Autor Wątek: Rejestracja  (Przeczytany 5813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Rejestracja
« dnia: Październik 12, 2010, 03:29:43 »
Może to zły dział (EDIT), ale jak na centrali czytam niektórych niepodpisanych w żaden sposób, nawet w neutralnych wątkach, to mi żal że każdy trol może zarejestrować dowolną ilość kont email a później na centrali i bawić się dowoli.
Może czas na hash kody wysyłane na evemail + e-mail w celu potwierdzenia rejestracji i obowiązkowe info o nicku postaci?
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2010, 08:11:35 »
Kiedyś dałem cynk o  module ESAM:

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=8814.0

Ono powinno załatwić sprawę.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2010, 08:27:26 »
niestety, wielu postujacych nie ma aktywnego konta w eve (np. ja przez ostatnie pol roku), sa uzytkownicy, ktorzy dopiero chca zaczac przygode z gra albo sa na trialu i tez, naturalnie, nie maja oplaconego konta. no i oczywiscie mozna miec kilka kont w grze i zarejestrowac na nie kilka trolling altow.

W ogole, mam wrazenie, ze zjawisko trollowania "nieznanymi" altami jest na tyle male, ze szkoda czasu na zajmowanie sie jakimis uber metodami zabezpieczania

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2010, 08:36:12 »
Ale o czym Wy mówicie?
O ile Hast tego nie wyłączył, to rejestrację trzeba potwierdzić z maila, ale jest to zabezpieczenie wyłącznie przed spam-botami.
Wpisanie nicku postaci też jest niby wymagane, ale można tam wpisać cokolwiek. Już nie mówię, że jakby się kto uparł, to może sobie założyć triala albo i 10 i na każdego założyć konto na Centrali.
Wpisze prawidłowy nick istniejącej postaci i co mu zrobisz? :)
Albo wpisze nick kumpla z korpa, który na Centralę nie zagląda (bo nie zna naszego języka). Albo...
Może więc wprowadźmy konieczność przysłania adminom skanu dowodu osobistego, dokładnego adresu, na który odeślemy kod logowania, albo nawet umówienia się z adminami na wizytę, żebyśmy mogli osobiście potwierdzić, że  on to on.

Centrala to jest nadal ogólnodostępne forum dyskusyjne. I KAŻDY może się na nim wypowiadać, oczywiście w granicach przewidzianych regulaminem. Jeśli ktoś te granice przekracza (o czym może nas poinformować każdy user przyciskiem "Zgłoś do moderatora") - spadamy na niego jak worek cegieł.

Ponadto, są fora na których obowiązuje podanie nicka postaci, ale jak mówiłem, nie mamy możliwości sprawdzenia prawdziwości informacji tam podanych. Nawet API tego nie rozwiąże, z powodów podanych powyżej (trial+założenie własnego korpa za 1,5kk isk). Możemy reagować jedynie wtedy, kiedy ktoś podszywa się pod kogoś innego, i osoba "poszkodowana" to do nas zgłosi.

A na osoby, które Cię denerwują masz taką opcję w profilu pt. Lista ignorowanych - wrzucasz sobie ich na tą listę i już nie widzisz ich postów, czyli zachowujesz zdrowy rozsądek :P

ESAM służy do zupełnie czegoś innego i nie ma zastosowania w tej sytuacji.
Przedwieczny.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2010, 09:08:31 »
nic nie wylaczylem, ja wiem, ze jestem psuj forumowy, ale prosze sie odpimpac :D hehe

poza tym what Xarth said.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech