Autor Wątek: Start - kilka pytan  (Przeczytany 84374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eleeist

  • Gość
Start - kilka pytan
« dnia: Lipiec 14, 2009, 20:04:02 »
Dobra, jako tako zrozumiałem :).

Przechodzimy do pytań bardziej konkretnych, bo jako tako jestem już na zakup abonamentu zdecydowany...

Czy poza wyglądem statków jest jakaś różnica pomiędzy poszczególnymi "rasami" (jakkolwiek by tego nie nazwać...) - Amarr, Minmatar, Gallente, Caldari?

Ellaine

  • Gość
Start - kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:19:50 »
Postaci różnią się tylko wyglądem. Każda może uczyć się czego chce, w tym latać statkami innych ras, bez żadnych kar czy problemów.

Każda rasa ma inny zestaw statków, o całkiem innych parametrach i właściwościach, plusach i minusach. 
W niektórych "kategoriach wagowych" da się uzyskać przybliżone ogólne możliwości taktyczne statkami różnych ras - np jeśli chcemy średniego statku który strzela na małe i średniawe odległości nada się Harbinger, Hurricane, Brutix. Co nie znaczy że zachowają się identycznie.
W innych kategoriach statki poszczególnych ras mają zupełnie unikalne zastosowania i taktyki (np Recony i w mniejszym stopniu HACe). Czyli - różnią się zdecydowanie nie tylko wyglądem.

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Start - kilka pytan
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:37:58 »
Cytuj
Czy poza wyglądem statków jest jakaś różnica pomiędzy poszczególnymi "rasami"

Jeżeli pytasz o różnice pomiędzy okrętami różnych ras - tak, są ogromne.

Statki ammarskie mają rewelacyjny pasywny armor tank, minusem jest duża wrażliwość na neutralizatory energii wśród jednostek laserowych.

Gallente - statki tej rasy wymagają najmniej sp do w miarę efektywnego latania (drony) więcej dla statków operujących blasterami.
Dobry pasywny i aktywny armor tank.

Caldari - bardzo dobry shield tank, zarówno pasywny i aktywny. Główne uzbrojenie to wyrzutnie rakiet - przez duża część uważane za porażkę w pvp. Jedne z najlepszych statków snajperskich, świetne statki misjonarskie.

Minmatar - Uznana za rasę wymagającą największej ilości sp do latania pvp.
mieszane systemy uzbrojenia i obronne.  Okręty klasy battleship tej rasy są uznane za jedne z najgorszych.

Różnice pomiędzy statkami poszczególnych ras są tak rozległe, iż można by napisać o tym pracę magisterską. 

Bardziej szczegółową pomoc uzyskasz, jeżeli sprecyzujesz jak widzisz siebie w świecie eve ( pvp czy pve; samotnik, trybik megakorporacji czy może członek małej przyjacielskiej korporacji)


Eleeist

  • Gość
Start - kilka pytan
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:55:27 »
Hmm... Na początku trochę PvE, żeby zarobić parę groszy na lepszy statek i uzbrojenie. Potem dołączenie do jakiejś małej i przyjacielskiej korporacji - oczywiście nastawionej na PvP (a są w ogóle inne ? ;D).

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Start - kilka pytan
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:03:18 »
Hmm... Na początku trochę PvE, żeby zarobić parę groszy na lepszy statek i uzbrojenie. Potem dołączenie do jakiejś małej i przyjacielskiej korporacji - oczywiście nastawionej na PvP (a są w ogóle inne ? ;D).

Sa inne...

A na poczatek to polecam szkolke dla nowych graczy Unseen Academy

A na poczatek polecam lekture poradnika Nexa (niestety jeszcze nie skonczony) http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=6343.0
Oraz http://www.eve-centrala.pl/wiki/index.php?title=Kategoria:Player_Guide
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Eleeist

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:32:32 »
Poczytałem sobie trochę o rasach, jednak dalej nie wiem, która będzie dla mnie najbardziej odpowiednia. A co Wy byście polecali na początek kompletnemu n00bowi, który chce:

Cytuj
Na początek trochę PvE, żeby zarobić parę groszy na lepszy statek i uzbrojenie. Potem dołączyć do jakiejś małej i przyjacielskiej korporacji - oczywiście nastawionej na PvP

PS: do Unseen Academy dołączę pewnie jutro, gdy zacznę grę.

loobek

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:40:57 »
Ludzie nie kładźcie koledze do bani głupot...
- Pasywny armor tank [chodzi chyba o bufor armora]

dla wyjaśnienia pasywny = samoregenerujący a o ile mi wiadomo armor się bez reperki nie regeneruje pasywny może być shield tank.

