Autor Wątek: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther  (Przeczytany 21710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Starakopara

  • Gość
Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« dnia: Grudzień 15, 2010, 14:07:26 »
mam pytanie do kierowców Jagdpanter-ek, mianowicie czy działo 88mm flak36/L ( chyba nie sknociłem nazwy ) po " zbadaniu " podczas jeżdżenia JagdPanz IV przechodzi na JagdPanterke?, tzn czy nie trzeba od nowa grindować ekspa celem zamontowania rzeczonej armaty??  :)

magni

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2010, 14:29:30 »
sprawdz sobie w info o dane armacie na jakich wozach jest dostepna, jesli jest dla jagdpantery to nie musisz jej od nowa robic

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:27:04 »
sprawdz sobie w info o dane armacie na jakich wozach jest dostepna, jesli jest dla jagdpantery to nie musisz jej od nowa robic

jest dostępna, ale kiedyś, chyba w przypadku Stuga, musiałem od nowa " odkrywać " haubicę 105mm, stąd moje pytanie

Blutbart

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:26:32 »
W wypadku StuGa musiałeś odkrywać haubicę 105mm, a wcześniej miałeś ją pewnie "odkryta" na PZ IV? Jeżeli odkryłeś jakies działo dla czołgu tylko to niestety nie masz jego wersji dla TD (przynajmniej w niemieckich - nie wiem jak w rosyjskich) i odwrotnie. Ale w tej samej klasie pojazdów nie ma problemu, jak dla JgdPZ IV odkryłes 88m to masz ją i na JagdPanther.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:54:31 »
W opisie dziala masz na jakich pojazdach sa dostepne. Jak cie stac na ammo to polecam najlepsze dzialo z tym malenstwem juz mozna sie porywac na tygryski 2 jak slaby kierowca tygryska to sa spore szanse ze skonczy jako kupa zlomu. ISy z numerkami to juz niestety nie ta liga.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2010, 14:32:57 »
w sobotę zainstalowałem armatę pak43 ( ta lepsza 88mm ), różnica doskonale odczuwalna, zarówno w komforcie gry jak i w expie/creditsach ;), teraz tylko muszę założyć nowe gąski i zamontuję armatę 105mm  :)

Ginandel

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:44:18 »
105 wcale nie jest taka fajna, gdyż w większości gier będziesz tracił kasę.

Długa 88 jest najlepszym rozwiązaniem dla tego czołgu (ja w to nie wierzyłem, dopóki sam się nie przekonałem)

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2010, 06:46:16 »
105 wcale nie jest taka fajna, gdyż w większości gier będziesz tracił kasę.

Długa 88 jest najlepszym rozwiązaniem dla tego czołgu (ja w to nie wierzyłem, dopóki sam się nie przekonałem)

tzn że ta 105 to kolejna wersja tej haubicy ze Stuga?, jeśli tak to faktycznie ta długa 88-mka będzie lepsiejszym wyborem  ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2010, 08:08:35 »
Nie z tego co się orientuję to dlugolufowa ewolucja 88, tyle ze wedle zgodnej opini posiadaczy tej kici taniej wychodzi zlota amunicja do 88mm niż zwykła do 105 :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2010, 08:28:20 »
nie używam ammo za gold  :P, podejrzewam, że trzeba będzie troszkę inaczej grać z tą armatą 105mm, długa 88 znakomicie nadaje się do snajpienia z krzaków, 105 imo bardziej się sprawdzi w walce na krótszym dystansie.

opiszę wrażenia jak naexpie na tę armatę 105 mm  ;)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:43:49 »
A co tam creditsy jak brakuje na ammo dwie rundki na grillu i jest na reload. Roznica w obrazeniach i penetracji jest bardzo odczowalna.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:39:53 »
Rabbit, nie tykam artylerii, no chyba ze mam takową w celowniku  :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:44:41 »
W walce na krótki dystans to sie haubice sprawdzają :P Ta rura powinna Cie zrobić niebezpiecznym z dystansu właśnie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2010, 12:14:56 »
W walce na krótki dystans to sie haubice sprawdzają :P Ta rura powinna Cie zrobić niebezpiecznym z dystansu właśnie

masz na myśli armatę 105 mm ??

Diabl0

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:05:21 »
Na JagdPanther raczej polecam długą 88 - bardzo dobra penetracja, wysoki rof, prawie idealna celność. 105mm ma wyraźnie większy dmg, ale za to o wiele gorszy rof i zauważalnie gorszą celność, plus mam wrażenie gorszą penetrację niż 88 (ale to może wynikać też z gorszej celności i nie zawsze trafia tam gdzie celujemy). Przy odpowiednim ograniu i dobrym celowaniu (plus znajomość kogo w co strzelać oraz najlepiej jakiś med do detrackowania)  panterka z długą 88 może naprawdę nabroić na polu i dość dobrze sprawdza się zarówno jako snajper z drugiej połowy mapy jak i w pierwszej linii z innymi czołgami.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2010, 06:45:23 »
do sto piątki zostało mi 8k expa, czyli dziś wieczorkiem, najpóźniej jutro będę miał okazję na " własnej skórze " się przekonać o jej zadach i waletach  :D

Straszny

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:47:06 »
ja zdecydowanie wolałem 105tke... ta różnice damageu czuje sie bardzo po ograniu, 88 trafia i punktuje ale zadać nim dużo krytycznych obrażeń sie nei da.. ot działo dla kolekcjonerów expa i dobrego samopoczucia, dla mnie 105tka potrafi przeważyć bitwę, trafiając i szybko (szybko jest tutaj kluczem) eliminując IS3 czy Tigery II.

Są ludziki, którzy dla oszczędności kasy nawet na Fredku jeżdzą z 88.. dla mnie powinno sie takich od razy grupowo roztrzeliwac  ;) . Dla teamu - useless.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:50:01 »
Scarry nie przesadzaj, zawsze taki weźmie w pysk troche pocisków od arty które inaczej spadłyby na wartościowe jednostki :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2010, 15:34:36 »
biorę stronę Scarry`ego :), ja równiez jestem zwolennikiem lepszego pierdyknięcia niż szczypania po kawałku :D
od jutra będę miał premkę, więc i na naprawę i reload powinnio mi starczyć :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 15:55:35 wysłana przez Starakopara »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2010, 16:32:28 »
A co czołgi juz działają?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2010, 16:48:03 »
A co czołgi juz działają?


bobrowałem na forum WoT, kolo 19 naszego czasu mają ruszyć  ;)

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:40:33 »
obiecałem opisać wrażenia z bitew rozegranych Jagdkicią z armatą 105mm
po pierwsze primo:  deka mniej celna niż długa 88mm, ale da się to przełknąć
po drugie primo: moc, moc, moc ;)
po trzecie primo ultimo: nie ma to jak one-shotować sporą część medów i mieć Tigera na góra 3 strzały od frontu :)

podsumowując: Jagdkicia z armatą 105mm to jest to co misie Kubusie lubią najbardziej  ;D

Kara Mon

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:55:00 »
Szybkie pytanie, jest szybka iz wrotna tak jak ja widuje po drugiej stronie gdy do mnie strzela? wlasnie przebijam sie przez stugIII w kierunku jgpzIV a pozniej jgpanther i chcialbym wiedziec czy da sie tym pojezdzic czy tylko schowac w krzaczorach i czekac na cud ?

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:16:41 »
Szybkie pytanie, jest szybka iz wrotna tak jak ja widuje po drugiej stronie gdy do mnie strzela? wlasnie przebijam sie przez stugIII w kierunku jgpzIV a pozniej jgpanther i chcialbym wiedziec czy da sie tym pojezdzic czy tylko schowac w krzaczorach i czekac na cud ?


da się, Jagdkicia łączy w sobie mobilność meda z wygarem heavy  ;D, co prawda nie porashujesz ale spokojnie dotrzymasz kroku HT Twojego teamu jako dps dealer zza pleców  :), a i zza krzaka można sobie powalczyc. Jak kto lubi

