Autor Wątek: Kilka pyta?  (Przeczytany 26526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellaine

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 25, 2006, 14:36:45 »
Jest jeszcze jedna, wygrywajaca opcja, nie rob tych glupich misji, porob cos fajnego :)

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 25, 2006, 18:02:39 »
No a ja troche z innej beczki.

W jaki sposób mo?na si? przemieszcza? mi?dzy stacjami bez statku. Wkurza mnie, ?e kupuj?c nowy statek musz? go zostawi? w jakim? miejscu (czasami dalekim od mojej "bazy" i clona).
W stacji nie mo?na si? katapultowa?, ani wysi??? spowrotem do jaja, wi?c kicha.
Mo?na jako? je transportowa? w industrialach, albo innych transportowcach? Je?eli tak to czy jest jaki? podzia?, ?e fregat? to mo?na w tym a w tym w takiej ilo?ci, BS mo?na/nie mo?na wcale/ itp.

Pozdr

Goomich

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 25, 2006, 18:42:39 »
Cytat: "garghgor"

W jaki sposób mo?na si? przemieszcza? mi?dzy stacjami bez statku.


Wylatujesz ze stacji w shuttlu, dajesz eject i jeste? w jaju.

Cytat: "garghgor"

Wkurza mnie, ?e kupuj?c nowy statek musz? go zostawi? w jakim? miejscu (czasami dalekim od mojej "bazy" i clona).


?e co?

Cytat: "garghgor"

W stacji nie mo?na si? katapultowa?, ani wysi??? spowrotem do jaja, wi?c kicha.


Ale po co?

Cytat: "garghgor"

Mo?na jako? je transportowa? w industrialach, albo innych transportowcach?


Pakujesz i wozisz.

Cytat: "garghgor"

 Je?eli tak to czy jest jaki? podzia?, ?e fregat? to mo?na w tym a w tym w takiej ilo?ci, BS mo?na/nie mo?na wcale/ itp.


Wejd? w info -> Attributes i masz tam co? takiego co sie nazywa Volume.
Dzielisz to volume w wersji "packaged" przez pojemno?? indyka i ci wychodzi w jakiej liczbie mo?na przewozi?.

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 25, 2006, 20:33:52 »
Cytat: "Goomich"

Cytat: "garghgor"

Wkurza mnie, ?e kupuj?c nowy statek musz? go zostawi? w jakim? miejscu (czasami dalekim od mojej "bazy" i clona).

?e co?


Chodzi?o mi oczywi?cie o stary statek. Jak kupi?em Riftera to Vigila musia?em zostawi? w jakiej? dziurze i to samo ze wcze?niejszym statkiem
Przez to lista "Assets" robi si? naprawd? za?miecona, a chcia?bym trzyma? wszystko w jednej "bazie", nie mówi?c ju? o tym jak si? "zginie"

Dzieki, pozosta?e odpowiedzi wyja?ni?y wiele, wi?c teraz do roboty w trenowaniu skilli i zarabianiu kasy na tego industriala :)

Goomich

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 25, 2006, 21:27:17 »
Pro?ciej kupi? shuttla, przelecie? si? po nowy/stary statek. Na miejscu kasujesz szutla i wracasz statkiem.

I nie martw si? o Assets. Nie da si? go utrzyma? na niskim poziomie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Kilka pyta?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 26, 2006, 12:17:39 »
Cytat: "Goomich"
I nie martw si? o Assets. Nie da si? go utrzyma? na niskim poziomie.


No... ja moja liste ostatnio ograniczylem do 12 pozycji :D


A jesli chodzi o latanie jajem... to zwykle sie nie oplaca... owszem... w WARPa wchodzisz natychmiast... ale jesli musisz podleciec do stacji/bramy, to troche to trwa... bo predkosc jaja to chyba 180m/s

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 28, 2006, 19:18:04 »
No tak, co do Assets to faktycznie, co by si? nie robi?o to zawsze co? si? gdzies zostawi i potem lista d?uga, ale jak juz b?dzie za d?uga to przelec? Idustrialem (do tego czasu na pewno wyrobi? odpowiednie skille) i hurtem gdzie? si? posegreguje i sprzeda.

