Autor Wątek: Caldari bezużyteczni?  (Przeczytany 22574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2007, 07:20:11 »

Co do EW Roofi to ecm'ów da sie sensownie używać tylko na caldari shipach, ale target painterów, dampnerów i scrambli webów i wszelakiego innego ścierwa do EW nie zaliczasz?

po pierwsze primo to masz [-] za roofi z wielkiej litery  :P
po drugie primo Rhovana, Mmoroz Ci odpowiedział, zamontuj mwd+warp distruptor+web +3 sloty na tank  O0, albo inaczej weź drejka umówimy się gdzieś w 0.0(ze świadkami żeby mogli potwierdzić przebieg wydarzeń lub sfrapsować) i złap mojego huricane jeśli ci się uda to 100M na dowolnie wskazane przez ciebie konto przelewam, jeśli nie to ja wskaże jakieś

... żadną sztuką jest wypchać medsloty shield extenderami i invu czy cokolwiek tam ten "majty" drejk przewiduje w twoim uber ficie, zrób tym coś ofensywnie a nie staraj się przeżyć lub tylko spamować rakietkami w gangu, zasadniczo to samo tyczy się ravena tylko że on dodatkowo jest jeszcze kurewsko wolny

po trzecie primo: co do EW chyba nie zrozumiałeś lub udajesz, miałem na myśli ten rodzaj EW do których caldari ma bonusy

dla formalności:

matar: web + painter
gallente: warpdistruptor/scrambl + damp
amarr: nosferatu/neutralizer + tracking distruptory
caldari: ecm 

i moim zdaniem caldari jest najłatwiejszą rasą do wyskilowania ale za to jest do .... :crazy2: :crazy2:

kiedy i gdzie sparing  :knuppel2: >:D

edit: jeśli wolisz może być sparing w command shipach  :coolsmiley:

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2007, 08:10:25 »
"... żadną sztuką jest wypchać medsloty shield extenderami i invu czy cokolwiek tam ten "majty" drejk przewiduje w twoim uber ficie, zrób tym coś ofensywnie a nie staraj się przeżyć"

roofi to jest brak konsekwencji --> "złap mnie to pogadamy" jest dobrze  a moje "zabij mnie nawet jak zdejme 3 med sloty tanku to pogadamy" już nie jest ok... Poza tym sam wiesz że jak wypchasz low sloty na speed tank to nie bede za tobą drakiem latał podobnie jak za phoonem bo to sie z celem mija ale prawde mówiąc niewielu ludzi lata hurkiem na speed tanku. Na każdy fit jest kontra fit wiec imo to jest po prostu kwestja pomysłu jak bedzie wyglądała walka. 

Zresztą podejżewam że  pamiętasz jak z Wciskiem sie testowaliśmy vaga vs drake i jakie były wyniki a to było jeszcze przed założeniem rigów. Wyglądało tak że vaga jak próbował sie trzymać poza webem to musiał wiać, dopiero jak wszedł głębogo w zasięg weba i scrambla to udało mu sie przebić i to też na styk bo jemu już kończył sie tank jak mnie dojechał. I myśle że pamietasz że mówiłeś mu żeby bił EMP bo jestem bez hardnerów ;). Pierwsza próba skończyła sie strukturą u vagasa druga strukturą u mnie a to było przed założeniem rigów.  Poza tym przy moim ficie zakłądam 2x large shield extender a jak na cokolwiek tankujące armorem wciska sie plate 1600 to jest ok? Popatrz na objętość hp obu a potem mów że się czymś okładam. :crazy2:

Kwestja szcześcia, pilota, fitu swojego i przeciwnika. Poza tym  sam sie zdziwiłem że w zasadzie to wszystkie myrmysie i inne hurricany to wieją z systemu jak widzą drake'a na localu bo wiedzą ze mu gówno zrobią. Co nie zmienia faktu że hurri i myrmyś są doskonałymi statkami w odpowiednich sytuacjach. Drake jest uber tankerem i co? znaczy że to źle?? Moim zdaniem bardziej liczy sie frajda kombinowania niż wsiąście w któregoś z matarskich commandów i powiedzenie "O teraz jestem MASTAH możecie próbować mnie zabić" równie dobrze ja moge powiedzieć że Matar jest kompletniei przegięty na pvp ale nie marudze do cholery. Fajnie że macie vagasa commandy i inne latające śmietniki i MNIE to nie boli a nawet na zdrówko. Tylko co wy sie tak przypieliście do caldari?? 

Poza tym roofi polataj jakimkolwiek caldari charem na pvp jak bedziesz miał 2M sp a polataj gallente na 2 mln sp to pogadamy co łatwiej sie skiluje. Missile zaczynają działać sensownie jak masz 5M sp + (najlepiej duży+)  w nich samych. Hybrydkami można już śmiało działać mocno przy 1M sp ale ni cholery o to nie marudze. Ja nie mam zamiaru porównywać broni i fitów jako uber czy nie bo imo ma to małe znaczenie jak sie na coś w pełni zdecydujesz jeśli masz łeb od myślenia a nie noszenia w nim gówna. 

Jeśli z chodzi o EW i o ecm'y no to tylko działa przeciwko waszej teorii że caldari jest do dupy. Ecm'ów da sie używać tylko na caldari shipach skutecznie (nadal). Oczywiście też zależy skili i fitu ale ciężko jest sie wydostać spod jammów dobrze wyskilowanego rook'a  który ma coś wiecej niż ECM Multispectral I :P

Dla mnie EOT bo taka rozmowa jest naprawde jałowa, jak chcecie pogadać na temat fitów to jest już inna bajka :)

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 08:14:14 wysłana przez Rhovana »

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2007, 09:49:04 »
Missile zaczynają działać sensownie jak masz 5M sp + (najlepiej duży+)  w nich samych.
Kazdy czymkolwiek lata to uwaza, ze wymaga to milionow SP zeby zaczac dzialac. Gdybyscie jezdzili na dziecinnych rowerkach trojkolowych to tez by bylo ze zeby sensownie takim rowerkiem jezdzic, to minimum 20 lat cwiczen (nie liczac markowego rowerka za co najmniej 20 tys, bo bez profesjonalnych przerzutek nie da sie jezdzic).
Tymczasem w DPS misle wygrywaja bardzo wczesnie. Raven spokojnie koszacy wszystkie raty torpedami to 90k SP w missle i 140k SP w shieldzie (testowane). Ten sam Raven 200k SP pozniej testowany na moim domim, walczy prawie jak rowny z rownym (2m SP w dronach, 1.5m w armor tanku).

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2007, 09:55:37 »
JPKM  :tickedoff:  Rhovana twoje myślenie w tym topicu jest mocno ograniczone, no offence

- "złapać mnie" nie znaczy że ja będe uciekał, znaczy tyle co zepsuć mi statek  :coolsmiley:

- to co ja sobie tam wepcham to wszystko co pomoże mi zepsuć "majti drejka"
- walka będzie wyglądała: do pierwszego jaja
- Wcisek tu nie zagląda więc nie będę o nim pisał, zresztą temat jakby go nie dotyczy, ani nie jest też o vagabondzie
- a jeśli już o tamtej sytuacji to nie miałeś ani warp disruptora, ani weba że już o czymś do szybszego latania nie wspomne, więc zwyczajnie mogłeś mu skoczyć na pindolek- to QWA nie był fit pvp

- to nie jest temat o plejtach i extenederach więc nie błądź a trzymaj się tematu  :knuppel2:

- nie wiem jak inni ale ja uważam że caldari są beznadziejni do pvp (co wczoraj udowadniałem Viperowi i jego nighthowkowi z gisti fitem-zdechł zanim zdążyłem przeładować ammo, możesz zapytać  :buck2:)
- piszę to po to żeby młode ludki(in game) zaglądające tutaj miały pełną świadomość że caldari to kupa ....., i trzeba omijać z daleka bo zwyczajnie śmierdzi i nie zostawie tutaj jednego topicu o uber caldari bez komentarza(chyba że przeocze  :police: )
NIE BĘDĘ LATAŁ CALDARI WŁAŚNIE OD KILKU POSTÓW O TYM DOŚĆ WYRAŹNIE MÓWIĘ

jeszcze raz o EW, bo chyba miałeś ciężką noc:

ecmy działają lepiej na caldari niż na statkach innych ras, są mocniejsze i są ogólnie beznadziejne
żaden caldari statek nie możę mieć warp disruptora na 60km - arazu/lachesis mogą
żaden caldari statek nie możę mieć weba na 55km - huginn/rapier mogą
żaden caldari statek crusie size nie może mieć med nosów działających jak heavy - piligrim/curse mogą
na żądnym caldari statku paintery nie działają tak jak na huginie ani tracking distruptory jak na piligrimie że o dampnerach (które są znacznie lepsze niż ecmy) nie wspomne !!

i to nie jest rozmowa na temat fitów i nie EOT tylko jak w temacie: caldari sux

EDIT: właściwie to ten temat nieco dotyczy Wciska, 2 dni siedziałem na forum, snipowałem aukcje i znalazłem tego matarskiego chara którego kupił, od tamtego momentu jego pierwsza caldari postać chyba nie widziała pvp na oczy i sądzę że nigdy nie zobaczy  :crazy2:
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 10:05:35 wysłana przez rooofi »

vulor

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2007, 10:11:51 »

- piszę to po to żeby młode ludki(in game) zaglądające tutaj miały pełną świadomość że caldari to kupa ....., i trzeba omijać z daleka bo zwyczajnie śmierdzi i nie zostawie tutaj jednego topicu o uber caldari bez komentarza(chyba że przeocze  :police: )
Jedyne co w tej grze śmierdzi, to minmatarskie brudasy, co sie nie myją.  :knuppel2: :knuppel2:

Caldari to jest uber rasa, a wyższość pilotów caldari polega na tym że potrafią się przystosować i nauczyć latania statkami każdej innej rasy.

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2007, 10:15:09 »
JPKM  :tickedoff:  Rhovana twoje myślenie w tym topicu jest mocno ograniczone, no offence

- "złapać mnie" nie znaczy że ja będe uciekał, znaczy tyle co zepsuć mi statek  :coolsmiley:

- to co ja sobie tam wepcham to wszystko co pomoże mi zepsuć "majti drejka"
- walka będzie wyglądała: do pierwszego jaja
- Wcisek tu nie zagląda więc nie będę o nim pisał, zresztą temat jakby go nie dotyczy, ani nie jest też o vagabondzie
- a jeśli już o tamtej sytuacji to nie miałeś ani warp disruptora, ani weba że już o czymś do szybszego latania nie wspomne, więc zwyczajnie mogłeś mu skoczyć na pindolek- to QWA nie był fit pvp

- to nie jest temat o plejtach i extenederach więc nie błądź a trzymaj się tematu  :knuppel2:

- nie wiem jak inni ale ja uważam że caldari są beznadziejni do pvp (co wczoraj udowadniałem Viperowi i jego nighthowkowi z gisti fitem-zdechł zanim zdążyłem przeładować ammo, możesz zapytać  :buck2:)
- piszę to po to żeby młode ludki(in game) zaglądające tutaj miały pełną świadomość że caldari to kupa ....., i trzeba omijać z daleka bo zwyczajnie śmierdzi i nie zostawie tutaj jednego topicu o uber caldari bez komentarza(chyba że przeocze  :police: )
NIE BĘDĘ LATAŁ CALDARI WŁAŚNIE OD KILKU POSTÓW O TYM DOŚĆ WYRAŹNIE MÓWIĘ

jeszcze raz o EW, bo chyba miałeś ciężką noc:

ecmy działają lepiej na caldari niż na statkach innych ras, są mocniejsze i są ogólnie beznadziejne
żaden caldari statek nie możę mieć warp disruptora na 60km - arazu/lachesis mogą
żaden caldari statek nie możę mieć weba na 55km - huginn/rapier mogą
żaden caldari statek crusie size nie może mieć med nosów działających jak heavy - piligrim/curse mogą
na żądnym caldari statku paintery nie działają tak jak na huginie ani tracking distruptory jak na piligrimie że o dampnerach (które są znacznie lepsze niż ecmy) nie wspomne !!

i to nie jest rozmowa na temat fitów i nie EOT tylko jak w temacie: caldari sux

Ehh roofi to zapytaj sie Wciska czy miałem weba i distru to po pierwsze bo widze że pamięć zawodzi >:DNie miałem za to hardnerów żadnych jak chcesz to zaraz dokładny fit napisze żeby nei było wątpliwości a może nawet screeny znajde z tamtego duela (SIC!). Po drugie nigdzie nie kazałem Ci latać caldari. Po trzecie to wy cały czas marudzicie ze caldari wam sie nei podoba a wasze argumenty są imo zenująco śmieszne :D Poza tym skoro to niei temat o plate'ach czy extenderach to na cholere zacząłeś o nich pisać. Poza tym roofi zanim zrobił sie nerf jammów to 3/4 ludzi latało z jammami nie dla ozdoby tylko dla tego ze działały,. Teraz działają praktycznie tylko na caldari shipach a najwidoczniej nie miałeś okazji spotkac dobrego rook'a. 

Co do ograniczonego myślenia to to mogę powiedzieć dokładnie to samo o Tobie, bo nie słyszałem z twoich ust nigdy ze coś z matararskimi shipami jest nie tak a imo jest kilka rzeczy które są do bani (ale to nei temat o matarskich shipach). I ZAWSZE wg Ciebie caldari ssie nieważne w czym wiec ja nawet z Tobą nei bede dyskutował o tym bo sie najzwyczajniej nie da >:D Poza tym widze ze stawianie minusów za moje posty w tym wątku wyraźnie cie satysfakcjonuje^^

I tak najbardziej mi sie podobało jak na vencie po caldari jeździłeś :D Coś w ten deseń jak tu;)  A duelik możemy machnąć żaden problem tylko po co w 0,0?

No offence ale jak nie lataliście caldari to gówno wiecie >:D

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2007, 10:25:11 »
[-] dostałeś tylko jednego za roofi, musisz mieć innego ciechego wielbiciela
co do matarskich statków to mają pewne mankamenty od chociażby riper wygląda jakby właśnie wyleciał z burzy meteorytów ale to temat o caldari więc - trzymam się tematu  :angel:

Vulor ja wiem że się przystosowywujecie, wiem też że przystosowałeś się do minmatarskiego bsa  O0
tak trzymaj  :laugh:


Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2007, 12:36:48 »
Ten sam Raven 200k SP pozniej testowany na moim domim, walczy prawie jak rowny z rownym (2m SP w dronach, 1.5m w armor tanku).

Ja bym powiedział że to nie świadczy o tym że Raven był dobry tylko ze Domi był na gównianym ficie albo lamił. Takiego ravena jak opisałeś to średniej klasy bc każdej rasy pojedzie a nawet niektóre cruisery...

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2007, 13:29:06 »
To byly testy damage i tanka wiec zadnych fikow z orbitami, EW etc.
Tank byl zwykly, czyli zwykle hardenery i named repper + cap (zeby tankowac ad infinitum). Czyli jakies 75-80% resista na wszystko i jakies tam tyle reperacji co best named repper dawal.
Drony prawie ze zmaksowane jak sie da ponizej T2 heavy. BS 5.
A jak powinno byc?

vulor

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2007, 13:37:53 »
Tylko 1 rep?

Jakieś nosy?

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2007, 17:24:17 »
bo nie słyszałem z twoich ust nigdy ze coś z matararskimi shipami jest nie tak a imo jest kilka rzeczy które są do bani (ale to nei temat o matarskich shipach). I ZAWSZE wg Ciebie caldari ssie nieważne w czym wiec ja nawet z Tobą nei bede dyskutował o tym bo sie najzwyczajniej nie da
Przyklady Rhovana przyklady prosimy. Gdzie matarzy ssa? I gdzie caldari maja superiority? Bo sry ale ja takich miejsc nie widze... aaaaa i jeszcze jedno niby gdzie musisz miec SP zeby dobrze latac caldarI? Bo u matar musisz miec wszystko ale wymienie zeby nie bylo:
- drony
- tank shielda (enginiering)
- tank armora (mechanic)
- gunnery
- missile (opcjonalne)
- navigation (speed)
- elektronike ( dampy/weby/sramble recony etc)
- spaceship command (statki)

U caldari widze tylko i wylacznie ale to moze moja ignorancja spowodowana 'jedynie' rocznym lataniem ta zjebana rasa:
- shield tank
- missile
- spaceship command
- uuu
- yyy
- ee?
chyba tyle.

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2007, 17:38:24 »
Matarzy to do bani rasa bo nie maja Abaddona :)

vulor

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2007, 18:38:09 »
U caldari widze tylko i wylacznie ale to moze moja ignorancja spowodowana 'jedynie' rocznym lataniem ta zjebana rasa:
Ty się prosisz, żeby jakiś caldari wsiadł w ammarki, galentyjski lub minmatarski statek i spuścił Ci wpierdol :P

Caldari to nie jest zjebana rasa.
Maja tylko zjebane statki (ale za to najładniejsze) :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 18:44:35 wysłana przez Vulor »

roofi

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2007, 21:11:10 »
U caldari widze tylko i wylacznie ale to moze moja ignorancja spowodowana 'jedynie' rocznym lataniem ta zjebana rasa:
Ty się prosisz, żeby jakiś caldari wsiadł w ammarki, galentyjski lub minmatarski statek i spuścił Ci wpierdol :P

Caldari to nie jest zjebana rasa.
Maja tylko zjebane statki (ale za to najładniejsze) :P

a ty majster co się czepiasz, chyba nie rozmawiamy o ludziach tylko o statkach  :police:

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2007, 21:14:17 »
vulor tak wiem :) Caldari rpg uber ales :) statki uber shit :] i sam latam matarskimi teraz :)

pticu

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2007, 22:08:50 »
ja nie marudze na caldari, jedna postac to deteis a druga ahura, jakos nawet ta stara postacia lata mi sie dobrze na wszelkiego typu statkachm latam praktycznie wszystkim poza capitalami :P

Voulture

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2007, 23:08:52 »
A ja gram i latam statkami Caldari, bo mam z tego fun. Skutecznosc mam gdzies, cos tam czasem uda mi sie zabic. Reszta jest, badzmy szczerzy, statystyka.

Koncze uniwersalne skille i koncze pare fitow, pozniej sie przerzucam sie na inna rasa, gallente albo matari, nie dlatego, ze uwazam ich za wiele lepszych (a moze i sa), ale dlatego, ze potrzebuje roznorodnosci, by moc latac nowymi statkami, bawic sie nimi i kombinowac.

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 27, 2007, 03:38:05 »
Przyklady Rhovana przyklady prosimy. Gdzie matarzy ssa? I gdzie caldari maja superiority? Bo sry ale ja takich miejsc nie widze... aaaaa i jeszcze jedno niby gdzie musisz miec SP zeby dobrze latac caldarI? Bo u matar musisz miec wszystko ale wymienie zeby nie bylo:
- drony
- tank shielda (enginiering)
- tank armora (mechanic)
- gunnery
- missile (opcjonalne)
- navigation (speed)
- elektronike ( dampy/weby/sramble recony etc)
- spaceship command (statki)

U caldari widze tylko i wylacznie ale to moze moja ignorancja spowodowana 'jedynie' rocznym lataniem ta zjebana rasa:
- shield tank
- missile
- spaceship command
- uuu
- yyy
- ee?
chyba tyle.

Przecie nie napisałem że mają super shipy tylko neguje imo żenująco noobowe stwierdzenie "nie da sie tym latać". Co do matarów to sory ale bonusy do target paintingu na matarskich shipach można sobie o kant dupy roztrzaskać (chociażby).

Poza tym ja nie wiem jak ty chcesz latać skutecznie caldar  nie mając: navigation, hybrydy (opcjonalnie) elektroniki dron (pomimo małych drone bayów treż są te drony potrzebne). I tak jak napisałem wcześniej Roni: możemy zrobić nawet alty 1 z 1m w missilach i jeden 1m w projectilach i zobaczymy kto kogo bedzie bił.... Znasz odpowiedż wiec nie graj głupa ;) Tak jak powiedziałem latam caldari bo
a) nie bede latał śmietnikami, genitaliami i innymi cudakami
b) nie bede latał tak jak wszyscy w matarskim ścierwie
c) jak chce sie wyzwań i ryzyka to polecam caldari na pvp bo jak sie wsiądzie w matarów to całą reszte sie klepie jak enpeców więc co za frajda.

Poza tym tak jak Ty moge powiedzieć że matar ubershit bo nie potrafie nimi latać (niestety to co wymieniłeś przy caldari to mało do skutecznego latania. I na nighthawkai 6M w missilach to absolutne minimum że nie dodam o samym command ships minimum 4 preferowane 5. Roni to ze latasz 5 lat caldari nie znaczy ze grasz nimi dobrze (sam nie latam nimi dobrze i ciągle duużo nauki przede mną), za to matar uczy bezmyślnego latania bo wystarczy że namierzysz gościa i odpalisz guny i idziesz kawe sobie zrobić bo po co patrzeć skoro tak czy owak go rozwale...   

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 27, 2007, 06:19:42 »
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL jedyne co moge napisac po przeczytaniu twojego postu hipokryto  :crazy2

Cytuj
Roni to ze latasz 5 lat caldari nie znaczy ze grasz nimi dobrze (sam nie latam nimi dobrze i ciągle duużo nauki przede mną), za to matar uczy bezmyślnego latania bo wystarczy że namierzysz gościa i odpalisz guny i idziesz kawe sobie zrobić bo po co patrzeć skoro tak czy owak go rozwale...
No to tu po prostu zonk. Naprawde oslupialem w tym miejscu... Zawsze caldari namierzali wlaczali rakiety i mieli gleboko velocity/transversal optimal falloff etc. Ale ja mlody jestem moze jeszcze to nie moj poziom wtajemniczenia.

Cytuj
Roni: możemy zrobić nawet alty 1 z 1m w missilach i jeden 1m w projectilach i zobaczymy kto kogo bedzie bił.... Znasz odpowiedż wiec nie graj głupa Wink Tak jak powiedziałem latam caldari bo

Jak juz kilka razy bylo stwierdzone w tym topicu. Caldari sa latwa rasa i szybko do wyskilowania. Roznice pojawiaja sie dopiero przy 5-6mln skillpointow gdzie zaczyna sie przepasc miedzy nimi a innymi rasami.

Cytuj
I na nighthawkai 6M w missilach to absolutne minimum że nie dodam o samym command ships minimum 4 preferowane 5.
Kolejny zonk. To moze o dwoch roznych shipach mowimy... Majac wszytkie poboczne do missile na 4-5 i specke w heavy na 4. Enginering podobnie rozwiniety, awu 3 (wiem tragedia :P ) za cholere nie szlo sfitowac tego dranstwa, a sleipnir z t1 dzialkami mnie pojechal w 60s niecale... po prostu overdeamage ( fit na tank na larg sb, i resistach od 85 em do 95thermal) a moje missile nie zdolaly crapy skilli w inzynieri pojechac (jakies 500k sp)(fury t2 i zwyczajne t1 (dwie walki) skille wymienilem dmg typ kinetic ( najnizszy resist przeciwnika) + 3 bcu t2 na dole.). Aaa i jeszce jedno na ten walniety statek po prostu nie da sie sfitowac rigow do dmg bez CPU procesora ani mwd bez rcu t2, wg mnie najbardziej zrabany statek do fitowania.

Cytuj
c) jak chce sie wyzwań i ryzyka to polecam caldari na pvp bo jak sie wsiądzie w matarów to całą reszte sie klepie jak enpeców więc co za frajda.
najpierw polataj nimi i poznaj choc troszenke pvp potem mow takie bzdury.

Cytuj
Poza tym ja nie wiem jak ty chcesz latać skutecznie caldar  nie mając: navigation, hybrydy (opcjonalnie) elektroniki dron (pomimo małych drone bayów treż są te drony potrzebne).
Lol navigacja? do czego chyba do crowa tylko... reszta statkow nie da wyciagnac jakichkolwiek ludzkich predkosci (statki caldari sa najciezsze i najmniej zwrotne a takze co smieszne najmnijesze teksturowo nie sygnaturowo :P )
DRON!? zeby malych dron uzywac to jest kwestia hmm tygodnia? a wiecej sensu skillowac nie ma bo i tak nie masz statkow z dronbayami. Elektronika? niby co? 4 skille ( bo tyle jest do ecmow) na poziom 4? no 5 dla ambitnych czworki jest to kwestia kolejnego tygodnia, piatki troche wiecej.
Hybryd? do czego ? no chyba ze do harpy na snipe, ew. jeszce eagle na snipe do zdejmowania cepow bo reszta spierzy. Rokhiem nie latalem to sie nie wypowiadam.

I na koniec :) :
Cytuj
do matarów to sory ale bonusy do target paintingu na matarskich shipach można sobie o kant dupy roztrzaskać (chociażby).
Hmmm a zobacz sobie jak dziala taki huggin z 3 target painterami i dwoma webami + 4 dready. albo 3 dready hrhrhrh. Albo dlaczego na turniejach cpp polowa druzyn wystawia hugginy z painterami do spolki z CNR :)

P.S. Prosze kolejne przyklady fajnych statkow caldari i ssacych matar. Albo uber matar ?

