Autor Wątek: Windows 7  (Przeczytany 35198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2009, 16:27:46 »
FFdshow działą pod win7, używam go w połączeniu z Media Player Classic i działa to bardzo dobrze. VLC jest ok ale niestety paskudnie renderuje napisy, ffdshow natomiast bardzo ładnie to robi. MKV odtwarzałem i nie zauważyłem żadnych problemów, ale MKV to tylko kontener wiec żeby miał on jakiś wpływ to obsługa tego kontenera musiała by być wybitnie zepsuta. Co innego obsługa formatu w jakim zakodowany jest jest film, taki h.264 jest dosyć wymagający i słabe kodeki mogą sobie nie radzić z jego szybkim dekodowaniem.

NeX

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 11, 2009, 16:38:26 »
Mkv. jest natywnie obsługiwane z akceleracją karty przez DivX7, dlatego cały pakiet z playerem instaluję na końcu po fdshow, a w zasadzie pakiecie K-lite w którym pomijam divx. DivX7 Działa chyba z najlepszą jakością w porównaniu do innych kodeków do mkv.
  Generalnie najlepiej sprawdzają się programy wykorzystujące wspomaganie sprzętowe grafiki. Wspomniany DivX Player oraz Instalowany z 7 Mediaplayer sprawują się perfekcyjne jeśli idzie o płynność i jakość obrazu. Durny jak dla mnie interfejs pomijam, ale działają dobrze.

  Instalowałem na 7  GOM do filmów z napisami, bo nie lubię ich przez filtr na obrazie. VLC w najnowszej wersji wyłapie resztę badziewia, które sprawia problem. Generalnie cieszy fakt, że nawet bez instalowania czegokolwiek Win7 pozwala odtwarzać większość  xvid, divx itp.
  Problemy ze starszymi wersjami programów wynikają ze zmiany domyślnego ustawienia warstwy obrazu pod win7, (Vista w sumie także). Programy, które z pominięciem systemu odwołują się do sprzętowego overlaya karty zamiast do directx wymagają poprawek dla win7. Także te oparte na silniku mediaplayera wbudowanym w windoze jak np Subedit, ale to drobiazgi, więc będą na dniach.

Mediaplayer Classic z pakietu K-lite (czy tam pobrany luzem) od dawna działa z możliwością pracy jako dx7, dx9. Podobnie nowy Allplayer już jest od jakiegoś czasu. Najlepsze programy z własnym kodekami poprawiono. GOM, VLC działają pod 7 samodzielnie, a także na tych kodekach z K-lite. Wystarczy pobrać wszystko w nowych wersjach.

Z ciekawostek. Po zbackupowaniu zainstalowanych XPkowych driverów do staruszka ABIT NF7 (brak wsparcia nawet dla Visty) zainstalowałem wszystkie pod Win7. nForce2, raid SIL, Soundstorm, Pinnacle PCTV110 itd. Po zresetowaniu systemu zero problemów. Zatem taki numer działa tu skuteczniej niż na Viście, która czesto się śmiertelnie dławiła nForcem2.

W sumie w porównaniu do Visty miła zmiana, ale powinna być wydana jako sp7 do zamulVisty a nie płatny system :D

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:33:59 »
W sumie w porównaniu do Visty miła zmiana, ale powinna być wydana jako sp7 do zamulVisty a nie płatny system :D
ja uważam że to są wymysły, to że mam na lapsie win7 i że chodzi super nie oznacza że odinstaluje Viste x64 z PCeta.
nigdy mi vista nie muliła nic, ale nie ma rozpoznawania polskiego pisma odrecznego -  to jedyny powód dla którego kupie siódemke do tableta

nie ma różnic pomiędzy wydajnością w grach http://www.vista.pl/artykuly/13090_windows_7_vs_windows_vista_wydajnosc_w_grach.html

Podsumowując cały przeprowadzony test, wysunąć można twierdzenie, że jeśli jesteśmy zadowoleni z systemu Windows Vista to system Windows 7 nic nowego nie wniesie pod względem osiąganej wydajności w grach komputerowych. Póki co jest remis tych dwóch systemów operacyjnych w działaniu gier 3D. Może sytuacja z systemem Windows 7 się poprawi jak zostaną opracowane nowe sterowniki, lecz na cud w gwałtownym przyroście wydajności w grach komputerowych nie ma co liczyć.

eX

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 12, 2009, 07:57:56 »
Wiesz... wraz z Win7 mają wprowadzić nowy-super-uber-fajny DX 11 ;-)
...żeby aero procesora nie przegrzało...
...no i żeby producenci sprzętu mogli sobie znów na graczach zarobić. ;D


A co do tego GOMa to nawet fajny player, nie odtwarza mi .mkv tak jak bym chciał, ale minimalnie brakuje i radzi sobie lepiej od vlc.

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2009, 09:47:24 »
kolejne vs vista - dwa posty wyżej że nie ma różnicy w wydajności gier

teraz CPU i memory
http://www.tweaktown.com/articles/2886/windows_7_vs_vista_cpu_memory_performance_comparison/

"Final Thoughts

When it comes to having a look at pure CPU performance, it seems that Windows 7 isn't quite as efficient as Windows Vista. As for memory, though, there isn't a whole lot of difference. "

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2009, 11:51:02 »
Osobiście zawsze twierdziłem i będę twierdził, że Win'7 to po prostu "ulepszona" wersja Visty. Wprowadzili poprawki w tych miejscach, które bolały "userów" (czytaj usunęli najbardziej uciążliwe bzdety oraz nieco zmienili grafikę, ale rdzeń systemu wciąż ten sam) i to wszystko.
Wciąż brakuje tego co miało być wprowadzone z Vistą, a nie zostało - nowego systemu plików. Win'7 w obecnej formie to wygląda jak nakładka graficzna (mod) na Vistę, albo siakiś większy service pack.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2009, 12:21:20 »
Przecież z tego się wycofali jeszcze za czasów Longhorna.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 21, 2009, 12:47:21 »
Wiem, ale bez nowego systemu plików to kolejna wersja systemu w zasadzie nic nowego poza grafiką nie wnosi.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 21, 2009, 12:55:41 »
Bo nazwa Windows 7 to jeden wielki chwyt marketingowy.
Wewnętrzna numeracja (np. łatek KB) to Windows 6.1

I to jest dokładnie to - usprawniona wersja Visty aka tak powinna wyglądać Vista od początku.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2009, 13:58:51 »
Mi osobiście wygląd Win'7 nie przypadł do gustu, odnoszę wrażenie, że to częściowo krok w tył w kierunku XP, ale podobno głos "użytkowników" zadecydował  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 21, 2009, 14:15:10 »
Na screenach widzę pasek zadań jak z Linuxa  :P

To jedyna możliwość, czy można mieć też taki jak w Viście?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

NeX

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 21, 2009, 15:36:57 »
  Wizualnie to się Vista i 7 niczym specjalnie nie różnią. Różnice to w zasadzie:

1. ) Pełne sprzętowe wykorzystanie karty graficznej przez GUI systemu 7.

3. ) Zwiększona kompatybilność ze starym oprogramowaniem.

3. ) Optymalizacja korzystania z zasobów pamięci zarówno masowych jak i RAM w 7.

  To właśnie było i jest przyczyną uznawania Visty za kompletnego muła, a nie wydajność gier. Tyle że jak ktoś nie ma skali odniesienia, to i żółwie wydają mu się szybkie, bo tak ślicznie prą do przodu  :2funny:
Dobry system nie daje oznak swojego istnienia po uruchomieniu. Ma być tłem dla zainstalowanego oprogramowania. Vista mieli twardym dyskiem i RAMem w nieskończoność. To jest po prosu programistyczny bubel i siódemka naprawia w tym przypadku podstawowe błędy.

3. ) Uproszczenie nieco systemu ostrzeżeń aby był mniej upierdliwy.

4. ) Bonusowo 7 szybciej botuje (vide punkt 3), co jest miłe choć niczemu samo w sobie nie służy, ale marketingowo dobrze brzmi.

Generalnie mając wydanych kilka stów na Vistę bym się nie śpieszył z wydawaniem następnych na 7, ale na firmowych komputerach wkrótce zainstaluję 7, a Visty nie zainstalowałbym nigdy.

Goomich

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:01:32 »
3. ) Uproszczenie nieco systemu ostrzeżeń aby był mniej upierdliwy.

Jakich komunikatów? :P

4. ) Bonusowo 7 szybciej botuje (vide punkt 3), co jest miłe choć niczemu samo w sobie nie służy,

Po za tym, że nie trzeba tyle czekać aż się komp raczy włączyć.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:03:27 »
Wszystko ładnie i cacy, ale kurde dlaczego tego wszystkiego nie widać w wynikach w testach ?
To jedno, a drugie nie wiem komu ta Vista tak za skórę zalazła, ale... na porównywalnej konfiguracji (ten sam CPU, ta sama ilość RAM, inne mobo) XP uruchamia się 41s (po wywaleniu - ręcznym zbędnych ozdobników), goła Vista po zainstalowaniu (bez ingerencji) uruchamia się 47s. Niby różnica 6s... porażająca, nie ?
Dalej, od czasu tego testu na XP trzeba było zrobić już 3x reinstalację, Vista wciąż dziarsko działa. Oczywiście w obu wypadkach po zainstalowaniu "kompletu" programów czas uruchomienia systemu się wydłużył i niestety znacząco i na niekorzyść Visty - znaczy się bardziej w niej, ale może dlatego, że więcej 32 bitowego śmiecia jest (a sam system 64, w odróżnieniu od XP) ?
Vistę osobiście instalowałem porównywalną ilość razy jak XP i jak dotąd nie miałem problemów ze sterownikami poza jakimiś naprawdę starymi urządzeniami (gdzie i przy XP mam problem z właściwymi sterownikami), więc może jest to zwykłe demonizowanie problemu ?

Dziegciu kapka  ;D
Vista ma kilka problemów z którymi nie umie sobie poradzić żaden patch (np. połączenia sieciowe) i tu jest wyraźnie słabsza od XP. Po "oswojeniu" z mojego punktu widzenia jest jednak co najmniej tak samo dobrym systemem jak XP, powiela mniej więcej te same błędy co XP na początku miało (złe zarządzanie zasobami, etc.)...

Generalnie mając wydanych kilka stów na Vistę bym się nie śpieszył z wydawaniem następnych na 7, ale na firmowych komputerach wkrótce zainstaluję 7, a Visty nie zainstalowałbym nigdy.
To chyba najlepsze podsumowanie ze wszystkich. Jeżeli ktoś wciąż ma XP (zwłaszcza pirackie) to przesiadka na Win'7 (legalne) będzie dobrym pomysłem. Jeśli ktoś ma Vistę (legalną) to naprawdę nie ma powodu do zmiany, bo nic co wprowadzane jest w Win'7 poza zmianami graficznymi nowego nie otrzyma (zachwalane w Win'7 zarządzanie mediami na zewnątrz jest w Viście dostępne jako PC Media Sharing).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2009, 11:22:20 »
Taa, siec w Viscie.... wez mi nic k....a nie mow. Ostatnio mialem niezla kape jak musialem szybko zestawic polaczenie radiowe miedzy dwoma sieciami i mi sie cos pingi pie....a wiec ostro mieszam, a tu sie okazalo, ze to kochana Vista, bo na drugim notebooku z XP wszystko caly czas dziala doskonale. Jak tak moge liczyc na system operacyjny, to ja to pie....e, niech tylko znajde XP tablet edition i wywalam ten crap. To nie jest warte moich nerwow i czasu. Chyba zaczne ostro wchodzic w linuksa, bo naprawde kierunek rozwoju MS zaczyna mi coraz mniej pasowac. Jak do tego dodac ciekawe problemy, ktore napotkalem w Office 2k7 z plikami Office 2k3 (nie ma to jak rozne oprogramowanie w firmie) nie wystepujace w Open Office (gdyby przeszly niezauwazone byllby niezly burdel w postaci roznicy o pare mln zl), to sie czlowiek zaczyna zastanawiac po co wydawac gruba kase na software od MS jak oni juz chyba nad nim nie panuja.

silvia

  • Gość
Windows 7
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2010, 00:45:45 »
Jak ktos ma, to niech opisz wrazenia.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 19, 2010, 07:41:02 »
Dużo by pisać, ale postaram się streścić moje wrażenia z posiadanego W7 Professional:
- laptop działa co najmniej 3x lepiej niż na Vista Home;
- o wiele lepsze osiągi na grach i programach
- lepiej skonfigurowane zarządzanie katalogami domyślnymi
- wiele mniej niepotrzebnych rzeczy zainstalowanych w standardzie (co potrzebujesz dodatkowo musisz sam doinstalować)
- na początku trochę wkurza pasek zadań ale idzie się przyzwyczaić
- wkurza zabezpieczenie administracyjne, ale też do skonfigurowania

