Autor Wątek: Jak dowiedzieliście się o EVE?  (Przeczytany 9025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Walas

  • Gość
Jak dowiedzieliście się o EVE?
« dnia: Grudzień 23, 2006, 17:04:18 »
Ciekaw jestem w jaki sposób dowiedzieliście się o EVE :)

Otóż ja trafiłem przez zupełny przypadek. No może nie zupełny...
Grałem sobie na miniclipie ( http://www.miniclip.com ) a tu reklama o jakimś EVE. Pomyślałem sobie eee jakaś czerstwa strona... przeczytałem sobie opis "Space MMORG, biggest game universe" czy jakoś tak. Kliknąłem bo akurat szukałem gierek takiego typu. Zobaczyłem screeny, ściągnołem sobie trailera i można powiedzieć że zakochałem się od pierwszego wejrzenia niestety mój sprzęt nie pozwolił mi (i nadal nie pozwala) na grę w EVE.

A wasza historia?

korpusz

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:09:30 »
Kiedys w zamieszlych czasach czytalem info o eve, niestety odstraszylo mnie placenie za gre. na poczatku 2006 walnela mi po oczach reklama jak mi sie komandor na ogame skonczyl ;)

Walas

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2007, 14:22:00 »
ja już od roku czekam na kompa :D też takiemu koledze powiedziałem o evce ale jakoś go to nie ruszyło :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2007, 16:10:17 »
Klasycznie od znajomego.
Jeśli idzie o Ireaulową próbę podjudzania - dla mnie Eve jest najfajniejszym MMORPGiem jaki znam lub słyszałem, a poczucie zmarnowanego czasu też mam od czasu do czasu. Po prostu granie jako takie jest złe, ale granie w Eve jest mniej złe ;)

Bioklonik

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2007, 08:21:48 »
U mnie to bylo tak ze szukalem gry Frontiera i tak jakos zauroczenie zostalo EVE  :smitten:

Szejdi

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2007, 16:43:48 »
Temat o eve-online znalazłem w dziale offtopic na forum gry x-wars w ktora kiedys wlasnie pykalem :)

HIMK

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2007, 17:44:59 »
Chyba na gamespocie byla reklamowka o bezplatnym trialu. No i wpadlem, sciagnolem triala i nalog sie zaczol  :D

Rhovana

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2007, 18:00:32 »
Mnie kumpel namawiał przez 2 tygodnie a ja kręciłem nosem. Staneło na tym że ja zostałem on odszedł na kilka miesięcy a teraz wrócił dzięki moim namowom :P

przemas

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2007, 18:22:18 »
Sprawcą całego mojego zamieszania z evką jest Roninek
graliśmy razem w x-wars póxniej on znalazł eve.
dołaczyłem jakiś miesiąc po nim
ja sie ciesze (moja żona NIE :D )

Michieru

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2007, 19:37:16 »
Znajomy z czasów, gdy razem dziarsko wymiataliśmy w MUDy (a właściwie to jednego MUDa - Arkadię) zjechał do mnie jakoś w wakacje i podsunął linka do oficjalnej strony Eve razem z argumentacją w stylu "pewnie zacząłbym w to grać, ale za dużo grafiki i tutorial za trudny" (buhehe). Poczytałem co nieco, w tym mnóstwo zachwytów systemem pvp w Eve, a to mi wystarczy jako argumentacja dla jakiegokolwiek mmo. Brak grinda sensu stricte również był ważkim argumentem, po mojej dość długiej karierze w Lineage2 miałem grinda serdecznie dość. Ściągnąłem instalkę i gdzieś mi się zawieruszyła, tzn. zapomniałem o niej, za dużo spraw na głowie itp. Jakiś tydzień później, w wolnej chwili, odpaliłem. I tak sobie odpalam od tamtej pory, we w miarę regularnych odstępach czasu.

Walas

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2007, 20:06:25 »
20:04
Download na eve-online.com nie działa (oprócz EVE Client) xD

zaóważyliście ile bugów teraz jest ?? :D
 w FanSite'ach nie ma nic nie ma newsów i wogóle jest coś ten ten xD

PS.

Jak sie w download wchodzi to jest bardzo ciekawa stronka xD
http://myeve.eve-online.com/n.asp?s=1

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2007, 20:11:53 »
Walas kurde, info wisi na forum że dzisiaj jest przerwa techniczna. Grrr....

Ja tam maniakalnie grałem we Frontiera i Privateera - szukałem czegoś w tym stylu (raczej singla ;) ) i mi Iickus podpowiedział... By go piekło i szatani :P
Przedwieczny.

