Autor Wątek: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?  (Przeczytany 43903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Corum

  • Gość
Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« dnia: Marzec 29, 2009, 23:53:26 »
Witam

postanowiłem spróbować swoich sił w EVE :)
Mój problem polega na tym że nie mam pojęcie jak wyposażyć statek tak żeby można nim było latać bez obawy o szybkie jego zniszczenie.
Zakładając czysto teoretycznie ze mam 300kk ISK jaki polecacie mi statek i z jakim wyposażeniem. Oczywiście biorąc pod uwagę wyposażenie proszę o spis skili jakich muszę się nauczyć by móc używać zakupionych przedmiotów.
Z góry mówię że moje indywidualne preferencje to duży ROF czyli jak najwięcej punktów ogniowych na statu które nie muszą mieć z osobna dużej mocy ale żeby stanowiły razem sporą silę ogniową (najchętniej bym używał laserów M).

Jakieś sugestie dla nooba?  O0

Captain

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2009, 00:10:32 »
Zależy jaka rasa. Jak chcesz używać laserów to się skupie na Amarr.

Na początek kupujesz oczywiście fregatke (punisher) zakładasz tam laserki, jakiegoś tanka na armorze (fitu szukaj w dziale z fitami). Po fregacie skillujesz sobie learningi podstawowe na 4 adv na 4, pomiędzy learnami robisz powoli cruisera żeby sie nie zanudzisz i zaczynasz klepać misje lvl 2 (fitów na cruzy szukaj też w dziale z cruzami). Z jako tako wyskillowanym cruiserem możesz poważniej zaczynać bawić się w pvp (najlepiej z kimś bardziej doświadczonym żeby nie wdupić od razu głupio).

Po cruiserze robisz sobie skill battlecruisers i możesz latać w bc na misje lvl 3, skille na fit są podobne jak na cruzy więc nie ma większego problemu. Niektórzy mówią, że bc'ki można pominąć i lecieć od razu bs'y ale harbi jest fajny :) i do low secowego pvp bc nadają sie w miarę. W low można też na luzie polatać z bs'ami i strzelać pod ostrzałem z sentry działek na bramkach.

Po bc skillujemy grzecznie bs'a, zajmuje nam to kilka miesięcy żeby dość dobrze latać. U amarrów robimy też ważne skille od capacitora, skillujemy powoli fit t2 z działkami itp. itd.
w bs'ie robimy misje lvl 4 i oczywiście jesteśmy przydatni w ciężkich gangach pvp. Dobrze zrobić jeszcze large t2 działka z zasięgiem (u amarrów beamy) żeby można było na luzie brać udział w snajper flotach.

Po bs'ie skillujemy shipy t2 i możemy już z powodzeniem latać w roamach przemierzających niezliczone systemy 0.0 (wcześniej latamy na roamy w cruzach t1 albo bc), na początku najlepiej skillować interceptory, później hace recony, ale tu już będziesz wiedział o co chodzi :)


Zakładając czysto teoretycznie że masz 300kk to na początek możesz sobie kupić 300 fregat :P, jak doskillujesz to sobie kupisz za to bs'a :) no może 2.
Wyposażenia do shipów szukaj tu - http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?board=48.0

Nerxes

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2009, 00:15:17 »
No nie podales swojej rasy wiec mniemam ze jeszcze nie grasz lub wiesz na tyle malo by nie wiedziec ze trzeba to podac :P

Jesli chcesz latac z laserami to lataj.. wybierz ammarow i po sprawie za fitami (wyposazeniem statku) porozgladaj sie tutaj -> http://www.scrapheap-challenge.com/index.php w dziele setup for PVE

Najlepiej odpal triala i polataj troche.. zdobadz podstawowa wiedze o grze bo zdaje sie ze nawet nie wiesz czego chcesz pytajac o fit... latac PVE czy PVP