Najgorsze to zalegaj?ce wr?cz pok?ady Civilian Shield Boosterów, low end Laserów i innych ?mieci po low-endowych piratach, których zwykle spotyka sie na misjach I poziomu. - Teraz ju? wiem, dlaczego w kosmosie tyle tego ?miecia lata :)

Gry on-line to jednak nadal dla mnie nowo??. Ten brak Save/Load :( powoduje, ?e cz?owiek przemy?li kilka razy zanim do kogo? wystrzeli  :twisted: . Ostatnio dolatuj? sobie do stacji swoim pierwszym nowiute?skim destroyerem i widz? kolesia na pomara?czowo (ani chybi ss na minusie) i do tego z czarn? czaszk? (ani chybi jaka? nagroda na?o?ona... 5mln... ) no, no my?l? sobie - fregata, mo?e by tak j? pukn??  :twisted:  :twisted: Tym bardziej, ?e kole? chyba na chwil? do kuchni poszed? sobie kawy zrobi?, bo jaki? drugi ok?ada go niemi?osiernie a ten nic, nawet nie drgnie (niestety atakuj?cy by? za cienki, bo tamten armora tankowa? szybciej ni? dostawa?). No i teraz przy??czy? si?? czy nie?
Wszystko dzieje sie w sektorze ss 1.0.
Czy jakbym si? przy??czy? i kolesia jakim? cudem dobi? to mój ss by sie obni?y? i mia?bym na g?owie CONCORDE (bo atakuj? inny statek w sektorze o ss > 0.5)?
Czy mo?e jeszcze by mi pogratulowali, bo zniszczy?em ewidentnego pirata z wyznaczon? nagrod? na swoj? g?ow??
Co by?cie zrobili na moim miejcu zak?adaj?c, ?e mam power by kolesia spodowa?.

White_Haven

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 28, 2006, 20:06:22 »
Cytat: "garghgor"

Czy mo?e jeszcze by mi pogratulowali, bo zniszczy?em ewidentnego pirata z wyznaczon? nagrod? na swoj? g?ow??
Co by?cie zrobili na moim miejcu zak?adaj?c, ?e mam power by kolesia spodowa?.


Najsampierw to musia?by? misia spodkillowac. Concord by ci dup? i tak przetrzepa? (nie ingeruj? jak mi? mryga na czerwono - tyle ?e tacy nie mog? wlatywac swobodnie do sec space). Zrób sobie rachunek (sumienia :twisted: ) czy 5 baniek da ci jaki? zysk po tym jak ci rozpieprz? tego niszczyciela. No i czy przypadkiem nie wkurtentegujesz jakiego? corpa (albo mi? nast?pnym razem przyleci w odwiedziny w BSie).

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 29, 2006, 00:31:03 »
he, he, no tak w?asnie my?la?em, dlatego da?em sobie spokój, bo w EVE jak w ?yciu  nie ma SAVE/LOAD i jak ju? palniesz jakie? g?upstwo to si? ci?gnie ....

Jednym s?owem w sektorach ss1.0-0.5 mo?na klepa? bez utraty standinga TYLKO NPC-owych piratów, bez wzgl?du na ujemny standing innego gracza.

Dzieki za info.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Kilka pyta?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 31, 2006, 08:54:30 »
Cytat: "garghgor"

Jednym s?owem w sektorach ss1.0-0.5 mo?na klepa? bez utraty standinga TYLKO NPC-owych piratów, bez wzgl?du na ujemny standing innego gracza.


Nie.
Poszukaj na forum bo by?o kilkakrotnie jaki trzeba mie? minimalny security status by móc wlatywa? do hisec. Generalnie jednak powiem, ?e bez obaw mo?na atakowa? jak kole? ma -5.5.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:56:19 »
Jak mryga na czerwono, to musi byc zlym czlowiekiem :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Kilka pyta?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:56:47 »
Pamietaj rowniez o tym, ze Concord cie zaatakuje natychmiast, jak tylko zaczniesz strzelac... wiec jak kolesia widzisz po stacja, w ss 1.0, to mozesz nie miec szans go zdjac, nawet BS'em.... bo wokol lata mnostwo policji i prawdopodobnie Ty padniesz pierwszy. Natomiast, jesli widzisz kolesia na pasku lub na planecie, to masz troche wieksze szanse na zestrzelenie go, bo Concord pojawia sie dopiero po paru sekundach (w ss 1.0-0.5). Pamietaj tez, ze jak kogos zestrzelisz w ss 1.0-0.1 to masz przez 15 minut agresje, i Concord/Sentry bedzie do Ciebie walil, jesli Cie tylko zobaczy. Musisz te 15 minut odczekac gdzies w kosmosie - jesli zadokujesz, to licznik staje na czas zadokowania - pomimo, ze to co masz wyswietlone w rogu ekranu nawet zniknie - znam z autopsji... A petycji w takiej sytuacji nie uwzgledniaja.

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 31, 2006, 17:12:42 »
Wielkie dzi?ki,

Niby to czyta?em poradniki po kilka razy, ale za ka?dym razem odkrywam, ?e co? przeoczy?em, tak jak chocia?by z tym ss pirata pc i kiedy mo?na, a kiedy nie atakowa?.  :oops:

A co do tej agresji to si? zastanawiam nad tym co powiedzia?e? tok_72 , bo jak trzepi? NPC piratów (czasami te? na misji zleconej) to te? mi si? takie "Agression Countdown" pojawia. Z tym, ?e ?aden Concord mnie wtedy nie atakuje (nawet je?eli jestem w zasi?gu). Mo?e to dotyczy tylko atakowania celów "neutralnych"?

Kilka razy ju? podchodzi?em do tej gry (pierwszy raz w 2004) ale zawsze po tutorialu dawa?em sobie spokój. Tym razem od soboty jestem pe?noprawnym posiadaczem pe?nego konta :D i musz? powiedzie?, ?e mi si? tym razem naprawd? spodoba?o. :twisted:  :twisted:

White_Haven

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 31, 2006, 17:32:56 »
Cytat: "garghgor"

A co do tej agresji to si? zastanawiam nad tym co powiedzia?e? tok_72 , bo jak trzepi? NPC piratów (czasami te? na misji zleconej) to te? mi si? takie "Agression Countdown" pojawia. Z tym, ?e ?aden Concord mnie wtedy nie atakuje (nawet je?eli jestem w zasi?gu).

 Tym razem od soboty jestem pe?noprawnym posiadaczem pe?nego konta :D :twisted:


NPC-owych szczurów mo?esz t?uc, a? cie zemdli - AC i tak b?dzie wyskakiwa? i w tym przypadku mo?esz go olac. Problemy s? tylko jak walniesz innego gracza albo podharcerzysz mu co? z jego puszki itd. itp. (moje ulubione to pomylka pt. "o ?esz qurfa, kogo atakujesz durna drono :shock: ! ?aaa, ja nie chcia?em... BUM :twisted: )

Grrr, ja czekam, a? moje konto si? ?askawie aktywuje

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Kilka pyta?
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:29:59 »
Cytat: "garghgor"
A co do tej agresji to si? zastanawiam nad tym co powiedzia?e? tok_72 , bo jak trzepi? NPC piratów (czasami te? na misji zleconej) to te? mi si? takie "Agression Countdown" pojawia.


Jak trzepiesz NPC'e to masz "zolta" agresje, a jak ludzi, to "czerwona"... i wtedy masz na glowie policje.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Kilka pyta?
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:53:47 »
Cytat: "White_Haven"

NPC-owych szczurów mo?esz t?uc, a? cie zemdli - AC i tak b?dzie wyskakiwa? i w tym przypadku mo?esz go olac.


Nie radz? olewa? je?li si? atakuje frakcj? która ma w?asn? flot?/stacj?/sentry guns  8)

Tak dla informacji...
Mo?na zaatakowa? konwój transportowców przed stacj?. Niestety nawet jak nie ma CONCORDU w pobli?u jest to bardzo ryzykowne zaj?cie. W hisec stacje przewa?nie broni 6 sentry. Wystarcza to ?eby wychodz?c potem BC zej?? do struktury w czasie szykowania si? do skoku jak si? ma agression countdown uruchomiony (w sumie jakie? 10k hp w czasie 20s).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 01, 2006, 18:00:24 »
A Wy Panowie, to jeszcze wogóle gracie on-line? czy ju? tylko mentorujecie :) jako CEO? Pytam, bo w ostatnio nie widzia?em was w EVE, no chyba, ze pod innym nickiem.

Z drugiej strony jak tak patrz?, to co? ma?o sie dzieje na tym forum. Nie wiem, czy to wakacje, czy zwyczajnie polskie frakcje sie rozpad?y? Albo wesz?y do podziemia  8)

Rhovana

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 01, 2006, 20:05:31 »
hmmm podziemie... trzeba o tym pomy?le?  8)

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Kilka pyta?
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 04, 2006, 01:41:57 »
Cytat: "garghgor"
A Wy Panowie, to jeszcze wogóle gracie on-line? czy ju? tylko mentorujecie :) jako CEO? Pytam, bo w ostatnio nie widzia?em was w EVE, no chyba, ze pod innym nickiem.

Z drugiej strony jak tak patrz?, to co? ma?o sie dzieje na tym forum. Nie wiem, czy to wakacje, czy zwyczajnie polskie frakcje sie rozpad?y? Albo wesz?y do podziemia  8)


a co ma sie dziac?
kazdy korp zamyka sie tylko w swoim gronie
tutaj sie tylko spamuje i flejmuje :)
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Kilka pyta?
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:48:44 »
Hehehe... Venzon, banner BU FU macie w dech?... "dech?"? :P
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


marioosh

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 05, 2006, 21:44:19 »
Cytuj
Tak dla informacji...
Mo?na zaatakowa? konwój transportowców przed stacj?. Niestety nawet jak nie ma CONCORDU w pobli?u jest to bardzo ryzykowne zaj?cie. W hisec stacje przewa?nie broni 6 sentry. Wystarcza to ?eby wychodz?c potem BC zej?? do struktury w czasie szykowania si? do skoku jak si? ma agression countdown uruchomiony (w sumie jakie? 10k hp w czasie 20s).


Dormio z konwojów, da si? ca?kiem nie?le ?y? tylko trzeba wiedzie?, które konwoje zestrzeliwa?. Sprawa konwoju (wy?ledzenie odpowiedniego i zestrzelenie) to oko?o 20-40 minut. Dzi? zestrzeli?em 3 konwoje. Ze sprzedanego towaru, który uzyska?em dosta?em ok. 4mln ISK.(nie licz?c tego co sobie zostawi?em, np. BPO na Iron S Charge).  Generalnie konwoje wioz? : industrial goods i consumer productsw ilo?ci od 1500-4000 m3 (najwi?cej spotka?em 3995 m3 ) wjednym statku. Statków w konwoju jest od 1 do 5. Niektóre przewo?? BPO na t1 sprz?t.

Mo?na tak?e czasem spotka? konwój na pasach, te s? jednak z os?on?( np. BS, albo 2xBC) po zestrzeleniu takiego mia?em ok 25mln tritu i nie pami?tam ile reszty, ale wozi?em to godzin?. Na ten konwój trafi?em tylko raz wi?c szansa na ich wyst?pienie jest na prawd? ma?a.

Mój statek do walki z konwojami:
Atron 2x75 gatling railguns, 1MN AB, Cargo Scanner, 2x rgen capa na dó?. 1 drona i nie boj? si? sentry.
 

Zaraz pewno b?d? komentarze : "4mln w 2 godziny? Zarobi? 4xwi?cej... " mo?e i tak. Ale na konwoje idzie polowa? ju? w noobshipach, a dla takich 14dniowych kont to kupa kaski.

Z konwojami jest jeszcze tak, ?e za ka?dy zestrzelony spada nam standing wobec korporacji, do której konwój nale?a? o ok. 0.2 Wi?c troch? du?o. Za zetrzelenie konwoju nie spada standing wobec Fakcji albo Concordu.

