Autor Wątek: TNQ - PvE czyli problemy z npcami  (Przeczytany 49523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« dnia: Styczeń 22, 2009, 20:40:04 »
Masz problem z misją? Denerwują Cię szczurki na paskach? Tutaj możesz poprosić o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 20:43:17 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

cozzack

  • Gość
misje we flocie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2009, 19:07:01 »
Słuchajcie, mam taki problem, jestem stosunko nowym użytkownikiem(6 mln punktów) i często robie misje level 4 ze statkiem wsparcia mojego znajomego który używa go do mosji level 5. I mam taki problem, ponieważ nie wiem dlaczego zawsze wyskakujaca flota atakuje moj statek wsparcia zamiast mnie(mam taki sam statek jak moj znajomy w level 5 i tak samo uzbrrojony, a tam wszyscy atakują jego a nie support). Supprot ma wiecej punktów doświadczenia niż ja i niż mój kolega. Czy wiecie co moze byc powodem takiego czegos, i jak to rozwiazac, znaczy co o tym decyduje. Wiem że istnieje pewna prawidłowość tych ataków, ponieważ jak robimy razem misje level 5 to zawsze wszytkie statki atakują jego, albo jak jest koleś co gra od 4 lat to własnie tego kolesia. Licze na odpowiedź, ps. na anglojęzycznym forum nic nie ma, a tam nie pisałem bo się nie chce zbłaźnic z angielskim:), a i prosze o w miare prostą odpowiedź, bez skrótów jakie zazwyczaj używają polacy na poslkich kanałach:)

Ellaine

  • Gość
Odp: misje we flocie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2009, 20:00:25 »
Atakują tego kto pierwszy wleci.
Jeśli nie, to atakują tego kto ich podjudzi strzelając do nich.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: misje we flocie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2009, 20:05:02 »
Jest jeszcze jedna opcja, akle to tylko moja teoria, NPC atakuja tego kto im najładniej na sensorach swieci czyli tego kto ma największa sygnaturę, a niektóe żeczy tylko ja zwiększaja ( wysoko damage amo t2, shild tank, nie jestem tez pewien modółów logistycznych)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

cozzack

  • Gość
Odp: misje we flocie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2009, 20:50:38 »
ani nie jedno, ani nie drugie, mimo że ja pierwszy wlatuje do misji to nastepne fale atakuja jego, on nie ma żadnego uzbrojenia, to jedna wielak bateryjka, i sygnature ma niższą odemnie, a ja mam taką samą jak mój kumpel u którgo w misji praktycznie wszsycy atakują tylko jego. Jakieś inne pomysły??

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: misje we flocie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2009, 20:55:25 »
Odległość? Może jest najbliżej spawnpointa?
Może ma stand -10 do tych npców i tak go nie lubią, że jest KOS ;)

BTW, wątek przenoszę do TNQ.
Przedwieczny.

cozzack

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2009, 21:07:48 »
odległość nie ma znaczenia bo tak jest zawsze, i kumpel go trzyma na tej samej, a standingi też nie, bo stary gracz który czami z nami robi level 5 jest namierzany przez wszystkich a on standingi to ma beznadziejne;/

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2009, 10:27:00 »
Jezeli misja jest taka, ze caly spawn atakuje od razu, to atakowany jest ten gracz ktory jest najblizej (zwykle to ten ktory wleci jako pierwszy). Jezeli NPCe atakuja falami, to jest problem, bo moga wybrac zupelnie losowo statek do ktorego beda strzelac (choc nadal zwykle jest to ten, ktory jest najblizej), dlatego trzeba je podjudzic, i statek ktory ma tankowac powinien strzelic choc 1 do kazdej grupy, wtedy na 95% to on zostanie zaatakowany przez NPCe. Oczywiscie ta taktyka dziala tylko na obecne NPCe. Po wejsciu Apokryfy, nadal powinno to dzialac w normalnej przestrzeni, natomiast za wormhole'ami beda nowe "inteligentne" NPCe, z ktorymi bedzie sie walczylo prawie jak z innymi graczami.

Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2009, 13:01:46 »
Raty na misjach dzielą sie na kilka typow.

