Autor Wątek: Pytania początkującego o start w grze.  (Przeczytany 44646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 12, 2011, 18:32:15 »
Dzięki wielkie za rozpiskę, w międzyczasie znalazłem baaardzo obszerną rozpiskę dotyczącą shipów. gdyby jakiś newbie śledził temat i również potrzebował tutaj link:

http://www.eve-wiki.net/index.php?title=Ship


Eh, a mi się papier w drukarce skończył a miałem poradnik z Lamb Federation Navy i to o statkach wydrukować, nie lubię czytać obszernych materiałów na monitorze  >:(

EDIT:
Byłbym zapomniał, z tego co słyszałem skille z grupy learning skracają czas trenowania innych skilli.To prawda? Jeżeli tak to które warto wytrenować?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 19:31:53 wysłana przez Asag »

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 12, 2011, 19:47:14 »
Obecnie juz ta grupa skilli nie wystepuje w grze.
* Lubie czasami poprzeklinac

Kareem

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:17:18 »
shuttles - Obudowa do pod-a, ale zdarzają się ludzie, którzy wpadną na pomysł, że do shuttla zmieści się dużo bpo na drogie statki
frigates - statki na misje l1, ewentualnie lepsza taksówka jak trzeba lecieć kilkadziesiąt jumpów i nie ma się cepów
destroyers - statek namisje l1/l2 i na gank night
cruisers - na misje l2
battlecruisers  (BC) - taki statek w sumie do wszystkiego. widywany we flotach, małych gangach i na solo. dobry na misje l3 i do flot dla postaci, które nie mają skilli na nic lepszego, albo szkoda kasy
drejk - podstawa tej gry
battleships (BS) - podstawa blobów i statek na misje l4, wolny, dużo tanka, sporo dps, ale w małe statki to raczej nie trafi
assault ships (AF) - statki do small scale pvp
marauders - statek do zarabiania isk po to aby kupic lepsze moduły do statku, dzięki czemu bedzie można jeszcze lepiej zarabiać isk na moduły do statku, dzięki czemu będzie można jeszcze lepiej zarabiać isk...
black ops - "O ich możliwych zastosowaniach można napisać książkę", a o praktycznych ze 2 broszurki. Wymagający sporo skillowania i na tyle drogi, że wykorzystuje się go w sytuacjach 10-u na jednego
electronic attack ships - chyba raz widziałem kiedyś jakiegoś na gridzie. słuzy do umieszczania w różnego typu spisach typów statków
covert ops - fregaty wykorzystywana do szukania czegoś fajnego w kosmosie (pleksa albo jakiegoś fajnego celu), może być niewidzialny co niektórzy mylą z 'niezniszczalny'
stealth bomber (SB) - 9 na 10 zastosowań to umieranie na kampach w 0.0 z cennym ładunkiem w środku, a 1 na 10 do miażdżenia bombami flot przeciwnika
interceptors (Cep) - fregaty do scautowania oraz łapania wroga, a także szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce
interdictors (Dykta) - destroyer służący do bańkowania gate'ów i umierania przy próbie zbliżenia się do wrogiego bloba
heavy interdictors (HIC) - coś jak inerdictor, przy czym żyje trochę dłużej
heavy assault ships (HAC) - podstawa do pvp jako dps. dobra siła ognia i tank, a przy tym szybki i zwrotny
recon ships (Recon) - podstawa do pvp jako wsparcie nieogniowe. służy przede wszystkim do wk...nia przeciwnika jak się tylko da
command ships (Command) - bardzo dobrze stankowane, z dużą siłą ognia a w dodatku mogą mają bonusy do modułów wspierających flotę
strategic cruisers (T3) - "umm ... statki ktore maja zastosowanie rózne ... samemu się je buduje z poszczególnych kawałków, w wyniku takiej zabawy otrzymuje się statek wielkości krążownika dorównujący siłą rażenie BS-owi lub mix kilku klas" nic dodać nic ująć
dreadnoughts (Dred) - służą do bicia posów. zajęcie równie pasjonujące co kopanie veldsparu
carriers - służą do naprawiania tego co popsują dredy oraz jako transport innych statków, albo do robienia anomalii w 0.0
titans - służą do zabijania innych capitali, przerzucania flot i generalnie jest to ponoć ultimate weapon w tej grze. każde zniszczenie takiego to event opisywany na evenews i sprawiający, że strona, która takiego zabiła spuszcza się nad tym przez tydzień na różnych forach, po czym sama zazwyczaj jakiegoś traci
logistics - służy do naprawy innych statków i bycia pomijanym na killboardach. lataj tym, a będą cie lubić

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:30:58 »
shuttles - Obudowa do pod-a, ale zdarzają się ludzie, którzy wpadną na pomysł, że do shuttla zmieści się dużo bpo na drogie statki
frigates - W tym również można znaleźć BPO.
destroyers - A tym się otwiera dwa powyższe.
interceptors (Cep) - fregaty do scautowania oraz łapania T3 i innych cloakerów wożących BPO
covert ops - W tym wożą drogie BPO w nullseku.
stealth bomber (SB) - W tym zresztą też.
interdictors (Dykta) - A tym się otwiera dwa powyższe.
heavy interdictors (HIC) - Te również są uwikłane w wydobywaniu BPO w 0.0
strategic cruisers (T3) - "umm ... statki ktore maja zastosowanie rózne ... niektórzy myślą, że jak może latać w cloaku i ma immunitet na bańki, to się nadaje do wożenia BPO w nullseku"
heavy assault ships (HAC) -To służy do otwierania powyższego.
recon ships (Recon) - I to.
command ships (Command) - też może.
black ops - jak masz duuuuuuuuuużo czasu, to możesz wozić nimi BPO.
carriers - służą do wożenia BPO. To jedyny sensowny sposób. Serio.
titans - służą do zabijania carrierów. Ale zabójca i tak nie dostanie moich drogich BPO. MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
transports - tym sie fajnie wozi BPO po hiseku, ale trzeba cały czas siedzieć i kierować.
Orca - tym się wozi BPO po hiseku na afku.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:52:18 »
Cytuj
battleships (BS) - podstawa blobów
Damage control for... 3... 2... 1... :P :P :P
Cytuj
dreadnoughts (Dred) - służą do bicia posów. zajęcie równie pasjonujące co kopanie veldsparu
Do kopania też sie ich uzywa :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kaevar

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:52:00 »
carriers - służą do wożenia BPO. To jedyny sensowny sposób. Serio.

Zapomniales o farmieniu plexow ;)

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:11:39 »
Zapomniales o farmieniu plexow ;)

Zapomniałeś dodać, tych szczęśliwych plexów które nie mają ACC gate na starcie.

Kaevar

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 13, 2011, 01:18:18 »
Zapomniałeś dodać, tych szczęśliwych plexów które nie mają ACC gate na starcie.

Tfu, moj  blad. Chodzilo mi o anomalki oczywiscie :)

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 13, 2011, 08:53:01 »
Zapomniales o farmieniu plexow ;)

To był post zainspirowany linijką o shutlach, a na pleksach nie ma BPO (chyba, ze ktoś shuttlem przywiezie).

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:19:48 »
To był post zainspirowany linijką o shutlach, a na pleksach nie ma BPO (chyba, ze ktoś shuttlem przywiezie).

ale za to sa BPC za xxx milionow iskow :>

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:38:38 »
Ale my tu mówimy o drogich blueprintach.  8)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:33:04 »
[Ciach fit RAVENa]
Już? >:D
I czego to ma dowodzić w świetle Twojej wypowiedzi:
Dodaj czasy przelotów, oraz to że zeby mieć ten kosmiczny dps przebijający rakiety caldari drej kartofel musi mieć blastery (a ich uzycie na misji.. BUHAHAHAHA) i już wiesz dlaczego caldari deklasują galente
Sam wyciągasz Drake, a przy okazji twierdzisz, że Dominix musi być na blasterach. NIE musi być, przewyższa dpsem Drake, o Ravku nic nie pisałem, bo Ty nie pisałeś, ale...
Raven w podanej konfiguracji to 977 dps, na cruise już 646 (w T2 amo będzie odpowiednio 1199/776).
Skoro torpedy, to może Dominix powinien być na blasterach - na antymaterii =1153, amo T2 =1345 (przypominam na railach antymateria - T1 =906, przy T2 =977).

Jeśli Ogry, to gwoli sprawiedliwości powinieneś wyposażyć Drejka w Scorge Fury (zwykłymi na misjach strzela się niewiele). Jeśli mowa o młodej postaci, nie bez znaczenia czynnikiem jest czas. W czasie kiedy kierowca Domiego skilluje raile i lekkie, średnie, ciężkie T2 drony, kierowca Drejka uwinął się już z launcherami, rakietami, małymi dronkami T2 i obiera powoli azymut na Tengu...

PS. Czy Domiemu dwa wolne low sloty wystarczą na tank?
Drake na T2 amo 544 (bez rigsów) lub 561 (z rigsami). Owszem, T2 launcherki można osiągnąć szybciej, jak i również wyskilować sam szip. Jednak Dominix na samych T1 ograch ma 360 dps, dodając raile T1 masz 642 w totalu. Wciąż więcej niż T2 w całości Drake (skille all5).
Jak widzisz fit zmienia proporcję, ale wciąż porównanie BSa z BC słabo wypada dla BC. Zaletą BC i rakiet na pewno jest szybsze wyskillowanie i cena, a Dominixa jest jego wszechstronność (tak może być wyfitowany na shield i nie wymaga to wersji Navy) i wyższy dps.