Ju? straci?em statek chc?c zadokowa? w stacji korporacji która ma do mnie ujemny standing. wi?c trzeba uwa?a?.

PS.

Jak kto? bedzie ch?tny to rozpisze si? wiecej o tym temacie.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Kilka pyta?
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 05, 2006, 23:23:56 »
Strzelales do konwojow Shocky?
Podobno ladnie dropia....
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

maTTi

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 06, 2006, 10:46:08 »
marioosh a mozesz powiedziec jak wyszukujesz konwoje ?

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 06, 2006, 12:56:43 »
Oprócz kasy ja tam widz? równie? wzgl?dy RPGowe. Przecie? mo?emy wczuwa? si? w rol? Janosika :) co bogatym zabiera i ... zostawia sobie, ale równie? walczy z Cesarskimi, albo jak Korszarz z listami kaperskimi :)... aby tylko ogólny standing nie spada?.

garghgor

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:53:07 »
Cytat: "maTTi"
marioosh a mozesz powiedziec jak wyszukujesz konwoje ?


i jeszcze sk?d wiedzie? do jakiej frakcji nale??? Jak na razie to w opisie tylko wida? ?e jest to konwój lub karawana i ""lepiej nie atakowa?, bo mog? by? chronione".

marioosh

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:23:22 »
Cytat: "garghgor"
Cytat: "maTTi"
marioosh a mozesz powiedziec jak wyszukujesz konwoje ?


i jeszcze sk?d wiedzie? do jakiej frakcji nale??? Jak na razie to w opisie tylko wida? ?e jest to konwój lub karawana i ""lepiej nie atakowa?, bo mog? by? chronione".


jak znajde troch? czasu to si? rozpisz? ;)

White_Haven

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:36:40 »
Kurczaki, smaku narobi? i se poszed?, no :?

Kromeq

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 08, 2006, 12:40:35 »
Ja mam takich kilka pytan nb.

1. Zajalem sie troche misjami, ale od swojego tutorialowego agentaa dostalem namiar na agenta ktory daje mi misje "story line" mojego bloodline'u i prawde powiedziawszy sa to same nudy az strach. A znajomi ktoryz tez mecza triala robia jakies misje typu polec, zabij, zgarnij kase. Gdzie takie dostac?

2. Prawde powiedziawszy zaczalem triala zeby sie rozeznac w grze (kiedys podchodzilem ale tutorial mnie zabil). Postac stworzylem troche od czapy - brutora custom. Generalnie wyszedlem na tym tak ze pecepcje i willpower mam 10+ a postale wspolczynniki okolo 6. Jak juz troche polatam to jest sens dalej grac taka postacia? Moze lepiej zrobic juz drugiego triala, wyrzebrac troche kasy (any1?) i zaczac szkolic przez reszte tych 2 tyg nowa postac na drugim koncie?

3. Moze glupio to zabrzmi ale jaka rasa jest najbardziej user friendly? Minmatarzy w sumie moze nie sa najgorsi ale te ich zlomowo wygladajace statki troche mnie denerwuja. No i autocanony sa denerwujace z tym swoim zasiegiem.

4. Co sie robi w daleszj rozgrywce? Jak narazie pokopalem troche (0.8-1.0) na pierwszy statek, porobilem troche misji, wyczyscilem troche kompleksow i co dalej? Gdzie sa te zlote majtki do zdobycia?

5. Zauwazylem ze jak chce sie sfuitowac statek to trzeba strasznie sie nalatac po systemach. ALbo to moj kiepski statek, albo nie wiem co ale sfitowanie riftera zajelo mi okolo 1-1,5h.

6. Wogole nie mam pojecia jakie skille zbierac (narazie fregaty 4 ciagne jak jestem w pracy - wiadomo prawie 3dni sie robia). Ale jakie skille do osprzetu (rechargery tarcz, inne "bajery").

