Autor Wątek: Zagwozdka techniczna  (Przeczytany 7556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Zagwozdka techniczna
« dnia: Grudzień 04, 2012, 10:16:12 »
Takie pytanie spoza Eve.

Mam smartphone'a z ostatnim Androidem i stacjonarnego PC-ta. Czy da się zrobić tak, żeby słuchawki z mikrofonem (których na co dzień używam do grania) działały jako zestaw słuchawkowy tego telefonu?

Nie myślę o żadnym wykonywaniu połączeń z komputera (użycie Skype'a zamiast - odpada), chodzi tylko i wyłącznie żeby nie trzymać telefonu przy uchu, bo potrzebuję obu rąk do pisania na klawiaturze w czasie rozmowy.

Dedykowana słuchawka BT była już testowana - dupna jakość mikrofonu i o wiele niższy komfort. Skoro w słuchawkach SteelSounda mogę siedzieć cały dzień i ich nawet nie zauważać, to chciałbym to wykorzystać i jakoś te dwa urządzenia (słuchawki + telefon) ze sobą ożenić?

Da się?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:26:53 »
Moze. Zalezy czy telefon umozliwia w ogole podlaczenie przewodowego zestawu. Jesli nie, to i tak zostaje jakis transmiter BT.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:32:28 »
Samsung Galaxy S3.

Po kablu raczej nie bardzo - jest jeden jack, słuchawki mają 2.

Łatwiej będzie zrobić to po BT, żywotność baterii w komórce nie ma znaczenia w tym przypadku, skoro gniazdko sieciowe mam na wyciągnięcie ręki.

Potrzeba jednak jakiejś aplikacji?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:35:54 »
Żadnej aplikacji nie trzeba, jeżeli to jest normalny smartfon to będzie miał wejścia na Jack'a 3.5 mm czyli potrzeba tylko tego: http://www.lerem.pl/zlacza_i_przejsciowki/adapter_mini_jack_3_5mm_na_sluchawki_i_mikrofon_do_smartfonow_lindy_35509

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:53:22 »
W supporcie Samsunga twierdzą, że wystarczy 3-pinowy jack (czyli chyba taki jak na zdjęciu).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:16:20 »
Dokładnie z takiego czegoś korzystam na SGS III

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:28:20 »
Dokładnie z takiego czegoś korzystam na SGS III

Rozumiem, że działa bez problemów z jakością dźwięku? Chodzi mi przede wszystkim o to jak słyszy mnie rozmówca.

Zresztą, próbując rozmawiać przyciskając telefon (grubości podpaski) głową do barku i tak zniekształcamy aparat mowy...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:37:22 »
Rozumiem, że działa bez problemów z jakością dźwięku? Chodzi mi przede wszystkim o to jak słyszy mnie rozmówca.

Zresztą, próbując rozmawiać przyciskając telefon (grubości podpaski) głową do barku i tak zniekształcamy aparat mowy...

Tak, działa jak orginalny zestaw słuchawkowy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:51:23 »
Zlituj się, to jest mega szajs (mówię generalnie). Równie dobrze mogę po prostu używać wbudowanego zestawu głośnomówiącego, ale właśnie jakość jest marna.

Siedzę przy biurku, telefon leży między moimi ramionami (dłonie na klawiaturze), mikrofon jest 20-30 cm od ust, w mieszkaniu idealna cisza, a jednak jakość jest zbyt niska. Dlatego szukam alternatywy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2012, 12:12:42 »
Jakość jest beznadziejna bo mamy beznadziejną jakość połączeń w Polsce, nic nie zmieniło się u nas od wieków. Jedynie T-mobile wprowadził połączenia HD ale nie wiem czy dla wszystkich
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2012, 12:17:50 »
Połączenia HD? A co to jest?

Chodziło mi o to, że rozmówca gorzej mnie słyszy gdy używam wbudowanego zestawu głośnomówiącego.

W samochodzie mam zestaw BT, z mikrofonem kierunkowym i rozmówcy często się nie orientują, że jadę samochodem. Nota bene, urządzenie ma już 5 lat i używam go z trzecim już telefonem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2012, 12:25:10 »
Zauważyłeś że połączenia telefoniczne ( ich jakość ) nie zmieniły się od czasów komuny ? Na zachodzie wprowadzili nowy standard rozmów z jakością "HD" nie znam się na tym nie chcę cię kłamać jak to wygląda technicznie ale tak jest :)
Ba za komuny po kablu na starym telefonie niejednokrotnie jakość rozmów była lepsza  :P
Poza tym co cie obchodzi jak cie ktoś słyszy?
Ja mam to w dupie ważne żeby zrozumiał przekaz  >:D
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2012, 12:52:39 »
Nie pamiętam co jadłem w niedzielę na obiad, a co dopiero jaka była jakość połączenia telefonicznego za komuny ;)

Natomiast chodzi mi o sytuacje, w których rozmówca nie rozumie co do niego mówię - taka jakość jest zbyt kiepska.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2012, 13:22:24 »
Spróbuj może nagrać coś tym swoim blutótem na komórce.
Jak nie będziesz rozumiał, to inwestuj dalej, jak będziesz, to przenieś się do T-Mobile.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2012, 13:45:12 »
Albo zgłoś się do logopedy  8)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Prowe

  • Gość
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2012, 17:48:24 »
Siedzę przy biurku, telefon leży między moimi ramionami (dłonie na klawiaturze), mikrofon jest 20-30 cm od ust, w mieszkaniu idealna cisza, a jednak jakość jest zbyt niska. Dlatego szukam alternatywy.
No niestety, jak się chce być bling bling, to tak właśnie się kończy - z mega super wypasioną słuchawką za masę forsy przez którą nie można rozmawiać.

Rozwiązanie.
Zmień telefon na Motorolę z Crystal Talk a ten problem odejdzie w niepamięć. Przy okazji wymień też słuchawkę osobie z którą rozmawiasz abyś Ty ją również dobrze słyszał. Zostanie Ci jeszcze parę złoty na jakieś kino czy kolację albo na kilka PLEX-ów.


Jakość jest beznadziejna bo mamy beznadziejną jakość połączeń w Polsce, nic nie zmieniło się u nas od wieków. Jedynie T-mobile wprowadził połączenia HD ale nie wiem czy dla wszystkich
Jakość HD w połączeniach głosowych - buhahahahahah :D Taaaak, a krowy są niebieskie i mają napis milka na boku. Mniej reklam oglądaj a będzie dobrze ;)






SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2012, 18:09:30 »
No niestety, jak się chce być bling bling, to tak właśnie się kończy - z mega super wypasioną słuchawką za masę forsy przez którą nie można rozmawiać.

170 zł... faktycznie.

Telefon jest świetny, tyle że potrzebuję wolnych rąk. Kupi się ten kabelek za 30 zł i będzie po problemie ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:59:38 »
Aby używać bezprzewodowo to słuchawki muszą mieć BT i obsługiwać profil Headset.

Skan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Skandranon Black
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:09:27 »
Jakość HD w połączeniach głosowych - buhahahahahah :D Taaaak, a krowy są niebieskie i mają napis milka na boku. Mniej reklam oglądaj a będzie dobrze ;)
jak widać gdzieś takie krowy spotkać można są bo faktycznie w T-mobile są połączenia "HD". Sprawdzałem doświadczalnie.
Aczkolwiek są warunku które powodują że dużo takich się nie robi - trzeba:
- być w T-mobile
- mieć wspierający to telefon
- być połączonym po 3G (w przeciwieństwie do GSM czyli 2G)
- zadzwonić do innej osoby spełniającej powyższe warunki.

Co daje "HD" ładnie wyjaśnia samo T-mobile w odpowiedzi na pytanie "Czym jest technologia HD Voice?"
Aczkolwiek opis
Cytuj
to gwarantuje niezwykle wierne odtwarzanie dźwięków i niepowtarzalną głębię brzmienia.
uznał bym za dużą przesadę. Przede wszystkim jest inaczej.
Całkiem sporo osób nie dość, że nie zauważa różnicy w jakości takiego połączenia, to wydaje im się że jakość jest gorsza! Głównie przez to, że przyzwyczaili się do sposobu w jaki głos podczas rozmowy telefonicznej jest zmieniany i fakt że podczas rozmowy z "HD" jest inaczej powoduje takie wrażenie.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2012, 17:06:26 »
...

Dokładnie, zwłaszcza ostatni paragraf. IMHO, główny powód takiego stanu (szczególnie widoczny w telefonii stacjonarnej - np. w biurach) to to, że na jakość głosu wpływa nie tylko kodek (sposób zamiany dźwięku na sygnał cyfrowy), ale też cała konstrukcja fizyczna aparatu - charakterystyka pasmowa głośnika i mikrofonu, kształt i materiał słuchawki itp. Bardzo często ludzie kupują do biur telefony z napisem "HD" za grosze, a potem okazuje się, że głos brzmi rzeczywiście gorzej. W dobrych telefonach stworzonych od początku z myślą o HD jakość może być kapitalna (analogicznie jak z odsłuchem muzyki - z plastkowych głośniczków za 50zł nie wyciśniesz tego, co z porządnych kolumn/słuchawek). Nie będę już wspominał o wpływie DSP na jakość głosu jeśli korzystamy z VoIP (a w rzeczywistości bardzo często korzystamy, nawet jeśli sami o tym nie wiemy), bo to nie jest odpowiednie forum na takie dywagacje ;)

Prowe

  • Gość
Odp: Zagwozdka techniczna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2012, 17:59:40 »
Muszę Was rozczarować ale nie ma czegoś takiego jak HD Voice, tak samo jak nie ma niebieskich krów. HD Voice, jak to sobie nazwało T-Mobile, to nic innego jak zwykłe połączenie VoIP lub u bardziej zaawansowanych operatorów VoLTE. Jakość dźwięku przy takim połączeniu może być lepsza, ponieważ przez VoIP przejdzie znacznie więcej danych niż przy zwykłym połączeniu. Stąd właśnie potrzeba słuchawek, które mogą się łączyć z netem. Ale aby nie było tak pięknie... VoIP oferuje więcej pod warunkiem, że nic po drodze nie zarżnie łącza co w Polsce występuje nader często i generalnie jakość połączeń w większości przypadków jest taka sama lub nawet gorsza niż standardowa.

P.S.
Jak zwał tak zwał, ale w Polsce nie ma jeszcze połączeń wysokiej jakość i patrząc na to co dzieje się na rynku, to jeszcze długo nie będzie. Dlatego trzeba ratować się słuchawkami np. ze wspomnianym Crystal Talk Motoroli.