I tak na początek UA żeby potem mieć podstawowe pojecie co się dzieje dookoła Ciebie.

A co do rasy to caldari wydaje się rozsądnym wprowadzeniem w eve, drake i jego uber pasyw shield pozwala bezstresowo potrzaskać misje na początku, ale myślę ze dobrze sprawuje się tez pasive hurricane.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:43:11 »
Poczytałem sobie trochę o rasach, jednak dalej nie wiem, która będzie dla mnie najbardziej odpowiednia. A co Wy byście polecali na początek kompletnemu n00bowi

W tej chwili wybor rasy ogranicza sie praktycznie do wyboru avatara, i backgroundu RPG, wiec tym najlepiej sie kierowac. Niezaleznie od tego kogo wybierzesz, i tak mozesz skillowac wszystko co chcesz, i latac wszystkim co tylko wyskillujesz, ilosc skillpointosw na starcie jest sladowa.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Eleeist

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:51:22 »
O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki ;).

madrag

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:35:01 »
Witam wszystkich.

Małe sprostowanie nie noob tylko newbe ;] (tak wiem dla wielu to to samo, tak jak haker i cracker) ;p

Jako iż gram od 2 dni jak każdy z Was na początku mam dużo pytań i zapewne możliwości spieprzenia czegoś.

Zacząłem grac Ammarem. Doczytałem że nie ma już znaczenia rasa, bloodline itd., a awatar mi się podoba. Tutorial skończyłem. Łatwo lekko i przyjemnie…
Teraz pytanie: co dalej?

Kariera jaka mi się marzy… docelowo pvp, zawsze w mmo stawiałem na ten najlepszy wg mnie aspekt rozgrywki. Póki co, wiadomo mogę strzelać ze straszaka.

Co proponujecie? Jak wyskilowac mojego awatara?

Zresetowałem atrybuty tak jak opisał to NeX, czyli:

Intelligence   9
Perception   5
Charisma   5
Willpower   5
Memory   15

ponieważ chce te learningi podciągnąć (rozumiem ze są to wszystkie skile z tej kategorii??) skoro są podstawą do dalszych. Pytanie co obok tego rozwijać, jake skile w jakiej kolejności? Na jakich statkach się koncentrować? Co do misji po tutorialu. Wykonać wszystkie misje od 3 newbe agentów czy tylko skupić się na jednym z nich? W jaki statek się przesiąść zaraz po tym pierwszym?

Jeśli ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości…
Tak zamierzam aplikować do unseen academy ale to za jakiś czas, pozatym póki co nie chciałbym się uzależnić od jakiś konkretnych terminów bo mój czas jest ograniczony a i zawracać głowę ludziom w unseen to niewypada.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:32:54 »
Unseen podchodzi dość elastycznie do terminów, plus ze swoich początków pamiętam, że 3 tygodnie grania samemu ("na ambit") były dość zmarnowane. Więc lepiej wcześniej uderzyć po wiedzę niż później.

Co do rozwoju: klep misje bojowe, mozolnie budując standa (i równocześnie rozwijając skille) tak, żeby za jakieś 2 miesiące wsiaść w BS-a i polecieć solo na L4. Jesteś Amarrem, łatwo Ci będzie robić misje dla Ministry of War.

Lubisz PvP? Nie ma problemu, są tylko dwa warunki - mieć kasę na shipy (zarobisz na misjach) i mieć w miarę wyskillowaną fregatkę, np: Punishera. W miarę, znaczy fregata na IV i trochę bocznych skilli z grupy gunnery (te od zasięgu, rate of fire, użycia capacitora - kluczowe dla amarrskich laserów). W UA nauczą Cię podstaw PvP (skanowanie, poruszanie się w lowsecu, zasady aggro), więc mając już te 2-3 mln SP możesz się wybrać do lowseca samodzielnie zapolować na inne frytki i deski (destroyery).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pan Lager

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:04:58 »
W związku z tym że doświadczenie w PvP mam  zerowe  :-\
 może mi ktoś powiedzieć  jakie są następstwa po tym jak powiedzmy uda  mi się zniszczyć  jakiś cel  (z neutralnym standingiem)  w low sec. Np. 0.4 ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:06:44 »
Tak jak Sokole radzi. Ja również początki gry robiłem solo = efekt to zmarnowany mniej więcej 2 tygodnie skilownia (nie robienie lernów)
UA istnieje po to żeby "młodzi" mogli zawracać głowę starszym pytaniami na które odpowiedzi ułatwią grę. Jest tam tez spore grono ludzi od tego żeby odpowiadać na pytania :P i prawie zawsze ktoś jest online

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:18:59 »
...i zapewne możliwości spieprzenia czegoś.

Zacząłem grac Ammarem.

Amarr

A co do dylematow newb'a - zglos sie do Unseen Academy.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:19:52 »
W związku z tym że doświadczenie w PvP mam  zerowe  :-\
 może mi ktoś powiedzieć  jakie są następstwa po tym jak powiedzmy uda  mi się zniszczyć  jakiś cel  (z neutralnym standingiem)  w low sec. Np. 0.4 ?

Polecam wpis w naszej wikipedii(po polsku):
http://www.eve-centrala.pl/wiki/index.php?title=Criminal_flag

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:22:59 »
W związku z tym że doświadczenie w PvP mam  zerowe  :-\
 może mi ktoś powiedzieć  jakie są następstwa po tym jak powiedzmy uda  mi się zniszczyć  jakiś cel  (z neutralnym standingiem)  w low sec. Np. 0.4 ?

Jeśli cel nie miał aggro (czyli w overview nie był podświetlony na czerwono), utracisz trochę security status. SS-a tracisz w zależności od security rating systemu. Jeśli mówimy o lowsecach, to najwięcej tracisz w 0.4, najmniej w 0.1.

SS-a możesz oczywiście odrobić - przyrasta za każdego zabitego "rata" (NPC, czerwony krzyżyk), czy to na misji, czy to na belcie.

Przelicznik jest mniej więcej taki - odrobienie jednego killa w 0.4 to dla mnie dwie dobre misje L4 w hisecu lub 4-5 ratów wielkości BS-a w lowsecu (na paskach, czyli asteroid belts)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:30:28 »
Nalezy tez liczyc sie z faktem ze dostaniesz criminal countdown przez 15 minut , wtedy kazdy gracz moze do ciebie strzelac bez utraty SS, a na dodatek beda do ciebie strzelac sentry pod bramami i stacjami.

Do tego jest wysoce prawdopodobne ze duza czesc bywalcow low sec czyli milicja zacznie do ciebie strzelac , nie wiem w sumie jak z innymi ale Minmatarska milicja najpierw strzela pozniej zadaje pytania gdy kogos takiego zobacza (normalnie nie zawracaja sobie glowy neutralami)

Pan Lager

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:32:18 »
To już mniej więcej wiem na czym stoję  O0
  Dzięki za info   

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2009, 14:09:10 »
prosba o wklejenie nazw skili niemozliwych do skilowania na trialu :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2009, 14:13:19 »
Jest ich troszkę i pewnie nikomu się nie będzie chciało.

Anyway - do czego to Ci potrzebne ? Planowania rozwoju postaci ? Zainstaluj sobie evemon i tam masz obie rzeczy za jednym zamachem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2009, 15:00:19 »
chce stworzyc triala ale nie wiem do czego moze mi sie przydac  w czym beda ograniczaly go skile '/

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2009, 15:07:34 »
Najpierw jest ci postać potrzebna, a potem ją tworzysz. Po co marnować kasę na odwrotną sytuację?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2009, 16:08:58 »
chce stworzyc triala ale nie wiem do czego moze mi sie przydac  w czym beda ograniczaly go skile '/
Nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć  ???

No bo sam powiedz w jakim celu tworzysz triala ?

Poza tym to nie trial jest w EVE ograniczony (nie licząc ograniczenia czasowego) tylko możliwości postaci jaką tworzysz na takim koncie. Poza tym tych ograniczeń jest więcej np. dotyczą handlu pomiędzy graczami.
Po wykupieniu subskrypcji wszelkie ograniczenia trialowe znikają i nie musisz zakładać kolejnego konta. W EVE konto trialowe staje się docelowym po wykupieniu subskrypcji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

magni

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2009, 16:44:42 »
SS-a możesz oczywiście odrobić - przyrasta za każdego zabitego "rata" (NPC, czerwony krzyżyk), czy to na misji, czy to na belcie.

niestety nie jest tak slodko... ss przyrasta za kazdego NPCa ubitego na pasku ale NIE na misji... na misjach w ktore sie wlatuje przez "accelerate gate"nie dostaje sie wzrostu ss (a to jest jakies 90% misji)
wiem to na pewno bo kiedys sam sie meczylem tak z ssem i nawet petycje w tej sprawie napisalem, na ktora dostalem powyzsza odpowiedz :)


Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2009, 16:57:32 »
A nawet jak masz zwykłe enpece, to ssa dostajesz za jednego, najlepszego w ciągu ostatnich 15, czy 20 minut.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2009, 17:17:30 »
Co do ss - za raty na misji jak najbardziej dostaje sie ss, ale muszą to być statki frakcji piracich, a i od tego są wyjątki (np w Worlds Collide nie ma przyrostu ss mimo, że walczy się z piratami). Cykl wynosi 10 minut od zabicia pierwszego rata w cyklu, więc może to być minut 11, 14, 15, ale nie mniej jak 10 i przyrost jest za _jednego_ "najbogatszego" rata w cyklu. Czasami dodawanie lubi się "zawiesić" i np. przez pół godziny nie dodać ani promila. Przyrost zalicza każdemu kto oddał choć jeden strzał w danego rata, ss nie dzieli się tak jak bounty, każdy uczestniczący w zabiciu dostaje tyle samo, chyba nawet nie trzeba być we flocie z osobą która zadaje final blow/ma największy dmg.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 17:24:24 wysłana przez XIII »

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2009, 09:22:55 »
Witam wszystkich  :)
Jestem nowym noobkiem jesli chodzi o gre EVE zielonym jak kazdy poczatkujacy majacym nadzieje ze znajde kogos kto zechce mi pomoc na poczatku sluzac dobra rada
Staram sie ogarnac wszystko co dla nas juz zostalo napisane lecz jak wiadomo pytan moze byc znacznie wiecej ...  ;)

[img=http://img3.imageshack.us/img3/1945/screenhunter02oct100726.th.gif]

Moze mi ktos podpowiedziec co mialbym zrobic zeby laserki ktorem mam zamontowane zaczely w koncu dzialac  :-\
W sumie problem nie jest w laserkach a w kamykach bo niebardzo kumam co mam z nimi zrobic ... a siedze juz ladnych pare godzinek na tym

Prosze o wyrozumialosc  . To co podpowiada Aura niezdaje egzaminu a moze ja cos zle robie  :-\

Pozdrawiam i z gory dziekuje
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2009, 09:39:33 »
Witaj...

Jeśli chodzi o dobre rady to polecam Ci szkółkę Unseen Academy...

A odnośnie Twojego pytania posiadasz soczewki nie od tych laserków.
Masz 4 wielkości laserków:
1) Small montowane na statkach klasy Fregata - szkiełka Small (oznaczenie S)
2) Medium na statkach Cruise  i BattleCruise - Szkiełka Medium (oznaczenie M)
3) Large na statkach typu Battleship - Szkiełka Large (oznaczenie L)
4) Extra Large na statkcha klasy Capital - Szkiełka Extra Large (oznaczenie XL)

Mając Dual Light Beam Laser I posiadasz laser o wielkości Small czyli potrzebujesz szkiełek z oznaczeniem S
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 09:51:33 wysłana przez Khobba »
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

GolgenBoy

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2009, 13:37:13 »
Witam wszystkich.
Mam takie pytanko czy grając na trialu mogę przekazywać isk pomiędzy moimi postaciami?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2009, 14:38:28 »
Postać trialowa nie ma opcji "give money".



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2009, 15:04:00 »
tak

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 14, 2009, 02:43:05 »
Mozesz jedna postacia wystawic sell order na markecie np: jedna rakietke za 10mln isk a druga na trialu to kupic, mozesz tez kupic jakiegos drogiego grata, przekazac ja drugiej postaci i sprzedac na tamtej

Kara Mon

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 14, 2009, 08:17:29 »
Mozesz jedna postacia wystawic sell order na markecie np: jedna rakietke za 10mln isk a druga na trialu to kupic, mozesz tez kupic jakiegos drogiego grata, przekazac ja drugiej postaci i sprzedac na tamtej

i tu sie zaczyna problem o ktorym sam sie dowiedzialem niedawno , jesli w stacji w ktorej wystawisz taki order 1 rakiety za 10 m ktos inny wystawi na sprzedaz ten sam przedmiot za nizsza cene (powiedzmy normalna 100 isk) to wybierajac kupno z orderu za 10m kupisz rakiete od osoby ktora wystawila najnizszy sell order za cene jaka wybrales czyli 10m. W skrocie zrobisz prezent osobnikowi sprzedajacemu rakiety po 100 bo kupisz od niego 1 sztuke za 10 milionow

trzeba uwazac gdzie i co sie sprzedaje, najlapiej takie wymiany robic przy pomocy czegos czego nikt nie chce kupic/sprzedac

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 14, 2009, 09:27:06 »
Mozesz jedna postacia wystawic sell order na markecie np: jedna rakietke za 10mln isk a druga na trialu to kupic
NIE! W żadnym wypadku! W ten sposób można tylko stracic pieniądze, chyba że nasza oferta jest jedyną dostępną.
Zresztą jest już wątek o tym już jest: http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=5836.0

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 14, 2009, 09:29:25 »
NIE! W żadnym wypadku! W ten sposób można tylko stracic pieniądze, chyba że nasza oferta jest jedyną dostępną.
Sam podajesz sposób w jaki to zrobić prawidłowo. Zdecyduj się.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...