Autor Wątek: Agila czy Gila było TNQ - Inne  (Przeczytany 3967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • Gość
Agila czy Gila było TNQ - Inne
« dnia: Marzec 26, 2011, 16:17:07 »
Cytuj
Na starcie powiem że odrzuciłem już dwie rasy Gallente oraz Caldari dlaczego?
Z tego co czytałem jedna z nich ogólnie jest odrzucana jako rasa do pvp (ich statki), dodatkowo nie lubię rakiet dronów itd.

W pewnym sensie masz rację, ale caldari mają doskonałego drake do PVP, jest znacznie lepszy od bc-ków innych ras. Bs-y raczej najmniej doceniane ze wszystkich ras.

Z pośród statków z wyższej półki cenowej i wymagającej skilli Caldaryjski Agila jest "ponoć" najlepszym szybkim statkiem do pvp (wśród statków średniej wielkości), pewien gość grający 4 lata testował go i stwierdził, że wyprzedza w bitwach solo, cynbabale, vagabondy, sacrilege, ammarskie recony, i wiele innych naprawdę dobrych statków.

Gallente mają dobre bs-y nadające się do PVP (moim zdaniem), chodź wielu twierdzi że np. taki Megathron (bs) to lipa, ale zobacz ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=oLpP5W35BSo, gość w kilkunastu bitwach udowadnia że jednak inni się mylą.

Cytuj
Zostało na celowniku Amarr oraz Minmatar.
Też dobre rasy z tą różnicą, że mają więcej statków przydatnych niż gallente i caldari. Minmatar najbardziej chwalona, i często używana zarówno do pve jak i do pvp, Amarr także, mają najlepsze bs-y z pośród wszystkich czterech ras.

Ja latam od początku Amarrami i nigdy nie czułem że mam pod górkę. Im dłużej nią gram tym bardziej się upewniam, że to był dobry wybór. Moim zdaniem Amarzy są najbardziej grywalni.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 16:30:34 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2011, 19:45:17 »
Z pośród statków z wyższej półki cenowej i wymagającej skilli Caldaryjski Agila jest "ponoć" najlepszym szybkim statkiem do pvp (wśród statków średniej wielkości), pewien gość grający 4 lata testował go i stwierdził, że wyprzedza w bitwach solo, cynbabale, vagabondy, sacrilege, ammarskie recony, i wiele innych naprawdę dobrych statków.



Serio - co to za bełkot? Co to jest "agila"? Wiesz, Zgudi, po czym poznać n00ba - nie "newbie/rookie" tylko n00ba? Po tym, że zabiera głos w sprawach o których nie ma pojęcia i miesza innym w głowach. Więc literalnie STFU i GTFO z tego działu, powinieneś mieć tu normalnie wyłączoną opcję pisania postów.

Do OP -> nie ma takiego shipa, nie wiem o czym Zgudi bredzi, a gram w tą grę ponad 2 lata i chyba nieźle ogarniam. Po prostu zignoruj posty gościa, z którego polewa cała Centrala.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2011, 19:48:16 »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2011, 19:59:29 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ranshe

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2011, 22:33:04 »
Ja myślałem że chodzi o eagle, ale potem doczytałem że szybkim i mi przestało pasować.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2011, 22:45:21 »
Zgudi może nie tak restrykcyjnie ale dolaczam do przedmówców (pytaj się tutaj, nie odpowiadaja innym zwlaszcza nie w takich zagadnieniach jak teraz) Vagas / Cynabal to chyba dwa najszybsze statki w swojej klasie wielkości (w wielu wypadkach to frejka ma z nimi pod tym katem problem) porównywanie ich do cegieł typu zelot, sacri itp nie ma sensu od czasów nano nerfa. A już w szczególnosci nie ma sensu porównywać je z czymkolwiek ze stoczni caldaryjskich. Nie wiem co miałes na myśli, może to że ma toto powera który zjada inne shipy, może coś innego, ale albo zacznij wyrażać się składniej albo będę zmuszony zapoznać Cię z urokami pisania ala karny jeżyk

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2011, 11:50:42 »
hehe ,ale po co ta napinka? Nie rozumiem . Kolega coś tam usłyszał piąte przez dziesiąte i  trochę nie fortunnie sformułował zdanie ,które można było opacznie przeczytać z bananem na twarzy.
Z drugiej strony słowo "szybki" nie jest dokładnie określone i nie pojawia się słowo "najszybszy" etc.

