Autor Wątek: Noob i niewiem co jeszcze  (Przeczytany 4856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Artiem

  • Gość
Noob i niewiem co jeszcze
« dnia: Listopad 20, 2010, 10:11:20 »
Witam, chciałbym się was zapytać jaki byłby dobry statek na misje LV 4. Jestem galente i mam megathrona, ale jak szybko miałem dostęp do misji lv 4 i tam poleciałem tak szybko musiałem uciekać by nie stracić statku. Już sam niewiem o co biega.

Goomich

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2010, 10:40:26 »
To proste, jesteś noob i nie wiesz o co biega.
A dla noobów, najbezpieczniejszym statkiem będzie drejk, albo raven.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2010, 11:13:51 »
W przypadku gejjente noob shipem l4 jest dominix

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2010, 12:22:54 »
no dobra tylko powiedz mi czy sie różni domnix od megaska bo ja widze tylko minimalną różnice.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2010, 13:01:43 »
rodzajem głównej broni m. in.

megathron - działa
dominix - drony

Na przyszłość patrz na bonusy.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2010, 14:08:17 »
1. Drones na 5 masz? (domi, megas czy co tam jeszcze jak się pcha na misje lev. a 5 dronek wypuscić nie może to sporo ryzykuje, złapie go cos na scrambla i nie wyleci, bo moze nie zdążyc ubić. A najlepiej to t2 dronki, combat drones i drone interfacing na 4 by mieć zrobione).
2. Móc założyć hardenery i t2 repki też fajnie by było :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2010, 15:02:46 »
Tak drony mam na 5, ale jeszcze nie t2. Jesli dobze rozumiem to drony lajlepiej mieszac a nie uzywac jednego rodzaju ? Niebede zaczynal kolejnego postu, wiec jesli mozna zadam jeszcze pare pytan. Jak wzmocnic statek ? Zauwazylem na misjach lv 3 ze bardzo szybko schodzi mi tarcza, a shild boster nienadaza z odnowa. Czy te 5 dronn niebedzie za malo na misje lv 4 ? I czy statek dosc dlugo moze wytrzymac ostrzal ? bo na misjach lv 3 czesto sie wracam na stacje by zregenerowac cap.       Przepraszam za bledy pi
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?board=25.0;wap2

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2010, 15:21:21 »
Jezeli chodzi o drony to uzywa sie jednego rodzaju do danej misji (w zaleznosci od tego co bijesz, takie drony wypuszczasz).
Statki gallente tankuja armorem, nie shieldem, na med sloty wkladasz moduly ktore zwiekszaja Ci recharge capa/capa, na low-sloty repki + hardenery na odpowiednie typy obrazen. Proponowany dominix ma ladny bonus do obrazen od dron, wiec te 5 dron wystarczy na poczatek by robic misje, z biegiem czasu znajdziesz efektywniejsze statki/sposoby. Dobrze zafitowany BS jest w stanie tankowac  LVL4 i posiada wystarczajaca ilosc capa/recharge by spokojnie zrobic cala misje.

Goomich

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2010, 15:25:18 »
Tak drony mam na 5, ale jeszcze nie t2. Jesli dobze rozumiem to drony lajlepiej mieszac a nie uzywac jednego rodzaju?

Drony używasz jednego rodzaju. Na małe krzyzyki, małe drone, na średnie krzyżyki średnie, a duże sentry.

Niebede zaczynal kolejnego postu, wiec jesli mozna zadam jeszcze pare pytan. Jak wzmocnic statek ? Zauwazylem na misjach lv 3 ze bardzo szybko schodzi mi tarcza, a shild boster nienadaza z odnowa.

Bo jest za mały.

Po pierwsze, statki Gallente nie tworzono z myślą o tankowaniu tarczą, tylko pancerzem (drugi pasek). Wywal shied boostera. załóż sobie na dół Large Armor Repairer. Najlepiej Large Armor Repairer II, ale Large 'Accomodation' Vestment Recondtruction też powinien dac radę.
Po drugie hardy. W Eve są 4 rodzaje damagu, na tej stronie masz opisane misje wraz damagem jakiego możesz się spodziewać np. Damage dealt: Kinetic / Thermal. Zakładasz takie Armor Hardenery, jak te w opisie i juz naprawiarka ma mniej roboty. I podobnie, wersja tech 2 bedzie najlepsza, ale na poczatek użyj n-type.

Czy te 5 dronn niebedzie za malo na misje lv 4?

W normalnych sytuacjach nie mozna mieć więcej.

I czy statek dosc dlugo moze wytrzymac ostrzal ? bo na misjach lv 3 czesto sie wracam na stacje by zregenerowac cap.       

