Autor Wątek: Caldari bezużyteczni?  (Przeczytany 22655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gork

  • Gość
Caldari bezużyteczni?
« dnia: Marzec 21, 2007, 00:17:16 »
Witam.
Mam zamiar zrobic wlasnie drugie  podejscie do EVE (ta gra ma to cos :) ) i zastanawiam sie ponownie nad wyborem rasy.

Grajac poprzedniego triala wybralem Gallente, tylko ze wzgledu na ich "zdolnosci" w pvp, jednak nie bardzo widzi mi sie orbitowanie w kolo kazdego NPCa w range 1k z blasterami. :)
Podobaja mi sie Caldari i ich styl walki rakietami, ale czy grajac ta rasa moge zapomniec o pvp?
Czy mogl by ktos sie wypowiedziec na temat Caldari? Do czego sie nadaja, a do czego nie.
Z gory dzieki.

Venkhar Krard

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2007, 00:39:16 »
Caldari maja najlepsze statki na npce.
W pvp sa dobrzy, szczegolnie w gangach, solo troche gorzej ze wzgledu na brak slotow ew przy shield tanku.
Ze wzgledu na popularnosc caldari moduly t2 do ich statkow sa bardzo drogie (co moze sie jeszcze sto razy zmienic zanim porzadnie dotrenujesz)

A co do gallente to maja tez Raile i drony na zasieg, procz tego im wieksze blastery tym mniej trza podlatywac ;]

Imho najbardziej sensowna rasa do pvp sa wlasnie Gallente, bo >
- Spisuja sie bardzo dobrze juz przy niskich skillach
- Nie musisz trenowac do nich z wielu dziedzin (styknie armor tank i hybrydy+drony)
- Zawsze maja miejsce na moduly do solo pvp
- Maja praktycznie w kazdej kategorii statkow, statek bardzo dobry
- Zadaja najwiekszy dmg najszybciej, co jest zbawiennie jak musisz sie uporac nim przyleci kawaleria.
- Maja bonusy do aktualnie najpopularniejszego EW (co sie pewno tez zmieni)
- Maja bonusy do dron, ktore po wybraniu celu pozwalaja ci zadawac ciagly dmg niezaleznie od tego czy sie ruszasz czy jestes zdampowany i jammowany.

Oczywiscie, kazdy ma inne preferencje i rozne rasy maja rozne zalety ale imho najlepiej wybalansowana rasa do pvp sa wlasnie Gallente.

Sam latam matarmi dla klimatu ale oni wymagaja od cholery skilli z roznych dziedzin i sporych umiejetnosci by nie zostac zgankowanym ;]

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2007, 01:09:10 »
Glowna wada Caldari jest to ze jest ich duzo i jesli jestes Caldari to jestes taki jak 2/3 galaktyki.

Michieru

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2007, 08:06:04 »
Jesli lubisz pvp, w ktorym statki uciekaja przed twoimi rakietami lub odwarpowuja zanim te dosiegna celu - Caldari jest wlasnie dla ciebie!   O0

MightyBaz

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2007, 08:15:53 »
a propos pvp, nie wierz nikomu ze jakas rasa ma preferencje...wszystko , ale to wszystko zalezy od gracza...

gdybym specjalizowal sie tylko w jednym fachu to umarlbym z nudow w tej grze, sadze ze wiekszosc starszych graczy zgadza sie ze mna.

Jedyne co jest trudne, to jak ustalanie punktu startowego?    Praktyka pokazuje, ze to co jest zwiazane z pvp jest w poczatkowej fazie najwazniejsze.

Rasa nie ma znaczenia, bo zawsze mozesz kupic skile jakie Ci pasuja, wiec nie jestes ograniczony niczym. Chyba ze bedzie rpgowal, to wtedy gleboko zastanow sie nad wyborem

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 08:17:28 wysłana przez Mighty Baz »

Goomich

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2007, 08:23:44 »
Jesli lubisz pvp, w ktorym statki uciekaja przed twoimi rakietami lub odwarpowuja zanim te dosiegna celu - Caldari jest wlasnie dla ciebie!   O0

Rokh i cykasz Galarente i ich biedronki z 200+ kilometrów.  >:D
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 08:29:06 wysłana przez Mona X »

Gregorius

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2007, 08:25:54 »
Ja gram Caldari - mój wybór był raczej dla klimatu (RPG)... i uważam tak jak Baz - to, jaka rasa jest dobra - zależy od gracza.