7. Jest jakis sposob na powiekszenie PowerGride? Bo choc wiem ze na tym wlasnie polega fitowanie to jednak te kilka jednostek bardzo by mi poprawilo nastroj :)

8. O co chodzi z tymi "named" itemami? Jak patrzylem to ceny sa kosmiczne a roznie naprawde minimalne. Wiec po co?

9. Aha no i co z ta mapa? Narazie latalem po kilku systemach, ale w sumie nie widzialem jakichs konwojow czy inncyh bajerow. Kazdy leci w swoja strone, kilka meteorytow, jakies bazy dziwne i pare gateow. Sa sektory w ktorych cos sie dzieje wiecej? Nie mowie o 0.0 i zmasowanym PvP :)

10. No i last but not least. Czy jak sie zdecyduje to ktos przyjmuje do corpow takich noobow we fregatach? Czy tylko vet program macie? :D


Pozdrawiam.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Kilka pyta?
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 08, 2006, 12:53:45 »
Cytat: "Kromeq"
Ja mam takich kilka pytan nb.

1. Zajalem sie troche misjami, ale od swojego tutorialowego agentaa dostalem namiar na agenta ktory daje mi misje "story line" mojego bloodline'u i prawde powiedziawszy sa to same nudy az strach. A znajomi ktoryz tez mecza triala robia jakies misje typu polec, zabij, zgarnij kase. Gdzie takie dostac?

Na ka?dej stacji s? agenci, musisz tylko znale?? takiego który b?dzie chcia? Ci da? misj?.

Cytuj
2. Prawde powiedziawszy zaczalem triala zeby sie rozeznac w grze (kiedys podchodzilem ale tutorial mnie zabil). Postac stworzylem troche od czapy - brutora custom. Generalnie wyszedlem na tym tak ze pecepcje i willpower mam 10+ a postale wspolczynniki okolo 6. Jak juz troche polatam to jest sens dalej grac taka postacia? Moze lepiej zrobic juz drugiego triala, wyrzebrac troche kasy (any1?) i zaczac szkolic przez reszte tych 2 tyg nowa postac na drugim koncie?

Dobra posta? do walki, imho nie ma co kombinowa?.

Cytuj
3. Moze glupio to zabrzmi ale jaka rasa jest najbardziej user friendly? Minmatarzy w sumie moze nie sa najgorsi ale te ich zlomowo wygladajace statki troche mnie denerwuja. No i autocanony sa denerwujace z tym swoim zasiegiem.

Bez znaczenia. Rasy ró?ni? si? g?ównie wygl?dem, nieco pocz?tkowymi statsami no i statkami jakimi mo?esz lata? na trialu. Po trialu mo?esz lata? czym chcesz, wi?c rasa nie ma znaczenia pod tym wzgl?dem. No, jeszcze mo?e czynnik rpg dochodzi przy wyborze rasy :)
A co do autocannonów... Przerzu? si? na artyleri? i problem zasi?gu rozwi?zany :)

Cytuj
4. Co sie robi w daleszj rozgrywce? Jak narazie pokopalem troche (0.8-1.0) na pierwszy statek, porobilem troche misji, wyczyscilem troche kompleksow i co dalej? Gdzie sa te zlote majtki do zdobycia?

Teoretycznie w 0.0 :)
No i koniecznie jakiego? korpa sobie znajd?.
A dalej to ju? tylko PvP - reszta jest nudna :D

Cytuj
5. Zauwazylem ze jak chce sie sfuitowac statek to trzeba strasznie sie nalatac po systemach. ALbo to moj kiepski statek, albo nie wiem co ale sfitowanie riftera zajelo mi okolo 1-1,5h.

Znajd? sobie lepsze centrum handlowe :)
Jita na ten przyk?ad, a u Minmatarów to Rens/Pator bodaj?e, ale dawno tam nie by?em wi?c pewno?ci nie mam

Cytuj
6. Wogole nie mam pojecia jakie skille zbierac (narazie fregaty 4 ciagne jak jestem w pracy - wiadomo prawie 3dni sie robia). Ale jakie skille do osprzetu (rechargery tarcz, inne "bajery").

Poczytaj forum, poradniki, zdecyduj co chcesz robi? w grze, czym lata? i b?dziesz wiedzia?. Ale na pocz?tek polecam skille z dzia?u learning.

