Autor Wątek: EVE Api na centrali  (Przeczytany 9810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
EVE Api na centrali
« dnia: Listopad 14, 2009, 18:28:08 »
Uzywacie tego, czy nie? Chcecie zeby obsluga api byla na nowej centrali czy nie?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Maver

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2009, 18:41:47 »
Ja nie uzywam, ale mysle ze skoro obsluge masz i tak juz zrobiona, to moze zostac... jako np jakas dodatkowa opcja czy cos. Chyba ze planuejsz na tyle grubsze zmiany ze musial byc specjalnie pisac to na nowo.

NeX

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2009, 21:22:39 »
  W sumie nie. Trudno znaleźć jakiś powód. Na avatara i skile patrzeć ile można? Zresztą są potężne narzędzia informacyjne EVEHQ i EVEMon, ale jw skoro już jest, to lepiej aby pozostało. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne, albo coś bardziej zaawansowanego zdechnie.

Natomiast jeśli implementacja wymaga zbyt wiele pracy, to bym sobie d.. nie zawracał dla kilkunastu osób które zapewne się na API zalogowały z ciekawości aby raz zerknąć po rejestracji (jak np ja teraz). Chociaż korporacje niby można w ten sposób dopisać, tyle że chyba każdy jeśli już, to woli wpisać się na forum, które ma zdecydowanie większą czytelność i interaktywność niż strona startowa portalu.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2009, 21:33:28 »
ok.

tak, nowa centrala wymaga praktycznie napisania tego od poczatku, wiec zastanawiam sie czy jest sens.

Najprawdopodobniej zostawie podstawowa funkcjonalnosc i wyrzuce jakies statystyki graczy na portal. mysle, ze nie ma sensu wiecej cudowac.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2009, 10:24:45 »
Kilka pomyslow przychodzi mi do glowy. Pomyslow, ktore nie sa nigdzie indziej robione:

1. Mozna by robic jakies fajne statystyki z market orderow i transakcji.
Np:
- na jakiejs podstronce wyrzucac, gdzie aktualnie i co sprzedajecie/kupujecie w formie zagregowanej dostepnej dla wszystkich. dzieki temu polskie community wiedzialo by gdzie leciec, zeby kupic cos od polaka
- jakies zagregowane dane odnosnie cen poszczegolnych itemow. dzieki temu np. wiedzielibyscie od razu jaka jest srednia cena dajmy na to tritu w domain
- mozliwe jest wyrzucanie danych odnosnie tego, jaki macie bilans na koncie (albo wszystkich trzech kontach) za ostatni miesiac np. Dzieki temu wiecie, czy jestescie na plusie czy na minusie w danym miesiacu. to juz by byly prywatne dane tylko dla was.
- Mozna np. korzystajac z danych o transakcjach wyrzucac najczesciej kupowane/sprzedawane statki/itemy. dosc ciekawe mysle.

2. Jakies fajne proste statystyki polskiego community
- np. srednia wielkosc portfela
- np. srednia ilosc altow
- np. srednia ilosc SP na kontach

3. korporacje. tutaj nie bedzie cudow chyba ze macie jakies propozycje?
- jedyne co zrobie, to wyrzuce liste korporacji w ktorych sa polscy gracze razem z liczba tych graczy w korproacjach.


Czesc z powyzszego zrobie dla czystej przyjemnosci pisania kodu ;) natomiast pytanie do was, czy was takie cuda w ogole interesuja?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

dirt

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2009, 10:39:56 »
Uzywacie tego, czy nie? Chcecie zeby obsluga api byla na nowej centrali czy nie?
Dla mnie API postaci na centrali jest przydatne kiedy nie mam dostępu do Evemona, a kiedy nie pamiętam za ile kończy się jakiś skill.
A co do przyszłej funkcjonalności API na centrali to może (jeśli autor i administracja wyrażą odpowiednie zainteresowanie i zgody) integracja z takim narzędziem była by przydatną rzeczą http://outofeve.com/

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2009, 10:40:41 »
niby fajnie
i może ktoś skorzysta
pewnie dla niektórych nie będzie komfortowo pokazac gdzie mają alta  >:D
Sneer Quen

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2009, 10:41:34 »
Kilka pomyslow przychodzi mi do glowy. Pomyslow, ktore nie sa nigdzie indziej robione:

1. Mozna by robic jakies fajne statystyki z market orderow i transakcji.
Np:
- na jakiejs podstronce wyrzucac, gdzie aktualnie i co sprzedajecie/kupujecie w formie zagregowanej dostepnej dla wszystkich. dzieki temu polskie community wiedzialo by gdzie leciec, zeby kupic cos od polaka
- jakies zagregowane dane odnosnie cen poszczegolnych itemow. dzieki temu np. wiedzielibyscie od razu jaka jest srednia cena dajmy na to tritu w domain
- mozliwe jest wyrzucanie danych odnosnie tego, jaki macie bilans na koncie (albo wszystkich trzech kontach) za ostatni miesiac np. Dzieki temu wiecie, czy jestescie na plusie czy na minusie w danym miesiacu. to juz by byly prywatne dane tylko dla was.
- Mozna np. korzystajac z danych o transakcjach wyrzucac najczesciej kupowane/sprzedawane statki/itemy. dosc ciekawe mysle.

2. Jakies fajne proste statystyki polskiego community
- np. srednia wielkosc portfela
- np. srednia ilosc altow
- np. srednia ilosc SP na kontach

3. korporacje. tutaj nie bedzie cudow chyba ze macie jakies propozycje?
- jedyne co zrobie, to wyrzuce liste korporacji w ktorych sa polscy gracze razem z liczba tych graczy w korproacjach.


Czesc z powyzszego zrobie dla czystej przyjemnosci pisania kodu ;) natomiast pytanie do was, czy was takie cuda w ogole interesuja?

Punkt nr 2 jest ciekawy :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2009, 10:45:41 »
pewnie dla niektórych nie będzie komfortowo pokazac gdzie mają alta  >:D

Hehe - tia, sie okaze w koncu, ktory to moj alt w Jita (do scamowania) i na najblizszym zlocie na ktorym sie pojawie dostane becki od ktorejs z moich "ofiar" - choc polakow staram sie nie oszukiwac :P

vigo70

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2009, 10:46:53 »
Super pomysl zwlaszcza ze statystykami!
Nie moge sie doczekac kiedy to "cudenko" zadziala.  O0

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2009, 10:55:54 »
niby fajnie
i może ktoś skorzysta
pewnie dla niektórych nie będzie komfortowo pokazac gdzie mają alta  >:D

Nikt nigdzie alta nie pokaze :) takie informacje beda dostepne tylko wlascicielowi
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

NeX

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2009, 13:17:42 »
  Wyliczenia walletów to gadgety, których userzy bardziej się obawiają niż potrzebują, ale jeśli uda Ci się zaimplementować statystykę handlu w rodzaju "gdzie i za ile", to zapewne więcej chętnych się zarejestruje, szczególnie jeśli statystyka będzie dostępna tylko dla userów z API. To będzie już konkretne narzędzie, a nie zabawka. Generalnie EVE, to taka gra gdzie większość graczy woli trzymać swoje dane w sejfie, a tajemnice altów w ciszy i cieniu  :coolsmiley:

Maver

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2009, 13:38:31 »
Kilka pomyslow przychodzi mi do glowy. Pomyslow, ktore nie sa nigdzie indziej robione:

- mozliwe jest wyrzucanie danych odnosnie tego, jaki macie bilans na koncie (albo wszystkich trzech kontach) za ostatni miesiac np. Dzieki temu wiecie, czy jestescie na plusie czy na minusie w danym miesiacu. to juz by byly prywatne dane tylko dla was.
Te pozostale punkty w moim przypadku byly by zupenie nieprzydatne.
Co do sprawdzania walletu to mnie osobiscie wystarczyl by jego obecny stan. Czasem wisi mi pare kontraktow na ktorych sprzedarz czekam, w ten sposob prosciej bylo by mi sprawdzic czy juz sie sprzedalo, zerkajac po prostu na wallet.
Reszta jak mowie, w moim przypadku nie ma znaczenia.

Cytuj
Czesc z powyzszego zrobie dla czystej przyjemnosci pisania kodu ;) natomiast pytanie do was, czy was takie cuda w ogole interesuja?

To jak wyzej. Mnie by ewentualnie interesowalo tylko jak mam aktualny stan walletu, ewentualnie (jesli to mozliwosc) sprawdzenie czy wystawione kontrakty juz poszly.
Ewentualnie dla zabawy moze byc jakies info o aktualnie robilonym skillu czy cos, ale to juz tak na sile chyba.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2009, 15:39:12 »
ok. po krotkiej analizie:

mozliwe sa nastepujace statystyki:
//ilosc postaci w bazie danych
   
//ilosc postaci meskich
//ilosc postaci damskich

//ilosc postaci amarr
//ilosc postaci caldari
//ilosc postaci gallente
//ilosc postaci minmatar
   
//srednia ilosc iskow w walletach
//srednia ilosc SP na kontach

//podglad najwiekszej ilosci posiadanych statkow per typ statku

//ilosc buy orderow na kontach per region
//ilosc sell orderow na kontach per region

//srednia wartosc buy orderow per region
//srednia wartosc sell orderow per region
   
//srednia ilosc transakcji kupna w przeciagu miesiaca
//srednia ilosc transakcji sprzedazy w przeciagu miesiaca
   
//srednia ilosc wydanych iskow w przeciagu miesiaca

//srednia ilosc transakcji per typ (wallet journal) w ciagu miesiaca.

//poglad: najczesciej kupowanych statkow per typ statku

Na koniec podglad sell orderow na zasadzie:
wpisujesz nazwe itema w wyszukiwarke i ta wyrzuca ci, gdzie, ile sztuk oraz za ile danego itema znajduje sie w sell orderach (o ile bedzie :) ) dane sciagane beda z waszych API i posortowane po regionie, stacji.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

vigo70

  • Gość
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:26:30 »
Hastrabull  plizz o pomoc
klece sobie w excelu taki maly kalkulatorek zlomu ktory zebralem
wiem jak sciagnac aktualne ceny towaru z http://api.eve-central.com/api/marketstat....
ale za diabla nie wiem jak sciagnac moje zapasy zlomu
wiem ze musze autoryzowac pobieranie danych
tylko jak to zapisac hmm..
plizz podpowiedz jak zapisac adres by dostac sie do danych (zlom + stacja na ktorej lezy)

 :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE Api na centrali
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2009, 16:08:57 »
api.eveonline.com/char/AssetList.xml.aspx  bodajze. w parametrach musisz podac api user id, characterid oraz api key.

musisz podac pelne api.
plikiem wyjsciowym jest xml.

dokladna specyfikacja jest tutaj: http://wiki.eve-id.net/APIv2_Char_AssetList_XML
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech