Autor Wątek: TNQ - Tutorial  (Przeczytany 14441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
TNQ - Tutorial
« dnia: Styczeń 22, 2009, 20:37:55 »
Temat do zadawania pytań o wszelkie problemy z tutorialem i misjami tutorialowymi.
Przedwieczny.

Robando

  • Gość
toturial - misje "military"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2010, 12:32:14 »
Witam,


mam pewien problem z misją w trakcie toturiala u agenta military. Chodzi mi konkretnie o misje 2 na 10 - w trakcie której trzeba zniszczyć kilku piratów i uratować jednego "górnika". Problem w tym że nie wiem gdzie go znaleść:/ piratów zniszczyłem bez problemów ale nic po nich nie zostało i teraz latam jak głupi i szukam....

nie chce rezygnować z misji...

dzięki za ewentualną pomoc!

to mój drugi dzień z grą więc liczę na pomoc bardziej doświadczonych :)

Pozdro

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: toturial - misje "military"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2010, 12:49:11 »
Na  początek jak się dt skończy apisz petycję o restart misji (nie pamiętam czy ta misja się do niej zalicza, ale w 90% wypadków samo wytłuczenie ratów powoduje flagę jej zaliczenie -> podczas DT teren misji jest kasowany
Po drugie uważnie przeczytaj opis misji, może tam jest wskazówka, po trzecie zacznij demolować struktury które znajdziesz na misji jak nie wypada z wraku npc to zwykle quest item jest zapuszkowany w jakiejś strukturze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: toturial - misje "military"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2010, 12:50:55 »
W EVE zasadniczo przedmioty potrzebne do zakończenia misji znajdujesz w puszce/wraku, która pozostaje po zniszczeniu ostatniego obiektu. Sprawdź jeszcze raz opis misji, bo może zadaniem było po prostu zniszczyć piratów (wówczas będziesz miał w opisie napisane, że zadanie wypełnione - wpis koloru zielonego), wówczas wystarczy zaraportować do agenta.
Czasem misja polega na zniszczeniu kilku fal NPCów pojawiających się w odstępach kilkuminutowych, albo pojawiających się po wykonaniu określonego działania (i.e. podlatujesz do jakiegoś obiektu).
Misja się "resetuje" po DT automatycznie jeśli nie wykonałeś głównego zadania (brak wpisu w opisie misji).

Mando mnie ubiegł  :)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

hubivan1

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial Prośba
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2010, 12:43:42 »
Witam, chyba się już zgubiłem. Gdzie mogę dowiedzieć się jak wykryć ukrytą stargate w Cash Flow For Capsules 4/10- misja??? Latam między tymi skałami i nic, proszę o pomoc bo juz straciłem prawie all!

Zahar

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2010, 17:30:45 »
Jeju, jak włączyć podpowiedzi Agenta w samouczku? Zrobiłem military i 8 misji w indstr. Od mniej więcej 5 misji military cały czas nie mam tych podpowiedzi i robiłem to metodą prób i błędów (i korzystając z normalnego toturiala)... Teraz mam misje od agenta explr. są tam zadania ze skanowania. Doszedłem do tej ze znalezieniem dok. ale nst nie mogę przejść. Po opuszczeniu bazy, skanuje i znajduje mi te 2 anomalie w których juz byłem... Bez tych podpowiedzi nie wiem jak i co mam robic dalej.
Zaznaczam że nie chodzi mi o włączenie samego toturiala skanowania- ten się włącza- Nie mam podpowiedzi misji od agentów.

Zahar

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2010, 10:00:03 »
Dobra, poradziłem sobie dzięki kanałowi noob... Z tutorialem jest tak, ze jeżeli włączy się sam po zaakceptowaniu misji, a potem z jakis przyczyn (wylogowanie czy restart kompa np) chcemy tą misje kontynuowac to niestety tych podpowiedzi juz nie będzie i chyba nie da się ich włączyć. Przynajmniej ja nie wiem jak... Jeżeli ktoś jeszcze będzie miał problemy z samouczkiem skanowania to polecam np. to:  http://www.youtube.com/watch?v=heYfTA00Idg&feature=related

Kultysta

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2011, 14:11:47 »
Pytanie nooba - czy ma znaczenie w ktorej school zaliczam misje od agentow? mam na mysli ten podzial sience and tech, war, etc. czy moze to zupelnie bez roznicy gdzie gdyz wszedzie są takie same questy i nagrody?

(jesli temat juz byl gdzies poruszany to przepraszam ale az tyle to mi sie nie chce czytac... wiem wiem jestem zouym uzytkownikiem)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2011, 15:34:12 »
Noob korpów jest kilka (minimum 3 na rasę), ale tutki we wszystkich są te same. (ewentualnie na tych bojowych raty mogą być różne)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Commander

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:28:46 »
Pewnie nie dam rady w to grać. Stopień komplikacji tej gry mnie przeraża. Ale jeszcze popróbuje. Utknąłem w samouczku na misji treningu skila "Sheld Operation". Jak zrozumiałem mam ten skil wytrenować jeden poziom wyżej. Pisze w podpowiedzi, że mam tego skila szukać w "Engineering". Tylko że tam nie ma tego skila. Jak go znaleźć? Może trzeba gdzieś otworzyć jakieś ukryte okno. Ale nic nie znajduję. Wytrenowałem engineering na 5 poziom czekając cały tydzień. Myślałem, że może to wystarczy, ale nie mogę przejść dalej bo w samouczku wciąż pisze wytrenuj "Sheld Operation".

=============================================================================

Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Nieuczciwy straci potrójnie przez to co w sposób nieprawy uzyskał. ( Zasady prawa karmy ).

Schark

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zouzik Arjar
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:59:41 »
Witam.
Sprawdź czy nie dostałeś tego skillbooka, żeby się go nauczyć. Jeżeli nie to kup po prostu w markecie i się naucz.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2011, 13:03:06 »
Nie masz wszystkich skili "załadowanych" od początku na postać. Skile, których brakuje musisz sobie zakupić na markecie (częśc jest dostępna tez w LP store, cześć wypada na jakiś lokacjach). Przy robieniu samouczka pewnie też już Ci parę skili wypadło. W trakcie robienia samouczka agenci dają księżki ze skilami. Nie wiem czy przypadkiem też nie ten, którego masz wyskilować. Popatrz w assetsach czy go masz. Jak nie masz to pewnie zostanie Ci market -> zakładka skills -> engineering -> shield operation
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


KingPopiel

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:23:35 »
Witam wszystkich.Podobno nie ma głupich pytań ale zaciąłem się na misji z tutoriala:magnetometric site scanning.Fruwam sobie po okolicy,znajduję te ćwiczebne kontenery,w których najwyraźniej nic nie ma.Co robię źle?Na statku mam oczywiście analyzer i salvager.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:26:47 »
traktowałeś kontenery salvagerem i analizerem jednosczesnie??

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jonas

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2011, 08:37:27 »
Co rozumiesz przez "latam sobie po okolicy"? Site magneto trzeba wyskanować probami w systemie wskazanym przez agenta. Po wleceniu będziesz miał wiszący w przestrzeni kontener (dwa chyba nawet, jeżeli mnie pamięć nie myli). Wybierasz sobie jeden i otwierasz go analyzerem lub salvagerem (każdy kontener innym modułem). W kontenerze będzie Proof od Discovery: magnetometric. Wystarczy otworzyć jeden kontener, w każdym jest to samo, a do ukończenia misji potrzebujesz tylko jeden itemek.

Szafir

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2013, 09:50:25 »
Witam,
jestem przy misji tutorialowej: Balancing the books cz. 4 (misje business), gdy podlatuje do data storage i przy pomocy Civilian Codebreaker udaje mi się ją odblokować, nie wiem co dalej. Cargo mi się nie wyświetla tak jak na przewodnikach bym mógł pobrać Data Chip. Bardzo bym prosił o podpowiedź.

Pozdrawiam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2013, 09:59:16 »
uruchom wszystki brackety na gridzie, jeśli trening zmienili tak jak samą eksplorację to po udanym dekodowaniu powinny Ci się wyświetlić wokoło statku puszki lub puszka których na overviu dodać nie można a które sobie uciekają musis je złapać z głównego ekranu i zajrzeć do nich

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Szafir

  • Gość
Odp: TNQ - Tutorial
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:14:10 »
Bardzo dziękuję, rzeczywiście wystarczyło odkodować i złapać tą puszkę, których wcześniej nie widziałem.