Autor Wątek: podstawowe pytania  (Przeczytany 47416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:12:38 »
www.eve-metrics.com

Chwilowo padło, ale generalnie działa.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 06, 2010, 22:47:05 »
Podstawowe szkolenie jakiś czas temu zaliczyłem, ale nadal widzę, że jeszcze sporo do nauczenia.
Miałbym kilka kolejnych pytań:
1. O co biega z korporacjami, niby nie mam za dużo doświadczenia a zaproszeń już trochę dostałem
(nawet jakieś prezenty w formie gotówki). Niektóre z korporacji niby niczego nie chcą od ciebie
oprócz np: podatku od misji (ale to jakieś śmieszne pieniądze). Więc czemu tak mnie namawiają?

3. Bounty office - rozumiem, że tutaj mogę sobie wynająć powiedzmy ochroniarza? A co z wrogimi
pilotami którzy w "owerview" mają jakąś sumę podaną? Zlikwiduję ich i dostanę kasę?

4. Drony mam wyskilowane ale jakoś nie mogę załapać jak użyć "mining drones", trzeba na statku mieć jakiś moduł??

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 06, 2010, 23:05:00 »
1) Korporacje to organizacje w barwach których lataja pod piloci. Nie ma możliwości nie należeć do korporacji zawsze jest to albo korporacja graczy albo npc. Npc corp to podatek 11% z ratów, do tego ludzie tam bedący to zbieranina z którą interakcja przynosi małe albo wręcz ujemne korzyści, brak opcji stawiania posów i jeszcze kilka innych uprzyjemnień od twórców gry które mają zachęcić graczy do zrzeszania się we własnych struktórach. Korpy graczy natomiast to... jedna wielka niewiadoma :P Od takich które np kształcą pilotów (UA, Eve University) po różne korpy główne, alt corpy, scamerskie projekty itp itp. A czemu cię chcą? [niepotrzebne skreślic] dodatkowe mieso armatnie / dodatkowy tragarz / dodatkowy żwirojad / dodatkowy pysk na korpowym z którym mozna pogadac / kolejna krowa do dojenia (na niskich levelach jest śmieszna kasa za raty, ale jak robisz misje l4 czy inne anomalki w nul to ta smieszna kasa przybiera formę kilku do kilkunastu kk co 20 minut)
2) W bounty ofice wyznaczasz nagrodę za czyjś łeb (to własnie to co widziałes w profich czaszkowych graczy. Jesli koles miał juz na sobie bounty nagroda jest doliczana. W obecnej formie mechanika tego jest spartolona i wyznaczanie na kogos bounty to poprostu dawanie mu darmowej kasy
3) wsadzasz drony do drone bay ->? lecisz na pasek -> namierzasz skałkę -> wypuszczasz drony -> majac zaznaczoną skałke każesz dronom zrobić engage

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 07, 2010, 15:39:35 »
...
2) W bounty ofice wyznaczasz nagrodę za czyjś łeb (to własnie to co widziałes w profich czaszkowych graczy. Jesli koles miał juz na sobie bounty nagroda jest doliczana. W obecnej formie mechanika tego jest spartolona i wyznaczanie na kogos bounty to poprostu dawanie mu darmowej kasy
...
Czemu dawanie mu kasy? Przecież kasę dostanie ten co go dorwie.
A właśnie kasę dostaną za zestrzelenie statku czy pod killing?
Co z gościami którzy krążą wokół stacji w śmiesznych stateczkach, a bounty to setki milionów? Jakaś podpucha czy co?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 07, 2010, 15:48:23 »
Bounty jest za wyjęcie kolesia z poda (zostają zwłoki ;) ). A czemu dajesz mu kase? Bo jak uzna że skarbonce jest dość kasy na wypłate to robi jump clona w czyste (niezadrutowane) ciało, wydokowuje, altem sam siebie poduje i z alta przelewa kasę na maina

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 07, 2010, 16:14:29 »
Bounty jest za wyjęcie kolesia z poda (zostają zwłoki ;) ). A czemu dajesz mu kase? Bo jak uzna że skarbonce jest dość kasy na wypłate to robi jump clona w czyste (niezadrutowane) ciało, wydokowuje, altem sam siebie poduje i z alta przelewa kasę na maina

Nie zrozumiałem :)
Mogę prosić po ludzkiemu ? :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 07, 2010, 16:17:46 »
Rozwalasz POD = dostajesz kasę.