"Z pośród statków z wyższej półki cenowej i wymagającej skilli Caldaryjski gila(Agila) jest "ponoć" najlepszym w miarę szybkim(poprz.szybkim ) statkiem do pvp (wśród statków średniej wielkości), pewien gość grający 4 lata testował go i stwierdził, że miażdży(poprz. wyprzedza) w bitwach solo, cynbabale, vagabondy, sacrilege, ammarskie recony, i wiele innych naprawdę dobrych statków."

Ja tam mogę się z czymś takim zgodzić. Gila to jest bardzo porządny stateczek szczególnie z all 5 i jakimiś druciorami i jak dla mnie to z palcem w d.. może rzeczywiście solo pojechać wszystkie wspomniane stateczki ,zakładając że poczekają do końca walki ,a nie odczołgają się wcześniej z punktu. 8)

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 11:59:29 wysłana przez HammerSnake »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2011, 12:24:28 »
Ten dział służy pomocą nowym graczom, więc nie powinien w nim się wypowiadać największy n00b tego forum, który - jak dał wyżej próbkę - bredzi trzy po trzy. Kończmy już tego offtopa :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2011, 15:47:41 »
Sokole, dobrze się zastanów nad słowami krytyki, stwierdzasz, że pisze głupoty jak noob. Udowadniam, że ze stoczni caldari też są bardzo dobre statki. I nie pisz mi że się strasznie pomyliłem, bo jednak Gila potrafi niejednego cynabala zmiażdżyć, które ty tak lubisz pilotować. Co też nie oznacza, że wszystkie.

Co miałem na myśli?
Cytuj
to że ma toto powera który zjada inne shipy
więc w czym problem?

Cytuj
hehe ,ale po co ta napinka? Nie rozumiem
Kolega wyżej miał rację.

Napisałem
Cytuj
wyprzedza w bitwach solo,
, bitwy solo to nie wyścigi od startu do mety na czas z gwizdkiem w ręku
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 15:58:32 wysłana przez Zgudi »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2011, 15:56:56 »
Gila mzoe rozjechac tylko jesli pilot cynabala na to pozwoli.

Ellaine

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2011, 17:32:21 »
No dobra. Zapewne gdzieś jest pilot Gila który ma takie kille i zechciał się nimi pochwalić :)

sc0rp

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2011, 18:13:46 »
Gdyby Gila byla taka dobra to by kosztowala tyle co cymbal a niestety jest ok. 3 razy tansza sic! Koszty zdobycia obu shipow sa identyczne z ta roznica ze bpc dropuja w innej przestrzeni, a za lp daja inni agenci. (ksozty minsow to jakies 10mil wiec koszt pomijalny)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2011, 19:40:05 »
Sokole, dobrze się zastanów nad słowami krytyki, stwierdzasz, że pisze głupoty jak noob. Udowadniam, że ze stoczni caldari też są bardzo dobre statki. I nie pisz mi że się strasznie pomyliłem, bo jednak Gila potrafi niejednego cynabala zmiażdżyć, które ty tak lubisz pilotować. Co też nie oznacza, że wszystkie.

Gdybyś choć minimalnie ogarniał tą grę (a nie ogarniasz) to wiedziałbyś, że Gila żadną rewelacją nie jest. Zwykły shieldowy drone boat. W dodatku z bardzo problematycznym fittingiem. Zabicie Gili sprowadza się do wytłuczenia jej dron. Tak jak Ishtar nie jest żadnym "wow" w solo PvP, tak i Gila tym nie jest. Zresztą, konia z rzędem temu, który Gilę w PvP zobaczy - na koncie mam JEDNĄ zabitą Gilę.

