Autor Wątek: Win 8.1 i nie działająca Evka  (Przeczytany 39117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Win 8.1 i nie działająca Evka
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 03, 2014, 14:48:34 »
Cytuj
No to właśnie dlatego pisałem by nie czytać paru pierwszych odp., bo dotyczy właśnie tego o czym mówisz.
Pare pierwszych to był jakiś troll od PR na usługach tp (ale oni głównie na FB teraz pracują), potem sie zaczeły pojawiać konkretne modemy innych firm...
Cytuj
Czy ja wiem... 
Przez długi czas miałem pingi rzędu 400-1200ms 
+ nie miałem komunikacji w Hamachi.
Dopiero dziś (!) naprawiono ten problem, choć nie wiem na jak długo (zaznaczam, że mam neta od lokalnego ISP zależnego od TepSy), wiem tylko tyle, że w 100% musi odpowiadać TP, bo skok pingu miałem właśnie na ich serwerze w Szczecinie, a dalej zrywało mi połączenie, jak robiłem traceroute do IP kumpli w Hamachi.
Pisałem o sytuacji gdzie pakiet znikał już z sieci podległościowej tepsy i ginął gdzieś w niemczech / niderlandach i dalej
Cytuj
Wcześniej moja rodzina zrezygnowała z Neostrady po roku (częste awarie łącza tel, dzwonili wiele razy ale prawdę mówiąc dostali przysłowiowego faka), zmieniając na obecnego ISP (czyli po prostu zatoczyła błędne koło, ale obecny usługodawca przynajmniej reaguje jak jest problem).
Nawet nie wiesz jak ja nie lubię takich spraw, i bynajmniej nie dlatego że dzwoni do mnie wkurzony człowiek, tylko dlatego że najczęsciej jebane szympansy z pionu technicznego sprawę olewają / wymagana jest rozbudowa infrastruktury aby zlikwidować przeciążenie a na to nie ma siana
W zależności od tego jak ten lokalny isp działą może mieć jakieś mega mocne lub kilka vdsl i je rozprowadza własnym sygnałem np po radiu, względnie ma własną infrastrukturę podłączoną bezpośrednio do światłowodu i wtedy oni faktycznie mogą mieć opcje zadziałąnia na włąsnych maszynach. Akurat to jak takie firmy działają mam małe pojęcie, ale wiem że do nas z tym nie dzwonią jak to "zewnętrzny" problem (pracuje nie w tym segmencie)
Cytuj
Wątpię by Orange (który ownuje TepSę) zmieniła cokolwiek (aczkolwiek oni już dużo lepiej zareagowali w przypadku awarii łącza u mojego kumpla; sam oficjalnie zaliczam się do tego promila jakby co. Sądził że ma nadal Orange FreeDom, ale okazało się że w międzyczasie zmienili mu na Neostradę [nie wnikam w szczegóły, to jego problem nie mój, ja miałem po prostu naprawić to]).
Właśnie kończy się trzeci dzień kiedy już nie ma TP. Pierwszego było ostateczne scalenie firm, motyw z neo jest taki ze od dwóch lat Freedom nie był sprzedawany ponieważ trwało połączenie a freedom to było dokładnie to co neo w opcji 1-10 przed przyłączeniem wszystkich abonentów przezucili do neo, albo dali opcje zerwania umowy bez kar i przejścia gdzie indziej. przy czym jakbym dorwał chujków co dzwonili po ludziach i obiecywali że przejście na neo to będzie "jak do Pana / Pani wyślemy sms że już to wyjmie się na chwilę kabelek z modemu i internet wróci"....
Cytuj
Bo z płytą jest więcej problemów niż pożytku (sprawa konfiga TP-Linka u mnie i u mojego sąsiada). Pierwsze co robię to biorę pistolet na klej i robię ozdobę ścienną/okienną
Preferuję zaklejenie dziurki w środku taśmą monterską i użycie jako paletki do farbek / podstawiki pod kubek

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Win 8.1 i nie działająca Evka
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 03, 2014, 16:11:26 »
Pisałem o sytuacji gdzie pakiet znikał już z sieci podległościowej tepsy i ginął gdzieś w niemczech / niderlandach i dalej
Wbrew pozorom to co ja napisałem raczej dotyczy tego co ty pisałeś, bo ja często mam tunelowanie via serwery LogMeIn, więc mnie też dotyczy utrata pakietów (w Niemczech, konkretnie, ale jak pisałem teraz jest ok)...

Nawet nie wiesz jak ja nie lubię takich spraw, i bynajmniej nie dlatego że dzwoni do mnie wkurzony człowiek, tylko dlatego że najczęsciej jebane szympansy z pionu technicznego sprawę olewają / wymagana jest rozbudowa infrastruktury aby zlikwidować przeciążenie a na to nie ma siana

Tu ci składam kondolencje  :-\

W zależności od tego jak ten lokalny isp działą może mieć jakieś mega mocne lub kilka vdsl i je rozprowadza własnym sygnałem np po radiu, względnie ma własną infrastrukturę podłączoną bezpośrednio do światłowodu i wtedy oni faktycznie mogą mieć opcje zadziałąnia na włąsnych maszynach. (...)

