Autor Wątek: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?  (Przeczytany 43879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:25:13 »
Pisałem o farmieniu misji L4... można jeszcze kopać, produkować i handlować oraz eksplorować (co jest mieszanką poprzednich zajęć).

Kłopot w tym, że jedynie skille do misji mają zastosowanie w PvP (a i to nie wprost), skille do kopania przydają się tylko do tego. Tylko handel jest Ci w stanie przynieść szybką i dużą kasę, kłopot w tym że musisz obracać miliardami (przynajmniej 1 miliardem), żeby kupno plexa za 300 milionów (mniej więcej) było jak splunąć.

Ja zarabiam wystarczająco dużo, żeby płacić za drugie konto walutą ingame... ale za maina zawsze będę płacił kasą, bo wybór "abonament" lub 2 dobre statki do PvP jest dla mnie oczywisty.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:34:57 »
Trudno, niech zatem jest nudne. Tym niemniej 1/4 gry poświęcona w pełni na zarabianie na abonament.. to dość sporo. Co z innymi metodami zarobku? Może w takim razie racjonalnym byłoby rozwiązanie polegające na stworzeniu na początek postaci czysto "gospodarczej", nastawionej na industry/mining/trading, a później pomyśleć o postaci pod pvp (jeśli to coś zmienia i tego typu gra może być ciekawa ;))

mozesz jeszcze latac z Piratami, krasc, rabowac, ransomowac...
moze byc tak ze bedziesz mial dziesiatki / setki milionow jednego dnia...a potem dlugo, dlugo nic :(
...ale to w koncu gra a nie RL i powinno sie w niej szukac ryzykownych przygod
a nie cieplych klusek i koguta ze zlotym jajcem...
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 26, 2009, 10:46:55 »
nu, a jak zostaniesz piratem z salvadżerem to dorobisz se dodatkowe pare baniek na utylizowaniu wraków wroga :P

eX

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:21:26 »
najlepiej tych wrakow ze statków tech dwa :))

deshong

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 11, 2009, 22:50:44 »
Witam. Jak kilku poprzedników jestem totalnym noobem. Zaczynam jak na razie przebijać się przez tutorial (poerwszy dzień i łatwo nie jest jak z angileskim słabo). Mam jednak wizję tego co chcę robić. Potrzebuję jednak konkretnych porad. Zacznę od tego że na granie mogę poświęcić średnio 10-15 godzin tygodniowo max.
Teraz najważniejsze. CHciałbym zająć się przewozem/przemytem/łamaniem blokad(czy jak to tam zwał), dlatego też potrzebuję statku jak najszybszego, z dobrą obroną i najlepiej systemem stealth. oczywiście jako że mam być transporterem potrzebna jest też pewna pojemność ładowni statku. wyposażenie ofensywne jest mniej istotne jako że walka ma być ostatecznością więc potrzebna broń bardziej do odstraszenia niż do działąń zaczepnych. Troszkę też oczywiście zajmę się handlem i miningiem (raczej w tej kolejności).
Dlatego chciałbym wiedzieć od czego najlepiej zacząć, jakie skile mam rozwijać i w jakie statki i w jakie wyposażenie się zaopatrywać... rasa startowa oczywiście najlepiej tak by od razu wykorzystać ich statki w tym kierunku (tak wiem że "od razu" w eve to kilka miesięcy :P)

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 12, 2009, 00:26:22 »
Jeśli chcesz się zajmować górnictwem "troszkę" to nie zajmuj się w ogóle, to zabawa dla specyficznych ludzi którzy to lubią (np dlatego że są z mafii i po pracy mają dość łamania ludziom palców i chcieliby chociaż w grze robić coś całkowicie pozbawionego przemocy i akcji) albo mają za dużo kont.

Jeśli nie jesteś psychopatą, olej górnictwo i skilluj tylko rzeczy do pvp - skille do misji wychodzą automagicznie, dochód z misji lub ratów jest zwykle większy niż z kopania. Elementarne skille do handlu to kwestia paru godzin, maks dni, więc zasadniczo nie wpływa na plan.

Najbardziej stndardowa, klasyczna ścieżka rozwoju to;

frytki -> cruisery (destroyery olać) -> BCki  -> cepy do pvp -> BSy do misji
A potem już sam będziesz wiedział.

deshong

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 12, 2009, 15:59:27 »
Tyle że ja jestem ten specyficzny. Naparzanka w pvp niezbyt mnie bawi, może raz na jakś czas ale nie jako główna forma rozrywki. wolałbym zająć się handlem/górnictwem a przedewszystkim przewożeniem/transportowaniem ładówków innych graczy (na przykład tych od pvp). Dlatego pytam o to w co się kierować i wjakie statki, do pvp znalazłem już sporo poradników dla takich noobów jak ja, natomiast dla pozostałych opcji raczej nie mogę się doszukać.

Powtórzę moją wizję statku:
-musi być jak najszybszy (w końcu czas to pieniądz)
-mieć odpowiednio dużą ładownię by realizować się  jako przewoźnik
-mieć dobre systemy obronne (dobrze jeśli byłyby to systemy maskowania)
-systemy ofensyne jedynie do odstraszenia co słabszych czyli praktycznie niemal obojętnie co (może jakieś coś do walki elektronicznej)

Statek ma być łamaczem blokad/runnerem do transportu

Mining tu jak najbardziej widzę bo zawsze mogę dopełnić ładownie wydobywanmi surowcami...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 12, 2009, 16:18:31 »
No to po kolei:

Skille: wszystko w dziale Navigacja, co nie ma Jump w nazwie. Najlepiej na 5. Nooo, Afterburner i Fuel Conservation możesz sobie darować. I jeszcze zrób skilla Spaceship Command z działu Sapceship Command. Do tego Cloaking na 4.

Oprócz tego solidnie działy Inzynieria i Mechanika.


Najpierw interesuje cię Łamacz blokad. Każda z ras ma własny: Amarr, Gallente, Caldari i Minmatar.

Fit jest gemneralnie 1 na nie: na górze kloaka, na średnich MWD i coś do tarcz, na dole zwrotność, szybkość, lub oba.

Rigi również z tej kategorii: zwrotność, szybkość, lub obydwa.


Jak już to będziesz miał, to skillujesz sobie Frachtowca na 4, skille w nawigacji zaczynające się od Jump, skilla Jump Freighters, wydajesz, 4-5 miliardów na jeden z tych i już cię nigdy nie obchodzą żadne kampy na bramach.

Maxpixel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 31, 2009, 00:44:11 »
Zapewne to głupie pytanie lecz nie mogłem znaleźć (pewnie źle szukałem) informacjo dotyczących tworzenia postaci, chodzi mi tam gdy tworzymy wygląd wybieramy tam rasę, płeć i tp. jest tam jeszcze kilka rzeczy po 3 takie przyciski, może mi ktoś podać jakiś opis bo nie wiem dokładnie co to się wybiera tam...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 31, 2009, 01:16:20 »
Ancestry, school i tak dalej? Kiedyś to decydowało o atrybutach i początkowych skillach postaci, teraz wszyscy są tacy sami.

Maxpixel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 31, 2009, 09:03:49 »
A jest jakiś polski opis tego? Z ciekawości chętnie bym przeczytał... ;)
Dzięki za odpowiedź.