Jeśli on sam sobie rozwali POD = dostanie kasę. Do samodzielnego rozwalenia PODa potrzebuje drugiego konta z charem, tzw. alta. Jeżeli ma dobrego kumpla to może również jego poprosić o "pomoc", a kasą się dzielą.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 07, 2010, 18:17:37 »
Wszystko jasne :) A co z tymi gośćmi którzy latają złomem wokół stacji z dużym bounty??

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 07, 2010, 19:42:26 »
Wszystko jasne :) A co z tymi gośćmi którzy latają złomem wokół stacji z dużym bounty??
jeśli w hisecu to nic.

Duże bounty nie oznacza, że możesz go bezkarnie rozwalić. tj. pewnie nawet jak mu rozwalisz ship, to zanim weźmiesz się za jajko, doleci concord i zrobi Ci kuku. Oczywiście w kilka smartbombujących statków dałoby się i ten problem rozwiązać, ale raczej skórka nie jest warta wyprawki.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 19, 2010, 18:01:38 »
Zniknął mi zabezpieczony hasłem "giant secure container". Ktoś go rozwalił (po co?), czy może mają jakiś okres trwałości? No bo przecież nikt go nie otworzy (chyba)  ???

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 19, 2010, 18:06:57 »
Anchorowałeś go?
Jesli nie każdy mógł go zwinąć

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 19, 2010, 18:33:32 »
Anchorowałeś go?
Jesli nie każdy mógł go zwinąć
Wyskilowane miałęm wcześniej. Więc o co biega (co się z nim mogło stać)?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 19, 2010, 18:49:36 »
Secure kontener jak wywalisz w kosmos musisz go najpierw zanchorować (opcja anchore czy jakoś tak po prawokliku). Dopiero wtedy możesz ustawić hasło. Jak hasło ustawisz wcześniej to nie zadziała. Jak nie zanchorujesz kontenera to i zabrać go każdy może. A da sie to zanchorować w odległości nie mniejszej niż 5000m od jakiegoś śmiecia wiszącego w kosmosie (skałka, inna puszka, wrak). Poza tym nie używany kontener znika po jakimś czasie (bodajże miesiąc).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 19, 2010, 21:20:08 »
Secure kontener jak wywalisz w kosmos musisz go najpierw zanchorować (opcja anchore czy jakoś tak po prawokliku).
O tym nie widziałem-dzięki.
Chciałbym spróbować szczęścia z zaproszeniami do eve. Jest jakieś miejsce godne polecenia gdzie odsetek chętnych do wykupienia konta jest większy. Mamy na tym forum jakiś dział do zaproszeń?

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 14, 2010, 14:02:24 »
Witam, w jaki sposób do okna chata wklejić takie rzeczy jak lokalizacja kontenera, albo lokalizacja misji (deadspace)?
Pytam, bo poprosiłem kogoś o pomoc w misji  i nie wiem jak ma trafić w to samo miejsce.

Goomich

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 14, 2010, 14:34:21 »
W górnym lewym rogu powinieneś mieć "current location", pod spodem biały trójkąt i nazwę systemu. Łapiesz trójkąta i wciągasz na czata.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 14, 2010, 15:19:33 »
W górnym lewym rogu powinieneś mieć "current location", pod spodem biały trójkąt i nazwę systemu. Łapiesz trójkąta i wciągasz na czata.
To znam od dawna,  ale:
1. co z lokalizacją którą mam zapisaną a jeszcze tam nie jestem? Chodzi o to żeby nie czekać na kogoś
2. ten trójkącik pokazuje chyba tylko system w którym się jest, a nie dokładną lokalizację.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 14, 2010, 16:34:24 »
Żeby trafił na misję na której jesteś musisz stworzyć z nim flotę i być na tej misji. Wtedy kolega będzie mógł warpnąć na ciebie. Inny sposób, to zrobienie bmki (bookmark) będąc na misji i przekazanie jej koledze kontraktem/tradem na stacji/wyrzuceniem jej w przestrzeni do kontenera.

Conanus

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 17, 2010, 18:02:08 »
Witam

Po 14 dniach triala zdecydowałem się zacząć grę "na poważnie".
W związku z tym chcę założyć trial 21-dniowy i go aktywować.
I tutaj moje pytanie: Czy ta oferta jest dobra i wszystko z nią ok?
http://www.gamecards.eu/games/good/342

Bo jest atrakcyjniejsza cenowo niż aktywacja poprzez stronę EVE a niechciałbym się w jakieś "bagno" wpakować i kasę stracić.