Sam nie wiem jak to idzie u mnie, ale podejrzewam że jest jak w pracowniach informatycznych w szkołach: Klienci są podłączani (via różne switche / routery bezprzewodowe) do bramy wyjściowej będącej własnością ISP, a dalej do huba TP w Szczecinie. I właśnie Hub powoduje taki zamęt, bo w obrębie sieci ISP ping nie przekracza 5ms.
Aktualnie rozbudowują sieć właśnie o standard FTTH, czyli praktycznie każdy klient będzie miał łącze światłowodowe. We wrześniu tego roku mam się spodziewać zwiększeniie przepustowości do 150Mbps, a później być może do 1 Gbps (gdzieś kiedyś o tym mówiłem).

Właśnie kończy się trzeci dzień kiedy już nie ma TP. Pierwszego było ostateczne scalenie firm, motyw z neo jest taki ze od dwóch lat Freedom nie był sprzedawany ponieważ trwało połączenie a freedom to było dokładnie to co neo w opcji 1-10 przed przyłączeniem wszystkich abonentów przezucili do neo, albo dali opcje zerwania umowy bez kar i przejścia gdzie indziej. przy czym jakbym dorwał chujków co dzwonili po ludziach i obiecywali że przejście na neo to będzie "jak do Pana / Pani wyślemy sms że już to wyjmie się na chwilę kabelek z modemu i internet wróci"....
A więc o to chodziło...
Chciałbym zaznaczyć że "awaria" kumpla z  Orange FreeDom zdarzyła się w połowie grudnia, wtedy tak jakby się zorientowałem że coś mogli zrobić w związku z połączeniem firm; ale z tego co słyszałem to nikt od niego nie dostał nic ws. zmiany usługi.
Stosowny login/pass przyszły dopiero sms-em po mojej interwencji w BOK-u...

Preferuję zaklejenie dziurki w środku taśmą monterską i użycie jako paletki do farbek / podstawiki pod kubek
Każdy ma swój sposób :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Win 8.1 i nie działająca Evka
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:06:00 »
Technicy, infolinie techniczne TPSA to jeszcze nic. Teściowa nie ma pojęcia co to jest adsl. Ona ma mieć szybkie łącze + VPN, żeby mogła zdjęcia opisywać też w domu i nie musiała non stop zaiwaniać do pracowni.

I teraz myk jest taki, że jakaś pieprzona menda jej powiedziała że będzie miała DSL 40 Mbps (takie łącze jej wystarczy do normalnej pracy) taką umowę podpisała, VPN ładnie skonfigurowany ale... coś wolno jej to działa. Jak przyjechałem do niej na święta teściowa mówi że internet wolno jej chodzi, to ją biorę na spytki i kilka razy pada z jej ust VDSL. Odpalam przeglądarkę, i sprawdzam... modem się synchronizuje na 16 Mbps. Dzwonię do TP...

pierwsza rozmowa: łącze jest wyczerpane, bo mam upload 5 Mbps, a cały czas router wysyła coś z prędkością 7 Mbps... (wtf? o.o) na pewno są wirusy w komputerze (wtf? O.o) odłączam więc posłusznie fizycznie wszystkie kable LAN +WAN i podchwytliwie pytam a teraz coś się zmieniło? ... nic się nie zmieniło, ma pan wyczerpane łącze i wirusy w komputerze... WTFO.O? Grzecznie przeprosiłem, zgłupiałem i dałem sobie spokój.

druga rozmowa, inny konsultant: na tak, mam 16 Mbps ale o co chodzi? VDSL? Jaki VDSL, przecież na mojej centrali nie ma kart VDSL. 40 Mbps? Przecież w umowie jest napisane od 10 Mbps do 40 Mbps, więc 16 jest też jest ok.


A u mnie w domu, gdzie mam centralkę ze 100m od budynku (chyba nawet nie tyle) nie podłączą się do budynku mimo tego, że developer całą infrastrukturę wybudował i wystarczy tylko podłączyć swoje urządzonka do kabli których jestem de facto właścicielem(wraz z paroma sąsiadami), a wypust jest praktycznie przy tej ichniej centrali. Dlaczego? Bo te kable idą pod ulicą która nie została odebrana i długo nie zostanie odebrana przez miasto. I tu już sam nie wiem, czy bardziej popierdolona jest tepsa, czy miasto wrocław które nie chce oddać do użytku istniejącej 50m przecznicy po której codziennie jeździ co najmniej kilkanaście samochodów.