Generalna rada dla wszystkich mlodych jest taka: Na nic sie nie nastawiaj.. na zadne lasery czy missile :) nie zakladaj z gory ze chcesz byc producentem albo gornikiem :) Skoncz "samouczek" (najlepiej dwa razy) i nie zapisuj sie do Gonswarmu :P po kilku dniach zalapiesz o co chodzi i zaczniesz zadawac bardziej precyzyjne pytania :P

PS. ROF to rate of fire (szybkostrzelnosc) i jako takie nie ma za wiele wspolnego z sila ognia twojego statku :)

Corum

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2009, 00:51:06 »
Wybaczcie :D myślałem ze to bez różnicy
No ja już sobie latam :) wolałbym PvP ale bez doświadczenia to ja sobie mogę chcieć :)
Połowy słów z tego co napisał death to ni rozumiem :D ale co tam jakoś ogarnę :D
Caldari :D

Julius Septimus

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2009, 01:42:12 »
Rasa nie ma różnicy o tyle, że możesz skillować statki dowolnych ras. "Problemem" będzie tylko to, że jesteś o te 3 levele rasowej fregaty do tyłu ;p
Statki danych ras mają jednak pewne wspólne cechy (oczywiście z wyjątkami itd.)

Amarr - strzelają laserami które nie zużywają ammo, ale capacitora (energię statku), mają najlepszy tank (armorem) i bardzo porządny dps i zasięg. Bawią się też trochę dronami i rakietami. Nie używają praktycznie shielda. Nie są najzwrotniejsze.

Minmatar - strzelają projectailami - działami konwencjonalnymi które nie korzystają z capacitora (tylko amunicje zużywają). Są zwykle szybsze i zwrotniejsze od statków innych ras tej samej klasy. Ich tank nie zachwyca i jest zróżnicowany - niektóre statki tankują shieldem, niektóre armorem, co wymusza 2 razy tyle skillowania.

Gallante - ich głównym źródłem damagu są działa hybrydowe (korzystają zarówno z amunicji jak i capa) oraz drony (sterowane komputerowo roboty, takie myśliwce). Tankują armorem. Zarówno w damagu jak i w tanku nie dotrzymują zwykle kroku amarrom. Są też zwykle niezbyt szybcy i zwrotni.

Caldari - ich statki są brzydkie jak noc listopadowa. Część ich statków zadaje damage Misslami, część działami hybrydowymi (co wymusza 2 razy tyle skillowania, przy tym, że tutaj te ilości są o wiele większe niż przy skillowaniu tanka). Missle są bardziej przydatne w PvE. W PvP ich użyteczność jest mocno ograniczona. Tankują głównie shieldem, co w PvP też jest mniej przydatne niż tank armorem. Ich mocną stroną są systemy walki elektronicznej - ECM.

To są oczywiście tylko główne wytyczne i zasady od których jest masa wyjątków.

Dodam też, że jeśli zdecydował byś się na skillowanie amarrów to nie ma co sobie głowy zawracać cruisami. Wszystkie są kiepskie, (zwłaszcza dla poczatkujacego gracza) i dużo lepiej jest szybko wytrenować battlecruisy (które z kolei mają świetne) i przeskoczyć na nie z fregat. To tylko kilka(naście?) godzin różnicy w trenowaniu a różnica jest ogromna.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2009, 02:17:44 »
Jak Caldari i pvp to;
1. zapisz się do jakiegoś korpa który chce szkolić młodziaków w pvp.
2. wyskilluj Blackbirda i ECMy i lataj w tym
3. Crow
4. Falcon
5. Cokolwiek

Jak Caldari i pve to;
1. klep misje lub zapisz się do jakiegoś korpa który Cię wpuści do 0.0
2. wyskilluj kestrela
3. Caracal
4. Drake
5. Dalej Drake
6. Wciaz Drake
7. Drake
8. Raven
9. Raven Navy.

Jeśli wspominasz o laserach to może Amarr?

