Autor Wątek: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]  (Przeczytany 94249 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« dnia: Maj 24, 2015, 12:04:16 »
Witam,

Jestem całkiem nowy, moja postać ma już ukończone 24 godziny :)
Przez ten czas doszedłem do limitów moich umiejętności   ;D

Co zrobiłem:
Wybrałem Caldari, zrobiłem kilkanaście misji od agentów dzięki którym zarobiłem około 1 mln ISK. Większość kasy przeznaczyłem na kupowanie skilli i wyposażenia, które uznałem, że będą mi potrzebne:
(piszę z pamięci, bo nie jestem teraz w domu)
Skille: Missile Pod operating, Light missiles, Shield operating
Kupiłem sobie kondora (fregatę Caldari) z nadzieją, że będzie lepsza do robienia misji agentów niż noobship.
W ciągu 24 godzin straciłem 2 noobshipy, ale czmychnąłem kapsułką i klon przeżył.

Z czym mam problem:
1. Skąd takie nooby jak ja mają brać kasę. Misje od agentów Lvl 1 są dla mnie coraz trudniejsze i zrobienie ich noobshipem przerasta moje możliwości. Oba statki straciłem w ten sposób że angażowałem się w walkę z wielokrotnie silniejszym przeciwnikiem i odpalałem kilka salw, dostawałem salwę i czmychałem na stację, żeby się naprawić. potem wracałem i powtarzałem manewr. Tyle że wystarczy jeden błąd i kaplica, a ja takich podejść robiłem ze 20 do jakiegoś spaślaka. Po stracie dwóch statków podejrzewam, że to droga do nikąd. Czy powinienem odłożyć kasę na Badgera i zarobić sobie na jakiś lepszy statek wożąc cargo?

2. Niektóre misje są nie do wykonania. Kiedy zgłaszam się po misję od razu lecę na miejscówkę. Często jest to beacon w przestrzeni. Albo mam tam coś zniszczyć, albo odebrać transport. Przylatuję i nic nie ma. Czekanie oraz wielokrotne powracanie w to miejsce nie zdaje egzaminu. Sprawdziłem dostępność przedmiotu questowego w kontraktach - np dyplomaty którego mam przewieść - i okazuje się że niektórzy gracze mają go na sprzedaż. Czy oznacza to, że moje misje (albo takie jak moje ale innych graczy) zostały rozwalone przez jakichś scavengerów w HiSecu?

3. Ponieważ skilli jest kosmiczna ilość, a moje zasoby finansowe ograniczone, prosiłbym o informację jakie skille warto kupić dla całkiem nowej postaci.

4. Proszę o informację jakie statki kupić na moim obecnym poziomie rozwoju i jak je sfitować?

Mam nadzieję, że odpowiedź na pytanie 1. pozwoli mi skorzystać z odpowiedzi na pytania 3 i 4 :)

Dzięki i z noobowskim pozrowieniem

Siema!
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2015, 14:16:14 wysłana przez MortimerPL »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2015, 12:55:58 »
zrob carierowki, tam dostaniesz spoko kasy, skilli i shipow.
2 popatrz jak sie powinno fitowac statki., misje lvl1 i 2 robi sie fregata, ewentualnie deseczka. szczegolnie interesuje Cie corax na light missile, ale musisz miec, prop moda 1mn ab, jakis shield extendery i damage mody.
ciekzo mi wkleic jakis fit, bo nie wiem na ile pozwola Twoje skille poskladac cos takiego.
Sciagnij sobie EFT, zaladuj do niego swoja postac przez API i zobacz co mozesz zlozyc, bez pakowania sie w koszty.

https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Career_Agents
lista systemow z misjami carierowymi dla wszystkich nacji, Ciebie interesuje tylko caldari.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2015, 13:28:50 »
Dzięki, zrozumiałem tylko częściowo :)

Mam zrobić misje karierowe, ok.
2-gdzie mam popatrzeć jak fitować statki? Właśnie tu zapytałem, bo nie wiem jak sfitować :)
Co znaczy "corax na missile", "prop na moda 1mn", "damage mody"?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2015, 21:50:03 wysłana przez MortimerPL »

cortey

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2015, 13:51:39 »
Hej

Najlepiej zapoznaj się z tym

http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10589.0

Nauczą Cię tam wszystkiego co potrzebne na początek



MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2015, 13:58:55 »
Dzięki bardzo Cortey!

