Autor Wątek: Nagrywanie filmików  (Przeczytany 16237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alrekus

  • Gość
Nagrywanie filmików
« dnia: Marzec 04, 2012, 14:32:48 »
Chciałem zapytać czy ktoś zna jakieś dobre programy do nagrywania filmików z gier. Też moje pytanie tutaj czy za każdym razem takie filmiki ważą po kilka GB za minutę nagrania, czy dochodzi do tego jakaś kompresja, jaka jest jakość z takiego programu i czy bardzo obciąża kompa.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 14:52:54 »
Ja nagrywam Frapsem. I tak, każda minuta to parę GB bo to jest materiał nieskompresowany. Później obrabiam to w edytorze video (możesz użyć dowolnego, od windowsowego Movie Makera do kombajna dla specjalistów typu Sony Vegas Pro) a następnie renderuję do formatu avi. Wtedy kilku/nasto minutowy film zajmuje kilkaset MB a nie GB (im lepsza jakość tym większy rozmiar, wiadomo).

Co do obciążenia w czasie nagrywania. Zależy oczywiście od gry ale fraps potrafi zjeść sporo fps. Najlepsze rezultaty osiąga się gdy nagrywana gra znajduje się na innym dysku niż folder do którego nagrywa fraps. Wtedy spadki fps są mniej widoczne ale i tak do nagrywania potrzebujesz w miarę przyzwoitego sprzętu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 15:35:23 »
Polecam Bandicam. Program ma dwie wady w wersji nieplatnej. Pierwsza to napis www.bandicam.com w gornej czesci ekranu druga to max czasu nagrania 15 minut. (pierwszego obejść się nie da. Drugie można obejść wyłączając nagranie tuż przed limitem czasu i rozpoczecie nowego nagrywania chwilę potem (wciśnięcie 'stop" zamyka plik i drugi "rec" tworzy nowy)
Filmiki sa w niezłej jakości przez co swoje warzą dlatego potem traktuję je jeszcze formatfactory w celu kompresji.
Bandicam nie obciąż mi kompa itp. Nie wiem jak z innymi. Ostatnia zaleta to taka ze jest banalny w obsłudze

Nie bawiłem się w montowanie filmików więc nie polecę nic dobrego do edycji bo nie mam weryfikacji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 15:39:56 »
Doom mała sugestia.

Często ludzie wspominają o chęci nagrywania a nie wiedzą skąd i jak się nazywa film program. Sugeruje aby Ten wątek dodać do Podgrupy ///Wsparcie Techniczne/// i tam go dokleić tak aby zawsze był na górze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 22:01:58 wysłana przez Herezja »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 15:54:02 »
W sumie racja.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Raina Nives

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raina Nives
  • Korporacja: LOST IDEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 20:08:45 »
Xfire do nagrywania + Virtualdub do obróbki/kompresji.

Ceerpe

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2012, 21:35:51 »
A ja polecam AutoScreenRecorder - plik nagrywany jest w formacie AVI (max 2GB) i długość nagrania wynosi ok 20 minut - przynajmniej przy moich ustawieniach rozdzielczości  ;)

Tutaj filmik instruktażowy:
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-nagrac-obraz-z-monitora-czyli-nagrywanie-akcji-z-pulpitu

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2012, 09:24:52 »
Ja tam wolę GameCam'a - bezpłatny, mało ramu bierze, domyślnie korzysta z kodeku DivX (choć XviD też można użyć), dostęp in-game (jak Steam czy Origin) i nagrywanie z fonią lub bez. Jedyną wadą jest jedynie to, że zarejestrowani mają lepiej  >:D

Link do wersji V2:
http://v2.planetgamecam.com/

Polecam.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2012, 12:35:13 »
Jedyną wadą jest jedynie to, że zarejestrowani mają lepiej  >:D

To znaczy jak lepiej, bo z ich strony to w ogóle nie wynika?

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2012, 17:38:33 »
Lepiej, bo strona producenta hostuje screeny i filmiki robione GameCAMem :)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2012, 18:04:18 »
Lepiej, bo strona producenta hostuje screeny i filmiki robione GameCAMem :)

Czyli jak się ma własny hosting z wpizdu wolnego miejsca, to można to olać spokojnie? Czy są też jakieś cuda typu ograniczenia długości, logo jakieś badziewne czy co tam frapsy i inne mają?

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2012, 08:37:04 »
Czyli jak się ma własny hosting z wpizdu wolnego miejsca, to można to olać spokojnie? Czy są też jakieś cuda typu ograniczenia długości, logo jakieś badziewne czy co tam frapsy i inne mają?

Jak nie chcesz swoich filmów\screenów uploadować na stronę producenta to nie uploaduj, basta, tylko na swój hosting to ładuj, nikt ci przecież nie każe tam przechowywać swoich wyczynów :P

Poza tym zrozum, że nie każdy ma możliwość posiadania własnego hostingu by trzymać swoje rzeczy...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Jonas

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2012, 09:08:19 »
Chyba nie zrozumiałeś. Pytanie było, czy fakt niezarejestrowania tego softu sprawia, że pojawiają się jakieś ograniczenia w korzystaniu z niego, typu długość filmu 3 minuty, rozmiar pliku x MB, watermark, wklejone reklamy itd. itp. To, że do uploadowania filmików nie będą zmuszać to raczej oczywiste.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2012, 12:21:14 »
Jak już napisałem, program jest freeware-owy. Nie ma żadnych właściwie ograniczeń ani dodatków (co najwyżej właśnie wspomniana rejestracja daje jedynie możliwość uploadów własnych filmów\screenów na stronę producenta).


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2012, 12:22:37 »
No i o to chodziło.