Jak już koniecznie chcesz pokazać shipy Caldari, to jest Drake (zwłaszcza dla młodego gracza). Potem Tengu - najlepszy DPS-owy T3 w grze. Jest Caracal Navy, którym kapitalnie się lata. Ale nie wyskakuj ze statkiem, o którym nie masz pojęcia, o którym coś Ci ktoś tam powiedział (czyżby Twój zajebisty CEO?) i który na dodatek nie jest shipem caldari, tylko Guristas i więcej wymaga skilli ze strony... Gallente (Gallente Cruiser na V oraz kupy skilli w dronach).

Zrozumiałeś?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2011, 23:55:52 »
Cytuj
Udowadniam, że ze stoczni caldari też są bardzo dobre statki. I nie pisz mi że się strasznie pomyliłem, bo jednak Gila potrafi niejednego cynabala zmiażdżyć, które ty tak lubisz pilotować.
No to już wiem sokół o co tobie chodziło hehe . :D

Zgudi ktoś tam cię widać mocno nakręcił na tą Gile ,a z tym statkiem jest  jak pisze Sokół . Gila to taki gatunek egzotyczny ,który w odpowiednich doświadczonych i wyskillowanych rękach ma jakiś potencjał ,ale to wciąż nie jest tak ,że "potrafi niejednego Cynabala zmiażdżyć" .

Zresztą nie tylko na Gile :

Cytuj
Gallente mają dobre bs-y nadające się do PVP (moim zdaniem), chodź wielu twierdzi że np. taki Megathron (bs) to lipa, ale zobacz ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=oLpP5W35BSo, gość w kilkunastu bitwach udowadnia że jednak inni się mylą.

Chyba że wyrobiłeś sobie własne zdanie na podstawie jednego filmu z Vindicatorem w roli głównej ,a nie jak sądzisz z megathronem. :D

Cytuj
Zresztą, konia z rzędem temu, który Gilę w PvP zobaczy - na koncie mam JEDNĄ zabitą Gilę.
Ja mam może 3-5 , no ale w low secu to każdy drone ship to gatunek na wymarciu przez sentry   ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2011, 00:05:53 »
na koncie mam JEDNĄ zabitą Gilę.

Takie dobre. :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2011, 03:34:00 »
Cytuj
Chyba że wyrobiłeś sobie własne zdanie na podstawie jednego filmu z Vindicatorem w roli głównej ,a nie jak sądzisz z megathronem.
Dodajmy że bardzo starym filmiku. Jeszcze sprzed zmian w projectilach, pirackich statkach i kilku innych rzeczach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2011, 08:30:43 »
(...) Zresztą, konia z rzędem temu, który Gilę w PvP zobaczy - na koncie mam JEDNĄ zabitą Gilę.

Widzę ! Gilę widzę ! A skoro na KB PvP corpa to musi być ta osławiona PvP Gila  ;D ;D
http://kb.bu-fu.org/?a=kill_detail&kll_id=61506

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2011, 09:49:08 »
Piękny przykład jak łatwa do sfitowania jest Gila (hint: ten ship ma więcej niż 2 hi-sloty i 3 launcher hard pointy).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2011, 10:50:05 »
Temat zszedl na Gila'e to ja zapytam przy okazji czy Gila to jest poprostu Ishtar na sterydach, czy raczej to zupelnie inny ship i nie da sie go porownac do ishtara

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2011, 11:04:13 »
Najprościej: wyobraź sobie Drake'a bez launcherów, ale za to z dronami Dominixa/Ishtara (ten sam bonus, więc jeden kij). Dodatkowo bardzo fajne agility. Mniejsza sygnatura rozumie się sama przez się (Drake ma sygnaturę armorowego Tempesta). 

Napisałem bez launcherów, bo DPS z tych missili za bardzo nie ma, za to ciężko wsadzić tam HML/HAM-y razem z tankiem/MWD/neutem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Agila czy Gila było TNQ - Inne
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2011, 12:15:40 »
pfff no to stara gila byla lepsza, tak samo jak stary rattle