QS

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Qumak Sekom
  • Korporacja: NPC
  • Sojusz: NPC
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2007, 03:21:43 »
Witam, ja dowiedzialem sie o EVE w pazdzierniku '06 dokladnie w ten sam sposob co Walas, szukalem gierki 'Tankmania' na miniclip-ie, no i akurat natrafilem na reklame EVE. Jako fan 'Homeworla', a tybardziej gdy spojrzalem na screeny z EVE wiedzialem ze musze zagrac w ta gieke, pomimo ze niedy nie mialem stycznosci z grami tego typu (mmo).

Yabushido

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2007, 10:21:56 »
U mnie to troche skomplikowana historia.
Dosc dawno temu, pierwszy raz o EVE dowiedzialem sie z reklamowek w ktoryms z polskich czasopism komputerowych (chyba w CDA). Byla to krotka wzmianka, ze cos takiego powstaje i ma taka a nie inna fabule (jako ze gralem dosc duzo w privattera, frontiera etc to mi zapadlo w czache)... Pozniej przez przypadek zoczylem reklamowke na Game One (czy jak to sie ten kanal nazywal). Wtedy bylem jeszcze bez porzadnego kompa i netu (w sumie nadal nie mam dobrego kompa), wiec szybki spacerek do internet cafe, i posciagalem dostepne trailery, poczytalem o grze (zobaczylem min wymagania...). Gdzies jeszcze plytke z nimi mam. jak znajde to przeedytuje posta i rzuce date nagrania =]
I tak minelo pare lat blogiej nieswiadomosci i urokow studenckiego zycia :angel: :angel:
Ulepszylem kompa, przestalem grac w UO, zaczalem sie nudzic... WoW mi nie podchodzil za cholere, ale kumple zainteresowali mnie (ponownie) NavyField'em. Troche pogralem, az tu nagle niz  gruchyczyinnejpietruchy dowalil platnego retaila; w jednym z pokoi, gdzie wszyscy bojkotowali retaila/wyzywali modow/zegnali sie padlo haslo w stylu 'po co mam placic tyle za NF, skoro EVE jest znacznie lepsze za podobna kase'. Tu nastapil szok/wstrzas/przeciazenie i reset CUN... (co bardziej zlosliwi twierdza ze tak mi zostalo)
Pozniej juz tylko pozostalo znalezienie strony glownej EVE (od reki tyz centrali), sciagniecie clienta i zalozenie triala...

Wojak

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:10:21 »
Ireul jeśli jeszcze aktualne to daj znać, chodzi o chara of corz

Radix_s

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2007, 05:33:06 »
Poczatek...

Czas: okolo maja 2005

Lokalizacja: pokoj podejrzanego(buelki po piwie pod stolem, pelna popielniczka petow,  sterta brudnych garow obok na drugim biurku, ciuchy walajace sie po podlodze, wlacznie z kilkoma parami smierdzacych soxow, zasloniete przypietym na pale do zyrandola kocem okna, pelny kubel na smieci roznoszacy nieprzyjemna won w pomieszczeniu i nieogolony typ siedzacy w swoim fotelu... nogi zalozone na biurko, reka spoczywajaca na myszce, od czasu do czasu niemrawo probojaca sie poruszyc, wzrok metnie wtopiony w ekran, rozdziawiona geba, slina skapuje na podkoszulek... {to ja}  :()

Osobnik: Homo studentis, bezwzglednie, beznadziejnie znudzony. Wstepna analiza wskazuje na brak gotowki {w dziurze, w ktorej mieszkam - najwiekszej w szczecinie brak jest bankomatow...}. Brak gotowki = brak zyciodajnych plynow w tym przypadku.

Raport z dwoch poprzednich dni: piatek - picie napojow alkoholowych na bazie chmielu za gotowke podejrznego z jego kumplem, sobota - picie napojow alkoholowych za gotowke kumpla podejrznaego.

Rozwoj wypadkow: podejrzany sie nudzi jak cholera... od niechcenia zaczyna klikac w w sumie nie interesujace go linki na nieinteresujacych go stronach wyswietlanych na ekranie jego komputera. Otwarcie witryny www.mmorpg.com. Dwie minuty pozniej podejrzany zostaje przekierowany dzieki klikniecia w link na strone www.eve-online.com. Zaobserwowano ozywienie w zachowaniu podejrzanego - podrapal sie po brzuchu i ziewnal.
Podejrzany po dluzszej eksploracji strony stwierdza: "a ch** mi tam..." i rozpocznya procedure pobierania ponad 500 megabajtowego klienta. Aktywuje konto.
Rozpoczyna gre.

