Autor Wątek: Wiele statków - haczenie si?  (Przeczytany 4904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redbart

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« dnia: Marzec 07, 2006, 12:34:24 »
Mam te? problem przy du?ej liczbie NPCów czy wogóle statków i dynamicznej walce, gra zaczyna strasznie zwalnia?, tak jakby dysk non-stop pracowa?. Troszke to dziwne, bo przewy?szam minimalne wymagania przecie? o du?o:

Athlon Xp 2000+
Radeon 9550
762 MB Ram, tylko ?e DDR 266Mhz

RIPsento

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2006, 12:48:58 »
Te? mam starego z?oma ale wi?ksze problemy z pr?dko?ci? po??czenia ni? ze sprz?tem. Tylko wtedy mi chaczy i zwalnia.
Mam
XP+ 2000 over 2600
rad 9550xt over 9600xt
512ram w dodatku jakes noname
no i karte dzwi?kow? SB AIIZS - fajnie evke slychac na 6 g?o?nikach

Tak wi?c jak wida? ?adna rewelacja. Mo?e powinine? zainstalowa? nowe strowniki. Czasami to pomaga. Przeinstalowanie systemu te? ale to ju? si? musi cz?owiekowi chcie? ja tego nie robi?em ju? z rok.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2006, 12:53:36 »
Mysle ze powinienes zaczac od nastepujacych kroków defragmentacja dysku jezeli nie pomoze to  :arrow: reinstalacja EVE jak nic sie nie zmieni to  :arrow: reinstalacja windy.
Moja wypowiedz opieram na jednym objawie o którym piszesz a mianowicie "mieleniu dyskiem". Jezeli jest lag sieciowy to dysk nie powinien mielic  8)

redbart

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2006, 13:20:51 »
Defraga zrobi?em, ju? dawniej, troszke pomog?o, postawi?em Eve na czystej windzie boniedawno reinstalowa?em.


Lag sieciowy si? chyba nie objawia spadkiem Frameratu. Czy reinstalka Eve naprawde cos pomaga?

Hmm nie mog? si? domy?li? o co chodzi i czy si? op?aca przesiadac na ddr 400mhz z 266mhz. Nigdzie nie moglem znalezc porównan i opisów :/

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2006, 13:27:03 »
EVE ma ostatnio w ogóle problemy z pami?ci?... rze?ba w dysku mo?e oznacza? za ma?y plik wymiany (swap), za ma?o lub zbyt wolna pami??...
Ci??ko powiedzie?... zacznij od ustawienia wi?kszego pliku wymiany (zasada 2x RAM, a nawet 3x RAM czasem pomaga), mo?esz wymieni? na szybszy RAM, mo?esz zainstalowa? nowy dysk z wi?kszym cache i wi?ksz? pr?dko?ci? obrotow?...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

marioosh

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2006, 07:58:30 »
Wtr?ce swoje trzy grosze
Po pierwsze uno: Przeinstalowanie EvE  NIC NIE DAJE jest to zb?dna strata czasu na ponowne patchowanie. Je?eli chcecie od?wierzy? evk?, to wystarczy usun?? katalog cache w folderu z gr?. Evki nie trzeba instalowa?, wystarczy utworzy? kopi? katalogu z gr? i tez da si? gra? ( ja tak przenosz? swoj? evke do pracy, zgrywam ca?y folder Evki na dvdeka..)
Po drugie Uno: Jak mam w?aczon? evk? to móje programy do debugowania pami?ci a? s? czerwone z nadmiaru danych ( a mam 1,5Gb ramu) a co najgorsze tych danych przybywa wraz z czasem w grze. Od czasu kiedy CCP upu?ci?o troche krwi ten problem jeszcze bradziej jest widoczny.
Moja rada: albo wi?cej Ramu, albo restart kompa co jaki? czas, albo zadbanie o dysk twardy w sensie Defragmentacja i/lub pami?? wirtualna
Najlepiej b?dzie jak sobie zmienisz r?cznie wielko?? pami?ci wirtualnej u przypiszesz j? na sta?e, niech wynosi conajmniej 150% twojego RAM'u je?eli Ramu jest du?o to wirtualki mo?e by? mniej.
Nie uzywam Linuxa w domu ale czego mnie ten system nauczy? w zastosowaniu do windowsa
Otó? tworz? zasze jedn? partycj? tak 1-3Gb i w systemie karze przchowywa? plik pami?ci virtualnej na tej partycji. Szybko to idzie zdefragmentowa?. poza tym przypadkiem si? nie zape?ni.
Trzeba pami?ta?, ?e domy?lnie plik pami?ci wirtulanej jest na dysku C: wi?c trzeba zadba? any nie zabrk?o mu miejsca, a gdy sprawdzamy w Windowsie ilo?c wolnego miejsca to : Documents and Settings innych uzytkowników, Temp i wszystkie uninstalle sa liczone jako wolne miejsce a faktycznie mog? by? pe?ne plików.

pozdrawiam.
PS. a tu znajdziesz porady jak przyspieszy? swojego kompa :
http://www.tweakguides.com

Lazar Privateer

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2006, 09:35:11 »
Hmmm z mojego punktu widzenia 512 pamieci styka. Gralem jeszcze niedawno na 256 i faktycznie swap sie czasem gotowal do momentu jednak az go nie zwiekszylem. Niemniej wrzucilem drugie tyle i przy 512 jest ok. Rzeczywiscie doskonaly pomysl to wydzielenie partycji na swapa. iekawe ze jestem linuxuserem a tak trywialny szczegol w windzie mi do glowy nie przyszedl heh (niewiara w $M?). Inny szczegol ze warto sprawdzic czasem ile niepotrzebnych procesow pracuje w tle...

