Autor Wątek: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp  (Przeczytany 4331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aggroholic

  • Gość
Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:39:56 »
Witam.

2 lata temu podszedłem do gry jednak nie przebrnąłem przez etap triala. Dzisiaj postanowiłem spróbować jeszcze raz i tym razem zostać na dłużej. Na początek chciałbym porobić trochę misji i poracić, aby zbudować w ten sposób jakiś solidniejszy budżet. Docelowo jednak chciałbym się zająć pvp - najprawdopodobniej piractwo. Mam w związku z tym następujące pytanie. Jak rasa byłaby najodpowiedniejsza na początek, aby potem ewentualnie szkoląc się pod pvp nie uczyć się wszystkiego od nowa.

Wiem, że w pve dominują Caldari, natomiast najzwrotniejsze statki pvp to zaleta Minmatarów. I teraz nie wiem czy robić caldari i jak już sobie porobię misje to przejść na minmatarskie statki pvp, czy może od razu minmatarów bo u nich też można robić swobodnie misje i w efekcie mniej czasu stracę na nadrabianiu skili. Nie mam bladego pojęcia, które skile w pve i pvp się nakładają na siebie, a co za tym idzie, która kombinacja ras byłaby najlepsza, żeby z pve stopniowo przechodzić do pvp.

deckard

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2011, 16:41:05 »
Matarzy świetnie dają sobie rade z raceniem, tak samo galente. Pierwsza sprawa zdecyduj co chcesz robić. Piractwo czyli ls najlepiej milicja i odrazu to rob, nie ma sensu cos takiego jak race zeby zrobic budzet bo

wersja a znudzisz sie po miesiącu
wersja b zdobedziesz bs-a a potem pierwszy lepszy  gosc w rifterze zabije cie bez problemow i bedzie zdziwienie dlaczego
wersja c kasa skonczy ci sie po tygodniu gora 2

Wybor rasy, jak chcesz  być piratem to raczej obowiązkowo matarzy.

Moje zdanie.
Idz do Unsean Academy niech cie podszkolą. Po szkoleniu idź do jakiegoś ls-owego korpa najlepiej milicyjnego np Koza z Piekla, lub tez odrazu zgłoś się do chłopaków i postępuj wg ich zalecenia  - qlko1 azbuga.

Kase zarobisz na misjach milicyjnych lub salvagu w obu przypadkach zarobisz 10x tyle co w hs na misjach.

Polecam na początek UA zobaczysz co sie zmieniło ,nauczysz czegoś nowego a może ktoś tam cie wychaczy i zaprosi do siebie.

aggroholic

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2011, 16:59:04 »
Ok a możesz napisać coś więcej o milicji. Myślałem, że nie da się połączyć pvp z misjami dlatego chciałem najpierw porobić misje a potem powalczyć. W milicji nie będzie problemów, żeby znaleźć sobie flote nie będąc w korpie ?

deckard

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:31:44 »
Nie zajmuje sie milicja wiec to co wiem wynika z rozmów z innymi graczami, którzy sie w to bawią.

Misje milicyjne bierzesz na terenie swojej nacji, wykonujesz na wrogim, 90% misji to zabić 1 npca lub zniszczyć określoną strukturę, robisz je głownie bomberami lub brygada graczy tak aby moc nawiązać walkę z wrogiem lub mu najzwyczajniej zwiać. Wszystko zależy od korpa w którym jesteś i od tego jak bojowa jest milicja na terenie na którym będziesz robił misje.
Misje takie robisz zasadniczo bardzo szybko, kase masz nie z bounty a z lp których dostajesz dużo więcej, itemy w lp store dla milicji sa jakies 70% niższe .


2 możliwość zarobku  w ls to misje l5 miejscowi którzy maja intel na naście systemów mogą spokojnie plus minus je wykonywać. Wiecej dowiesz sie na miejscu.

Głównym twoim zajęciem będzie i tak walka z graczami, lub uciekanie przed nimi.

Ja do ls-a lece głownie walczyć, w hs prawie mnie nie ma, a do zarabiania mam inne sposoby niż misje :) wiec nie zamykaj sie w myśleniu  "robienie misji  = jedyna forma zarobku" Istnieje masę innych ciekawszych sposobów dających tyle samo lub dużo więcej isków. Pytanie jak bardzo chcesz bawić sie w pvp i czy jesteś w stanie pogodzić się z tym ze do hs więcej nie wrócisz :)

Jak coś to prv w eve - pogadamy zobaczymy.

P.S. moj korp nie jest milicyjny tylko ls i wh koza to typowo milicyjny.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:51:10 »
Polskie corpy milicyjne są po stronie amarr i mninmatar, koza to amarzy, minmatarzy lataja w the xpendables, u gallente spotkałem 1 polaka, sam latam altem dla caldari, ale mało się udzielam i nie trafiłem jeszcze na ziomali, nie wiem czy są nawet. Rejon walk caldari/gallente jest w miarę spokojny, tam się przeważnie lata na misje, a nie próbuje zgubić 4 dramiele na ogonie, jeśli jednak ktoś szuka walk nie ma problemu ze znalezieniem bijatyki. Jeśli wolisz, żeby "się działo" i do tego "swoją" ekipę, która podpowie i pomoże, to rzuć monetą i wybieraj amarr/minmatar.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2011, 19:07:01 »
jeśli chodzi o wybór rasy do walki w low i zostania piratem podejść jest kilka - statki matarskie i angelowe to "voodoo style", my mieszkając w low używamy masowo reconów wszystkich ras - głównie caldari czyli rooków. jeśli latasz we flocie rasa nie ma znaczenia - rola dla ciebie się znajdzie zawsze. jeśli chcesz latać solo każda rasa ma do tego fajną zabawkę.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

aggroholic

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2011, 13:09:46 »
Teraz jestem przekonany już, żeby wstąpić do matarskiej milicji, ale wcześniej chciałbym skończyć tutoriale military i advanced military. Będę miał na to czas dopiero w czwartek i do tego czasu chciałbym nastawić jakieś skile - co powinienem wybrać ? Warto skillować frytki powyżej 3 lvlu czy lepiej przejść od razu na thrashera lub coś jeszcze wyżej ?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2011, 13:16:36 »
Do milicji na misje na początek to chyba bomber będzie dobry (prócz tych lev. 1, bo tam tylko freją t1 lub deską t1 wlecisz). Więc freje szybko na 5 sie pewnie przydadzą.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2011, 14:55:33 »
Zalecał był skilować nie tylko fregaty na 5 ale także skile poboczne np do interceptora bo zwiększają szybkość zawracania statku (tu nazywane align time). Dodatkowo jeśli będziesz latał matari to od razu masz bardzo dobrą fregatę zwaną rifter-em. Do bombera jest daleka droga bo skile od cloaka to sporo skilowania dodatkowo torpedy to gałąź missile a nie gune, z której korzysta około 80% statków w grze (oczywiście chodzi o te warte użytkowania) i większość matarów to statki tzw gunbot-y.

aggroholic

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2011, 12:20:51 »
Obecnie nastawiłem skille z myślą o interceptorze, ale może warto pominąć fregaty i wskoczyć od razu do cruiserów ? Miałem zamiar zrobić interceptory i wyskilować small guny na 5, ale czy taka stopniowa ścieżka ma sens skoro wiem, że nie chcę się zajmować tacklowaniem, a jedyny powód dla którego to skiluje to fakt, że nic innego nie dam w stanie robić początkującą postacią ?

AreQ

  • Gość
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2011, 12:40:26 »
To może pójść w drugą stronę i wyskilować jeszcze cięższy statek tj BCka, co też sprawi że możesz być przydatny, ale akurat w milicji to niekoniecznie w takiej cegle. Ale z 2 strony poleciłbym cruzy właśnie ale frakcyjne, tylko że na początku są za drogie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ścieżka rozwoju misje+raty->hit & run pvp
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2011, 12:45:24 »
Zacznijmy od tego, że jest pewna oczywista ścieżka polegająca na nauce najpierw taklowania a dopiero później w cięższe statki się wsiada. Dodatkowo nie zapomnij o tym, że działka małe na 5 są wymagane aby móc latać i używać działek medium size.