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 19, 2010, 08:06:01 »
A musisz aż dublować tematy? http://www.eve-camp.com/centrala/forum/index.php?topic=6645.0

Dla mnie największą wadą "7" jest cena. Trochę przegięli jak za sp3 do Visty. No i brak bezpośredniego upgrejdu z XP, który jest dużo bardziej popularny niż Vista, trzeba kupować boxa.
Generalnie jest to system jakim miała być Vista z założenia, ale nie jestem przekonany, czy zmiany są tak daleko idące, żeby sprzedawać to jako zupełnie nowy system. Chyba tylko z powodu złych opinii o Viście ten service pack jest nazwany nowym systemem. :) Naprawili większość bolączek poprzednika, więc nie jest źle.
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:02:25 »
Dużo by pisać, ale postaram się streścić moje wrażenia z posiadanego W7 Professional:
- laptop działa co najmniej 3x lepiej niż na Vista Home;
- o wiele lepsze osiągi na grach i programach
- lepiej skonfigurowane zarządzanie katalogami domyślnymi
- wiele mniej niepotrzebnych rzeczy zainstalowanych w standardzie (co potrzebujesz dodatkowo musisz sam doinstalować)
- na początku trochę wkurza pasek zadań ale idzie się przyzwyczaić
- wkurza zabezpieczenie administracyjne, ale też do skonfigurowania
To wszystko prawda, ale IMO działa ok. 3,5 raza lepiej niż Vista. Naprawdę dużym plusem są konfigurowalne metafoldery typu "muzyka", czy "video". Zabezpieczenie administracyjne jest i tak dużo mniej upierdliwe niż w Viście.
Poza tym, podpisuję się pod tym, co napisał Xarth.

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:14:08 »
widzałeś test na pclabie ?
http://pclab.pl/art35445-4.html 

nie powiem żebym zauważył na nim 3,5 raza lepsze działanie.. ba... moje XP 64bit i Vista 64 praktycznie we wszystkim działają tak samo (fakt że komputery sa wypaśne). Ani testy dysków ani fpsy w grze ani testy cinebencha nie wskazują na wzrost wydajności.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:25:59 »
Szczerze mówiąc, nie, nie widziałem testów.

3,5 raza to kompletnie subiektywna wartość oparta na wygodzie użytkowania, "urodzie" interfejsu, współczynniku "ale fajnie, coś nowego" oraz autosugestii (pozytywne opinie innych oraz to, że nie jest to "znienawidzona vista"), czyli dokładnie tych czynnikach, na których opiera się 80% kupujących.

To trochę tak jak z szamponem, który zapewnia dokładnie "30% więcej puszystości"  :P

Qreg

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:09:04 »
Na mocnym kompie, nie widac roznicy wydajnosci miedzy vista a 7 (oczywiscie 64bit).

Natomiast subiektywna ocena dotyczaca wygody uzytkowania jak dla mnie przemawia zdecydowanie na korzysc 7. Bardzo intuicyjny interfejs, szybko do siebie przyzwyczaja i po niedlugim czasie ciezko sie na viscie odnalezc :) a XP... coz szczegolnie 64 bit to proteza systemu IMHO ;)

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:01:48 »
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jaka jest konkretnie różnica między 64 a 32 bitowymi Windowsami?;  ^^

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:08:25 »
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jaka jest konkretnie różnica między 64 a 32 bitowymi Windowsami?;  ^^

64bit:
1. Pozwala na adresowanie wiecej niz 4GB ram bez sztuczek
2. Pozwala na wykorzystywanie przez jeden program więcej niż 2GB ram bez sztuczek
3. Pozwala na wykonywanie kodu 64bitowego
4. Wymusza emulowanie wykonania kodu 32bit (co zasadniczo od visty działa bardzo dobrze i przezroczyście dla użytkownika)

Zasadniczo na dzisiaj główny zysk jest przy aplikacjach serwerowych (które są dużo częściej dostępne w wersji 64bit niż inne) jako że one częściej mają zapotrzebowanie na ram.