Lecę robić misje z tutoriala. Nawet nie wiedziałem, że jest tutorial :D

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2015, 04:48:26 »
Hej, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pora na następny zestaw noobskich pytań:

1. Dlaczego skille mają różne modyfikatory czasu nauki - mam takie od x1 do x4. Od czego to zależy i czy można jakoś zrobić, żeby te modyfikatory wyrównać do x1
2. Mam konto założone tydzień wcześniej, ale nie miałem czasu na nim zagrać przez tydzień, więc w ten weekend zrobiłem sobie nowe konto. Czy mogę zrobić co tłustsze misje z tutoriala i wystawić np w kontrakcie statki które tam się dostaje i zakupić je na moim nowym koncie? Na nowym koncie postać sobie skilluje więc niewiele raczej będę nią robił przez 3-4 dni, więc mógłbym bez spinki zrobić tutoriala i to zawsze jest kilka milionów do przodu. Czy jest to zgodne z zasadami?
3. Jak wystawić kontrakty (kilka razy przypadkowo znalazłem w opcję - find in contracts, ale nie wiem jeszcze gdzie w UI to znaleźć)?

dzieki i będę Was jeszcze zamęczał pytaniami, bo gra jest świetna!  8)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2015, 06:51:49 »
1. Dlaczego skille mają różne modyfikatory czasu nauki - mam takie od x1 do x4. Od czego to zależy i czy można jakoś zrobić, żeby te modyfikatory wyrównać do x1
Są takie co mają x16. Po prostu nauka jazdy na rowerze jest łatwiejsza niż pilotowania promu kosmicznego. Nie można tego skrócić.

2. Mam konto założone tydzień wcześniej, ale nie miałem czasu na nim zagrać przez tydzień, więc w ten weekend zrobiłem sobie nowe konto. Czy mogę zrobić co tłustsze misje z tutoriala i wystawić np w kontrakcie statki które tam się dostaje i zakupić je na moim nowym koncie? Na nowym koncie postać sobie skilluje więc niewiele raczej będę nią robił przez 3-4 dni, więc mógłbym bez spinki zrobić tutoriala i to zawsze jest kilka milionów do przodu. Czy jest to zgodne z zasadami?
Jeżeli tutorial pozwala Ci wystawić rzeczy kontraktem to możesz.

3. Jak wystawić kontrakty (kilka razy przypadkowo znalazłem w opcję - find in contracts, ale nie wiem jeszcze gdzie w UI to znaleźć)?
Klikasz ikonkę E w lewym górnym rogu i najprawdopodobniej w zakładce business ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2015, 07:04:25 »
jesli planujesz na dluzej sie zadomowic, pomysl o UA. oni w dosc przystepny sposob wprowadza Cie do swiata eve. Evka jak zadna inna znana mi gra, bardzo mocno oparta jest na community i generalnie na wspolpracy miedzy graczami. jesli zamierzasz sam napiepszac misje skaly czy co sobie tam znajdziesz do kresu swych dni. to obiecuje Ci, ze 3 miechy to max co dasz rade wytrzymac. bo samo narzedzie "eve online" jest w pip nudne. wojny dramy, hejt to jest to co spaja ten swiat: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2015, 08:09:51 »
bo gra jest świetna!  8)

No tego wyrażenia DAWNO nie czytałem na tym forum. Przynajmniej w odniesieniu do EVE. No troll intended. Aż zaplusowałem z wrażenia.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2015, 11:42:04 »
Najwygodniejsza chyba opcja wystawiania kontraktów to prawoklik na item, który chcesz wystawić i wybór z listy "create contract". Potem w okienku winieneś pozostawić (bo chyba tak jest zaznaczone domyślnie) "item exchange", a potem zaznaczyć opcję private i wpisać w pole nick chara, na którego ten kontrakt chcesz wystawić. No i jeśli to podarunek to nie wpisywać ceny.
Jeśli nadal jesteś na trialu to nie mam pewności czy masz możliwość wystawiania kontraktów. Kiedyś były ograniczenia. Jak jest teraz to nie wiem.
Swoją drogą pomysł, by jedno konto tylko skilować, gdzie ma być mainem, a na drugim robić tutoriale i się dorabiać (zrozumiałem, że po tym chcesz go zostawić) wydaje się rozwiązaniem nie tyle złym, co zupełnie bezcelowym. Po prostu to samo możesz zrobić bawiąc się tylko jednym kontem.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2015, 13:37:42 »
Dzięki odpowiedzi. Szkoda że są skille z modyfikatorem większym niż x1  ;D
Myślałem że zależy to w jakiś sposób od gracza (obecność innych cech, rasy, atrybutów, wyposażenia itd). Stąd było moje pytanie.


No tego wyrażenia DAWNO nie czytałem na tym forum. Przynajmniej w odniesieniu do EVE. No troll intended. Aż zaplusowałem z wrażenia.

Dziecięciem będąc zagrywałem się w Gwiezdnego Kupca. Była to najlepsza planszówka mojego dzieciństwa i młodości. Potem kiedy zaczęły się internety to nawet próbowałem grać emailowo, ale to już nie miało tego czegoś. EVE jest ucieleśnieniem moich marzeń i jestem pewien, że twórcy również lubili Gwiezdnego Kupca.

Jeśli nadal jesteś na trialu to nie mam pewności czy masz możliwość wystawiania kontraktów. Kiedyś były ograniczenia. Jak jest teraz to nie wiem.

Jestem w trialu, ale spokojnie mogę wystawić ofertę kupna przedmiotów za 1 ISK, a następnie z drugiego konta sprzedać. Może ktoś jeszcze się skusi :)

Swoją drogą pomysł, by jedno konto tylko skilować, gdzie ma być mainem, a na drugim robić tutoriale i się dorabiać (zrozumiałem, że po tym chcesz go zostawić) wydaje się rozwiązaniem nie tyle złym, co zupełnie bezcelowym. Po prostu to samo możesz zrobić bawiąc się tylko jednym kontem.

Ja rozumiem, ale przyszedłem tu z WOT. Tam między poprawą cechy o 2-5% jest bardzo duża różnica, więc jak mam tu cechy do 25%, to chciałem wyskillować sobie postać, żeby coś tam już umieć jak zacznę robić kontrakty. Być może w Eve jest to prostsze i mniej zależne, ale tak jak mnie nie kręciła jazda stockowym czołgiem, tak tutaj chcę sobie wyfitiować fregatę na takim poziomie, żeby bez problemu porobić misje na 1 lvl. Więc na razie tylko skilluję, robię tutka (75% zrobione) i będę chciał na borsuku (którego już dostałem) zrobić trochę kontraktów handlowych. Na tutku można dostać 2 fregaty robiąc dosłownie 4 misje w jedną godzinę. Ja jeszcze nie umiem lepiej zarabiać, więc dla mnie ta opcja jest kusząca.

Oto  garść noobskich pytań z dnia dzisiejszego:
1. Czy Plexa albo Game time można kupować tylko od CCP, czy plexy spokojnie można kupić na allegro? Nie polecą bany za takie akcje?
2. Zauważyłem, że sprzedawcy z allegro sprzedają na księżycu Jita, który jest z moich obserwacji jakimś takim centrum handlowym. Jednak jeśli robię misje rasowe, to poprawiam sobie standing do Caldari, a spadają mi standingi do innych ras. Czy inne rasy też mają takie centra handlowe, wielki biznes kręci się jednak wokół Jity? Co robią gracze z kiepskim standingiem wobec Caldari?
3. Statek górniczy Venture. Czytałem że to bardzo fajna fregata. Mam podejrzenie, że jest fajna jedynie jako statek bojowy, bo ładownia 50m3 to jest jakaś padaczka. Nawet Rookie Ship ma 125 m3, czyli IMO do kopania skałek na tutoriala nadaje się lepiej (zadanie: przywieź 100m3). Czy jest inaczej i Venture rzeczywiście nadaje się do kopania? (tak wiem, że kopanie to droga do nikąd, ale weźcie pod uwagę, że gram 2 dzień i absolutnie wszystko jest dla mnie ekscytujące. Ekscytujące to właściwe słowo)
4. Czy hangary i  ładownie w stacjach mają nieograniczoną pojemność?