Uff... trochę mi ulżyło ;)

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Win 8.1 i nie działająca Evka
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:43:25 »
Przecież w umowie jest napisane od 10 Mbps do 40 Mbps, więc 16 jest też jest ok.
Dlatego właśnie ważne jest dokładne czytanie umowy ;)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Win 8.1 i nie działająca Evka
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:03:28 »
Technicy, infolinie techniczne TPSA to jeszcze nic. Teściowa nie ma pojęcia co to jest adsl. Ona ma mieć szybkie łącze + VPN, żeby mogła zdjęcia opisywać też w domu i nie musiała non stop zaiwaniać do pracowni.

I teraz myk jest taki, że jakaś pieprzona menda jej powiedziała że będzie miała DSL 40 Mbps (takie łącze jej wystarczy do normalnej pracy) taką umowę podpisała, VPN ładnie skonfigurowany ale... coś wolno jej to działa. Jak przyjechałem do niej na święta teściowa mówi że internet wolno jej chodzi, to ją biorę na spytki i kilka razy pada z jej ust VDSL. Odpalam przeglądarkę, i sprawdzam... modem się synchronizuje na 16 Mbps. Dzwonię do TP...

pierwsza rozmowa: łącze jest wyczerpane, bo mam upload 5 Mbps, a cały czas router wysyła coś z prędkością 7 Mbps... (wtf? o.o) na pewno są wirusy w komputerze (wtf? O.o) odłączam więc posłusznie fizycznie wszystkie kable LAN +WAN i podchwytliwie pytam a teraz coś się zmieniło? ... nic się nie zmieniło, ma pan wyczerpane łącze i wirusy w komputerze... WTFO.O? Grzecznie przeprosiłem, zgłupiałem i dałem sobie spokój.

druga rozmowa, inny konsultant: na tak, mam 16 Mbps ale o co chodzi? VDSL? Jaki VDSL, przecież na mojej centrali nie ma kart VDSL. 40 Mbps? Przecież w umowie jest napisane od 10 Mbps do 40 Mbps, więc 16 jest też jest ok.



vdsl orange ma minimum transfer poniżej którego można i należy dać kopa w dupe technikom zgłoszeniem usterki na 22-24 Mb / s (pobierania bo wysyłania to jest 1-4), jeśli ma w Orange usługę to domyślam się z jakim typem "konsultanta" technicznego miałeś do czynienia i nawet nie wiesz jak wielu takich chujków siedzi ze mną na sali i jak ktoś dzwoni to zamiast myśoleć jak pomóc oni zastanawiają się jak by tu coś dosprzedać typu tv albo kochane przez klientów z faksami i niekoniecznie z nimi telefony internetowe..., dsl jest niby dostępny dla indywidualnych, ale ma tak posrane ceny że mało kto to podpisuje
Cytuj
A u mnie w domu, gdzie mam centralkę ze 100m od budynku (chyba nawet nie tyle) nie podłączą się do budynku mimo tego, że developer całą infrastrukturę wybudował i wystarczy tylko podłączyć swoje urządzonka do kabli których jestem de facto właścicielem(wraz z paroma sąsiadami), a wypust jest praktycznie przy tej ichniej centrali. Dlaczego? Bo te kable idą pod ulicą która nie została odebrana i długo nie zostanie odebrana przez miasto. I tu już sam nie wiem, czy bardziej popierdolona jest tepsa, czy miasto wrocław które nie chce oddać do użytku istniejącej 50m przecznicy po której codziennie jeździ co najmniej kilkanaście samochodów.

Uff... trochę mi ulżyło ;)
Przepisy.  Firma nie zaryzykuje rozpoczecia używania lini w takim miejscu, bo jak jakiemuś zjebowi z ratusza nagle odjebie i karze wszystko rozpróć kabel pójdzie w piździec a wtedy zacznie się

od użytkowników nagle pozbawionych usług, ale z umowami za które dostają rachunki. Oczywiście agresja w kierunku isp, nie debili z ratusza przez których kabel szlag trafił, a monteży wpisują w zgłoszeniu "brak dostępu do infrastruktury" i zamykają zgłoszenie
czarny humor mode on
przeżucie kabel nad ulicą
czarny humor mode off
Cytuj
Sam nie wiem jak to idzie u mnie, ale podejrzewam że jest jak w pracowniach informatycznych w szkołach: Klienci są podłączani (via różne switche / routery bezprzewodowe) do bramy wyjściowej będącej własnością ISP, a dalej do huba TP w Szczecinie. I właśnie Hub powoduje taki zamęt, bo w obrębie sieci ISP ping nie przekracza 5ms.
Aktualnie rozbudowują sieć właśnie o standard FTTH, czyli praktycznie każdy klient będzie miał łącze światłowodowe. We wrześniu tego roku mam się spodziewać zwiększeniie przepustowości do 150Mbps, a później być może do 1 Gbps (gdzieś kiedyś o tym mówiłem).
Jak problemem jest hub tp to zapomnij że problem zniknie. Jeśli o ftth chodzi to orange na razie okablowało jakiś procent warszawy pod to i rozbudowało centrale itp, następne na liście podejrzewam będzie takie miasto jak wrocław czy poznań, szczecin w czarnej dupie jest na liscie inwestycji podobnie jak np olsztyn

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.