Jeśli Amarr i pvp to;
1. Zapisz się do korpa który chce szkolić młodziaków w pvp.
2. Mógłbyś latać punisherem ale wiele to nie da. Może Maller, ale to nie jest rewelacja. Może Arbitrator, jest super ale pewnie nie będziesz miał skilli na drony.
3. Harbinger, w międzyczasie cepy.
4. Dalej Harbinger
5. Wciąż Harbinger - robisz długie skille.
6. Armageddon z pulsami T2 lub Apocalypse z beamami T2 do dużych flot lub Zealot, Curse, Pilgrim, Sacri, cuda wianki malowanki!

Jak Amarr i Pve to:
1. Harbinger
2. yyy, uuu, eee, Armageddon lub zealot albo coś takiego na raty, Abaddon albo Apoc na misje albo jakoś tak.

To najbardziej klasyczne rozwiązania z którymi nie powinieneś mieć problemów, powinny mieć uniwersalne zastosowanie, dać Ci bogactwo, szczęście i życzliwe spojrzenie bliźnich.
Można też na 10000 sposobów inaczej i też będzie dobrze :)

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2009, 08:49:32 »
Tylko caly czas pamietaj o skilach pobocznych... Bo same skille na statek i bron to nie wszystko...

Do ceptorka bez skili z dzialki Navigation [Nawigacja] to troche bez sensu wsiadac... A skille z dzialki Engeniering, Mechanic sa do kazdego statku wskazane... Takze niektore skile z Electronics (w przypadku checi latania Caldari wiecej niz niektore ;) ).

Ja do dzis wspominam Keriego ktory niepozwalam latac BSami jesli nie miales odpowiednio wyskilowanych skilli pobocznych - zawsze powtarzal on ze lepszy wymaksowany mniejszy statek niz podstawowy wiekszy ;)

A co do szkolki to polecam Unseen Academy - tam sie nauczysz podstaw co sie przyda w kazdym aspekcie gry
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2009, 10:51:36 »
Jeśli chcesz grać solo (sic!), lub w empire (sic!) PvE ( misje, raty itp ) polecam statki rasy caldari lub gallente jako najłatwiejsze do opanowania i najbardziej efektywne przy malej ilosc SP w skilach bojowych i wspierajacych, natomiast jesli planujesz w miare szybko wejść w PvP to Minmatar lub Amarr jako najbardziej optymalne przy niskiej ilosc SP, przy czym dla matarów to jako support dps, a amarr dps ( trochę wiecej SP potrzeba ). Operowanie EW w przypadku Caldari wymaga już pewnego doświadczenie i sporo SP w electronics, natomiast Gallente jest dobry w PvP i w PvE, samo EW rasowe ( remote dampery ) gallente jest znacznie prostsze do opanowania niż caldaryjskie ECM-y. Tak samo amarrski arbitrator jest wyjechaną maszynka EW i supportująca gang w połaczeniu z tracking disruptorami i stosunkowo prostą w obsłudze, do tego drony EC lub DPS i masz full wypas suporcik do roamu. Minmatarzy maja super statki na każdym poziomie do gangu, zarówno jako support, dps support, close DPs czy medium range dps. Matarski EW, target paintery  są banalnie proste do opanowania, a znaczaco podnoszą dps floty i skracają czas potrzebny na udanego locka i mozna je upchać praktycznie na każdy support ship w gangu.

Edit : Jak podasz mi rase na która się decydujesz, postaram się napisać co powinno iść w pierwszej kolejności, z uwzględnieniem entry lvl PvP, i zarabiania isk'ow.

 Edit 2 : już nic nie poprawiam ^^

Edit 3 : Nie chodzi mi o rasę postaci, tyko o rasę w której na poczatek będziesz skille budował ... ( a miałem nie poprawiać  :embarassed: )
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 16:02:42 wysłana przez Edmund »

vigo70

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2009, 16:05:02 »
re Edmund

Moze sie podlacze do watku, moj pilot ma 7 dni wiec.. jest szansa sprawdzic co zle zrobilem na poczatku i szybko to poprawic, plizz jak mozesz przybliz Amarrow  :)

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2009, 16:19:41 »
Skille u ammarów ( na szybki start ) :

1. Rozbudowac cap i power gird : 
* energy managment, +5% cap za poziom, min lv 4.
* enery system operator, 5% cap recharge za poziom, min lv 4
* Enginering, 5% PG za lvl, min lv 4 ( 5 assaluty )
* energy emission systems ( PvP )

2. Rozbudować def :
* mechanics min lv 4 ( 5 assaluty )
* hull upgardes min lv 4 ( 5 do tech 2 resów )
* repair system min lv 4 ( 5 do tech 2 repek )
* Armor compensations skills ( 4 skille emp, heat, kinetic i explo min lv 3-4, najemniej wazny emp, najbardziej w pvp kinetic i heat, potem explo )

3. Electornics
* electronics ( lv 4 )
* targeting ( lv 4)
* electronics warfare 4 ( PvP )
* long range targeting 4
* signature analysis 4 ( PvP )
* propulsion jaming 4 ( PvP )
* weapon disruption 4 ( PvP )

4. Navigation
* afterburner 4
* navigation 4
* warp drive operation 4
* high speed maneuvering 4 ( PvP )
* evasive maneuvering 4 ( 5 do interceptorów )
* acceleration control 4
* Fuel Conservation 4

5. Gunnery ( jesli chcesz iść mocno w gunnery )
* gunnery lv 5
* controled brust 4
* weapon upgardes 4
* motion prediction 4
* shrap shoter 4
* trajectory analysis 3-4
* small energy weapon > 4 lub 5 lv
* jesli small energy zrobione na 5 to skille small beam spec. i small pulse spec na 4
* jesli small tylko na 4 to ciagniesz do 4 medium energy turet ( potem lv 5 small, spec w small lv 4 o spec medium 4 w beam i pulse )
* surgical strike
* rapid firing ( ten skill ci najmniej potrzebny na starcie, powoduje wieksze zuyzcie cap przez dzialka i daje wiekszy dps, ale nie az tak duzy jak kolejny lvl danego typ dzialka )
*** Large energy turrets

6. Missiles
* standard missiles 3
* missile launcher operation 2
* heavy missiles 3
* reszta wzmocnienia tej grupy ...

Tu jesli chcesz latac mallerem tech 2 musisz troche wsadzic SP, ale to z czasem.


7. Drony ( to do arbitratora bardzo potrzebne skille )
* Drones 5
* combat drones operation 4
* drone navigation 4
* scout drone operation 4
* drone interfacing 4
* drone shrapshooting 4
* Electronic Warfare Drone Interfacing ( PvP )
Z czasem zaplanuj sobie medium i small drone spec( tech 2 ).

8. Speceship command
* amarr figate 4 ( 5 assaulty )
* spaceship command 5
* amarr cruiser 4 ( 5 recony i hac-e )
* battlecruiser 4
*** amarr battleship 4


I tu już jak zasmakujesz np w PvP malymi statkami to polecam pociagnac frigate na 5 i interceptor/assalut ships, lub amarr cruiser na 5 i HAC/recon, lub ...

Jesli chodzi o statki to :
- PvP
* Fregaty Punisher i Crucifer - tackler/skrimsher
* Cruisery Maller, Omen - DPS; Arbitrator - support
* Battlecruisery Harbinger - DPS, anty support dps

- PvE
* Punisher - dps, misje lv 1, low sec raty
* Maller, Omen, Arbitrator misje lv 2, low sec raty
* Harbinger  - misje lv 3, low sec raty, 0.0 raty.

Do zarabiania polecam tez zrobic sobie skille na salvaging, oraz do PvP skille do rigów koniecznie, zwłaszcza enginering i armor rigging.
Learningi to porponuje sobie przeplatać, na początek learning na 5 wbić, potem ciągnąc tam gdzie są braki i musisz duzo skillować jednak jesli planujesz pierw wyskilowac komplet learningow to rob memory i int skille, a potem reszte, jesli chcesz robic przeplotke to ciagnij na 3-4 kazdy learning i potem na 3-4 advaced. Oczywiscie implanty +3 lub wiecej jak ci kasa pozwoli. Jesli chcesz siedziec w empire dlugo to koniecznie skille do standow i kasy za misje, oraz marketowe, jesli chcesz sie z empire wyrwac to je olej.
Staraj sie kupować sprzet named, często tańszy niz tech I, a lepszy, i celować np w tech II resy na armor i armor repke t 2. Spec w dronach mozesz sobie na razie odpuscic grajac ammarami, drone durbility tez, az do reconow ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 19:14:07 wysłana przez Edmund »

tomassz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nyu Qiusantus
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2009, 16:49:42 »
zebys o learningach nie zapomnial tylko ;p

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2009, 16:58:10 »
Vigo prosił o skile potrzebne mu w konkretnym celu, Ed podał je i jeszcze zapoda, gdzie tam jest napisane w jakiej kolejności ma toto być skilowane że tak boisz się te lerny?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2009, 18:19:44 »
zebys o learningach nie zapomnial tylko ;p

Zrób sobie plan w EVEMonie i skorzystaj z sugestii programu. Wtedy będziesz wiedział jakie learningi robić :)

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2009, 19:14:26 »
Juz, mozecie mnie flejmowac.  :angel:
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 22:53:29 wysłana przez Edmund »

Sirhan

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2009, 21:51:17 »
Flejm Wars ! 666  :uglystupid2:

A zrobisz coś takiego dla matarów?

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2009, 22:03:47 »
Nie polecam w tym dziale flejmowac
* Lubie czasami poprzeklinac

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2009, 01:32:24 »
Ed ładnie to tak podpuszczać ludzi pod ostrzał innemu moderatorowi? Za dużo pvp ostatnio chyba uprawiasz :P
Z tego co zapodałeś to wydaje mi się że amarcy z rakiet wolą używać HAM nie HM, ale co ja się znam na tym tylko tępy Caldari jestem ;)
Czy używanie BS do pvp jest zabronione? Jeśli tak to kurde muszę znaleźć tych drani co mnie ostatnio rozpylili i nawrzucać im od oszustów. Jakoś się trzymałem i modliłem żeby wreszcie hic dostał cykl z dronek, ale jak ich Abadon mi nie zasunął to ...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2009, 08:02:04 »
Ed ładnie to tak podpuszczać ludzi pod ostrzał innemu moderatorowi? Za dużo pvp ostatnio chyba uprawiasz :P
Z tego co zapodałeś to wydaje mi się że amarcy z rakiet wolą używać HAM nie HM, ale co ja się znam na tym tylko tępy Caldari jestem ;)
Czy używanie BS do pvp jest zabronione? Jeśli tak to kurde muszę znaleźć tych drani co mnie ostatnio rozpylili i nawrzucać im od oszustów. Jakoś się trzymałem i modliłem żeby wreszcie hic dostał cykl z dronek, ale jak ich Abadon mi nie zasunął to ...
Nie jest, ale działka tech II large to ok 90 dni skillowania, a plan jest taki żeby w ciagu tygodnia, no moze 2 juz zacząć szaleć... oczywiscie herbi to znacznie później, ale juz mozna latac np mallerem lub arbim po 2-3 tygodniach jako anty support.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2009, 10:39:56 »
Ed ładnie to tak podpuszczać ludzi pod ostrzał innemu moderatorowi? Za dużo pvp ostatnio chyba uprawiasz :P
Z tego co zapodałeś to wydaje mi się że amarcy z rakiet wolą używać HAM nie HM, ale co ja się znam na tym tylko tępy Caldari jestem ;)
O ile wiem to Amarcy lubią rakiety (rockets) i HAM - czyli ogólnie rakietki małego zasięgu i dużego ROF.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2009, 13:25:08 »
O ile wiem to Amarcy lubią rakiety (rockets) i HAM - czyli ogólnie rakietki małego zasięgu i dużego ROF.
Może i lubią, jednak harbi nie ma slotu na missile, ani maller czy punisher. Po 1 slocie mają omen i arbitrator. Co do HAC-ów to nie jest to opisane w tym starter packu, podałem tylko że o ile osobnik będzie chciał latac missile boatami amarrów w tym commandami i hac-ami, reconami sam dojrzeje do tego zeby wsadzić SP w missile. Jeśli lata na named ficie i tech I statkach heavy missile w zupełnosci wystarczą. A typowa maszynka do mięsa amarrów to jednak http://wiki.eveonline.com/wiki/Zealot .
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2009, 13:32:26 wysłana przez Edmund »

Azazull

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2009, 00:33:11 »
A jaki "fitness plan" proponuje kolega Ed dla Matara pod PvP (solo, gang, flota) + sporadyczne PvE? ...z góry dzięki za odpowiedź. O0

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2009, 08:05:02 »
A jaki "fitness plan" proponuje kolega Ed dla Matara pod PvP (solo, gang, flota) + sporadyczne PvE? ...z góry dzięki za odpowiedź. O0
To zalezy ile ten matar juz gra w EVE, choć akurat nad matarami musiał bym się mocno zastanowić, bo oni maja dual tank ability, czyli tank zarówno na tarczy jak i na armorze. Vagabondy tankują expanderami tarczy ( HP tank ), to zupełnie inny zestaw skill packów niż tank na armorze. Choć matarskie statki są w mojej opini dużo lepsze do PvP niż caldari czy do pewnego stopnia amarr ( frejki i cruzy ) to jednak może być konieczność podjećia trudnego wyboru na poczatku - shild czy armor, i to determinuje dalsze wybory, czyli jakie statki i gdzie. Gdyby celować w BC to zdecydowanie tank armorem, jeśli w cruzy ... lepiej tank armorem ktory daje wolne sloty na EW, no ale ... zwolnione sloty low od tanka daja wiekszy dps  ...  tu jest trudno, wolał bym żeby jakis pilot matarów to napisał ...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2009, 08:34:37 »
Ja startując od zera na matara pvp to bym chyba hurka najpierw robił.

W miare szybko można go wyskilować i robić nim kase na misjach/ratowaniu.
Odpowiednio sfitowany nadaje się wszędzie (solo/roaming gang/flota[koniecznie altylerie na floty])

Jeśli planujesz latać w 0.0 to po hurku cepa i potem chyba w vagasa bym szedł bo on sporo zabawy daje. Tymniemniej pamiętaj wylatać troszkę w cepie zanim w vage wsiądziesz bo szkoda isków  :2funny:


Jeśli low sec to raczej coś z tankiem bo tam te ..bane sentry ciągle stoją. Większość graczy w low kończy dość szybko w BSie z mizernymi skilami ze względu na tank właśnie nigdy nie czując adrenalinki jaką daje tankowanie speedem  >:D


Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:02:40 »
Yogos tu pamiętej ze w zależności od przyjetych standardów w danym korpie Matarzy maja riftera na tacklera/skrimshera, trashera na anty interceptor statek, no i ich cruzy, stabber, rupture są wypasionym anty supportem jak na tech I ... czy belicose jako support ... hurricane jest jednym z lepszych statków do PvP i PvE zarówno w roamach jak i we flotach ...