Bo masz za duzy statek i za słabe skille.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2010, 17:25:26 »
Dzieki za pomoc, teraz musze poszukac planu skillowania i zobaczyc co zrobilem zle. Mam jeszcze 2 prosby jesli laska, chcialbym sie dowiedziec pelne nazwy tych skrotow ktore zostaly wczesniej wymienione i drugie czy istnieje strona z planami pod dany statek ? Z gory dziekuje za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 18:42:56 wysłana przez Artiem »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2010, 20:07:48 »
Kiedyś pomagałem kadetowi z akademi z gróbsza określić jakich skili potrzebuje do latania statkiem, masz tu kalkę mojego posta z tamtejszego forum:
Cytuj
Skile które będę podawał są raczej pod level 4 żeby misje robiło "się jako tako" (kolejność jak leci w evemon / jak mi się przypomina)

DRONY:

Drones 5
Scout drones Operation 5
Drone interfering 4
Combat drone operation 4
Drones navigation, drone sharpshooting, drone durability 4
Specjalizacje dron na 2 każda (minimum)
sentry / heavy dron na 4 (najlepiej to oba)
electronick warfer drone 4 (do misji jest to opcja ale pozwala oszczędzać cpu i slot zabierane zwykle przez antenki)
repeir drone 3 (to juz albo pvp albo wspólne robienie misji)

ELEKTRONIKA

Electronics 5
Elektronicks UPG 3
Long range targeting 5
Signature Analisise 5
Targeting 4

ENGINERING

Energy grid upg 4
Energy menagment 5
Energy system operation 5
Enginering 5

GUNNERY (opcjonalnie możesz całkowicie zignorować puki nie zrobisz całej reszty - nie polecam takiej opcji)

Adwenced weapon upgrades 4
Controled burst 4
Gunnery 5
Large hybrid turet 4
Medium hybrid turet 3
Motion prediction 4
Rapid fiering 4
Syrurgical strice 4
Wepon upgrade 5 (wymagane do awu)

MECHANIC

Armor riging 1
EM armor compensation 4
Explo armor compensation 4
Hull upgrades 5
Jury riging 3
Kinetic armor compensation 4
Mechanic 5
Remote armore repeir system 3
Repeir system 5
salvaging 4
Therm armor compensation 4

NAWIGACJA

Acceleration control 4
Afterburner 4
Navigation 5
Ewensif manuvering 4

SPACESHIP COMAND

Battlecruiser 4
Destroyer 4 (nie wymagane chyba ze zamias incrususem wolisz latać catalystem)
Gallenet BS 4
Gallente cruiser 4
Gallente frigate 4
Spaceship comand 5

Odnośnie kolejności hmmm
Na pocztek lerningi (zakładam ze to już wiesz więc nie pisałem lern 5 podstawowe i advenced na 4 minimum, cyernetyka na 4 i kable +4 do nauki  )
Potem chyba najlepsza opcja to jak najszybsze zdobycie vexora i jakotakie go oskilowanie (skile do tanka na prawie t2, light drony t2) -> myrmidon i dalsze maksowanie skili, tak zeby w dominiksa siadać z tankiem t2 i dronami rozwiniętymi na full może poza sentry i heavy te mogą być dopiero zaczete
Post jest wyrwany z kontekstu więc wyjaśniam że kadet prosił o rady (zaczynał dopiero) w temacie jakie skile są potrzebne żeby skutecznie latać na l4; skutecznie = zarabiając sensowne iski w sensownym czasie

jak sobie poukładasz te skile to już twoja broszka, plan nie mojej postaci zrobiłem tylko raz i więcej nie zamieżam ponosić konsekwencji czegoś takiego

Fit pod który celują te skile docelowo wygląda tak (część modów to dalsza przyszłość więc ich nie ujmuję w wylistowanych skilach):
[Dominix, Serpentis\Gueristas]
Large Armor Repairer II
Large Armor Repairer II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Reactor Control Unit II

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Hobgoblin II x5
Hammerhead II x5
Warrior II x5
Hornet EC-300 x5
Ogre II x5
Garde II x5

Wersja nieco bardziej noob freandly wygląda tak:

[Dominix, Serpentis\Gueristas]
Large Armor Repairer II
Large Armor Repairer II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Capacitor Power Relay II

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
100MN Afterburner II

Dual 250mm Prototype I Gauss Gun, Antimatter Charge L
Dual 250mm Prototype I Gauss Gun, Antimatter Charge L
Dual 250mm Prototype I Gauss Gun, Antimatter Charge L
Dual 250mm Prototype I Gauss Gun, Antimatter Charge L
Dual 250mm Prototype I Gauss Gun, Antimatter Charge L
Drone Link Augmentor I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Hobgoblin II x5
Ogre I x5
Hammerhead II x5

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2010, 20:20:37 »
Po stokroc dziekuje serdecznie, popatrzylem, policzlem i wyszlo ponad1,5miecha  doskillowanie. Niejest zle jak na pierwsza postac. Teraz widze wszystko ladnie i przejzyscie, jeszcze raz dziekuje za sesowna i wyczepujaca jak dlamnie wypowiedz.  A tak przy okazji jesli juz bym mial wszysko tak jak trzeba ze skilami i schipem, to czy z salvagu, bouty, nagrody i dropu na misjach lv 4 bede wstanie oplacac 2 konta ? Myslalem o alcie bo troche minie ciagnie tez w strone przemyslowa gry.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2010, 20:30:33 »
Zależy od tego ile czasu spędzisz na misjach, a ile bawiąc się w tą grę tak naprawdę. Misje jako sedno zabawy w tej grze znudzą Ci się raczej szybko

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2010, 22:11:06 »
Jesli dobze rozumiem ten plan skillowania moge zastosowac do kazdego BSa galantyjskiego ? Wiec na to wychodzi ze najlepiej miec wszystko t2 lacznie ze statkiem, ale na to juz trzeba sporo kasy. A dobry statek do salvagu jaki by sie nadawal, moze byc byle co, czy istnieje do tego przeznaczona jednostka? Czy salwager t2 wyciska cos wiecej z wraku czy tylko przyspiesza odyskiwanie ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2010, 00:41:44 »
Plan jest ogólnikowy i zakłada wykożystanie potencjału dominixa w jak największym stopniu. Pod megasa i hypka to raczej więcej w działa, mniej w drony, do tego do nich mocno przydaje sie nawigacja (lepsza kontrola dystansu)
Statek t2 w Twoim wypadku to Kronos i jest to grupa maruderów (shipy dedykowane do misji) i nie jest on zły, ale maruder to jednak wskazany poziom skili nieco wyzszy niż graniczny z t2
Salcvaging
deska -> jakiś bc jesli poza salvagem zbierasz też loot -> noctis po wprowadzeniu go w incrusion (podobno w pierwszej paczce zmian czyli już zaraz) wykopie konkurencję z kategori poważnego zbierania śmieci po misjach

Salvager t2 zwieksza szanse na to że wypatroszysz wrak juz w tym cyklu a nie kolejnym, czyli defakto przyśpiesz proces, nie wpływa natomiast na szansę na to czy cos wypadnie oraz co konkretnie wypadnie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2010, 08:31:50 »
Witam to znowu ja, dostalem od kumpla postac gurnika.Ma niecale 4 mil sp, hulk i dzialka t2, i teraz pytanie. Do jakiego stopnia mozna przyspieszyc wydobycie , co bede potrzebowal, i jakimi skillami sie kierowac i czy zmiana w atrybutach postaci przyspiesza wydobycie? I co ogulnie jest oplacalne do kopania, czy raczej zmienic kierunek postaci na manufakture i tym sie zajmowac ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2010, 08:35:27 »
Co to jest "gurnik"? ;)
Przedwieczny.

Artiem

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2010, 08:45:15 »
sory za bledy, ale pisze z kom i niemam polskich znakow, wiec jakos tak mi sie napisalo.

Ellaine

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2010, 12:12:44 »
Gurnik to taka odmiana guru.

slavkov

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2010, 11:30:30 »
zakładam że gurnik to kopacz :)

więc tak masz hulka i działka t2 zakładam że chodzi o strip miner II masz do nich kryształy? skille na hulka na 5 (exhumery) ?

a i tak pokaż fit jaki masz na tego hulka :)

co do zmiany atrybutów to nic to nie daje do kopania co najwyżej przyspiesza skillowanie i tyle

z opostacią robisz co Ci się podoba z czego czerpiesz fun , kopanie blisko produkcji leży więc możesz sobie dorobić na bazie tego co ukopiesz ale produkcja to sporo skilli ;) w sumie kopanie też :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 26, 2010, 11:38:11 »
Drony używasz jednego rodzaju. Na małe krzyzyki, małe drone, na średnie krzyżyki średnie, a duże sentry.
Dokładniej wygląda to tak:
Na małe: sentry.
Na średnie: sentry.
Na duże: oczywiście sentry!
Na małe które dążą dolecieć do ciebie na niewielką odległość tak że sentry ich nie trafiają używasz małych. Ale unikasz takich sytuacji.

W przeciwieństwie do innych dron, sentry w wersji T1 i bez mocnych skilli są dość bezużyteczne.

Goomich

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2010, 16:00:12 »
Oczywiście jestem zepsuty przez nullseka, więc biore pod uwagę tylko te drony, które same wrócą, do statku, który odleciał kawałek w stronę najbliższego POSa.

Ellaine

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2010, 16:05:52 »
Ishtar szybko się obraca :) W sumie nawet z Dominixem nie jest tak źle - scoop sentry (1 sekunda) + align kartofla (5 sekund) to mniej niż powrót ogrów z 35km (25 sekund) + warp jak wrócą (0 sekund).

Jak chcę się alignować to robię to carrierem :)

Goomich

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2010, 16:51:59 »
Ostatnio jak tłuklem raty, to nie było to 5 ogrów, tylko 25 hammerów. :D
A i hobgi ślicznie tną małe i średnie krzyżyki.

Ellaine

  • Gość
Odp: Noob i niewiem co jeszcze
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 26, 2010, 17:04:54 »
no dobra, to się nie dziwię że racisz zalignowany :)