Ranshe

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2012, 13:07:57 »
Jak już napisałem, program jest freeware-owy. Nie ma żadnych właściwie ograniczeń ani dodatków (co najwyżej właśnie wspomniana rejestracja daje jedynie możliwość uploadów własnych filmów\screenów na stronę producenta).

Właśnie przetestowałem i gówno prawda.

- dało radę nagrać tylko w quarter size przez co filmik wyglądał jak kupa gówna
- po 45 sekundach nagrywanie się wyłączyło z komunikatem "zarejestruj się"

Ogólnie rzecz biorąc strata czasu. Freeware z dupy i w dodatku na stronie nie jest nic opisane o żadnych ograniczeniach.


Ranshe

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2012, 18:35:52 »
Zaraz mi tu przyjdzie zły admin i będzie marudził, że dwa posty po sobie, ale cicho tam, imho warto w osobnym poście to umieścić.

No więc w poszukiwaniu czegoś do nagrywania eve co nie będzie miało obciętej funkcjonalności i będzie proste w obsłudze, znalazłem taki link - http://www.genadmission.com/vdubguide.html

W skrócie:

- virtualdub ( http://virtualdub.org/ ) do nagrywania
- VH Screen Capture Driver ( http://generaladmission.home.comcast.net/files/VHSC_inst_2.2.5.exe )
- PICVideo MJPEG Codec ( http://www.afterdawn.com/software/video_software/video_players/showshifter.cfm ) jako kodek do źródeł (raw avi za dużo zabiera miejsca na dysku, x264 za dużo żre procka żeby z nim grać)
- kodek x264 ( http://sourceforge.net/projects/x264vfw/ ) jako kodek wyjściowy
- sony vegas pro jako edytor (próbowałem parę darmowych/open source rozwiązań, ale jak to przy open source bywa, ich interfejs jest jedną wielką tragedią i trudno się ich używa. windows movie maker też da radę pewnie jak ktoś za dużo nie wymaga).

Virtualduba i VH Screen Capture ustawia się tak jak w linku podane. Ja olałem instalowanie jakiegoś tego cuda do hotkeyów, bo z vdubem na drugim ekranie mam to zwyczajnie gdzieś.

Nagrywanie po ustawieniu wszystkiego jest proste jak obsługa cepa - f2 w virtualdubie, żeby wybrać plik wyjściowy, f5 zaczyna nagrywanie, esc kończy nagrywanie.

Nagrywanie 25fps 1366x768 nie generuje żadnych specjalnych zwolnień systemu, w ogóle bez porównania do frapsa.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2012, 19:56:00 »
Ja uzywam Roxio PC Game Capture. Nie jest to jakis super odlotowy program, ale byl tani, filmiki nagrywa jako AVI wiec nie ma tragedii, nie spowalnia mi kompa a przy solo pvp ma to znaczenie i w dodatku mozna tez obrabiac filmiki (nie jest to jakis profesjonalny kombajn z super fajerwerkami ale za to jest niesamowicie prosty i latwy w obsludze, skoro pierwszy filmik skladalem w ciagu 5 minut z napisami i muzyka bez czytania instrukcji, a jestem kompletnym laikiem). Fimy po obrobce zajmuja wiecej miejsca ale sa w HD i w dodatku mozna wrzucic na youtube od razu z programu. Do minusow zaliczylbym to,ze czasem wywala mi klienta alta/altow jesli wlaczam nagrywanie.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2013, 19:42:56 »
Czy to normalne, że FRAPS nagrywa tylko 30 sekundowe klipy po czym automatycznie przestaje nagrywać? Jeśli nie to co z tym zrobić?

Goomich

  • Gość
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2013, 19:45:43 »
Zapłacić...

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2013, 20:47:30 »
ja nagrywam frapsem.

używałem windows mowie maker do kompresji na mniejszy rozmiar ale jakość była tragiczna. Wtedy jeden z wiedzących doradził wrzucać na yt surowy wielki plik z frapsa i okazało się że yt sam robi z tego ładny filmik hd. co prawda nie ma jak wtedy dodać napisów, porywającej muzyczki i zostaje samo mięcho ale za to jest to wyjątkowo proste.

ps. Dinozauriusz - też borykałem sie z tym problemem ale glosy z grzejników szepcą "pirate bay" i niech moc będzie z tobą :)

moje filmiki można obejrzeć tutaj:
http://bit.ly/teachingbytouching
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2013, 21:34:34 »
szepcą "pirate bay" i niech
Że jak? Że pirate bye? Ja głuchawy jestem...

A co do kompresji, to virtualdub jest zawsze dobrym wyjściem, a jak ktoś chce automat to bardzo dobrze się sprawdza: http://www.freemake.com/free_video_converter/

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2013, 22:47:16 »
Jak się kiedyś bawiłem filmikami to używałem Frapsa z alternatywnego źródła i takiegoż Sony Vegasa (chyba 8 ) w którym można fajnie filmik obrobić dodać intro itd. jak również zmienić format filmu tak żeby był mniejszy nie tracąc przy tym jakoś specjalnie na jakości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 10:25:36 wysłana przez MiltisUmbrae »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2013, 23:03:38 »
A mam wam konta na centrali wprowadzić w tryb automatyczny  job wasza mać?
Nie podobają się ograniczenia frapsa to kurwa niech kupi jeden z drugim licencję albo przesiądzie się na program w pełni darmowy lub z mniej debilnymi ograniczeniami wersji darmowych.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nagrywanie filmików
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:39:09 »
A mam wam konta na centrali wprowadzić w tryb automatyczny  job wasza mać?
Nie podobają się ograniczenia frapsa to kurwa niech kupi jeden z drugim licencję albo przesiądzie się na program w pełni darmowy lub z mniej debilnymi ograniczeniami wersji darmowych.

Ktoś próbował EzVid'a?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681