silverrobert

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:09:09 »
Jesli planujesz isc w matara to zrob sobie najpierw porzadnego riftera i polataj nim troche po lowsecu mordujac nooby na paskach (w miedzyczasie rob ogolny zestaw skilli zwiekszajacych PG, HP i DPS, cokolwiek co daje dodatkowego hulla/armora/shielda, zwieksza damage, rate of fire oraz powergrida i nie trwa za dlugo). Jak juz znudzi ci sie kopanie noobow wsiadz w Rupture'a i latajac nim skilluj wszystkie armor compensation, drony oraz med dzialka, a takze skille z navigation wymagane do wsadzenia MicroWarp Drive'a na statek. W wolnych chwilach trac Stabbery do woli. Po pewnym czasie stwierdzisz ze jednak troche brakuje DPSu, to jest moment kiedy powinienes przesiasc sie w Hurricane'a (doskilluj med dziala do t2, galentyjskie drony do t2, ogolny zestaw skilli zwiekszajacy PG, HP i DPS wyciagnij na lvl 5, zacznij skillowac electronics, doskilluj navigation). Kiedy juz zrobisz wszystkie wymienione skille staniesz przed wyborem - leciec w BSy i potem w Capitale czy raczej w kruzy t2 i BC t2. Zadna sciezka nie jest lepsza od drugiej i obie wymagaja odmiennego zestawu skilli, ale zakladam ze do tego czasu bedziesz juz wiedzial co chcesz robic i jak lubisz latac ^_^ .

Aha, no i podana sciezka rozwoju nie pokazuje skilli na konkretne moduly - jesli bardzo ci zalezy zeby miec jakis modul na swoim statku to po prostu dorzuc skille ktorych wymaga do swojego planu skilli. Pamietaj, ze nie musisz od razu latac na full ficie t2 i czasem lepiej odlozyc dluzsze skille na pozniej. Powodzenia.

Straszny

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:27:49 »
ręcami i nogami podpisuje sie pod tym co napisał silverrobert o matarach, dodam od siebie tylko małą sub-ścieżke - warto zrobić sobie trashera ze specką na small arty T2 i poznać smak troche specyficznej broni jaką sa snipeujące arty z dużą alfą i dużym optimalem a małym średnim dpsem. Trasher z arty small t2 to w sumie mało SP. Potem te doświadczenia można przenieść na arty-Rupture-a potem na Muninna i/albo snipe-BSy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 10:05:13 wysłana przez Scaryman »

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:55:23 »
To po tych informacjach od scarego i silvera w sadzie mozna by się pokusić o zrobienie rozpiski na skille i propozycji statków dla mlodzieży ...

ivil

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:59:16 »
Pytanie tylko po co?
Wszyscy sie swietnie bawilismy odkrywajac gre a ci co "byli wszedzi, robili wszystko" czesto zostaja emerytami i eve juz ich nie kreci - chcecie ten proces przyspieszyc mlodym graczom?

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:05:54 »
Pytanie tylko po co?
Wszyscy sie swietnie bawilismy odkrywajac gre a ci co "byli wszedzi, robili wszystko" czesto zostaja emerytami i eve juz ich nie kreci - chcecie ten proces przyspieszyc mlodym graczom?
Raczej pokazać że latając rifterem z fitem za 2 mil isk mozna uprawiać PvP i bawić się w korpie PvP nie czekajac na kupe kasy na wallecie łupiac misje lub kopiac vedespar ... a w low można już dokazywac po 2 tygodniach gry nie po 3 latach ... no i pomóc młodym w wyborze istotnych skillz z pominięciem tych mniej waznych, a odkrywanie EvE samodzielnie kiedy karmia cie bzdurami na polishu zasiedziali tam prześmiewcy może byc trudne. EvE jest wystarczająco w sobie trudne do ogarniecia czasem bez przekłamań i fałszywego wyobrażenia o tym co mozna i kiedy.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:40:02 »
O lerningach nie bede mowil bo to kazdy wie.
Podstawowe na wszystkie statki:
(Ammarzy sa w stanie dosc dlugo zyc z 4 kompensujac te kilka procent named modulami. Nie wiem jak z innymi rasami.)
Electronics na 5
Engineering na 5