Inna sprawa jest taka, że Caldari mają dobre shipy do wsparcia - czyli sprawdzają się niesamowicie w gangu.

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2007, 13:19:13 »
Ja gram Caldari - mój wybór był raczej dla klimatu (RPG)... i uważam tak jak Baz - to, jaka rasa jest dobra - zależy od gracza.

Inna sprawa jest taka, że Caldari mają dobre shipy do wsparcia - czyli sprawdzają się niesamowicie w gangu.

Greg, jakie to caldaryjskie shipy tak niesamowicie sprawdzają się w gangu ?

-  tylko jeden rodzaj EW, bardzo zawodny i tylko teoretycznie kontrolowany
- rakiety-marny dmg na close range, na long bezużyteczne (na close porównywałem nighthowka vs sleipnir/astarte)
- rokh z bonusem do zasięgu, może strzelać na ponad 200km fajnie ale co z tego ? - nic
we fleet batle i tak będzie w tym samym miejscu gdzie reszta gangu, jeśli ktoś używałby t1 ammo to może nieco mocniejsze załadować-wszystko
- statki praktycznie bez dronebaya -w porównaniu z pozostałymi rasami
- statki toczą się a nie latają - wolne ścierwa
- solo pvp w caldari ?  :uglystupid2:

+ crow
+ raven do pve, nighthowk też się nadaje

podsumowując jeśli zaczynasz to zacznij jakąkolwiek inną rasą, teoretycznie wybór caldari nie zmusza cię do latania tylko ich statkami ale rok skilowania na jedną rasę to wciąż mało więc zanim wyskilujesz kolejną jak już sam stwierdzisz że caldari jest do dupy minie sporo czasu

powodzenia  :buck2:

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2007, 13:29:20 »
Dzieki bonusowi do zasiegu, Rokhem mozna walczyc we flocie snajperskiej o pol roku skillowania wczesniej niz czymkolwiek innym. Bo mozna walic z T1 sensownie. A pozniej mozna sobie zrobic skille na Megasa i dalej sie ma SP w railach T2, a Rokh pozostaje jako super fajny statek gorniczy :)

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2007, 13:37:02 »
NIc dodac nic ujac rooofi dokladnie podsumowal rase caldari. Pisze to z punktu widzenia polrocznego latania pvp i rocznego latania pve ta rasa. Caldari uber ales do PVE reszta beznadziejna. A do pvp:
matar>gallente>amarr          >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   caldari imo.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2007, 13:40:26 »
Rooofi, Twojego posta to chyba przykleję na stronie głównej  :2funny:
Bo jakoś tak zauważyłem, że 3/4 ludzi, którzy zaczynają grać, grają Caldari właśnie  :uglystupid2:
I potem płaczą :P
Przedwieczny.

yaakuza

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Worm Nation
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2007, 13:44:10 »
ja w sumie jakbym zaczynal ponownie to tez bym chyba zaczal caldari..ale to glownie ze wzgledu na fajne avatarki :P choc jak slucham tego wstepu na poczatku gry, przy tworzeniu postaci, to chyba wciaz najbardziej podoba mi sie historia amarrow..a na drugim miejscu bym postawil minmatar :)

Gork

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2007, 14:05:01 »
Hmm nie wiem czy wasze opinie sa szczere, czy wywolane osobistymi uprzedzeniami do konkretnych ras (Caldari), ale chyba rzeczywiscie zrobie znowu Gallente...
U Caldari podoba mi sie walka misslami, ale skoro  missle =/= pvp to nie ma raczej o czym mowic. :)

Kolejne, identyczne 2 tygodnie latania Tristanem (a najpierw tydzien zbierania kasy na niego). :)

Wojak

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2007, 14:12:39 »
Hmm. I po mojemu bardzo dobrze robią zaczynając jako Caldari, jeśli jest to jeszcze achura to już wogule uber. Tylko problemem chyba jest przeskoczyć ten próg i zacząć się skilować na inne szipy. Jak to zrobić skoro każdy noob tyle ravenów drejków wokoło widzi, nawet jeśli znajdzie się kilku takich kturzy nerke by oddali aby tylko koleszka porzucił te świecidełka na rzecz matarów ;)

Grr...
X.
:P
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 14:14:55 wysłana przez Xarthias »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 14:18:28 »
Megabzdura. Wybierać jakąś rasę/bloodlina tylko dlatego, że ma nieco lepiej rozlokowane na początku cechy? (pomijam już fakt, że superwysoka percepcja wcale nie jest takim bonusem jak się niektórym wydaje).
To jest gra RPG (w założeniu), więc przy tworzeniu postaci wypadałoby się trochę tym rolplejowaniem sugerować...
Że już na nickach z PL się wyżywał nie będę :P
Przedwieczny.

Gork

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2007, 14:31:23 »
Że już na nickach z PL się wyżywał nie będę :P

A wlasnie. Tak sie od zawsze zastanawiam dlaczego praktycznie TYLKO polacy dodaja sobie takie "zdupione" koncowki na koncu nicka. Jedynym sensownym wytlumaczeniem jest chyba zalosna znajomosc angielskiego w naszym kraju, a takie osobniki probuja tym sposobem nawiazac kontakt z polskim community?

btw X zapomniales poprawic "wogule" :)

btw2 od kiedy tu mozna normalnie pisac z polskimi znakami? O_o

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2007, 14:36:12 »
Rooofi, Twojego posta to chyba przykleję na stronie głównej  :2funny:
Bo jakoś tak zauważyłem, że 3/4 ludzi, którzy zaczynają grać, grają Caldari właśnie  :uglystupid2:
I potem płaczą :P


a proszę Cię bardzo  ;)

Maver

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2007, 14:42:33 »
To raczej chyba wynika z tego ze pewnie nick'i sa pozajmowane, a skoro ktos chce zostac przy ksywie jaka uzywa na codien dopisuje PL z braku lepszych pomyslow.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2007, 14:44:06 »
Że już na nickach z PL się wyżywał nie będę :P

A wlasnie. Tak sie od zawsze zastanawiam dlaczego praktycznie TYLKO polacy dodaja sobie takie "zdupione" koncowki na koncu nicka. Jedynym sensownym wytlumaczeniem jest chyba zalosna znajomosc angielskiego w naszym kraju, a takie osobniki probuja tym sposobem nawiazac kontakt z polskim community?
Albo źle pojmowana duma narodowa i patriotyzm :P

Cytuj
btw X zapomniales poprawic "wogule" :)
Zauważyłem poniewczasie i nie chciało mi się już znowu edytować :P

Cytuj
btw2 od kiedy tu mozna normalnie pisac z polskimi znakami? O_o
Od zawsze :)
Tylko posty napisane przed przenosinami z phpbb na smfa są wykrzaczone.

To raczej chyba wynika z tego ze pewnie nick'i sa pozajmowane, a skoro ktos chce zostac przy ksywie jaka uzywa na codien dopisuje PL z braku lepszych pomyslow.
Grunt to oryginalny nick :)
A zamiast PL można dopisać choćby Jr czy coś innego... Pomysłów jest full, tylko trzeba chcieć pomyśleć :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 14:47:09 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Wojak

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2007, 15:23:47 »
ano grr :D

I tak często się opanowuję w zakamarkach umysłu dostaję olśnienia i czasami "wogóle" piszę poprawnie ;)
Tak całkiem serio grunt to oryginalny nick dlatego popieram istnienie Zbuntowanych Kaloryferów o Zakręconych Termosach nie wspomnę, chociaż Mokra Kicia troszkę niesmacznie brzmi i o ile gdyby przez kilka lat gry chodziło za mną imie Zbuntowany to Mokrej bym nie zdierżył. Swoją drogą to polskim wymysłem jest jedynie odwoływanie się do taga PL i na dodatek wcale nie tak częste jak wam się wydaje. Węgrzy na ten przykład też mają swoje językowe zboczenia o innych nacjach nie wspomnę.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2007, 16:03:59 »
ano grr :D

I tak często się opanowuję w zakamarkach umysłu dostaję olśnienia i czasami "wogóle" piszę poprawnie ;)

Hmmm... nadal chyba jednak nie :P
"w ogóle" - z tego co wiem, to to jest poprawna pisownia :D
Przedwieczny.

Gork

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2007, 16:16:13 »
Właśnie wpadłem na to, że jeśli mam grać tą samą rasą to po co jeszcze raz triala "męczyć" skoro lepiej będzie aktywować poprzedniego GTC'em.  :D

Czy ten pomysł z centrala-newb-klanem w końcu wypalił czy nie? Bo zainteresowany jestem jakimś corpem. :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2007, 16:20:50 »
Czy ten pomysł z centrala-newb-klanem w końcu wypalił czy nie? Bo zainteresowany jestem jakimś corpem. :)
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=3857.0
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2007, 17:01:48 »
NIestety, w wiekszości się zgodzę - Caldari śmierdzi na Solo, pomyłka jakaś znaczy. Co do latania w wiekszych flotach, jest źle, ale bywało i gorzej :)

Dobry cep i dobry diktor (sabre tyllko podobno lepszy), ew nie jest znowu takie złe, chociaż (szkoda) ostatnio zneerfnięto ECMY, Rook dalej potrafi sporo namieszać, Falcon też jest świetny do łapania solo wrogów. Raven na torpach t2, czy neutron-rokh też potrafią zadać dobry dmg, bliski lub przekraczający 1000dps, tyle, że wymaga to wielkiej kasy... Porównując dmg mody t2: Amarr: 1m, Matarzy - 2m, Caldari 7m. Wytłumaczy Ci wszystko. Ja osobiście do pvp nie polacam gallente, są tacy... schematyczni. Pobaw się matarami, jak lubisz wyzwania i chcesz być naprawdę dobry, ale wiedz, że będziesz musiał mocno poskillować, ale chyba będzie warto. Względnie wybierz amarr. Przynajmniej będzie tanio.

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2007, 17:36:00 »
Amarr oprocz dobrych cen na T2 i named maja ten urok ze wszystkie ich BSy sa dobre do flot a Abaddon jest wogole bajeczny. Maja tez rewelacyjne do solo pvp recony.

Gregorius

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2007, 18:00:57 »
roofi ale właśnie wymieniłeś coś co ja uważam za przydatne :

Crow ( :smitten:), Nighthawk oraz (tak jak wspomniał Voult) Flycatcher są imho całkiem całkiem.

Po drugie ja tam się nie wstydzę, że gram Caldari. To był świadomy wybór i nie zamierzam płakać :P  8)

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2007, 15:31:30 »
Megabzdura. Wybierać jakąś rasę/bloodlina tylko dlatego, że ma nieco lepiej rozlokowane na początku cechy? (pomijam już fakt, że superwysoka percepcja wcale nie jest takim bonusem jak się niektórym wydaje).

pozwolę sobie nie zgodzić się, porównanie na podstawie moich 2 postaci, żyją dokładnie tak samo długo, od początku w ten sam sposób rozwijane: cokolwiek > learningi > zasadnicze skilowanie
roofi ma 28 percepcji, 24 willpowera , 19 int i 18 mem
inny char ma 25 mem, 23 int, 19 perc i 20 willpowera

po 13 miesiącach roofi ma 3M sp więcej, warto dobrze wybrać bloodline i rozdysponować 5 startowych pkt

imo minmatar sobiestor jest jedną z fajniejszych opcji można z niego wyciągnąć:
26 perc, 23 int i willpower, 21 mem i charyzma (chyba z +4  albo +3 nie pamiętam) i nie wygląda jak dziecko urodzone w czarnobylu 2 minuty po jego eksplozji jak achura  :crazy2:

Wojak

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2007, 16:48:32 »
Wątek rpg pożegnałem gdy dowiedziałem się o mozliwości kupowania TC za ISKi i wspieraniu takiego rozwiązania przez CCP. W dużym skrucie co mnie fascynuje i pociąga w EVE to taka a nie inna wizja świata ( taki rodzaj tęsknoty do kosmosu )

Jako Achura wpełni świadom słów i w pełni za nie odpowiadając, powiem więcej, wyglądam ja jak i wszyscy moi blodlajnowi, Calmarscy bracia, po prostu jak ......... cipy jeża

Pozdrawiam

Voulture

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2007, 17:09:22 »
Siur, Achury-male zdecydowanie nie zycze nikomu.
 
Roofi - kwestia podejścia, równie wysokie atrybuty można uzyskać jako True Amarr czy np Civire (moj 27 perc i will na +4). Kwestia by wiedziec, co sie bedzie chcialo skillować.

