Autor Wątek: TNQ - Drony  (Przeczytany 36611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartoon

  • Gość
TNQ - Drony
« dnia: Marzec 09, 2009, 17:55:14 »
powiedzcie mi do czego sluzo drony?
Mozna je wykozystac do kopania ? jesli tak to jak ?
Napiszcie pare slow ( opcja szukaj w tym forum mi nie chce dzialac cos z serwerem)
Dzieki  z gory za info


Wydzielone z watku ECM drony
Aeny

« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 11:49:55 wysłana przez Xarthias »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Drony
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2009, 21:39:09 »
Zastosowania dronek są różne zalezy od typu.
Odpiszę Ci tu bo jeśli ogólny temat dronek był poruszany to prawdopodobnie w którymś z pięciu ogólnych tematów TNQ, a bez sercha to się wole tam nie zbliżać...

Drony można w sumie podzielić na 3 grópy:
a) bojowe - czyli demolujące wrogi okręt 5 rodzajów (małe - na fregaty i inne mniejsze drony przeciwnika, średnie - na niszczyciele, cruzery i larg drony, ale w razie potrzeby można tez próbować wysłać je przeciw mniejszym celom, duże szczuje się nimi głównie pancerniki i większe cele, ale przy pomocy paintera mogą tez natłuc średnim celom, sentry - jeszcze nie mogę używać i nie jestem pewien czy w najbliższym czasie będę latał czymś czemu ich pomoc będzie potrzebna więc nie wiem na co najlepiej ich użyć (ale jest tu w okolicy cały temat o nich) , fightery - używane tylko na carierach i motcher shipach, mają potężny wygar z tego co słyszałem pancernik zjadają w parę sekund)
b) bojowo pomocnicze - czyli wszystkie drony EW (ecm, traking disruptory, weby, paintery) + drony logistyczne (naprawiające shild / armor) z reguły drony z tej grupy działają słabiej niż moduły o analogicznej funkcji, ale do roboty wysyłasz ich więcej
c) drony górnicze - atakuje się nimi asteroidy ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

bartoon

  • Gość
Drony
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2009, 21:44:36 »
no tak tylko powiedz jeszcze jak je uzyc mam jednego w ladowni ale nie ma zadnych opcji  uzycia . Jak nimi sterowac?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Drony
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 22:05:46 »
A to jestem pewien było wałkowane kilkukrotnie, (mam nadzije ze przed gniewem admina uratuje mnie niedziałający serch ;) )
Żeby użyć drony musisz mieć:
-minimum skill drons na 1 (za każdy poziom możesz kontrolować kolejną, do większości wyżej wymienionych dron potrzebujesz tez dodatkowych skili, ale to mam nadzieję sam dasz radę sobie sprawdzić)
-statek spełniający następujące kryteria:
+hangar na drony (drone bay) o pojemności minimum takiej jak duża jest drona (mała 5m3, średnia i górnicza (?) 10, duża i sentry 25, fighter to chyba z 5000, pozostałe to modyfikowane wersje small/med/heavy)
+"kontroler" (w parametrach statku to się chyba bandwitch nazywa) o sile minimum takiej jakiej wymaga drona; zazwyczaj statek ma drone bay nie mniejszy niż bandwitch, ale zwłaszcza u galente może być większy wtedy możesz wozić więcej dron i posyłać te które w danej sytuacji będą najlepsze

Jak użyć?
Będąc w hangarze klikasz ppm na statku i wybierasz open drone bay / klikasz guzior w oknie fitowania i ładujesz do środka drony (oczywiście jeśli możesz ich używać), kiedy wydokujesz będziesz miał na ekranie dodatkowe okno odpowiedzialne za drony właśnie, podstawowe dwie rozwijalne zakąłdki na nim to drony w hangarze i drony w przestrzeni, najszybszą metoda odpalenia dron jest ppm na drony w hangarze i opcja lanch drones, co z nimi potem zależy do czego maja być, ale generalnie trzeba ich cel namierzyć (lock) i ppm na drony w przestrzeni wybrać funkcję engage target, jeśli cel jest w zasięgu operacyjnym dron (bazowo 20 kilometrów, można podbić 2 skilami i jednym rodzajem modułu)

Acha ważne a zapomniałem o tym wcześniej - drony naprawiarki możesz posłać tylko na kolegów ciebie nie będą reperować

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Drony
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2009, 09:59:40 »
a jesli chodzi o drony gornicze, to (o ile sie nic nie zmienilo, bo ja ostatni raz takich dron uzywalem jakies 2 lata temu), to bedziesz mial opcje "mine" i "mine repeatedly". Roznia sie tym, ze ta pierwsza powoduje, ze dronka leci na asteroide, kopie chwile, wraca do statku, wsadza rude do twojego hangaru i cie orbituje. Druga opcja powoduje, ze zamiast orbitowac twoj statek, dronka ponownie leci na namierzona asteroide.

JJackal

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2009, 10:36:05 »
Witam
Mam takie pytanie do misji LV4
jak mam ravena z missile cruise
to lepiej wszadzić light i medium drony

czy też heavy albo sentry

chodzi mi o to czy jak bede miał np. sentry+missile cruise ( razem z target painterami) to czy będzie problem z ubiciem małych statków np. fretek

fortar

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2009, 10:43:12 »
IMHO przy 75m3 dronebaya i używaniu shipa pod misje lepiej się sprawdzą medium.

Powinno chyba wejs 5xHHII i jedna heavy.

Alto Saotomeo

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2009, 10:48:12 »
Do misji uzywa sie 2 setow dron:

Set na przeciwnikow dla ktorych uzywasz dmg typu EM/Thermal:

5 x light - Hobgoblin II
5 x medium - Hammerhead II

Set nla przeciwnikow dla ktorych uzywasz dmg typu Kinetic/Explosive:

5 x light - Warrior II
5 x medium - Valyrie II

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2009, 10:55:15 »
Są też przeciwnicy na których używa się innych mieszanek damage... :/ Mimo żem leń to i tak zawsze ładuję te drony które zadają najskuteczniejszy damage na npc
To co jest obowiązkowe na misje to set 5 smal t2 do tępienia taclerów, jak wykorzystasz pozostałe miejsce w drone bay to twoja broszka (ja używam 5 med do tego, ale zabranie zapasowych small dronek też niekoniecznie jest złym pomysłem)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2009, 11:33:51 »
Witam wszystkich  o7
to i ja dorzucę w tym topicu pytanko, mianowicie czy da się uzupełnić stracone w boju drony z głównej ładowni do drone bay`a nie przerywając misji ( mam na myśli dokowanie do jakiejś stacji ) ?


fortar

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2009, 11:37:25 »
afaik nie...

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2009, 11:47:20 »
afaik nie...

no to nie fajnie  >:(, cóz będę musiał się na drony t2 przestawic do misji lvl 3 i podskillowac drone durability  ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2009, 11:56:40 »
Da się z pomocą carriera :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2009, 11:59:48 »
Orki też, ale najpierw potrzebny jest alt / kolega który ma tego shipa :P
Jeśli już naprawdę potrzebujesz uzupełnień dronek podczas akcji, to najłatwiej odbędzie się toś jak ktoś podleci, wyrzuci obok ciebie potrzebne drony i da na nich abonden, wtedy moożesz podjąć je do drone bay lub ładowni

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2009, 12:05:29 »
Orki też, ale najpierw potrzebny jest alt / kolega który ma tego shipa :P
Jeśli już naprawdę potrzebujesz uzupełnień dronek podczas akcji, to najłatwiej odbędzie się toś jak ktoś podleci, wyrzuci obok ciebie potrzebne drony i da na nich abonden, wtedy moożesz podjąć je do drone bay lub ładowni


faktycznie, zapomniałem o supporcie kogos z korpa  :uglystupid2:

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2009, 12:57:09 »
Wystarczy, że alt/kumpel podleci i da abandon na dronkach a druga osoba je wciągnie do drone baya./

Kiedyś dało się tak duże dronki do stateczków które miały tylko 25m3 bay.
Albo np. 5 medium valkiri na kampke do taranisa gehheeh
Albo 5 sentry do vexora har har har

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2009, 15:10:10 »
no to nie fajnie  >:(, cóz będę musiał się na drony t2 przestawic do misji lvl 3 i podskillowac drone durability  ;)

Wystarczy ze poczekasz az npece wezma na ciebie aggro i dopiero wypuscisz dronki, jesli bedziesz tak robil to wszystkie przetrwaja do konca misji
(ja uzywam tylko gallente dronek, jestem zbyt leniwy by je zmieniac za kazdym razem, wiec poprostu uzywam tych ktore maja najwiekszy damage mod)

fortar

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2009, 15:43:12 »
Na niektórych misjach raty agrują drony, bez znaczenia czy miały wcześniej agro na ciebie, czy nie.

Alto Saotomeo

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2009, 16:52:34 »
Na niektórych misjach raty agrują drony, bez znaczenia czy miały wcześniej agro na ciebie, czy nie.

No jestem pol kerbirem ale nie spotkalem sie zeby raty ktore raz zaagruja na misji glowny cel zmienialy target. A tych misji zrobilem mase. Moze chodzi ci o moment jak nie wszystkie zaagruja i trzymaja tylko target. Jest tak to jest prawdopodobienstwo ze zaatakuja drone ktora szybciej znajdzie sie w ich optimalu.

Auto-agro na drony to sleepersi maja (moze dlatego ze sami sa dronami i nie lubia sie z ich gorszymi bracmi).

W kazdym badz razie jezeli CALY pocket npc misyjnych jest zaagrowany na ciebie jako glowny obiekt nie przerzucaja one agro na drony. No chyba ze ccp znowu cos popieprzylo z misjami.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2009, 17:29:32 »
Mało widziałeś :P
Jak npc w ciebie celują to znaczy że już mają agro na tobie. I owszem są misje w których agro jest przełączane na drony / fleet membersów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Alto Saotomeo

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2009, 17:33:56 »
Jak celuja to nie maja agro - dopiero jak zaczynaja cie skrobac czyli od pierwszego strzalu.