1.Auto agro,bija wszystko co tylko wleci pierwsze do poketu.
2.Czekakące na zaczepke,strzelaja kiedy sie je zagruje.
3.Raty podzielone na spawny ktore mogą zagrowac random kazdego kto zaczepi jeden ze spawnow.
4.Raty w spawnach ktore wywolaja agresje wsztkich innych spawnow albo tylko polowe spawnow.
5.Raty z auto agro na caly gang bez wzgledu na to czy juz zagrowaly osobe agrujacą,zwlaszczaj w storyline lvl 4.

Jak widac recepty na uniknięcie agro w 100% nie ma.

Polecam zeby tank wlecial pierwszy i zagrowal wszystkie npc,dopiero jak wszystkie migają jemu na over,daje znak koledze zeby wskoczyl.

Jesli na misji są trigery zaleca sie zeby miekki statek odwarpowal na chwile,i poczekal az nowa fala po trigerach zagruje osobe tankujacą.

Co do sygnatury to prawda im wieszka,tym wiesza szansa na agro,zazwyczaj lapie ship klasy bs-bc,ale bywa ze i shipy wielkosci cruzów lapią szybko,b możliwe ze uwzgędnia tez dystans w jakim jest sie od npc,ale na pierwszy ogien idzie raczej sig shipa.

Czytac opisy na http://eve-survival.org/wikka.php?wakka=MissionReports
Swietny poradnik,opisy kazdej misji.
Jest tam napisane zachowanie NPC (agro) w wiekszosci misji.


Pozdro Oxy

cozzack

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2009, 21:42:56 »
ale zrozumcie mnie, ja wam mówie że musi być prawidłowość, ponieważ, w tej samej misji tak samo stojace statki atakuja w jedenj misji mojego kolego który jest z supoortem, a w takiej samej drugiej, kiedy ja wlece pierwszy i stoje identycznie(bo robiliśmy próby) zanim zdąże wystrzelic do pojawiajacej się fali wszyscy walą w mój support!!

misao

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2009, 22:32:35 »
zwrocilam kiedys na to uwage, taty zaze ageruja najslabszego <_<

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2009, 22:41:50 »
Po prostu podaj nazwę misji, ja też myślałem na ten przykład że już zmieniono skrypty zachowań npc w misjach, a tu się okazuje że to ponoć mała niespodzianka już od dawna działająca... podobnie jak np to ze w bonusowym pokecie AE pojawiający się spawn pancerników strasznie lubi strzelać w drony a nie w gracza

edti
rika weź jeszcze podaj ratową definicję najsłabszego :P w moim wypadku jak latałem z kumplem ten "słabszy" wedle twojej teorii to był tempest sfitowany jako kosiarka do med i smal celów :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

glizda101

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2009, 22:16:01 »
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum.
Aktualnie gram trzeci dzień na trialu, zamierzam popatrzeć, o co w grze chodzi, zapoznać się z nią i po wakacjach zacząć grać na poważnie. :)

Mam jednak noobowskie pytanie o agentów.
Jestem Minmatarem, zrobiłem sobie dwuetapową misję Endless Battle, następnie wylądowałem na stacji z trzema agentami "Advisory Division"; Military, Bussines i Industry. Dwóch pierwszych wydoiłem do końca (to były misje 10etapowe), trzeciemu podziękowałem, bo skill Industry na trialu nie działa. W systemie obok była jedna agentka Defence bodajże, dla której poniszczyłem trochę piratów, po czym zorientowałem się, iż misje się powtarzają. Jeszcze parę skoków dalej miałem trzech agentów o innych co prawda imieniach, ale z misjami takimi samymi, co trzej pierwsi.
Pytanie brzmi więc - gdzie znajdę inne/wyższolevelowe misje? Muszę szukać po systemach?

Przy okazji spytam jeszcze, gdzie warto urządzić sobie bazę? Aktualnie siłą rzeczy siedzę w pierwszym systemie, który napotkałem, mam bowiem tylko jeden statek poza tą bazą i żadnego transportowca (nie wspominając o skillach nań) do przewiezienia sprzęu/statków w jakimś sensownym czasie.

EDIT: Hmm... Kurczę, chyba powinienem był powyższy post zamieścić w temacie TQN Misje. Przepraszam najmocniej, jak mod zechce, to niech przeniesie.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 22:29:05 wysłana przez glizda101 »

myst1q

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2009, 22:47:54 »
http://www.eve-agents.com/

prosze. jesli chodzi o minmatarow to polecam republic fleet i latanie po molden heath / metropolis. kiedy bylo tak przyjemnie. potem zlecialy sie nooby z polisha ;[

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2009, 02:57:58 »
Misje sie powtarzaja ponieważ jest ich ograniczona liczba na dany level. Dodatkowo każdy agent ma zdefiniowaną pulę misji wśród których losuje się ta którą dostanie gracz.

Kiedy jesteś na stacji niezależne jakiej byle by to było empire (high i loe sec) lub NPC 00, ktoś jest właścicielem tej stacji. Kto nim jest dowiadujesz się z loga i nazwy na prawym panelu. masz tam również takie niebieskie "i' jak nie klikniesz wyświetli ci się pełne info o korporacji która Cię gości. Klikasz zakładkę agents i masz ich posegregowanych na dywizje po kliknięciu na dywizję, rozwija się lista agentów podzielona na avalable i not avalabel. Ciebie interesuje pierwsza grópa, przy agencie masz informacje w jaim systemie i w jakiej stacji siedzi.

Misje wyżej lewelowe dostaniesz od agentów wyższych leveli. Gadać z tobą zaczną kiedy ich sobie odblokujesz, nabijając odpowiedni standing do korporacji (każda wykonana pomyślnie misja, podnosi ci go trochę)

Bazę najlepiej urządzić sobie w miejscu w którym masz agenta od którego w danym momencie bierzesz najwięcej misji. Polecam stacje i systemy w których masz kilku różno poziomowych agentów (bo jest szansa że zostaniesz tam na dłużnej). Statek do przewiezienia sprzętu jeśli się nie mylę otrzymujesz właśnie od agenta który miał dla ciebie 10 misji industry...

Z minmatarskich korpów polecam też Republik Security Serwice.

PS
Nie ufaj do końca linkowi który podał mistiq. Sam z tego korzystam i kilkukrotnie przejechałem się na tym że agenta już nie ma w miejscu w którym  umiejscawia go ta baza danych. Ponadto część korpów zaprzestało dawania misji. Np Concord który wedle tej bazy miał misyjnych agentów kiedy z niej ostatnio korzystałem. Najlepiej jeśli po wypatrzeniu tam jakiegos agenta wrócisz do gry i znajdziesz go przez wyszuiwarke charakterów w grze zeby potwierdzić jego dane i lokalizację.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

myst1q

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2009, 03:09:47 »
bo te rzeczy sie czesto zmeniaja.

sam kiedys dostale maila od agenta o tym, ze sie przeniosl do innej stacji ;]

glizda101

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2009, 17:28:25 »
Dzięki serdeczne za pomoc, Panowie. :)

Cytuj
Bazę najlepiej urządzić sobie w miejscu w którym masz agenta od którego w danym momencie bierzesz najwięcej misji. Polecam stacje i systemy w których masz kilku różno poziomowych agentów (bo jest szansa że zostaniesz tam na dłużnej). Statek do przewiezienia sprzętu jeśli się nie mylę otrzymujesz właśnie od agenta który miał dla ciebie 10 misji industry...

Prawda, dostałem Wreathe'a, z ładownią 3000 m3. Jednakże skilla to kierowania nim nie da się wytrenować na trialu. :P W związku z czym pomęczę się jeszcze trochę na moim zadupiu.

myst1q

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2009, 20:47:34 »
oplac gre ;p

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2009, 02:44:52 »
Dobra to ja mam takie pytanko. Z kumplami mamy zamiar dobrać się do czterech liter NPC z Matarskiej floty na misji level 5. Problem mamy taki że tak z lekka ciężko nam na misję wejść i zostać dłużej niż parę sekund... :/
Obecność Bazyliszka nic nam nie dała bo nasz tanker czyli ja w Rattlesake ustawionym na full pasiv tank shildem (ponad 20k w tarczy do tego główny res na poziomie 87% kinetyka trochę gorzej) musiał wiać z misji zanim bazyl się ustabilizował po warpie i mógł zacząć pompować mi shild. Jutro popróbujemy Nighthawka jako tankera, ale jak on nie da rady to za bardzo nie mam pomysłów jak to ruszyć...
 
Misja Location 1 of 5. Przeciwko matarom. W bazie misji jest tylko wersja przeciw Amarczykom i się z lekka różni od naszej.

O wypowiedź prosiłbym weteranów misji level 5. Każdy niższy poziom to jak się przekonaliśmy dziś piaskownica w porównaniu z tym.

PS
Osobę która odpowie w stylu "weźcie capitala" proszę o info jak się ustawia cyno w HIGH seku bo to tam misja ma miejsce

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:15:41 »
Nie wiem czy to coś pomaga ale na sleeperów nie mamy głównego tankera. Mamy kilka tankujących statków na spiderze i przełączamy między nimi skoncentrowane reperki.

Jeśli duża część obrażeń NPCów jest zadawana przez torpedy, to może mieć sens tankowanie odpowiednio dobraną AFką.

Zdarza się na misjach spawnowanie czasowe. Jeśli wlecieliście na misję shutlem a potem pół godziny się zbieraliście i fitowaliście, to NPCe mogły wyspawnować w tym czasie wszystkie swoje spawny. W takim razie spróbować jeszcze raz po DT, tym razem od początku.


Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:35:27 »
Hmm...moze ze 3-4 BSy na spider tanku cos zdziałają.... tank AFem moze się nie udać bo z tego co słyszałem na lvl 5 obowiązowo muszą być NPC Neut Towery a wtedy taki AF daleko nie polata. Bo raczej nie ma tak dobrze, ze damage tylko z torped leci ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:10:19 »
No niestety fajnie nie ma 3 neuty na dzień dobry i jeszcze web też na wieżyczce.
Rakiety to prawie zero problemu cruisy biły mnie za 40 torpedy raptem za 50 i obu te typy uzbrojenia były prawie nie odczuwalne, pod nawała ołowiu z normalnych luf. Problemem nie jest tu siła rażenia poszczególnych statków ale ich alfa i rof
Odnośnie spawna to nie ma problemu
http://img7.imageshack.us/img7/5580/20090607203036.jpg
to przywitało naszego zwiadowcę i to było jak ja tam wleciałem owszem mniej więcej pół godziny później ;)
Jednoczesny wlot też raczej może być ciężki do realizacji. Tu cały poket ma chyba auto agro jeśli wybiorą sobie naszego logistyka to zejdzie z alfy, jeśli opcja z nightem nie przejdzie chyba jednak spróbujemy tego na zasadzie że podziela agro między nas...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:23:02 »
AFce neuty nie szkodzą, można ją zatankować całkowicie pasywnie. Jeśli duże rakiety to 10% zasadanych obrażeń to niewiele z tego wynika, ale jeśli 60% to redukcja z sygnatury pomaga bardzo.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:29:57 »
Też jakaś opcja, tylko kurde jak na złość nie mamy w gangu nikogo z amarskimi cepami..., no i mam wątpliwości co do stankowania bs tłukących na optimalu, przy takiej ilości któryś, albo kilka w końcu pieprznie przy trraversal = 0

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2009, 15:08:57 »
Hmm... ja podobne spawny (nie misje tylko eskploracje) robilem zestawem: broadsword na full passive shield tanku plus BS z shield transferem. Po rozwaleniu WEB'a, powinno sie spokojnie ich tankowac, a jak spadna Neut'y to nawet bez wsparcia BS'a, bo mozna na AB sobie pomykac.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:04:56 »
Broda też w okolicy jeszcze nie mamy :P
Dziś popróbujemy różnych technik i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:20:53 »
Broda też w okolicy jeszcze nie mamy :P
Dziś popróbujemy różnych technik i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

to dowolny inny HIC - one maja sygnature mala a na pasywnym tanku DD przezywaja, a nawet tankowane na armorze (np. devoter) maja jeszcze chyba dosc predkosci, zeby BSy w nie nie trafialy za bardzo.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:22:49 »
Też jakoś nie uświadczysz. Loki może by mógł względnie szybko w wibratora się zainstalować ale na pewno nie na już

EDIT
No z z próbowania różnych technik nic nie wyszło
Jak tam wjechaliśmy to już zostaliśmy :knuppel2: , kluczowe okazało się szybsze ściągniecie logistyka na teren misji, potem poszło z górki  :coolsmiley:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 02:44:06 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Bioklonik

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2009, 07:55:10 »
Ja kiedys robilem duzo misji lev5. I tutaj to ja uzywalem paladyna na passive tank (na low same hardnery i kilka sinkow) + alt tankujacy mnie w armagedonie (lepszy niz logistik, fit moge przeslac) kluczem jest to ze jak wlatujesz na misje to alt musi zaraz za toba wleciec 4 sek deley przy przeskakiwaniu przez proce. Pierwszy kto wlatuje zbiera caly agro na tym to sie opiera. Zawsze musisz byc zalignowany aby wrazie nowego spawna mozn abylo zrobic worp out. Po wlocie najpierw rozwala sie frytki scramblujace zawsze, gdyz zawsze sa.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2009, 12:02:20 »
Naszej misji nie zrobiłeś, albo coś się zmieniło. Frytki traktowały nas co najwyżej painterami co w przypadku bs / cbc tankującego shildem mogło by być groźne chyba tylko w wypadku gdyby walił w nas dred, a skasowanie ich zaowocowało pojawieniem się kolejnej bandy.
W przypadku spawnów agro dostawał ten kto był bliżej i było to liczone dla każdego statku osobno.
Swoją drogą parszywa misja; tyle płaczu jest tutaj że high secowe l4 są zjeba** pod względem risk vs reward, tu było odwrotnie. Risk był totalnie niewspółmierny do nagrody. Zwłaszcza w porównaniu z innymi misjami które char robiący misję miał już na koncie, jakby doszły do tego low secowe warunki wykonania misji ...

A i jeszcze jedno - jakim masochistą trzeba być żeby robić misję shipem na damage którego npc maja resy średnio 75 / 70?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lorgius

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 09, 2009, 16:09:22 »
Kiedyś z kolegami robiliśmy hsecową misję l5. Wtopiliśmy najpierw głupio tankera bo były baterie neutralizerów bijące na jakieś 200-250km. Mieliśmy całą grupę logistyków itp a okazało się że najlepszym statkiem do tankowania był zwykły shuttle.
Co prawda najpierw trzeba było wyciągnąć mniejsze npc do granicy zasięgu neutralizerów gdzie reszta floty wybiła je jednocześnie repujac nasze dwa tankujące shuttle.

Potem jak już pozostał silny komponent w środku wleciałem shuttlem bliżej i zebrałem aggro z całego poketu. To była misja przeciwko caldari navy więc jak lecieli za mną strzelając wyglądało to jak sznur świateł w nocy na autostradzie.  :)

Trzeba tylko było odległości pilnować od npców i nawet nie trzeba było już logistyka tylko worpujący dps.

A tak po prawdzie jak ktoś się chce bawić w misje to chyba l4ki lepsze a dla bc pilotów najlepiej robi się l3ki - szybko i bez myślenia.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:15:58 »
Witam  :)
moje pytanie jest troche z innej beczki,
mianowicie gdzie w okolicach jita, ewentualnie w calym forge ( poki co preferuje highsec )
moge znalezc agenta dajacego misje epic arc?
ogolnie rzecz biorac bawie sie misjami lvl 3 ( lvl 4 bede mial odblokowany za jakies 15 nastepnych misji l3   >:D )
z gory dzieki za pomoc  o7

Goomich

  • Gość

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 21, 2009, 01:50:55 »
Witam  :)
moje pytanie jest troche z innej beczki,
mianowicie gdzie w okolicach jita, ewentualnie w calym forge ( poki co preferuje highsec )
moge znalezc agenta dajacego misje epic arc?
ogolnie rzecz biorac bawie sie misjami lvl 3 ( lvl 4 bede mial odblokowany za jakies 15 nastepnych misji l3   >:D )
z gory dzieki za pomoc  o7

Jesli interesuje Cię High sec to chwilowo odpuść sobie Epicki l4, raz że to mieszanka lotów po low a także null, dwa że te bojowe misje stopniem trudności zaskakują czasem nawet "doświadczonych" misjonarzy, i to zaskakują tak że z marketu znika kolejna porcja faction / complex itemków :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - PvE czyli problemy z npcami
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 21, 2009, 08:34:59 »
Jesli interesuje Cię High sec to chwilowo odpuść sobie Epicki l4, raz że to mieszanka lotów po low a także null, dwa że te bojowe misje stopniem trudności zaskakują czasem nawet "doświadczonych" misjonarzy, i to zaskakują tak że z marketu znika kolejna porcja faction / complex itemków :P

oki l4 epicki odpuszcze, bo jeszcze mnie nie stac na kupowanie od nowa wszystkiego ( implanty, kable i itemki ), powiedz mi prosze czy w takim razie epic l 3 jest gdzies dostepny w okolicach Jita?, ewentualnie gdzies w Forge ( highsec )

dzieki za pomoc  o7