Raport z nastepujacych dni: Po kilku miesiacach znikomej aktywnosci komorki nerwowe w mozgu podejrzanego rozpoczynaja gwaltowny proces tworzenia nowych polaczen. Wskazowka: podobny proces wystepuje u osobnikow wykazujacych postepujace uzaleznienie od srodkow odurzajacych, wylolujacych tymczasowo przyjemna euforie, powodujace po pewnym czasie zgon osobnika.........


Terazniejszosc...
czas: okolo stycznia 2007
lokalizacja: ten sam pokoj podejrzanego (stwierdzono brak jakichkolwiek naczyn, nie wykryto sladow dymu tytoniowego, ogolna czystosc i schludnosc, podejrzany siedzacy w pozycji wyprostowanej patrzacy sie przytomnym wzrokiem na ekran komputera)

osobnik: jakims cudem nadal homo studentis, pochloniety pisaniem posta na jakims bzdurnym forum  :buck2:. Wstepna analiza wskazuje na portfel pelen pieniedzy.

Raport z dwoch poprzednich dni: aktywne spedzanie czasu z osobniczka plci pieknej, obecnosc na zajeciach na uczelni.

Rozwoj wypadkow: Podejrzany chociaz wydaje sie byc lekko zmeczony dobrze sie bawi piszac bzdury na jakims bzdurnym forum :angel:

Koncowe ustalenia: nasza baza danych odnotowala pierwsze pozytywne skutki uzaleznienia...

:D zeby nikt sobie nie myslal - wszystko to jajka sa :D (chociaz faktem jest ze juz nie pale i nie zlopie tyle co kiedys  ;))

Long live EVE!

focus20

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:44:53 »
Mam takiego maila z Pn 2001-08-20 11:53

The last step is to confirm your application. Please open the link below
in a browser to do so

Zagrałem w bete spodobiło się ale brak możliwości płacenia przez net plus modem jako połączenie z TPSA załatwił sprawe wtedy  :uglystupid2:


Aeon Horax

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2007, 19:19:05 »
eee, chyba standardowo. Kumpel mi ciągle glendził za uchem ze super... ze ekstra... dwa razy mi pokazywal evke, eeee ale jakoś nie było czasu i ochoty. I pewnego pięknego dnia po meczu grypa, tydzień zwolnienia. No i wpadłem :P

Yurioni

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2007, 20:57:38 »
Hmmm po 4 latach w DAoC gdy populacja spadla na leb na szyje postanowilem rozejezec sie za nowa uzywka od ktorej moglbym sie uzaleznic. Patrzylem dlugo, krecilem nosem. WoW? Nie, bo generalnie posysa. EQ? Gra na pve whore. CoV/CoH? Dobre na miesiac moze dwa. L2? Blee kolejny grindfest. Pomijajc ze zadna z wymienionych gier nie ma pozadnego pvp oraz moze wylaczajac EQ community na poziomie przedszkola (troszke generalizuje ale co tam). No wiec z liczacych sie mmorpgow zostalo mi EvE :) i poki co nie narzekam, moze tez i daltego, ze trafilem na mlotow prawie takich samych z jakimi gralem ponad 4 lata w DAoC :P
peace&love   :smitten:

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2007, 23:59:21 »
pogrywalem dosc ostro w MU online, troche liznalem WoWa ale jakos nie przypadl mi do gustu. W koncu nastapilo znuzenie MU, typowym hack&slashem (ile mozna bylo tych resow robic :P) wiec poszukalem czegos innego.
Kumpel pare miechow wczesniej zachwalal mi wlasnie jakas dziwna gre online co to sie nazywala jak babka, to zadzwonilem do niego i mi powtorzyl, zajrzalem , zagralem na trialu i wsiaklem...
eh.. a wczesniej bylo sie wolnym czlowiekiem :)

zdravim,
Vic


Minus za literówki - trzeba się momentami domyślać o co chodzi...
X.


oki poprawilem :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2007, 21:02:55 wysłana przez Vic Brunner »
Moderatorzy na drzewo!! :D

Mehriel

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:54:47 »
A ja kliknąłem banerek gdzieś na jakiejś stronce  :D

Ire, to pozycz na nieobecnosc chara, polatam sobie geddonem na T2  :knuppel2:

7fingers

  • Gość
Odp: Jak dowiedzieliście się o EVE?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2007, 14:24:16 »
u nas na wsi, na kolku rozancowym, jedna zakonnica nam powiedziala ... :o