Jak miga taki zolty kwadracik - cel zalokowany - agro moze spasc na drony
Czerwony kwadracik - cel pod ostrzalem - agro nie powinno sie przerzucic na drony, bynajmniej tak jak ja robie misje dla Amarr nigdy mi sie to nie zdarzylo.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2009, 17:53:33 »
kilka razy mi się zdarzyło, że drony były zajete pozywianiem się jakąś frytką a w pokecie zjawiał się kolejny spawn złożony np. z 4 caracali i one prawie od razu zaczęły  :knuppel2:  moje biedroneczki  >:(

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2009, 18:00:29 »
kilka razy mi się zdarzyło, że drony były zajete pozywianiem się jakąś frytką a w pokecie zjawiał się kolejny spawn złożony np. z 4 caracali i one prawie od razu zaczęły  :knuppel2:  moje biedroneczki  >:(
Przejście agro na drony, a agro na drony nowego spawna to dwie różne rzeczy, w drugim wypadku to nic dziwnego i dzieje się tak trzy razy z czterech (wedle mojej obserwacji)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

devilsbirth

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2009, 21:22:44 »
Worlds Collide to jedna z misji gdzie agro może przejśc na drony nawet jeśli było wcześniej na tobie. Jest tych misji więcej, ale w sumie nie za dużo, nie znam się, więc nie podam konkretnych przykładów ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2009, 11:01:30 »
Przerzucenie aggro ze mnie na drony zdarzyło mi się także w bonus pockecie Angel Extravaganzy.

Może się też zdarzyć na każdej misji, którą będziesz tankował dystansem - czasem mniejsze krzyżyki, którym wyjdziesz z "pola widzenia" mogą rzucić się na drony.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2009, 11:47:53 »
Nie tylko na drony. Może przejść na kumpli, którzy robią za dps na misji czy plexie.
Cała prawda o moim graniu...


Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 29, 2009, 20:43:35 »
Dokladnie tak sie moze stac jak jestes poza zasiegiem celu. Z obserwacji wiem ze turrety wszelkiej masci szczegolnie lubia to robic.
O ile wiem na chwile obecna dronojady wystepuja tylko w kilku misjach na krzyz. O ile dobrze pamietam sa to wordls collide i w jednej czesci enemies abound.
Na plexach, paskach itp. moze nastapic przeniesienie agro.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 30, 2009, 08:11:17 »
Poza tym warto pamiętać, że agro na dronki wchodzi również gdy podlecą zbyt blisko obiektu obecnie nie zagrowanego albo go zaatakują "samodzielnie". Oczywiście to nie jest "spadanie" agro na dronki, ale równiez skutecznie się ich wówczas pozbędziemy.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2009, 08:36:19 »
A czy jest szansa (jak to zrobic) gdy odlatujemy i zostawiamy dronki w przestrzeni przypominamy sobie o nich wracamy
i.. jak je przejac na poklad?

fortar

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2009, 08:40:10 »
Podlatyjesz do dronki i wybierasz "scope to drone bay"

Dheedee

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 30, 2009, 11:00:55 »
A jeżeli masz pełny dronebay a widzisz dronki w kosmosie to możesz je ściągnać także do cargo - kilkasz dronkę i wybierasz "scoop to cargo hold"... oczywiście musisz być 2500 m od dronki lub bliżej.

Pzdr...
Dd...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 30, 2009, 12:19:09 »
Nie sprawdzałem czy ten bug/feature obecnie działa, ale jeszcze kilkanaście tygodni temu wystarczyło na odlocie wrzucić dronkom rozkaz powrotu do dronebay. Po przywarpowaniu z powrotem dronkom należało wydać nowy rozkaz i potem można było powtórzyć powrót do dronebay (do tego momentu były "zagubione" i nie wiedziały co mają robić  ;))

Jedynie nie jestem teraz pewny czy działało to tylko na misjach w "zwykłej" przestrzeni, czy również w deadspace (ostatnio nie mam okazji tego testować).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 30, 2009, 14:08:12 »
Parę dni temu wykorzystałem ten "feature" na zwykłym PvP - po rewarpie na miejsce akcje drony "przyleciały do nogi".

Z misji ciężki dla droneboatów trzeba wymienić The Assault przeciw Guristas. Początek jest koszmarny - rzucenie dron na pierwszą grupę powoduje aggro na drony od drugiej. Schowanie dron powoduje, że mamy full aggro i zaczyna się po prostu sajgon.

Dla porównania, tą misję robi się semi-afk zwykły Drake'm >:D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2009, 09:13:22 »
A jakie skille podciagnac by dronki lataly dalej, szybciej i mocniej walily?  ::)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: TNQ - Drony
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2009, 09:15:26 »
Panie, opisy skilli się czyta :P

drone interfacing,
drone navigation
no i pewnie scout/heavy drone operation, a potem poszczególne specjalizacje