Autor Wątek: Nie ładujące się strony i aktualizacje  (Przeczytany 6759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Nie ładujące się strony i aktualizacje
« dnia: Grudzień 13, 2017, 22:27:19 »
Cześć,

Po powrocie z pracy zauważyłem, że nie jestem w stanie otworzyć większości stron. Na dodatek Steam, czy apka Wargamingu nie są w stanie połączyć się z netem.

Co ciekawe problem jest dość wybiórczy, bo nie mam problemu z otwarciem youtube, google czy wikipedii, natomiast Allegro, BBC, czy nawet Centralka (piszę z drugiego komputera) już nie otwierają się. Bez zarzutu działają też EVE, czy GOG.

Problem najpewniej nie tyczy się samej sieci, bo jak nadmieniłem pisze tego posta z komputera będącego w tej samej sieci oraz próbowałem otwierać te strony będąc podłączonym przez mobliny net.

Rzeczy oczywiste, jak wyłączenie firewalla/antywira już zrobiłem.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2017, 23:49:40 »
Cześć,

Po powrocie z pracy zauważyłem, że nie jestem w stanie otworzyć większości stron. Na dodatek Steam, czy apka Wargamingu nie są w stanie połączyć się z netem.

Co ciekawe problem jest dość wybiórczy, bo nie mam problemu z otwarciem youtube, google czy wikipedii, natomiast Allegro, BBC, czy nawet Centralka (piszę z drugiego komputera) już nie otwierają się. Bez zarzutu działają też EVE, czy GOG.

Problem najpewniej nie tyczy się samej sieci, bo jak nadmieniłem pisze tego posta z komputera będącego w tej samej sieci oraz próbowałem otwierać te strony będąc podłączonym przez mobliny net.

Rzeczy oczywiste, jak wyłączenie firewalla/antywira już zrobiłem.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Pogadaj z dostawcą neta. Ja się kiedyś bujałem 2 tygodnie z Multimedią, bo mi połowa serwisów internetowych nie działała.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2017, 03:08:01 »
Miałem coś podobnego z dostawcą Airmax. Na mobilnym i innym necie wszystko śmigało w miarę jednakowo, raz lepiej, raz gorzej ale "jednakowo" dla wszystkich stron. W Airmax-ie miałem nieodparte wrażenie, że często udupia mi te serwisy, gdzie najwięcej transferu żre, czyli YouTube, Steam i Tidal, przy czym na stronach do testowania prędkości internetu wszystko śmigało super. Co więcej po pobraniu więcej jak 5, 6 giga udupiało mi neta niemal całkowicie (tzn. już żadna strona nie działała) na następną dobę rozpoczynając zawsze od najbliższej północy PUNKTUALNIE. Znalazłem sobie z czasem na to sposób robiąc jedną dużą aktualizację i ściągając wszystko co chcę za jednym razem wiedząc, że kolejna doba będzie bez neta. No cóż, nijak to się ma do zapisów w umowie i obietnicy na stronie brzmiącej "ultraszybki dostęp do Internetu BEZ JAKIEGOKOLWIEK LIMITU DANYCH". Niestety potem znaleźli na mnie sposób, jak wspomniałem na początku żrące transwer serwisy miałem udupiane na znacznie dłużej niż reszta stron i nie znalazłem na to rozwiązania. W końcu zorientowałem się, że serwis https://opiniuj.pl/airmaxpl.html?sSort=recenzje na którym jest dość dużo negatywnych opinii o tym dostawcy w ogóle się nie otwiera zarówno u mnie jak i u wielu innych usługobiorców airmaxgówna. Po telefonie przez który od nieco rozdrażnionego pana dowiadywałem się, że "sprawdziliśmy i z łączem wszystko jest w porządku" w końcu zmieniłem dostawcę. Po prostu doszedłem do wniosku, że nie mam sensu po raz kolejny opisywać co się dzieje i dopraszać się wyjaśnień bo to jak kopanie się z koniem. Ludzie tam pracujący pewnie często dostają opierdol od klientów i ich to nie rusza. Wcześniej wydawało mi się, że bardzo duża ilość negatywów to głównie działania konkurencji, ale jak widać nie zawsze tak jest. Szkoda, że nikt nie miał jeszcze odwagi im tam trochę mordy oklepać... skoro literą prawa się nie da tak łatwo... a działają tak już "kopę" lat :)

Tu u Ciebie może być coś zupełnie innego niż celowe działanie, opisuję tylko swoją sytuację, tak jako bardziej ciekawostkę niż pomysł na rozwiązanie problemu. :)

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:17:41 »
Miałem to samo, problemy z dostawcą.

Rozwiązanie następujące - za każdym razem jak dzwonie to mówię, że rozwiąże z nimi umowę (mam VECTRE), magicznym sposobem na myśl o stracie klienta mój internet w ciagu paru godzin odzyskuje pełną sprawność.
pewpew

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2017, 15:17:36 »
Cześć,

Po powrocie z pracy zauważyłem, że nie jestem w stanie otworzyć większości stron. Na dodatek Steam, czy apka Wargamingu nie są w stanie połączyć się z netem.

Co ciekawe problem jest dość wybiórczy, bo nie mam problemu z otwarciem youtube, google czy wikipedii, natomiast Allegro, BBC, czy nawet Centralka (piszę z drugiego komputera) już nie otwierają się. Bez zarzutu działają też EVE, czy GOG.

Problem najpewniej nie tyczy się samej sieci, bo jak nadmieniłem pisze tego posta z komputera będącego w tej samej sieci oraz próbowałem otwierać te strony będąc podłączonym przez mobliny net.

Rzeczy oczywiste, jak wyłączenie firewalla/antywira już zrobiłem.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Na jednym komputerze w tej samej sieci nie możesz otwierać wielu stron ale centrala działa, a na drugim komputerze też nie możesz otwierać wielu stron ale jest pewna różnica, tzn. centrala już nie działa? Cay chodzi o to, że na jednym komputerze jest lipa a na drugim wszystko śmiga?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2017, 15:36:21 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Na jednym komputerze w tej samej sieci nie możesz otwierać wielu stron ale centrala działa, a na drugim komputerze też nie możesz otwierać wielu stron ale jest pewna różnica, tzn. centrala już nie działa? Cay chodzi o to, że na jednym komputerze jest lipa a na drugim wszystko śmiga?

Chyba faktycznie troche metnie napisalem. Tak, na jednym komputerze wszystko gra, na drugim nie. Gdy lacze sie przez komorke nadal strony nie laduja sie.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2017, 18:09:37 »
Okej, z przyjemnością oznajmiam, że tego posta już piszę z własnego komputera :). Sprawę rozwiązało pobranie na nowo sterowników karty sieciowej. Prawdopodobnie CCleaner usunął więcej niż powinien, gdy czyściłem komputer, ale pewności nie mam.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:07:40 »
A mie się nie ładuje część nowych postów innych osób z otatnich paru dni. To mój net czy coś pierdyknęło? :)

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Nie ładujące się strony i aktualizacje
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2017, 09:56:00 »
Nie po prostu nic się nie dzieje xD