Pozdrawiam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 17, 2010, 22:33:17 »
Jeśli się nie mylę jest to najnowsza edycja pudełkowa, okablowanie ma jakiś ogranicznik po którym staje sie bezuzyteczne. Z regóły tego typu kartami nie można również przedłuzyć juz istniejącego konta, oraz nie jest to akceptowane jako spełnienie body program invite. Ale generalnie jest to edycja legalna

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 17, 2010, 22:48:09 »
Tak, Cerebral accelerator działa tylko do 35 dnia życia danego toona, tak więc już teraz zostało ci tylko 3 tygodnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:57:19 »
Kolejne pytania :) :
Ostatnio po zalogowaniu dostałem komunika o dodatkowych "skill points". Ucieszyłem się i przyspieszyłem
traning. Skąd te dodatkowe punkty się wzięły i jak mogę ich więcej zdobyć, żeby dowolnie je alokować??

Płatności dokonałem przez paypal, w styczniu kończy mi się konto, ale w opcjach konta nie widzę możliwości
dokonania kolejnego przelewu. Jedynie możliwość zmiany formy płatności (za którą chyba dodatkowo obciążają). Jakaś rada??

Czy "mining drone" może być pozostawiona sama sobie,np. ja dokuję na stacji a po jakimś czasie odbieram urobek?

Goomich

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:02:53 »
Ostatnio po zalogowaniu dostałem komunika o dodatkowych "skill points". Ucieszyłem się i przyspieszyłem
traning. Skąd te dodatkowe punkty się wzięły i jak mogę ich więcej zdobyć, żeby dowolnie je alokować??

CCP skasowało skille z grupy learning.

i jak mogę ich więcej zdobyć, żeby dowolnie je alokować??

Musisz skillować to co w przyszłości skasują, ewentualnie modlić się o to, zeby padł im serwer na kilka dni, to w ramach rekompensaty, dadzą wszystkim trochę SP.

Czy "mining drone" może być pozostawiona sama sobie,np. ja dokuję na stacji a po jakimś czasie odbieram urobek?

Nie, musisz cały czas być na gridzie, jeśli odlecisz, dronka przestanie działać, a jeśli zadokujesz, wylogujesz się, lub wyskoczysz do innego systemu, przestanie być twoją własnością.

NeX

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:59:55 »
Płatności dokonałem przez paypal, w styczniu kończy mi się konto, ale w opcjach konta nie widzę możliwości
dokonania kolejnego przelewu. Jedynie możliwość zmiany formy płatności (za którą chyba dodatkowo obciążają). Jakaś rada??

  O ile nic się nie zmieniło, a raczej ze względów tech/formalnych - nie, to:

Jedyną regularną płatnością jest abonament obciążający kartę kredytową, lub akceptowaną debetową. Jest on ściągany automatycznie tak długo, aż albo zamkniesz abonament, albo zabraknie gotówki na karcie.

Wszelkie inne formy płatności są jednorazowe i musisz ich dokonywać we własnym zakresie. Powinieneś jednak na tydzień przed terminem płatności dostać od CCP emaila z przypomnieniem o konieczności dokonania jakiejś opłaty.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 19, 2010, 20:47:05 »
CCP skasowało skille z grupy learning.

Musisz skillować to co w przyszłości skasują, ewentualnie modlić się o to, zeby padł im serwer na kilka dni, to w ramach rekompensaty, dadzą wszystkim trochę SP.
....
A czemu skasowali, no i skąd mam wiedzieć co w przyszłości będą kasować??

Goomich

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 19, 2010, 21:24:02 »
Bo banda bardzo niekumatych ludzi myślała, że są moimi altami i najpierw muszą zrobić jakieś learningi zanim wrzucę im bardziej potrzebne skille.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:54:59 »
Bo banda bardzo niekumatych ludzi myślała, że są moimi altami i najpierw muszą zrobić jakieś learningi zanim wrzucę im bardziej potrzebne skille.
Niestety powyższa odpowiedź jest dla mnie całkowicie niezrozumiała.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 20, 2010, 21:47:07 »
To był sarkazm. W skrócie na temat tego że banda inteligentnych pisała skiluj lerny nie dopisując jak to skilować i mieszać ze zwykłymi żeby konta na miesiąc nie zawieszać (bo do nieczego sie nie nadawał char

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Szar

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:16:50 »
Mam pytania o standing...