Kara Mon

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:31:16 »
Wystarczy mi zeby miala conajm niej mobilnosc hummela i juz bedzie mozna posmigac  :P
Kt zaczyna powoli nudzic, nic tylko niekonczaca sie farma na minimaus + pewnie drugie tyle expa bedzie trzeba zeby minimaus jakos pojechal, siedzac w artce z nudow umrzec mozna , medem ostantio nie chce mi sie jezdzic. Zostaje tylko TD do jazdy

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:39:15 »
Wystarczy mi zeby miala conajm niej mobilnosc hummela i juz bedzie mozna posmigac  :P
Kt zaczyna powoli nudzic, nic tylko niekonczaca sie farma na minimaus + pewnie drugie tyle expa bedzie trzeba zeby minimaus jakos pojechal, siedzac w artce z nudow umrzec mozna , medem ostantio nie chce mi sie jezdzic. Zostaje tylko TD do jazdy

ja tam tylko TD uznaje do zabawy ;) , ale mój styl gry to krzaki i inne ustronne miejsca gdzie mogę czynić zło z ukrycia :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 25, 2010, 18:36:03 »
Wiesz ja plulem ze musze meczyc sie z vk3001 P do momentu w którym zobaczylem że jego top silnik odrazu bedzie dostepny jako rozwinięcie na minimousie :p (przy okazji jak sie go rozwinie na max to P wersja moze sie okazac naprawde wredna bestią)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 25, 2010, 18:48:22 »
3001p nie jest zly imo, czesto mi go rzuca do low tier bitew , top speed ma naprawde imponujaca , calkien niezla armatka. W polaczeniuz  niskimi kosztami utrzymania wydaje mi sie ze przy max upgradach mzoe byc calkiem przyjemna maszynka do robienia kasiory i xp do transferu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 25, 2010, 19:01:42 »
Mam go juz na max i uzywam z top 88mm bijac exp w kierunku DB (o którym ludzie mówia ze wkurza jeszcze bardziej niz P więc jestem dobrj mysli >:D ) exp.... przy moim zerlingowym trybie gry zadko dostaję więcej niż 700 (pomijam pierwsze bitki) a kasa zazwyczaj jest nienajgorsza (zdecydowanie lepiej w kazdym razie niz tiger)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Blutbart

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 25, 2010, 19:24:45 »
VK3002DB to świetna maszyna - działo to samo co i w poprzedniku, ale szybkość, nachylenie pancerza, zwrotność, moc silnika... jak przesiadlem sie z tego na panterę to poczulem się jakbym w cos gorszego wsiadal. Dopiero panterka po upgrejdach jest od tego lepsza.

Starakopara

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:06:33 »
jak zrobię Jagdkicię na elite ( jeszcze jakies 35k expa ) to zacznę kisić owego expa na kicię 2, widziałem ją wczoraj w akcji, całkiem przyjemny zabójca  ;)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2010, 17:10:59 »
Panther II to zajebisty czolg niestety t-54 wpieprza go na sniadanie :(.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2010, 17:36:03 »
[refleksja mode on] w zasadzie nie wiem po co sa tu topiki, jak w kazdym i tak rozmwaia sie o wszystkiom :P [/refleksja]
A jakies opinie o pershingu?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:01:36 »
[refleksja mode on] w zasadzie nie wiem po co sa tu topiki, jak w kazdym i tak rozmwaia sie o wszystkiom :P [/refleksja]
A jakies opinie o pershingu?

Papierowy czolg z dobrym dzialem.

edit: Zeby nie bylo ze t54 jest hiper uber etc. Jak wiesz gdzie celowac to kazdy czolg jest do zabicia. Walczac na odleglosc z t54 problemem jest jego pancerz pochyly wiezyczki. Ma swietny tak zwany "slope" i jest to irytujace jak cholera. Pantera II ma swietna 105 jako dzialo z duzym RoF'em :).

Kara Mon

  • Gość
Odp: Przesiadka z JagdPanz IV na JagdPanther
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:09:47 »
Wlasnie kupilem jgpzIV i stwierdzam ze tak dobrze nie bawilem sie od czasow bt-2 przed soft wipe. Normalnie zal dupe sciska ze sie mordowalem w tygrysie i KT do tej pory, o hummelu juz nie wspomne  ;D