawy korporacji - Zygmunt robi troche misji, uzbraja swoja pierwsza nie -noobowa fregate, zwiedza konstelacje cosmos, na koniec zapisuje sie do korpa.
2 - gospodarka - gornictwo, produkcja, pos network i produkcja T2, handel, piraci vs carebeary - Zygmunt w swojej nowej korporacji uczestniczy w mining opie, sam buduje sobie cruisera, probuje cos zarobic na handlu. na koniec leca do low sec zprobowac kopac hedbergite i dostaja zgankowani przez piratow. Zygmunt postanawia się zemścić.
3 - pvp i 0.0 - solo (testy z kumplami na sucho), wbudowana komunikacja glosowa/TS, gangi, floty, fity, wojny, posy, capitale, ratting, sojusze, ich gospodarka, polityka i organizacja - Zygmunt ze swoja korporacja postanawiaja zostac anti-pirate a poza tym kusi ich kopanie arkonora. Przezywaja ciezkie chwile w pipach, testuja fity pvp, lataja w gangach, flotach, konfiguruja sobie posa - najpierw maja chwile na planowane polowanie na piratow, potem nadchodzi wieksza wojna i inny sojusz usuwa ich z regionu - bronia sie heroicznie, uczestnicza w duzych bitwach. Dramat, patos, sentymentalizm. Zygmunt placze po utracie domu, ale juz zostanie w 0.0.

Cala historia jest oczywiscie glownie pretekstem do opisania roznych aspektow swiata.

Voulture

  • Gość
Odp: Program o mmo
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2007, 18:14:00 »
Dobre :D

Kto tam wygrał konkurs video, chętny się przyda :P