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 27, 2007, 11:53:10 »
Roni sory ale tym postem to sam mnie załamałeś bo ja widze że musze wszystko jak przedszkolakowi tłumaczyć

No to tu po prostu zonk. Naprawde oslupialem w tym miejscu... Zawsze caldari namierzali wlaczali rakiety i mieli
No jeśli na tym wg ciebie polega granie caldari no to wyrazy współczucia.

Cytuj
Jak juz kilka razy bylo stwierdzone w tym topicu. Caldari sa latwa rasa i szybko do wyskilowania. Roznice pojawiaja sie dopiero przy 5-6mln skillpointow gdzie zaczyna sie przepasc miedzy nimi a innymi rasami.
Było stwierdzo

Było stwierdzone raz przez roofiego który jest uprzedzony co caldari z zasady i przez Ciebie a widze że wiedzą na temat latania caldari shipami sie nie popisujesz.

Cytuj
Kolejny zonk. To moze o dwoch roznych shipach mowimy... Majac wszytkie poboczne do missile na 4-5 i specke w heavy na 4. Enginering podobnie rozwiniety, awu 3 (wiem tragedia :P ) za cholere nie szlo sfitowac tego dranstwa, a sleipnir z t1 dzialkami mnie pojechal w 60s niecale... po prostu overdeamage ( fit na tank na larg sb, i resistach od 85 em do 95thermal) a moje missile nie zdolaly crapy skilli w inzynieri pojechac (jakies 500k sp)(fury t2 i zwyczajne t1 (dwie walki) skille wymienilem dmg typ kinetic ( najnizszy resist przeciwnika) + 3 bcu t2 na dole.). Aaa i jeszce jedno na ten walniety statek po prostu nie da sie sfitowac rigow do dmg bez CPU procesora ani mwd bez rcu t2, wg mnie najbardziej zrabany statek do fitowania.

No to rzeczywiście był argument na to że do latania caldari shipami nie potrzeba skili. Tutaj to moge tylko wielkie ROTFL zrobić bo sam sobie przeczysz. I po czymś takim jeszcze twierdzisz że z matarskich shipów nie strzela sie do ludzi jak do enpeców? Myśl Roni prosze bo puki to prubując zaprzeczyć moim postom sam negujesz swoje poprzednie stwierdzenia.

Cytuj
najpierw polataj nimi i poznaj choc troszenke pvp potem mow takie bzdury.

Nie bede nimi latał jak już wyżej napisałem. Wystarczy mi to jak latają tym moi znajomi patrz również wy chłopaki ;).
90% graczy twierdzi że do pvp matar overpower (i sie z nimi zgadzam) a granie nimi to jak granie w quake na easy.... Jedynie Ty  twierdzisz że jest cieżko latać matarami wnioskując po twoich postach.

Cytuj
Lol navigacja? do czego chyba do crowa tylko... reszta statkow nie da wyciagnac jakichkolwiek ludzkich predkosci (statki caldari sa najciezsze i najmniej zwrotne a takze co smieszne najmnijesze teksturowo nie sygnaturowo :P DRON!? zeby malych dron uzywac to jest kwestia hmm tygodnia? a wiecej sensu skillowac nie ma bo i tak nie masz statkow z dronbayami. Elektronika? niby co? 4 skille ( bo tyle jest do ecmow) na poziom 4? no 5 dla ambitnych czworki jest to kwestia kolejnego tygodnia, piatki troche wiecej.
Hybryd? do czego ? no chyba ze do harpy na snipe, ew. jeszce eagle na snipe do zdejmowania cepow bo reszta spierzy.

No to był nastepny mocny argument na to że caldari sie gra łatwo i tak samo skiluje. Myśl jak piszesz coś prosze Cie.

[/quote]Hmmm a zobacz sobie jak dziala taki huggin z 3 target painterami i dwoma webami + 4 dready. albo 3 dready hrhrhrh. Albo dlaczego na turniejach cpp polowa druzyn wystawia hugginy z painterami do spolki z CNR :)[/quote]

No tak tu ma zastosowanie pod warunkiem że besy klepiesz... Pomine fakt że jak rook wjedzie to hugin bedzie mógł paintować sam siebie... REWELACJA bonus;) Roni jak napisałem wyżej da sie latać wszystkim (chyba poza frachtami) na pvp bo reszta zależy od pilota. Nie mówie ze nie znajdą sie zastosowania dla target painterów bo oczywiście sie znajdą.  Poza tym ile lata flot dredów z huginami na tp a ile samotnych shipów z jammami? sam sobie odpowiedz.

Poza tym do k#$%&  nędzy nauczcie sie czytać co jest napisane.
Nigdzie nie stwierdziłłm że caldari jest super. Mam w dupie matarów i ich śmietniki wiec raz jeszcze:
NIE BęDę TYM SHITEM LATAł!

Poza tym nauczcie sie chłopaki pisania myśląc a nie tylko po to żeby coś napisać. Nauczcie sie argumentować chociaż nie przecząc wcześniejszym wypowiedziom. Najpierw  piszesz że caldari sie łatwo skiluje a potem podajesz przykład jak na średnich podobnych skilach matar jedzie go jak gówno (MYŚL pissss) w związku z tym jakie to jest łątwe skilowanie? Ja nie wiem jak ty chcesz tatać caldari sensownie bez rozbudowanego moooocno engeniering shield+cap (wiekszość skili z tej grupy lvl 5 obowiązkowo 500k sp to wielkie rotfl). No i jak możesz to pls podaj mi fit na Nighthawka bo mam wrażenie że coś jest ostro nie tak...

 
Widze że boli was, że ktoś sie przypiął do kochanych waszych matarów i was tyłki bolą >:D

teraz to już napewno EOT nie bede kontynłował dyskusji bo nie chce mi sie odpisywać na zenująco głupie argumenty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 13:08:40 wysłana przez Rhovana »

korpusz

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2007, 12:25:46 »
A dorzucę swoje 3 grosze, może nic odkrywczego ale jako Caldaryjczyk...

Latam Caldari i z czystym sercem nie polecam tej rasy dla początkujących, szczególnie dla tych co od pierwszych miesięcy chcą walczyć w PVP. Wybierzcie inną rasę. Bo z tego co narazie wylatałem trzeba mieć bardzo dobre skille aby sensownie latać tymi shipami w PVP, a i tak nie będzie to to samo co u innych ras.

IMHO narazie Caldari są mistrzami ECM (wczoraj nawet slyszalem akcje jak ktoś zwiewał bo Rookowi czy czemu innemu jamy wchodziły jak poj***ne). CCP próbuje jakoś tą rase poprawić (Rokh, Drake) ale jeszcze dużo isków stracimy zanim w EVE cokolwiek zostanie dobrze z balansowane.

Goomich

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2007, 13:14:18 »
IMHO narazie Caldari są mistrzami ECM (wczoraj nawet slyszalem akcje jak ktoś zwiewał bo Rookowi czy czemu innemu jamy wchodziły jak poj***ne). CCP próbuje jakoś tą rase poprawić (Rokh, Drake) ale jeszcze dużo isków stracimy zanim w EVE cokolwiek zostanie dobrze z balansowane.

Wystarczyłoby wymienić Amarrom damage z EM/thermal na kin/explo. :)
I oni by byli szczęśliwi, ze nie mają już dwóch najgorszych i mój Rokh nie musiałby się martwić, że przyleci jakiś nawiedzony i go zeżre bez popitki.  >:D

Venkhar Krard

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2007, 16:02:39 »
Wystarczyłoby wymienić Amarrom damage z EM/thermal na kin/explo. :)

No i niektorzy sprytniejsi amarrscy piloci tak robia, wymieniajac beznadziejne lasery na zaawansowane matarskie projectile ;]

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2007, 16:52:09 »
Rhovana to Ty czytaj ze zrozumieniem:
1. Stwierdzilem w swoich postach ze na prawie wymaksowanych skillach caldari nadal ssie.
2.Nighthawka NIE da sie sfitowac sensowanie po prostu sie nie da nie poswiecajac temu cennych slotow a nawet to robiac jest duzo slabszy od jakiegokolwiek innego commanda (oprocz vultura).
3. Co do matarczyk, nie sa oni overpowered jedynie wykorzystuja wszystkie aspekty dlatego dobrze wyskillowany matarczyk moze wygladc overpowered, ale zeby takiego stworzyc trzeba poswiecic 4x tyle czasu co na inne rasy i jakies 8x tyle czasu co na caldari
4. Kolejna sprawa, pokaz mi kto teraz lata solo na jammach? pre kali owszem, sam do takich nalezalem, ale teraz??
5. Powiedz mi co mnie obchodzi czy bedizesz latac matar gallente amarr czy slabymi caldari? Mam sporo wazniejszych rzeczy tak w grze jak w realu niz plakanie z tego powodu.
6. Jescze wracajac do argumentu nighthawka, podalem prawie wymaskowane skille ( roznica miedzy 4 a 5 nie jest tak ogromna) i stwierdzilem JASNO ze ten statkek jest do bani vs jakikolwiek inny, nawet cepy lepiej zastrzelic z astarte albo abso.
7.Kolejna sprawa wiedza na temat latania caldari shipami...  dwa argumenty:
http://bufu.griefwatch.net/?p=pilot&pilot=Roninek
http://www.ndesert.com/coven/kb/?a=pilot_detail&plt_id=15505&view=ships_weapons
Dziekuje nastepny!

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2007, 18:13:11 »
Jak Ty latasz rookiem z wcsami na low to nie skomentuję już niczego...

http://bufu.griefwatch.net/?p=details&kill=1075

Gregorius

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2007, 19:43:16 »
Sleipnir         Command ship   38
Nighthawk   Command ship   32
Drake           Battlecruiser   7

To tylko jako spostrzeżenie biernego obserwatora. [czyli jednak lata się w shipach Caldari, bo poza Sleipnirem, to nie widzę innych shipów matarów]

Ponadto - pvp na WCSach - LooL

I jeszcze mały komentarz - Rhovana daj sobie spokój z topiciem. Oni wiedzą swoje, ty wiesz swoje i qniec. Nie ma sensu zapychać Bajtów serwera na takie "gadki"  ;D

Btw. gdzieś tam parę postów wyżej był fit z 3xbcu - yyyy...?   :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 19:45:58 wysłana przez Gregorius »

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2007, 20:42:49 »
Sleipnirem latam od dwoch tygodni. Co do tego rooka to byl to fit przelotowy (dolaczylem do gangu w drodze do nowego domu w x-m2) czyt wszystko jak do pvp oprocz lowow gdzie przed patchem ( proponuje spojrzec na date 17 pazdziernik 2006(przypomne tez przed patchem wcsy NIE mialy penalty do locka)) byly BCU a teraz te dmg mody do jammingu nigdy nie moge zapamietac ich nazwy.

Goomich

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2007, 21:34:45 »
I jeszcze mały komentarz - Rhovana daj sobie spokój z topiciem. Oni wiedzą swoje, ty wiesz swoje i qniec. Nie ma sensu zapychać Bajtów serwera na takie "gadki"  ;D

A tak naprawdę, to chodzi o to, że do każda rasa premiuje inny styl grania, Caldari lubią w towarzystwie, a Matarzy, czy Galarente wolą sami, pod kołderką.   ;D
Po prostu tamtym nie spasował ten styl gry i dorabiają filozofię.

BTW na Eve-O jest podobny topik, żeby zboostować Caldari, to op zotal zakrzyczany, że kto jak to, ale my nie potrzebujemy tego. Ot, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2007, 21:57:41 »
Dla mnie dyskusja na temat statków sie skończyła ale jak ktoś fituje wcsy to niech nie mówi mi o dobrym ficie pvp.
Poza tym dość czesto Ci sie zdarzały te przelotowe fity...

http://bufu.griefwatch.net/?p=details&kill=1038
http://bufu.griefwatch.net/?p=details&kill=1075

a jammery na scorpie pierwszego sortu (że już o launcherach nie wspomne)...
http://bufu.griefwatch.net/?p=details&kill=1588

Poza tym latanie na WCS'ach zawsze było lame, nie tylko po revelations >:D

edi : te modułki nazywają sie signal distortion amplifier
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 22:12:54 wysłana przez Rhovana »

Ellaine

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 27, 2007, 22:03:51 »
Nie ma lame taktyk, chodzi o to zeby osiagac cele ponoszac male koszty a nie o to zeby pokazywac wrogowi jakim sie jest wielkojajecznym twardzielem przy okazji umierajac. Moje iteronki czesto mila wcsy i beda mialy :)

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 27, 2007, 22:04:54 »
Rhovana w wiekszych gangach jakbys latal to bys wiedzial ze Rook jest primary i ten jeden stab (bo tyle bylo jak w gangach latalem solo jak pisalem 2x bcu. ) uratowal mi dupsko wiecej razy niz ty zabiles cokolwiek. A scorp to byl moj pierwszy BS ktorym na pvp polecialem eehhh stare czasy :D az lezka sie w oku kreci. Zreszta spojrz na killratio i dmg inflicted moze zamiast wytykac pojedyncze straty ( dwa z tych 4 rookow mi oddali bo byly stracone przez bugi w grze ).
Zreszta przed kali WCSy bez nefru byly normalnymi itemkami ktore mozna bylo wykorzystac i nic o lamowaniu na nich nie wiem... Byly po prsotu kolejnym elementem gry, dlaczego inni mieli na nich latac i spierdalac a ja nie? Szczegolnie w statku ktory zawsze byl primary?

Rhovana

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 27, 2007, 22:09:26 »
Nie ma lame taktyk, chodzi o to zeby osiagac cele ponoszac male koszty a nie o to zeby pokazywac wrogowi jakim sie jest wielkojajecznym twardzielem przy okazji umierajac. Moje iteronki czesto mila wcsy i beda mialy :)

W lataniu indykami ze stabami nie widze nic złego. Lame jest w pvp (i było)

uratowal mi dupsko wiecej razy niz ty zabiles cokolwiek.


No tu to już wielkie LOOOOL

Voulture

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 27, 2007, 22:47:05 »
Tu akurat moge się zgodzić z Roninkiem, CCP balansuje mechanike gry, gdy coś staje si eprzegięte to nerfują. Gdy wszyscy korzystaja, czemu mamy tracić?

Czym innym jest wykorzystyanie odułów a czym innym oszustwa w grze. Ja wcsów w życiu nie zakładałem, ale i nie latam reconami. MI szkoda tego low slota, by móc wsadzić dmg moda czy DC czy.... zawsze sie znajdzie coś lepszego.

Gdybym tylko wiedział, że nie zostanę zbluzgany bez żadnego powodu, to bym wkleił swój fit na n'hawka...
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 22:48:41 wysłana przez Voulture »

Ronin

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 27, 2007, 22:55:49 »
wklejaj ja nie bluzgam. Przynajmniej jeszce nie zaczalem :) w rooku wtedy dps nie byl mi potrzebny zreszta i tak byl mierny nawet na dwoch BCU jak latalem solujac. Aaa ijakby ktos sie pytal ( w domysle Rhovana) to sa WSZYSTKIE moje losy z okresu latania w bufu.

Michieru

  • Gość
Odp: Caldari bezużyteczni?
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 27, 2007, 23:17:19 »
No tu to już wielkie LOOOOL

Argumenty się kończą, zaczynają się LOOOOOLe i ROOOOOTFLe. Szkoda, bo do pewnego momentu zapowiadało się na ciekawą i (paradoksalnie dla Centrali) cywilizowaną dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 23:18:56 wysłana przez Michieru »