Aha, warto jescze dodac, ale to juz tylko zaslyszane informacje od kolegow z fatali, ze Rokhi sa jednymi z najlepszych... nos shipow :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2007, 21:25:20 wysłana przez Voulture »

Venkhar Krard

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2007, 18:09:03 »
A ja naiwnie myslalem ze to topic o shipach danej nacji.. ;]

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2007, 01:02:24 »
Caldari, nie caldari ja nie wiem co was boli. Latam na pvp caldari shipami i nie narzekam, żadko trace. Fit jest ciut za drogi ale jak sie nie traci zbyt dużo to daje rade całkiem nieźle. Jak umie sie liczyć to z caldari shipów można duuużo wyciągnąć, zresztą jak ze wszystkich innych.

Imo, nie ma co dyskutować na temat przydatności: crowa, flycatchera, rokha. Aktualnie skończyłem testować drake'a na pvp i sprawdza sie baaardzo vs wszystkie inne bc (fakt wymaga to duużo sp w missilach i troche w inżynierii) tylko kwestja fitu i myślenia nad tym co sie robi (jak wszedzie). Podobnie z Ravenem w close jest bardzo dobry na torpedach i potrafi baardzo dobrze tankować (również kwestja fitu i myślenia).

Pisanie o tym że któraś rasa jest do niczego w pvp świadczy imo tylko o tym że trafiało sie do tej pory na słabych przeciwników lub źle sfitowanych co w efekcie nie znaczy nic.

Co do uciekania shipów przed missilami to nawet nie komentuje... Panowie jak coś jest na tyle szybkie żeby wiać przed missilami to nie trafisz go z turretów (chyba że to jakiś głąb lata) wiec jedyny rozsądny sposób na takiego to web, a skoro web to missile bedą bić. Snipe oczywiście odpada.

Zgadzam sie że caldari są uber na pve, ale nie zgodze sie że ssą na pvp bo ja sobie radze i nie narzekam a jak ktoś nie umie latać to już inna bajka. Latanie na pvp caldaryjskimi shipami solo i skutecznie wymaga niestety od cholery skilowania i zrobienia dobrego fitu bo na średnim sie nie da latać( tak jak innymi rasami).   

Co do EW Roofi to ecm'ów da sie sensownie używać tylko na caldari shipach, ale target painterów, dampnerów i scrambli webów i wszelakiego innego ścierwa do EW nie zaliczasz?

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie fitów do pvp na drake'a i raven'a na jakich latam --> pm me

Poza tym powiem to jeszcze raz: wole do końca świata latać caldaryjskim shuttlem niż wsiąść w matarskiego tytana >:D

MMoroz

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2007, 14:42:00 »
Masz weba i scrambla na swoich fitach? Movie o ravenie i draku - a to jest koniecznosc na solo. Dodatkowo jezeli ty chcesz polowac to potrzebujesz ab/mwd i zaczynaja sie problemy z caldari bo ci 3 medsloty odpadaja  ;)

Venkhar Krard

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 25, 2007, 16:32:53 »
Poniewaz, jak juz stwierdzilo pelno osob, caldari ze wzgledu na shield tank srednio nadaja sie do solo pvp, duzo lepiej radza sobie w gangu.. zreszta to samo masz na przyklad z shipami matarskimi z shield tankiem, ktore do tego musza wcisnac jeszcze weba (bo maja turrety a nie misle).

Tak wiec caldari w pvp w gangu cool.. solo trza z czegos zrezygnowac. Zreszta drake na purgerach jest tak przegiety ze nawet z webem i scramblem ma tanka commanda ;]


Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2007, 18:37:10 »
Ej albo ja czegoś nie kumam albo wy naprawde macie wielkie potrzeby latania uber shipami bez potrzeby myślenia. Tylko jaka w tym frajda...

Caldari lata sie niełatwo na pvp ale można. Jak chce sie latać ubershipami to efekt jest taki jak w jakiś grindfestowych mmo gdzie 3/4 ludzi lata z Eternal Broadsword of Penetration +21 i wszyscy mają te same skile bo z innymi grać sie nie da. Dla mnie to kompletnie jałowa dyskusje bo to zależy w 70% od pilota jak wygląda walka. To mi się w EvE najbardziej podoba właśnie że żeby poszaleć w pvp nie musze  latać tak jak 3/4 ludzi w matarskich commandach i nanophoonach albo gallentyjskich carrierach.  Co kto lubi panowie ;)

Wojak

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2007, 20:55:36 »
hmm. No zawsze to w uber szipach łatwiej być masta i wtedy można się sprawdzić w **** czy **** ale to takie moje zośliwości.