Na co w praktyce wplywa standing do:
1. Frakcji
2. Korporacji
3. Agenta gdy już sie ma standing wyższy niż ten wymagany do dostania questa od niego?

4. Od którego/których standing zależy to jaki lvl misji możemy jechać?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:05:07 »
1) zły standing - agenci lepsi niż l1 zapominaja ze cie znają, bardzo złuy standing - na terenie frakcji jesteś celem dla całego agresywnego elementu otoczenia należącego do tej frakcji. Ponadto standing frakcyjny może zostać uzyty zamiast standingu do korpa w składzie tej frakcji lub agenta jesli korp/ agent cie nie znają , a ty nie chcesz zapier.... od 0; warunek jest taki że musisz miec stand frakcyjny na co najmniej równym poziomie co wymagany stand personalny / korpowy
2) wysoki standing deblokuje Ci agentów i generalnie określa bazowy standing jaki agenci mają do ciebie, szczeze mówiąc nigdy nie miałem tak ze standing do corpa był negatywny, przy jednoczesnym zachowaniu standa do frakcji na poziomie wyższym więc nie wiem jak to działa, ale pewnie podobnie do frakcyjnego (przy czym frakcyjny jest liczony najwyzej więc może to zanegować chyba)
3) lepszy standing do agenta niż minimum wymagane = nieco wiecej lp, nieco więcej isk, nieco tańsze usługi (np lokacyjne)

4) ważność frakcja -> korp -> agent, przy czym stand personalny do agenta można łatwo i szybko nabić (czyjaś pomoc) jeśli tylko stand frakcyjny jest na poziomie efektywnym lepszym niż -2

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ludekk

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 23, 2010, 21:52:44 »
Mam problem z uzyciem przedmiotow na ktore mam skille. Mam Retrievera i ice harvesty na nim. Oczywiscie mam wszytskie skille do tego inaczej bym nie wlozyl tego do shipa. Lece sobie na pole asteroidowe i pryz probie wlaczenia Ice harvestera mam komunikat:
"You cannot do that. The module you use  on the Veldspar  needs  to have the following  in its skill requiirements; Mining"
To jest dziwne bo mining mam na 4 lvl i wlasnie 4 lvl byl potzrebny do Retrievera i do Ice Harvestera I. W koncu inaczej bym nie mogl nawet wsiasc do shipa lub tez zalozyc dzialek IHI. Co jest nie tak?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 23, 2010, 21:56:18 »
Odpowiedziałeś sam sobieice harwester to użądzenie do zbierania lodu, do zbierania skał służy strip miner

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:41:29 »

Kupiłem implanty które (tak mi się wydawało) choć trochę przyspieszą skilowanie kilku rzeczy - ale nic z tego.
O co tu biega?
Jaki jest sens kupowania "strip minera" do którego trzeba jeszcze załadować kryształy, skoro
zwykły "strip miner" daje więcej urobku??

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:51:30 »
Cytuj
Kupiłem implanty które (tak mi się wydawało) choć trochę przyspieszą skilowanie kilku rzeczy - ale nic z tego.
Implanty poprawiające skilowanie to te na sloty od 1-5 (ikonka głowy) kazdy z nich dodaje Ci od 1 do 5 w określonym atrybucie (tyle ze najpierw należy je założyć). Przy krótkich skilach różnicę są bardzo niewielkie (szczególnie to widać własnie teraz po skasowaniu lerningów, natomiast kiedy dojdziesz do skili które sie robią dłużej niż dzień powinieneś zobaczyć różnicę.
Cytuj
Jaki jest sens kupowania "strip minera" do którego trzeba jeszcze załadować kryształy, skoro
zwykły "strip miner" daje więcej urobku??
Jak rozumiem mówisz o strip mainerze i modulated strip minerze? Sens jest taki że ten do którego wkładasz kryształ, po zalożeniu odpowiedniego kryształu kopie wydajniej to na co jest kryształ, niż wersja nie amunicyjna

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 26, 2010, 20:59:07 »
Mam pytanko. Jak podnosić standing do frakcji i korporacji?? Po prostu chcę odblokować lepszych agentów.