Cytuj
7. Jest jakis sposob na powiekszenie PowerGride? Bo choc wiem ze na tym wlasnie polega fitowanie to jednak te kilka jednostek bardzo by mi poprawilo nastroj :)

Skill Engineering, reaktorki itp...

Cytuj
8. O co chodzi z tymi "named" itemami? Jak patrzylem to ceny sa kosmiczne a roznie naprawde minimalne. Wiec po co?

Oj, ró?nice wcale nie s? minimalne :)
Tu ka?de 2 czy 5 procent si? liczy.

Cytuj
9. Aha no i co z ta mapa? Narazie latalem po kilku systemach, ale w sumie nie widzialem jakichs konwojow czy inncyh bajerow. Kazdy leci w swoja strone, kilka meteorytow, jakies bazy dziwne i pare gateow. Sa sektory w ktorych cos sie dzieje wiecej? Nie mowie o 0.0 i zmasowanym PvP :)

Pole? do low-sec b?dziesz mia? rozrywk? :P
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 08, 2006, 13:21:38 »
Cytat: "xarthias"

Na ka?dej stacji s? agenci, musisz tylko znale?? takiego który b?dzie chcia? Ci da? misj?.


Na stacji klika si? na niebieski wykrzyknik w prawym górnym rogu i w info na zak?adce "Agents" (czy jako? tak).

Cytuj

Bez znaczenia. Rasy ró?ni? si? g?ównie wygl?dem, nieco pocz?tkowymi statsami no i statkami jakimi mo?esz lata? na trialu.


Na trialu mo?na lata? dowolnymi statkami, z wyj?tkiem tych, które s? zastrze?one trialowcom. Nie ma ograniczena dla ras.

Cytuj

A co do autocannonów... Przerzu? si? na artyleri? i problem zasi?gu rozwi?zany :)


Dobrze, ?e blasterów nie u?ywa.

Cytuj
Cytat: "Kromeq"
4. Co sie robi w daleszj rozgrywce? Jak narazie pokopalem troche (0.8-1.0) na pierwszy statek, porobilem troche misji, wyczyscilem troche kompleksow i co dalej?


To samo, tylko wi?cej.

Kromeq

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 08, 2006, 13:49:04 »
No tak ale jakas polityka i wogole? Walki o wplywy? Cos a'la castle siege z Lineage 2?

A autocanony mam bo nic mi sie wiecej na fregacie nie miesci.

2*autocanon 200mm, 2*standard missile
cywilian shield booster, dopalacz 1 MN
cyvwilian armor rep, 2*basic cargo bay ext. (nie to jak latac nonstop i odwozic loot)


A co z tymi trade centers? Mozna to gdzies sprawdzic? W sumei nie wylatywalem gdzies dalej od systemu startowego.

Kromeq

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 08, 2006, 14:35:58 »
Kromeqs :>

Goomich

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 08, 2006, 14:59:12 »
Lepiej kup mu seta +2, lepiej na tym wyjdzie ni? na 5 samolotach (jak tylko zrobi skille :P).

Kromeq

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 08, 2006, 15:06:49 »
Hola, hola :D Prosze nie zapominac ze jestem nb. Jak narazie z 4 dzien triala.

Troche sie dorobilem (z 1,5 Mln). Kupilem kilka statkow (probe pod kopanie -> nudaaaa, jakas fregatke lekka -> pierwsze walki z NPC). Teraz latama rifterem i ten setup jest taki a nie inny bo nic wiecej sie nie miesci (Imo missile sa lepsze od artylerii). Jakbym mial jeszcze z 3 jednostki PG to bym wrzucil small armor repair I ale nie mam. Jak narazie soluje sobie kompleksy DED 2 i nie jest zle. Choc napewno kasa sie nie przelewa :D

Goomich

  • Gość
Kilka pyta?
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 08, 2006, 15:12:43 »
Cytat: "Kromeq"
Jakbym mial jeszcze z 3 jednostki PG to bym wrzucil small armor repair I ale nie mam.


Zdecyduj si?, czy tankujesz na tarczy, czy na pancerzu, bo na obu, to daleko nie zajedziesz.