Dla przeciętnego gracza sens ma to tylko jak masz 4GB ram i więcej, i jest to dyskusyjne.
Nie zmienia faktu że jest to kierunek przyszłościowy i lepiej się przyzwyczajać, plus w ciągu 3 lat używania visty i 7 64bit nie miałem problemu z żadnym starszym softem

Raiha

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 19, 2010, 15:04:53 »
64bit:

Ogólnie z mojej strony mogę dodać ze na 64bitach gry i w ogóle system lepiej się zachowuje.

Co do samego win7 mała uwaga , wersja OEM jest z godnie z licencja kupowana przez normalnego użytkownika nielegalna.  :diabeł:
Cena BOX jest strasznie droga , lepiej jak ktoś ma Viste tak jak ja miałem to kupiłem upgrade i przeszedłem na win7.
Co ciekawe licencja pozwala na instalowanie na czystym kompie upgrade (z małym kombinowaniem ale się da). Jeżeli posiada eis wersje oryginalna Visty tudzież XP.

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 19, 2010, 17:27:40 »
Roznic pomiedzy vista, xp i seven niema - to juz wiem od dawna.

Raczej chodzi mi, czy duzo jest walenia sie z programami (by znalezc inny, pod 7-demke, itp.)

Interface... da rade ustawic by byl taki jak w windows XP (albo przynajmniej przesiwitywanie okien wylaczyc, zmniejszyc rozmiar ikon, itp)? :D
Ja lubie jak interface jest przejrzysty, anizeli ladny (i pewnie dlatego nigdy nie przesiadlem sie na viste).

komisarzzawada

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 19, 2010, 20:17:48 »
Z moich doswiadczen serwisowych, klienci z win7 jakos mniej narzekaja na problemy z systemem niz w przypadku visty, mozna by powiedziec ze jest ciut ladniejszy( no ale to moze byc moja subiektywna opinia). A, i chyba szybciej sie bootuje ;)

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 19, 2010, 20:47:40 »
Z moich doswiadczen serwisowych, klienci z win7 jakos mniej narzekaja na problemy z systemem niz w przypadku visty, mozna by powiedziec ze jest ciut ladniejszy( no ale to moze byc moja subiektywna opinia). A, i chyba szybciej sie bootuje ;)

bootuje szybciej, ale wolniej zamyka (za to szybciej wchodzi i wychodzi ze stanu uśpienia), do tego faktycznie startuje ładnie ale część usług ładuje się już po starcie w tle i de facto komputer nie od razu jest gotowy do pełnej pracy.

Ogólnie jest to krok do przodu przy Viście, mi się podoba, mam 1 licencję i zastanawiam się nad zmianą moich Vist i XPeków, za jakiś czas ofc bo ciągle z niektórymi specjalistycznymi programami Win7 nie działa. Faktycznie taki SP3. Sam Vista w firmie i w domku zupełnie mi nie przypasiła, żałuje tych licencji które wziałem, zarówno 32 i 64bit.

Wkurza brak możliwości upgrade z WinXP a ceny zdecydowanie są zawyżone.

komisarzzawada

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:01:18 »
W sumie cena siodemki jest troche z kosmosu. A brak mozliwosci upgradu moze jest zwiazany z czyms wiecej niz z checia zarobienia grubego szmalu ;)  W sumie siodemi zaczynaja dawac do coraz wiekszej liczby gotowych zestawow nie?

Fedajkin

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:28:19 »
Co do samego win7 mała uwaga , wersja OEM jest z godnie z licencja kupowana przez normalnego użytkownika nielegalna.  :diabeł:
Widzę, że wiesz że gdzieś dzwoni ale nie do końca wiesz gdzie...
Dokładniej chodzi o to, że wersja OEM jest przeznaczona dla tak zwanych składaków, czyli komputerów składanych przez wyspecjalizowane firmy i sprzedawanych później w zestawie z ową wersją OEM. Tak stwierdził M$, a dokładniej któryś z młodszych członków zarządu, po czym rzecznik firmy wycofał się z tego komentując: że jednemu z prezesów, chodziło o to, że każdy użytkownik, który kupuje komputer "na części" i składa go samodzielnie w domu również może dokonać zakupu wersji OEM, co w gruncie rzeczy powoduje, że sama idea oprogramowania OEM staje się idiotyczna i jakby się zastanowili, to żeby zarobić mamonę powinni wycofać OEM i mieliby kłopot z głowy (kłopot = trudne wypowiedzi swoich prezesów, które w rzeczywistości są prawidłową interpretacją zapisów ich własnej licencji OEM).