Raven z przykładu Mando ma 6 slotów na shield tank, Dominix 5 med i 2 low (+dodatkowy to fakt, że PDS może być użyty do budowy shield tank, a RCU nie). Zaletą Dominixa vs Raven jest również jego cena (tier 1 vs tier 2), ale niewątpliwą wadą większe zaangażowanie w pilotowany ship i wymagania skillowe (Raven szybciej osiągnie swój max).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:03:57 »
Ten drej tam jest przypadkiem i w sumie nie wiem skad sie tam wział. Miały byś rakiety Caldari.
Zasadnicze różnice miedzy blasto pyrą a torp ravkiem są takie że blast pyra ma może 50% dps przez większość czasu (bo goni cel żeby go dorwac w zasięg blasterów), oraz fakt że w przypadku paru npc traci z 10 - 30% dps ze względu na tank npc wykluczajacy, lub redukujący skuteczność ogrow jako dps. No i detal wyskilowanie t2 ogrów, to juz porównywalny czas w którym ravek osiąga full t2 i większą część procentową swojego maxa możliwości, a do tego jeszcze hybrydy trzeba orać i maksować drony, a jak doliczyć np sentry to już wogle ta pyra jak po 3 kwartałach dorowna ravkowi to i tak będzie to o jakies dwa wiecej niż skilował pilota ravena. Jedyna korzyść z tego jest taka że skraca się wydatnie czas do skutecznego uzycia cariera w przyszlości...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:22:23 »
Zasadnicze różnice miedzy blasto pyrą a torp ravkiem są takie że blast pyra ma może 50% dps przez większość czasu (bo goni cel żeby go dorwac w zasięg blasterów), oraz fakt że w przypadku paru npc traci z 10 - 30% dps ze względu na tank npc wykluczajacy, lub redukujący skuteczność ogrow jako dps.
Pyra straci ze 40% dpsu (dronki same gonią, co czasem może być również problemem), ale tu już nie dyskutujemy o porównywaniu statków tylko poszczególnych typów broni jako takiej. Rakiety mają swoje zalety i wady, podobnież działa i dronki. Koniec i kropka.
Pamiętaj jednak, że możemy się spodziewać zmian w blasterkach (bo CCP zaczyna o tym przebąkiwać), a rakiety niedawno były zmieniane.

No i detal wyskilowanie t2 ogrów, to juz porównywalny czas w którym ravek osiąga full t2 i większą część procentową swojego maxa możliwości, a do tego jeszcze hybrydy trzeba orać i maksować drony, a jak doliczyć np sentry to już wogle ta pyra jak po 3 kwartałach dorowna ravkowi to i tak będzie to o jakies dwa wiecej niż skilował pilota ravena. Jedyna korzyść z tego jest taka że skraca się wydatnie czas do skutecznego uzycia cariera w przyszlości...
Mando... już o tym kiedyś rozmawialiśmy. Dojście do T2 Ogre to raptem 35d (obecnie po saksowaniu learningów). Torpedy T2 to 28d. Sentry T2 to 33d (więc mniej niż Ogre, ale i mniejszy dps).
Skillowanie działek w obu wypadkach będzie podobne czasowo, statki też. To jest 7d różnicy ! Ja rozumiem, że nie lubisz dronek i kochasz rakiety, ale nie opowiadaj bzdur.

Ta różnica pozwoli na wejście Ravka na lvl4 i zgadzam się, że to ogromna różnica (w tym wejście na lvl2 i 3 zajmuje 20h) sprowadzająca się de facto do 1-2 lvli.
Nie wiem dlaczego nie potrafisz zrozumieć, że nie tylko Raven i Drake nadają się do NPCowania. To zupełnie inna filozofia i nie wszystkim może odpowiadać, ale nie oznacza to, że jest gorsza (szczególnie dużo gorsza jak próbujesz udowadniać).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:32:32 »
Nie wiem dlaczego nie potrafisz zrozumieć, że nie tylko Raven i Drake nadają się do NPCowania. To zupełnie inna filozofia i nie wszystkim może odpowiadać, ale nie oznacza to, że jest gorsza (szczególnie dużo gorsza jak próbujesz udowadniać).

Bo zanim Ogry (zwłaszcza T1) dolecą do BS-a odległego o 50 km, to Drake już tego BS-a zabije?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:41:47 »
Bo zanim Ogry (zwłaszcza T1) dolecą do BS-a odległego o 50 km, to Drake już tego BS-a zabije?
Odległość 50km Ogre T1 pokona w max 71s. W tym czasie wg podanych przeze mnie parametrów dps (561) i skilli (all 5) