Autor Wątek: Total Newb Questions  (Przeczytany 95775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 26, 2007, 11:20:41 »
To nic przemecze sie jeszcze z tydzien i jak bede mial batlecrusa to uderze do jakiegos corpa :)

dzieki za pomoc
Ezrael.

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 26, 2007, 11:22:13 »
To nic przemecze sie jeszcze z tydzien i jak bede mial batlecrusa to uderze do jakiegos corpa :)


Błąd! Uderzaj dzis!

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 26, 2007, 11:39:50 »
Jeszcze mi sie przypomnialo , jak sie robi kase jak siedzisz w 0.0 i klepiesz innych graczy ?
Bo chyba shipa tracisz czesto na wojence a nowy troche kosztuje ...

Pozdrawiam,
Ezrael.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 26, 2007, 12:13:40 »
Nie, bijesz raty na paskach... z bicia graczy da się zarobić ale i niejednokrotnie o wiele więcej stracić.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 27, 2007, 11:48:21 »
Teraz takie bardziej nietypowe pytanie (a w zasadzie dwa):
1. Czemu niektóre skillbooki związane z shipami mają nazwę frakcji np. Gallente Frigate, a inne nie? Np. Battlecruiser.
2. Po wprowadzeniu Rev II i zmianie silnika graficznego, wygląd statków ma się kompletnie zmienić? Czy np. Tristan nadal będzie wyglądał jak Tristan?

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 27, 2007, 11:52:08 »
1. Bo sa konkretne linie rozwoju postaci danej rasy: Fregata -> Cruiser (wymaga skilla na fregate) -> Battleship (wymaga skilla na fregate i cruisera). To podstawowa linia, jezeli ktos chce moze dodatkowo wyszkolic sie w np. destroyerach i battlecruiserach, ktore uzupelniaja linie. Jak pewnie zauwazyles, kazdy z tych statkow oprcz sojego podstawowego skilla wymaga tez fregaty badz fcruza danej rasy. Wprowadzenie takich uniwersalnych skillow umozliwia latwiejszy rozwoj graczom - zrobienie skilla na bc umozliwia Ci latanie wszystkimi rasami ktorych masz wyszkolonego cruza na lvl 3. Zamiast pozniej robic 3 skille - masz jeden.

2. Mamy nadzieje, ze nie. Duzo osob przyzwyczailo sie juz do swoich statkow i do ich ywgladu i je lubi. Calkowita zmiana wygladu razej nie wchodzi w gre - CCP zaierza zachow ksztalty i koncepcje choc prawdopodobnie zmienie ulegnie kolorystyka, tekstury i drobne dodatki. Sami nie wiemy jescze jak dokladnie to ma wygladac, ale dotychczas opublikowane skriny z malutkimi wyjatkami (ospreya zepsuli ;( ) raczej sie podobaja.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 11:54:18 wysłana przez Voulture »

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 27, 2007, 13:11:55 »
Ok, dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 13:13:35 wysłana przez Martinoff »

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 28, 2007, 12:55:22 »
Czy będąc Minmatarem muszę koniecznie się gryźć z Ammaraninem czy też niekoniecznie? Chodzi mi o silnikowe rozwiązanie tej kwestii

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #393 dnia: Październik 28, 2007, 13:03:47 »
Możesz się z nim gryźć, lizać, cokolwiek, ale nie jest to obowiązkowe, zasadniczo możliwe jest też granie postacią heteroseksualną lub zupełne nie zajmować tym aspektem RPG.

W wielkiej polityce w 0.0 jak i w polityce małych korporacji w imperium, w 98% przypadków rasa nie ma najmniejszego znaczenia. Pozostałe 2% to RPGowcy którzy bawią się w lojalnych zwolenników danej frakcji, robią to jednak dobrowolnie a nie dlatego, że mechanika gry im kazała.
Może się to zmienić z planowanym na termin nieokreślony "Faction Warfare", kiedy imperia NPC będą prowadziły ze sobą wojnę. Ale CCP zapowiada że będzie można wybrać sobie stronę konfliktu niezależnie od rasy, co najwyżej trzeba będzie na początku "odpracować" uprzedzenia rasowe NPCów, a potem jest się równym Amarrom w Amarrskiej flocie.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 28, 2007, 13:17:51 »
dzięki.

a mam dodatkowe pytanie gdzie można i z kim pogadać ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 28, 2007, 13:40:52 »
Przede wszystkim zapomnij o tym czego nauczyłeś się w innych mmo :)
W eve jak się zalogujesz, to będziesz w tym samym świecie co my wszyscy. Tu jest tylko jeden serwer, więc nie ma problemu z innych (w domyśle "gorszych" :P ) mmo ;)
A na początek zapraszam do Unseen Academy, gdzie nauczysz się podstaw (aczkolwiek piracenie zabronione w samej Akademii :P ).
Przedwieczny.

Caine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 28, 2007, 14:20:24 »
Ok, mam 2 pytanka godne prawdziwego newba ;p
Gram w mmo od dość dawna, choćby ostatnio 2 lata w wowa, ale 'standardowe' mmorpg mnie po prostu znudziło. Teraz zaczęłem grać w eve, przeszedłem tutka, poczytałem od cholery poradników i jestem zauroczony :).

Pierwsze pytanie: jak najlepiej zarabiać latając fregatką? Powoli skiluję na crusa, zbieram kasę na kupno i wyposażenie. Wytłumaczcie jak debilowi, bo mi 'poleć zbierać loot w 0.0' nie mówi nic ;).

Drugie: czy do unseen da radę się dostać jezcze na trialu? Jak tylko sprzedam konto do wowa kupię sobie 30 albo 60-cio dniowy time code i updatuję konto, ale to za czas jakiś dopiero. Przydałaby mi się pomoc w grze - oczywiście w formie odpowiedzi na pytania, nie 'gief monai'.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 28, 2007, 14:25:00 »
Najlepiej zarabiać robiąc skill salvaging i podczepiając się pod kogoś robiącego misje.
Tak, do Unseen można dostać się na trialu.
Przedwieczny.

Caine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 28, 2007, 15:54:46 »
Hmm, ale do tego chyba potrzebuję jakiegoś choć troche zaawansowanego znajomka, który pozwoli mi się do siebie podczepić?

To może być trochę skomplikowane, nie znam w eve nikogo, jestem kompletnie nowy i zielony.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 28, 2007, 15:57:22 »
znalazłem w przestrzeni pusty shuttle. chciałbym go zabrać i sprzedać. Jak to mam uczynić? Chciałbym potem móc jakoś powrócić na mój statek a boje się, że się nie da.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 28, 2007, 16:16:22 »
Hmm, ale do tego chyba potrzebuję jakiegoś choć troche zaawansowanego znajomka, który pozwoli mi się do siebie podczepić?
Channels&Mailing lists -> Channels -> Create/Join -> wpisz Centrala Noobs
Zagadaj tam do ludzi, to Cie pokierują, żebyś do naszego biura trafił złożyć podanie.
Akademia jest właśnie dla takich jak Ty i nie potrzebujesz nikogo, żeby się do nas dostać.

znalazłem w przestrzeni pusty shuttle. chciałbym go zabrać i sprzedać. Jak to mam uczynić? Chciałbym potem móc jakoś powrócić na mój statek a boje się, że się nie da.
Zadokuj, kliknij prawym na swój statek i eject.
Podleć jajkiem do shuttla - prawym i board ship.
Potem w stacji możesz się przesiadać między statkami. Prawy klawisz Twoim przyjacielem ;)
Przedwieczny.

Caine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 28, 2007, 16:20:57 »
Hmm, ale do tego chyba potrzebuję jakiegoś choć troche zaawansowanego znajomka, który pozwoli mi się do siebie podczepić?
Channels&Mailing lists -> Channels -> Create/Join -> wpisz Centrala Noobs
Zagadaj tam do ludzi, to Cie pokierują, żebyś do naszego biura trafił złożyć podanie.
Akademia jest właśnie dla takich jak Ty i nie potrzebujesz nikogo, żeby się do nas dostać.
Akurat chodziło mi o zarabianie - ten sposób z salvaga, który podałeś. Ale zacznę od przyłączenia się do unseen, potem będę się martwił o resztę :).

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 28, 2007, 16:26:55 »
No już stamtąd poleciałem bo się bałem, że po opuszczeniu statku tamten może wybuchnąć (było coś o tym).
Thx ;D

Dobra, rozwalili mój statek. Cholerne Arch Angels. teraz lecę jakąś kapsułą po tamten stojący wolno shuttle. :]

Ależ porażka, mogłem mieć dwa shuttle a nie mam teraz ani jednego.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2007, 16:30:07 wysłana przez Marcin Kowalski »

misao

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 28, 2007, 16:33:00 »
ja wiem ze shuttle ladnie wygladaja... ale jak chcesz strzelac z shuttle do ratow? no chyba ze moc jest w tobie silna?

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 28, 2007, 19:55:54 »
Kupiłem sobie 250mm light artillery cannon i, ale nie strzela.  Co jest? Szukam do niego amunicji, ale też nie widzę! A poprzednik, gatling autocannon i działał bez niczego. wtf??

misao

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #405 dnia: Październik 28, 2007, 20:04:37 »
przeszukaj dzial marketu projectile charge small
np EMP Charge Small, Nuclear Charge small

zreszta w opisie dzialka msz dzial charge i tam pisze jakie amo mozna zaladowac

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #406 dnia: Październik 28, 2007, 21:06:31 »
Zacząłem dzisiaj planować drogę rozwoju na przyszłość i zastanawiam się na jaką klasę shipów się nastawić. Czytałem opisy, atrybuty, ale nie bardzo wiem na co wybrać. Może ktoś będzie mi mógł doradzić? Teraz robię misje i salvaguje w celu zdobycia środków finansowych potrzebnych na dalszy rozwój, ale w Eve chciałbym się zajmować handlem i produkcją. Wiem, że w sumie powinienem kierować się na jakiś rodzaj transportowców, ale z tego co czytałem to nie do końca spełniają one moje wymagania. Myślałem o jakimś shipie z dużym cargo, ale żeby nie był całkiem bezbronny - chciałbym w nim zamontować jakieś działka i super by było gdyby miał dronebay. Istnieje taki statek? Pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #407 dnia: Październik 28, 2007, 21:27:44 »
Jeśli chcesz bawić się w PvP (jako stary kerbir powiem ci że chcesz), to robisz tak: na początku szkolisz się w fregatach, małych broniach oraz w scramblowaniu i webowaniu. Znajdujesz sobie korpa żyjącego w 0.0, dołaczasz do niego i robisz za tacklera. To takie male kamikaze, którego zadniem jest dopaść przeciwnika, szybko go zalockowac i uniemozliwic mu ucieczkę, w czasie, gdy kolesie w cięższych statkach będą przerabiać go na żyletki. Jest to niewdzęczna robota, ale nauczysz się walczyć, słuchać rozkazów, wtapiac statki i bedziesz miał czas, żeby zastanowić się czym wlasciwie chcesz latac.

misao

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #408 dnia: Październik 28, 2007, 22:05:31 »
Ucz sie na pürzeciwnikach. patrz jakie szipy robia wam kuku, a jakim wy robicie kuku, kory jak szybko peka:)

korpusz

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #409 dnia: Październik 29, 2007, 11:31:14 »
CIekawe co zrobi jak go banda Ibis of DOOM(tm) pojedzie ;)

A tak na serio to postepuj jak Mona radzi, a w między czasie kieruj skille w strone HACy (Heavy assault Ship) oraz jakiegos BSa do zarabiania na misjach i NPCach w 0.0.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 11:33:19 wysłana przez korpusz »

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #410 dnia: Październik 29, 2007, 16:48:56 »
Jeszcze coś mnie naszło - wydaje mi się (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), że statki z cloakiem są świetnymi statkami do transportowania towarów przez low sec. Dobrze myślę?
1. Można cloaka założyć do każdego shipa?
2. Można warpować w cloaku?
3. Znacie może jakiś tekst o coverach?

Pozdrawiam.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #411 dnia: Październik 29, 2007, 16:54:25 »
Jeszcze coś mnie naszło - wydaje mi się (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), że statki z cloakiem są świetnymi statkami do transportowania towarów przez low sec. Dobrze myślę?
Dobrze, ale jak zwykle są jakieś ale... ale o tym poniżej

Ad.1. Tak, ale nie każdy rodzaj.
Ad.2. Można ale TYLKO jeśli masz zamontowany Covert Ops Cloaking Device T2
Ad.3. Nie, ale pytaj.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #412 dnia: Październik 29, 2007, 16:55:49 »
Mała ładownia.
I mimo wszystko coverty umierają, wystarczy błąd, lag lub duża bańka po przeciwnej stronie.
Poza tym - super sprawa.

Zwykłemu indykowi czy też transportowi, cloak może czasem uratować rufe.

Ale najlepiej latać ze scoutem, albo skakać lotniskiem.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #413 dnia: Październik 29, 2007, 21:31:08 »
Mam pytanie odnoścnie namierzania i strzelania.

Czy jest możliwe równoczesne strzelanie do kilku celów? Czy wtedy się odpala manual aiming?

Jaki skill jest odpowiedzialny za ilość celów mogących być równocześnie namierzonymi?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #414 dnia: Październik 29, 2007, 21:36:27 »
Po prostu odpalasz dzialka, lunchery czy co tam masz na rozna cele. Z zalokowanych celow klikasz na ten do ktorego chcesz strzelac odpalasz co tam chcesz, zmieniasz cel odpalasz co tam chcesz innego, ect.
Za ilosc  celow mozliwych do namierzenia odpowiada skill targeting a puzniej multitasking. Kazdy statek ma maxymalna ilosc celow jakie moze miec namiezone naraz.

EDIT
Sadzac po ilosci odwiedzin ten temat jest bardzo popularny. A czesc informacji tu podanych datuje sie sprzed paru patchy {nosy, lp store ze dam takie przyklady). Nie jestem duzym fanem usowania i modyfilkowania postow ale moze w tym przypadku warto pokasowac troche tresci, zeby niechcacy nie robic ludziom wody z mozgu.
To tylko sugestia oczywiscie.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 21:48:20 wysłana przez Kal »