Scaryman - nie przejmuj się, osoby, które dokonały upgrade z Visty też się wpieniają bo nie wygląda to tak pięknie jak opisal to M$. Aby zrobić instalkę w7 musisz najpierw zainstalować Vistę... :D

Voulture

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:30:00 »
Mam i zdecydowanie polecam. Dla mnie oszt nie ma zadnego znaczenia bo za windowsa placic nie musze (nie, to nie tak: MSDNAA). Przesiadalem sie z xp'ka wraz z nowym kompem wiec odczucie mam pewnie subiektywe. Zreszta, pisalem juz cos tam gdzies tam.

Zaraz skleje watki. Uzywamy funkcji szuaj nastepnym razem.

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:41:31 »
Pamietalem iz byl wczesniej watek, lecz zdawalo mi sie, iz on byl o becie i tym co z 7-demki wyrosnie.

@Scary: a jaki soft ci niby nie chodzi? AE dziala (a jesli sa jakies problemy, to zostana wyeliminowane w CS5 (64bity!!  :love:), PS takze. 3DS max tez pewnie dziala, a jesli 3ds to i maja. Poniektore CADy tez smigaja. Z czym ty masz te problemy? :D

I pytanie offtopowe, techinczne - czy jesli zainstaluje windowsa 7 to potem przy instalacji windowsa xp nadal bede musial mu dac sterowniki do ahci/raid?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 22:57:09 wysłana przez Khobba »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:00:18 »
Choćby AutoCAD 2008 nie działa (z tego, co wiem od szwagra, sam nie używam)

I pytanie offtopowe, techinczne - czy jesli zainstaluje windowsa 7 to potem przy instalacji windowsa xp nadal bede musial mu dac sterowniki do ahci/raid?

Huh? Masz na myśli ten XP mode wbudowany w siódemkę? ZTCW, nie, bo xp jest uruchamiane w maszynie wirtualnej (specjalna wersja VirtualPC) jako gość więc całą brudną robotę robi supervisor i host OS.

Straszny

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:15:04 »
@silvia
np nie działa Remote Desktop dla Xerox FreeFlow pod SunOS. Starsza maszyna Docucolor 6060 wogóle nie pracuje z Win 7  >:(, nowsza DCP 700 pośrednio tak.

Kolega tydzień zmagał się z FLStudio - też nic z tego nie wyszło (nawet ten wirtualizowany tryb zgodności nie pomaga), sam z kumplem siedziałem przy Pinnacle TVCenter, też porażka wyszła i nie poszedł stabilnie. Baboli jest cała kupa (źle pracujące płyty główne, nie działajace modemy itd)

PS specjalistycznym oprogramowaniem.. padłem :2funny:, zaraz sie dowiem że MS Office to specjalistyczne oprogramowanie.

a propo jeszcze domowego wykorzystania i "lepszości" wersji 32 i 64 bit Win7
jak zrobiliśmy sobie testy media player classic +ffdshow (wersje 32 bit i 64) to nie mogłem wyjść ze zdziwienia - ale jest tak że 64bitowy pod 64bitowym systemem zużywał więcej pamięci i... mocniej obciążał CPU, kompletnie imo bez sensu. Przy 4 GB w komputerze wybór ze wgledu na obsługę pełnych 4 GB  w wersji 64bit też nie jest jasny.. co z tego że system widzi więcej, jak i rdzeń Win7 (i Visty 64)  i uruchamiane 64bitowe programy zabierają więcej ramu od wersji 32bit, a przyśpieszenia nie widać. Jedyne co w nich pewne to kijowsza kompatybilność wsteczna.  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 23:45:11 wysłana przez Scaryman »

silvia

  • Gość
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:40:35 »
Przeca AE, PS, 3DS/Maya to sa specjalistyczne. No chyba, ze wiesz lepiej, to powiedz, a ja juz sie nieodezwe...