Odnośnie Unseen Academy - wstąpię, ale nie od razu. Chce sobie polatać sam po kosmosie, bo teraz każda chwila w Eve jest wspaniała. Jak troszkę opadną mi emocje, to wstąpię do akademii po to, żeby nauczyć się PVP. A na razie to chcę pohandlować, postrzelać do krzyżaków, pozwiedzać - no po prostu być Rogue Traderem :)

Dzięki i do następnej garści pytań nooba :)

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2015, 13:43:47 »
1. Ostatnio trochę kar się posypało pieniężnych, ludzie mają po kilka B ISK debetu na koncie ;)
2. Jita to największy hub handlowy, można tam kupić itemki w najlepszej cenie w EVE ale można się też łatwo naciąć bo tam dużo niedobrych ludzi siedzi ;)
3. Nie znam się na tym ale jak byś chciał kiedyś kopać to proszę nie rób tego :)
4. Tak mają nieograniczoną pojemność.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

May It Be

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: May It Be
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2015, 13:50:05 »
1. Leca srogie bany :)
2. Jak bierzesz misje od agenta, to przy lokacji jest ikonka z jaką frakcją będziesz walczył. Warto unikać (odrzucać) misje przeciwko głównym frakcją.
3. Venture ma 5000 m^3 Ore Hold - osobnej zakładki tylko na rudę bądź gaz.
4. Tak

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2015, 14:01:25 »
1. Czy Plexa albo Game time można kupować tylko od CCP, czy plexy spokojnie można kupić na allegro? Nie polecą bany za takie akcje?

1. Leca srogie bany :)

Jeśli chodzi o kupowanie plexów to tak ale z tego co się orientuję to GTC można kupować na allegro legalnie.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2015, 14:04:08 »
Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi. To fakt - Venture jest lepszy od rookie shipa :)

To teraz dwa następne pytania:
Skille dotyczące statków:
Wbiłem Caldari Industrial Ship: 1
Mogę latać borsukiem - czy jest sens skillować bardziej?
To samo pytanie dotyczące fregat. Mam Caldari Frigate na 2 lvl. Czy jest sens wbijać kolejne stopnie?
Wiem, że kolejne levele pozwalają prowadzić coraz bardziej zaawansowane fregaty. Ale pytanie właściwe brzmi - Czy dla mnie, jako pilota Merlina będzie różnica w obsłudze/osiągach statku jeśli będę miał Caldari Frigates dobite na wyższy poziom - np 4? Czy te skille to raczej coś jak kategorie prawa jazdy?

Jeśli chodzi o kupowanie plexów to tak ale z tego co się orientuję to GTC można kupować na allegro legalnie.

Chyba nie sądzisz, że ktoś obciąża swoją kartę kredytową na 50 dolców, żeby potem sprzedać Ci nabyte dobro za 30 dolców? :)

W ogóle bym tego nie rozważał i odradzam innym. Większość tego typu transakcji jest przeprowadzane przy użyciu skradzionych kart kredytowych. Napisałem większość, a nie wszyscy, bo nie można wykluczyć, że istnieje jakiś jeden rodzynek na milion oszustów, który robi to legalnie przepalając np. jakieś punkty lojalnościowe. Kiedyś postanowiłem poznać dokładnie na czym to polega i nawet dotarłem do chińskich hackerów, którzy świadczą takie usługi.

Zatem pogram jeszcze tydzień / dwa i jeśli nie dotrę do jakiegoś punktu gdzie się zniechęcę, to kupię pakiet na 6 miechów :)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2015, 14:11:54 wysłana przez MortimerPL »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2015, 14:09:03 »
LVL4 to taki must have dla poprawnego latania danym statkiem.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2015, 14:40:21 »
kazdy ship w grze ma jakies statystyki i bonusy do jakisch modolow. zazwyczaj bonus ten jest per lvl.
np merlin ma
Caldari Frigate bonuses (per skill level):
5% bonus to Small Hybrid Turret damage
4% bonus to all shield resistances
 czyli z kazdym lvlem cald frig, bedziesz mial dodatkowe +5% do dmg z blasterkow oraz o 4% lepsze resy na shieldzie.
czy warto? tak nawet bardzo.

np merlin na blasterkach bez skilli ma np 55dps, a juz allV ma tego dps az 143. czyli niemal 3x wiecej
Zasada ta tyczy sie niemal kazdego statku czy modulu w grze.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

May It Be

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: May It Be
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2015, 14:55:45 »
Fregaty wyskilluj na 3 co najmniej, żeby móc nauczyć się Destroyerów, które też na 3 żeby dostać się do Cruiserów.
Statek typu Cruiser (w Twoim wypadku Moa (działka) bądź Caracal (rakiety)) wystarczy Ci w zupełności do robienia misji L1 oraz L2 security.
Robienie misji we fregatach to męczarnia, a wyskillowanie crusiera to kwestia kilku godzin.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2015, 15:13:25 »
Ok, dzięki. Zatem ustawiam kolejeczkę na skillowanie fregat. Na razie zarabiam kasy na tyle, że fregaty są w moim zasięgu finansowym i przy nich zostanę. Jak trochę się otrzaskam, to będę myślał dalej :)


Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2015, 17:53:52 »
Taka uwaga. Skilując statki i broń nie zapominaj też o shieldzie (armor przy caldari możesz zostawić na potem), capacitorze (dział engineering) i nawigacji (tu tez chodzi głównie o skile, które zmniejszają zapotrzebowanie na capa przez dopalacze). Dobrze tez podksilować to co pozwala lepiej fitować statek (skile zmniejszające zapotrzebowanie na CPU i PG przez moduły).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2015, 18:15:20 »
Chyba nie sądzisz, że ktoś obciąża swoją kartę kredytową na 50 dolców, żeby potem sprzedać Ci nabyte dobro za 30 dolców? :)

W sumie przez jakiś rok kupowałem GTC na Allegro i bana nie dostałem.

Btw. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2015, 18:40:13 »
W sumie przez jakiś rok kupowałem GTC na Allegro i bana nie dostałem.

Btw. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

To w dużej mierze zależy od systemu rozliczeń banku z akceptantem. Być może CCP nie pokrywa chargebacków.
Btw - pytałem o plexy, jeśli nie zauważyłeś, a nie o GTC.

Dzięki DUX. Skilluję właśnie te rzeczy na razie na II poziom, żeby już coś móc polatać.

To kilka pytań z ostatniej chwili -
1. W charakterystyce statku jest coś co się nazywa "Mastery". Mam już certyfikat Mastery I na fregaty. Czy te certyfikaty mają przełożenie na gameplay, czy może to taka forma tutoriala - co należy rozwijać wg twórców gry przy danym statku?
2. Przed chwilą ktoś postrzelał się przed stacją na Jita. Koleś zrobił się czerwony na Overview. Czy mogę walić do czerwonych bez pytania, czy jego status czerwońca jest tylko ostrzeżeniem i celem dla Concorda?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2015, 18:45:48 »
1. Czy Plexa albo Game time można kupować tylko od CCP, czy plexy spokojnie można kupić na allegro? Nie polecą bany za takie akcje?

Btw - pytałem o plexy, jeśli nie zauważyłeś, a nie o GTC.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2015, 19:05:43 »
Masz rację, sorki, rzeczywiście pytałem.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2015, 20:08:48 »
Plexa tez kupisz za iski na markecie. Ci co je sprzedają na allegro nie płacą za nie praktycznie nigdy realna kasą.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2015, 23:59:18 »
O Człowieku....