Armor tank
Mechanics 5
Hull upgrades 5
Armor repair systems 4 (Uwaga nie podnosic na 5 jesli nie jestes pewny ze statek bedzie stable. 2xLar przy skillu na 4 zjada 66.6cap/s przy skillu na 5 zurzycie rosnie do 71 cap/s)
Jury riging 3
Armor riging 1+
Remote armor repair 3(PVP/PVE spider armor tank)
Electronic superiority riging 1+(PVP Electronic warfare)
Salvaging 3 (PVE)
Kopensacje mozna sobie odpuscic jesli ktos nie planuje latac na PVP. Przy PVP tez nie jest to priorytetem po nerfie omni membran. Lepiej poczekac az bedzie sie mialo wyskilowanego capa dziala itp. jako tako lub nawet do momentu w ktorym bedzie mozna latac statkiem T2 z bonusami do rezistow na armorze.

Drones pakiet standardowy dla wszystkich. Pakiet daje 130 dps z 5 dron hammerhead t2. Dostatecznie duzo do zabicia dowolnego cruza na misjach. Jednoczesnie drony sa na tyle wytrzymale zeby wrocic do drone bay po zlapaniu agro a 99% przypadkow.
Drones 5
Combat drone operation 4
Scout drone operation 5
Drone interfacing 4
Gallente drone spec 2
Minmatar drone spec 2
Drone durability 3+
Drone navigation 3+
Drone sharpshoting 3+

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:46:28 »
Teoretycznie pomocnym poradnikiem co skillować, wbudowanym w grę, powinny być certyfikaty. Takie było założenie tego ficzura - że młody gracz sobie spojrzy i już wie - aha, żeby lepiej tankować armorem muszę zrobić certyfikat tankowanie armorem advanced.
To działa czy są zupełnie bez sensu, jak myślicie? :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:55:17 »
Kwestia dyskusyjna jak dla mnie. Z jednej strony na pewno jakieś to ułatwienie z drugiej niektóre certyfikaty... :2funny: po prostu często zawierają skile bez zrobienia których można grać bez problemu np podział certyfikatów od rakiet - ani razu nie używałemrocketsów, HAM tylko przez chwilę, a nie zrlobię lepszych certyfikatów jeśli tego nie wybiję na odpowiednio wysoki poziom. No i schodkowo zębata  struktura w kilku przypadkach gdzie nie starczy miec niższego poziomu ale jeszcze jakiś certyufikat...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:11:18 »
Dokladnie osobiscie do dzisiaj nie mam chyba core competency basic bo wymaga jakiegos skilla uzywangeo do shield tanka.

Armor tank advanced jesli dobrze pamietam wymaga armor reinforcement basic. A przynajmniej w mojej opini na chwile obecna bez kompensacji mozna obejsc sie dosc dlugo. Do PVE armor reinforcement jest kompletnie niepotrzebny.

W tej chwili mam conajmniej 5 certyfikatow wiszacych na pojedynczym skillu ktory mi nie jest na dana chwile potrzebny wcale albo doskonale sobie radze bez posiadania go na tym poziomie.

O tym ze kusi to do zostania jack of all trades master of none nie wspomne. Ktos zrobi jakis skill i potem widzi ze a za 5h moge miec ten certyfikat. Tu 5h tam 5h i sie zbieraja jakies srednio uzyteczne skille ktore zrobic pozniej.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:12:29 »
Np. w core trzeba mieć zarówno skille do shield tank jak i armor tank, co w przypadku gallente jak i amarr mija sie z celem. Oczywiscie dobicie 3-4 lvl w shield operation podnosi buffor HP tarczy, efektywnie cos tam dodaje, ale czy jest to skill istotny w grze dla amarr albo gallente? IMHO nie. Tak samo jak mechanics 5 i hull upgarde 5 u caldari, niby podnosi, niby dobrze mieć ... ten lv 4 min, ale czy to jest aż tak wazne ?

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy Gracz -> Jaki Statek i Jakie Skile?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:16:21 »
Jako, że już nie raz i nie dwa razy wylatywałem z grida na oparach hulla, to stwierdzam, że bardzo ważne.

No i później przy crossowaniu jeden kłopot mniej.