Muli mi za to koszmarnie market. Tez wina pamieci? Czy moze duzo sciaga z bazy?

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2006, 10:09:14 »
Cytat: "marioosh"
Je?eli chcecie od?wierzy? evk?, to wystarczy usun?? katalog cache w folderu z gr?.


Prawie dobrze - warto z tego katalogu zachowa? podkatalogi "browser" i "settings" a tak?e, je?eli by? przez nas modyfikowany plik: "prefs.ini".
Pierwszy katalog zachowuje nasze bookmarki z wewn?trznej przegl?darki WWW, a drugi zachowuje mi?dzyinnymi katalogi BMów jakie mieli?my w grze (przynajmniej kiedy? tak by?o - by? mo?e ju? ta informacja nie jest tu przechowywana - mo?na by sprawdzi?).
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Shkeec Umbra

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2006, 12:42:49 »
Cytat: "marioosh"

Po drugie Uno: Jak mam w?aczon? evk? to móje programy do debugowania pami?ci a? s? czerwone z nadmiaru danych ( a mam 1,5Gb ramu) a co najgorsze tych danych przybywa wraz z czasem w grze.

tru ,tru ... Ewka ewidentnie nie lubi po sobie sprz?ta? ;) , w?a?ciwie jednym z lepszych rozwi?za? jest zajefajny dysk z szybkim kaszem i szybki ram'ik na dualu, to nieco przyspiesza odgracanie swapa...

hallor

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2006, 13:49:33 »
Wy cos mieszacie...

Mam 2x512 na dualu u siebie - w czasie gry w evke dysk pryka co jakas minute ale tak <pryk> doczytujac pewno to i owo. Natomiast system pokazuje ze evka jakos kolo 200mb ma zaalokowane i ta liczba sie nie zmienia...

Mi chodzi wolno bo grafiki nie mam ;p

A pozatym zauwazylem ze evka blokuje sie przez wolne polaczenie (wolne, nie malo przepustowe bo mam 1m) - chyba dialog ma badziewne przylacze do serwerow cccp :/


H.

yooguruto

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2006, 00:18:00 »
Zawsze mnie zastanawia?o, jak wydzielenie osobnej partycji dla swapa mo?e mie? znaczny wp?yw na szybko??. Ab st rachuj ac (wyskakuj? hashe jak napisze to razem :x) juz od samego zadania jakie pe?ni swap, chodzi mi jedynie o to, ?e dane z partycji na partycje s? przepuszczane wolniej ni? w obrebie tej samej partycji. W windowsie (XP) moge sam zarezerwowa? obszar dla swapa dla kazdej fizycznej partycji. Interesuje mnie natomiast to: - taka przykladowa sytuacja-

Mam EVE'a zainstalowanego na partcyji D:. Swap standardowo jest na partycji C:. Czy moge wymusic, zeby te informacje, ktore sie nie mieszcza w RAMie zostaly wrzucone do konkretnego swapa na konkretnej partycji? Z moich obserwacji wychodzi na to, ?e ZAWSZE zapychany jest najpierw SWAP z partycji C: :|. Czy taka moja teoria o wymianie danych i jje szybkosci mi?dzy partycjami jest poprawna? Je?li tak to jak sie ma sprawa z tym 'wymuszeniem' zapisu w swapie w konkretnym miejscu?

Spiky

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2006, 11:57:28 »
Swapa najlepiej miec na innej partycji niz system oraz EVE a w ogole najlepiej to na innym dysku...

hallor

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2006, 15:34:44 »
Nie wiem jak wam, ale mi po wstawieniu grafiki eve zaczelo chodzic pieknie cacy...

inna sprawa ze jak wczoraj siedzialem na posie z 80 osobami to fps zjechal do ~20, a przy wlocie gra stawala na moment, ale to zdaje sie byla kwestia komunikacji z serwerem :D

A zeby nie bylo OT - swap na innej partycji duzo nie zmieni - dopiero na innym dysku przynajmniej imo.

H.

Tigivo Eckhart

  • Gość
Wiele statków - haczenie si?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2006, 01:55:00 »
xyl zrob inaczej ja tez na poczatku mialem mega lagi przy duzych walkach.
1. nie ma co windowac grafy na maxa... do pvp lepiej troche obnizyc
2. ctrl+shift+alt T wylacza efekt turretow
3. ctrl+shift+alt E wylacza wiekszosc glownych efektow

u mnie sprawilo ze walka z 1 frame na 3 sekundy poprawila sie do 20-25fps.