MortimerPL

Nie wiem czy dalej siedzisz w planszówkach, ale wyszła niedawno wersja Online Gwiezdnego Kupca. :) Też w czasach młdości zagrywałem się w tą grę, aczkolwiek była ona tak skomplikowana (miałem wtedy naście lat) i nie było osób do gry, że poszła niestety na półkę.

Zresztą...

Niektóre planszówki skomplikowanie przebijają obecnie Eve i GK :)

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2015, 00:40:15 »
Miałem "Gwiezdnego Kupca", ale nie było chętnych do gry zbytnio. Do nieprzytomności zagrywałem się w "Labirynt Śmierci" za to. I trochę "Odkrywcy Nowych Światów". Dawne dzieje.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2015, 04:01:14 »
Najpierw odpowiem Filipowi Bonnowi, który pięknie mnie strollował.

Zapytałem czy lecą bany za plexy albo GTC kupowane na Allegro. Usłyszałem, że za plexy tak. Jest to logiczne, bo jest to złamanie EULA. Natomiast za kupowanie GTC z kradzionych numerów kart kredytowych może być ban, ale nie musi, bo zasadniczo EULA nie narusza  :P
Nie zmienia to w żadnym wypadku tego co powiedziałem o pochodzeniu kasy z której idzie opłacanie GTC. Moje pytanie o fakt banowania nie było związane z faktem, że wiem skąd są te pieniądze za które kupowane są te aukcje na allegro. Bardziej pytałem o możliwe konsekwencje za takie transakcje finansowe ze strony CCP. Jeśli uważasz, że ktoś tak z dobrego serca dopłaca do tego, żebyś sobie mógł tanio grać w EVE, to nie mam więcej pytań :)

Korzystając z okazji ponowię kilka pytań:
To kilka pytań z ostatniej chwili -
1. W charakterystyce statku jest coś co się nazywa "Mastery". Mam już certyfikat Mastery I na fregaty. Czy te certyfikaty mają przełożenie na gameplay, czy może to taka forma tutoriala - co należy rozwijać wg twórców gry przy danym statku?
2. Przed chwilą ktoś postrzelał się przed stacją na Jita. Koleś zrobił się czerwony na Overview. Czy mogę walić do czerwonych bez pytania, czy jego status czerwońca jest tylko ostrzeżeniem i celem dla Concorda?

Dostrzegłem uroki kopania w 0.5-0.6. Latam fregatą Venture z dwoma laserami górniczymi. W przypadku spotkania NPC polegam na szybkości :) Na razie nie ruszyłem szkolenia dronów, więc jestem całkowicie bezbronny. Tak wiem, że prosi mówią "nie kop".  :P

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2015, 07:26:14 »
1. W charakterystyce statku jest coś co się nazywa "Mastery". Mam już certyfikat Mastery I na fregaty. Czy te certyfikaty mają przełożenie na gameplay, czy może to taka forma tutoriala - co należy rozwijać wg twórców gry przy danym statku?
Nie, nie ma to wpływu na grę. Jest totalnie z dupy, zbędne i mylące. Moim zdaniem to ukłon w stronę graczy przychodzących z innych mmo by dać im poczucie że jednak ktoś ich prowadzi za rączkę dzięki czemu nie czują się tak bardzo zagubieni.

2. Przed chwilą ktoś postrzelał się przed stacją na Jita. Koleś zrobił się czerwony na Overview. Czy mogę walić do czerwonych bez pytania, czy jego status czerwońca jest tylko ostrzeżeniem i celem dla Concorda?
Hi sec to dziwny teren, z jakimiś dziwnymi zasadami. Generalnie wszystko zależy od tego jak masz ustawione overview, ale domyślnie jak ktoś jest czerwony to chyba można strzelać.. Ale ekspertem nie jestem, nigdy mnie to nie interesowało. W hi secu jestem tylko w konkretnych sprawach, to dla mnie zbyt niebezpieczny rejon :)

Dostrzegłem uroki kopania w 0.5-0.6. Latam fregatą Venture z dwoma laserami górniczymi. W przypadku spotkania NPC polegam na szybkości :) Na razie nie ruszyłem szkolenia dronów, więc jestem całkowicie bezbronny. Tak wiem, że prosi mówią "nie kop".  :P
I generalnie osoby które Ci tak mówią grają w tą grę ładnych kilka lat (5+) więc zakładałbym że mogą wiedzieć co piszą.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2015, 08:10:39 »
Najpierw odpowiem Filipowi Bonnowi, który pięknie mnie strollował.

Zapytałem czy lecą bany za plexy albo GTC kupowane na Allegro. Usłyszałem, że za plexy tak. Jest to logiczne, bo jest to złamanie EULA. Natomiast za kupowanie GTC z kradzionych numerów kart kredytowych może być ban, ale nie musi, bo zasadniczo EULA nie narusza  :P
Nie zmienia to w żadnym wypadku tego co powiedziałem o pochodzeniu kasy z której idzie opłacanie GTC. Moje pytanie o fakt banowania nie było związane z faktem, że wiem skąd są te pieniądze za które kupowane są te aukcje na allegro. Bardziej pytałem o możliwe konsekwencje za takie transakcje finansowe ze strony CCP. Jeśli uważasz, że ktoś tak z dobrego serca dopłaca do tego, żebyś sobie mógł tanio grać w EVE, to nie mam więcej pytań

Jeśli Ty uważasz że wszystkie oferty z allegro pochodzą z numerow kradzionych kart to ja nie mam pytań.

Odpowiedziałem wcześniej na zadane przez Ciebie pytanie (którego sam się potem wypierales)opierając sie na własnym doświadczeniu ale Ty nie dość że wszystko wiesz lepiej to jeszcze wyzywasz od Trolli ludzi którzy poświęcają czas aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Pozostaje pogratulować glupoty i cóż... do zobaczenia na gridzie >:D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Jak grać panie premierze?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2015, 09:55:49 »
2. Jita to największy hub handlowy, można tam kupić itemki w najlepszej cenie w EVE

W Jita nie kupisz i nie sprzedaż nic (albo prawie nic) po najlepszej cenie w w EVE. Za to kupisz/sprzedasz tam w zasadzie wszystko po cenie zbliżonej do tego ile dana rzecz faktycznie jest aktualnie warta.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2015, 14:53:57 »
Jeśli Ty uważasz że wszystkie oferty z allegro pochodzą z numerow kradzionych kart to ja nie mam pytań.

Ja nie twierdzę, że wszystkie, ale 99%. Oczywiście w tym jednym procencie są osoby, które sobie kupiły kod na GT, ale im się odechciało grać i sprzedają tanio to co sobie kupiły. Być może CCP wypuszcza w celach promocyjnych kody na GT i ktoś przechwycił takie kody w sposób mniej lub bardziej legalny i teraz je sprzedaje. Za krótko jestem w tym świecie, żeby wiedzieć jak wygląda polityka CCP. Natomiast standardem jest to, że firmy takie jak CCP nie sprzedają kodów/plexów podmiotom gospodarczym w celu dalszej odsprzedaży. Zatem w większości przypadków za kody i plexy czyjaś karta kredytowa była obciążona w takiej wysokości jak jest na stronie CCP. Ja przedstawiłem w moim odczuciu wiarygodne wytłumaczenie cen znacząco niższych niż na stronie CCP. Ale jeśli uważasz, że istnieje inne wiarygodne wytłumaczenie istnienia ofert sprzedaży taniego GTC, to napisz, bom ciekaw straszliwie :)

Odpowiedziałem wcześniej na zadane przez Ciebie pytanie (którego sam się potem wypierales)opierając sie na własnym doświadczeniu ale Ty nie dość że wszystko wiesz lepiej to jeszcze wyzywasz od Trolli ludzi którzy poświęcają czas aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Pozostaje pogratulować glupoty i cóż... do zobaczenia na gridzie >:D

LOL
Kolego, po pierwsze nie wyzywałem Cię od trolli, tylko napisałem, że strollowałeś mnie.

Z zasady nie wypowiadam się o tym jacy ludzie są, ale co robią.  Dla mnie w stwierdzeniu, że "strollowałeś mnie" nie ma grama obelgi, natomiast Twoje teksty o "gratulowaniu głupoty" są już atakiem personalnym.
Jeśli nie rozumiesz różnicy między "strollowałeś mnie", a "jesteś trollem" to polecam troszkę wypuścić powietrza z balona o nazwie ego  :-*

I generalnie osoby które Ci tak mówią grają w tą grę ładnych kilka lat (5+) więc zakładałbym że mogą wiedzieć co piszą.

Ja to rozumiem, ale mam wrażenie, że to jest trochę tak, że nie umiecie spojrzeć na rzeczywistość EVE z punktu widzenia nooba. Gram 4 dzień i jestem zafascynowany wszystkim - w tym kopaniem. Dodatkowo kompletnie nie wiem nic o świecie. Wy wiecie bardzo wiele i znacie możliwości lepszego rozwoju niż mining w ciągu pierwszego tygodnia gry. Tyle że posiadacie wiedzę, że np. nalepiej zarabia się kupując coś na jakimś księżycu i sprzedając to gdzieś indziej. Tyle, że ja nie wiem tego co, gdzie i kiedy, a cały mój kapitał to 10 mln. Jeśli jest jakaś rada co zrobić aby zarabiać lepiej, to chętnie wysłucham, ale na razie żadne konkretne rady nie padły, poza "nie kop, doświadczeni mówią, że to bez sensu". Przypomina mi to nieco sytuację jak spotkaliśmy się na imprezie dwa lata po skończeniu studiów i kiedy sobie popiliśmy to rozmowa zeszła na politykę, podatki itd. Mój kumpel wypalił z tekstem "Jak ktoś nie przekracza trzeciego progu podatkowego to chyba jest pierdolnięty". Mina kilku lasek, które zadzierały nosa na studiach, a skończyły jako sekretarki był niezły, ale tu mam wrażenie, że lecą teksty podobne - nie ważne, że grasz 4 dni, nic nie wiesz o świecie i nic nie umiesz. Nie kop, tylko leć do 0.0 rozbijać kosmiczne galeony  ;D

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2015, 15:47:38 »
LOL
Kolego, po pierwsze nie wyzywałem Cię od trolli, tylko napisałem, że strollowałeś mnie.

...  Dla mnie w stwierdzeniu, że "strollowałeś mnie" nie ma grama obelgi, natomiast Twoje teksty o "gratulowaniu głupoty" są już atakiem personalnym.
Jeśli nie rozumiesz różnicy między "strollowałeś mnie", a "jesteś trollem" to polecam troszkę wypuścić powietrza z balona o nazwie ego  :-*


Cytuj
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Poczytaj sobie o zwrotach których używasz bo najwyraźniej ich nie rozumiesz.
Chcesz być fajny ale Ci nie wychodzi  :D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2015, 16:08:51 »
Po pierwsze. Nie staraj się edukować tu ludzi pod kontem kątem (zgodnie z sugestią kolegi Qulka1 ];p)kultury bo zawszę Cię sprowadzą do ziemi. Po prostu mają dużą wprawę. Żeby nie było sam jestem ponoć trolem ];)
Co do gry to równie zajmującą robotą co kopanie jest handel. Nie wydokowując z Jita można bardzo szybko zdobyć więcej niż na kopaniu. Wystarczy chwilkę po obserwować rynek i pomyśleć. 
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 17:38:27 wysłana przez [VIDE] Herezja »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 27, 2015, 16:21:29 »
pod kontem kultury
Kątem... nubie  :P

Nie wydokowując z Jita można bardzo szybko zdobyć więcej niż na kopaniu. Wystarczy chwilkę po obserwować rynek i pomyśleć. 
Polecam i rekomenduję.