Autor Wątek: Nowi agenci lvl 4.  (Przeczytany 6395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nowi agenci lvl 4.
« dnia: Maj 29, 2009, 10:03:58 »
Przedwieczny.

Sammani

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2009, 11:23:58 »
nic w 0.0 ;(

a mieli ograniczac high secowe l4 a nie boostowac :/

litestep

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2009, 11:45:30 »
Tyle dyskusji na forach, że misje muszą być wyczerpywalnym towarem, tak jak choćby głupie asteroidy i podlegać automatycznej regulacji tak jak ceny slotów na biura - duzo pilotow u agenta = niskie nagrody.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2009, 12:50:14 »
Wystarczyłoby wprowadzić wariację polegającą na tym, że u agenta wyższego poziomu pojawiają się również misje niższych poziomów. Wówczas przy zachowaniu obecnego ograniczenia, że można odrzucić max 1 misję na 4h skończyło by się ich cykanie na ilość i tym samym częściowo wymusiłoby migrację graczy pomiędzy agentami.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2009, 12:56:57 »
Ty wiesz ile by skoczyły graty z LP stora w takiej sytuacji? Już i tak chore ceny są na niektóre z nich (nie wspominając o dyskusyjności części cen w samym LP store)...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

litestep

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2009, 13:50:21 »
Naprawdę? To powiedz co jest takie drogie bo od czasu LP Shopa na większości przedmiotów ratio isk za LP spadło kilkakrotnie i wszyscy szukają tych bardziej opłacalnych :)
Edit: a farmerzy na pewno by się nie obrazili gdyby ceny CNRów choć trochę wzrosły
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 14:04:17 wysłana przez Vril Ya »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2009, 14:06:21 »
Nie wiem jak było przed LP storem. Mando urodził się kiedy to już było. Ale przebicie na niektórych sprzętach jest jak dla mnie irytująco wysokie jeśli idzie o lp potrzebne do wydłubania czegoś takiego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2009, 14:11:34 »
Niektóre rzeczy potrzebują jeszcze;
-itemków
-tagów
-ISKów
-cierpliwości żeby sprzedać jakiś implant którego nikt nie chce, i owszem, daje 8k isk za 1 LP ale sprzedaje się tego łącznie za 4 miliony miesięcznie i trzeba na kontraktach i jest więcej zachodu niż wyklepanie kolejnej misji i zarobienie kolejnych 20 milionów prościej.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2009, 14:13:50 »
A ja bym niczego nie ruszał - układ typu "farmię misje, żeby mieć kasę na PvP i odrobić SS-a" pasuje mi idealnie.

Jakiekolwiek utrudnienie tego to mniej ludzi latających na PvP. I odwrotnie - im łatwiej o kasę na statki, tym większa szansa że jakiś kerbir wychyli się w choćby we frytce T1 z fitem T2, żeby zapolować wreszcie na coś, co potrafi się odgryźć


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2009, 14:21:17 »
IMHO im łatwiej o bezpieczną kasę na statki tym mniej ludzi podejmie ryzyko żeby zdobyć kasę na cokolwiek. IMHO model w którym wszyscy siedzą na bezpiecznej farmie X godzin żeby później Y godzin spędzić na ekonomicznie bezcelowym ganianiu się w kółko to źle zaprojektowana ekonomia.
Układ w którym ludzie którzy lubią farmić lecą w niebezpieczny kosmos po kasę, tam oddają podatki panom władcom 0.0 lub okupy i loot piratom, więc ludzie którzy lubią pvp żyją z samego pvp - to dobry układ.
Łatwe zarabiania w highsecu nic nie daje jeśli idzie o wypełnianie lowseca mordercami. Ci "potencjalni mordercy" po prostu produkują w swoich główkach wizję, że pvp można zacząć dopiero frakcyjnie fitowanym CNRem - bo EFT mówi że on wygra z gatecamp geddonem. Potem tracą CNRa na pierwszej bramie i dochodzą do wniosku że pvp w ogóle nie ma sensu, albo że tak naprawdę, pvp można zacząć dopiero mothershipem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2009, 14:28:26 »
A potem rozwala im tego MS'a gang vagasów czy innego równie "mało groźnego dla takiego potwora" czegoś :P

A patent z kierowaniem się EFT jako wyznacznikiem akcji jakie podałeś powinien być karany banem jako odpowiedzią na petycję o stracie statku

Moim zdaniem winnym tego typu sytuacji jest twórca programu który nie umieścił w programie okienka które po każdym uruchomieniu wyskakuje i czerwono pisanymi wołami przypomina ze to co program pokazuje to teoretyczne wyliczenia sprawdzające się jedynie w idealnych warunkach.
No niech już będzie moja krzywda i opcja wyłączenia tego okienka, ale jakos schowana żeby pierwszy lepszy nie zrobił tego na dzień dobry

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2009, 15:50:15 »
Fakt ratio lp-isk strasznie spadlo na pysk,jakies 2 lata temu mozna bylo sprzedac impa +5 za 650 czy 700m,pamietam jak kumpel kupowal,faction besy byly po 900m o ile pamietam,teraz szkoda wywalic pol mil lp+100mil isk zeby sprzedac cnr za 350... ;/lepiej sobie kupic takiego za gotowke  :buck2: nakupic faction ammo i jakies low impy na wlasne jc...Imo pojawily sie rigi i salvage,ludzie zaczeli latwo robic misje z (win button on) kiedys nie bylo ravkow z 3ccc cala mechanika misji byla upierdliwa,poza tym wiecej runerow,konkurencja.

Obecny system lp store jest dobry dla ludzi ktorzy na wlasna reke,malym kosztem chcą impy czy faction itemy,handel lp jest marny,ale to nie oznacza ze sie nie da zarobic,da sie ofc ale to nie to samo co kiedys.

Pozdro

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2009, 16:01:51 »
LP Shopy weszły razem z misjami level 5 i były tak pomyślane żeby tworzyć popyt na tagi który to popyt na tagi będzie napędzał dochodowość misji lvl 5. Wiecie jak to wygląda teraz przy ustabilizowanym od dawna rynku? Te tagi rzeczywiście są warte farmienia lvl 5?

Goomich

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2009, 16:06:50 »
Nie wiem jak to jest z l5, ale na l3 praktycznie co druga misja, to była z republic, czy federation fleet.

litestep

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2009, 16:26:26 »
Misje z tagami są na tyle ciężko by misjonarze na nie narzekali, i to nie tylko z powodu braku bounty - nie chcą obrywać po standzie do innych frakcji. Osobiście spadłem już poniżej -7.0 do galenciaków i będę musiał zrobić dyplomacje na 4 żeby u nich polatać :/

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2009, 16:39:17 »
Mona ale na level 3 dropuja się jakieś gówniane tagi których w lp stor nie ma bo zbyt mało znaczące albo trzeba setkami, na level 4 relatywnie mało tych misji sie trafia ( generalnie nie robię bo przeciw amarom a u nich żyję), a z tych paru które zrobiłem tez nie było potrzebnych tagów. Znaczy niby na level 5 powinny być, czy tez zna ktoś jakieś inne źródło tagów frakcji z empiere?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ivil

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2009, 19:46:57 »
Plexy FW

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2009, 19:55:01 »
Łatwe zarabiania w highsecu nic nie daje jeśli idzie o wypełnianie lowseca mordercami. Ci "potencjalni mordercy" po prostu produkują w swoich główkach wizję, że pvp można zacząć dopiero frakcyjnie fitowanym CNRem - bo EFT mówi że on wygra z gatecamp geddonem. Potem tracą CNRa na pierwszej bramie i dochodzą do wniosku że pvp w ogóle nie ma sensu, albo że tak naprawdę, pvp można zacząć dopiero mothershipem.

Ja właśnie szedłem drogą - robię misje, spróbuję szczęścia w PvP. Mim pierwszym ship, którym w marcu poleciałem do low, był Incursus, który z fitem kosztował dokładnie 440 tysięcy ISK. Kupiłem sobie takich 5, sfitowałem i przeznaczyłem na zmarnowanie. 2 tygodnie później latałem już Incą wartą z fitem bliżej 4kk, od dawna zapuszczam się do low cruiserem wartym kilkanaście baniek. Po przyszłym weekendzie będzie już AF, za kilka tygodni Stabber Fleet Issue (nota bene zrobiony z BPC kupionego za LP) którego cena przekroczy 150kk.

Wszystko to możliwe dzięki konsekwentnemu farmieniu misji L4  :angel:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Nowi agenci lvl 4.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2009, 23:07:12 »
Chyba wiekszosc Chmiery sie tak zaopatruje w statki do pvp i odrabia ssa.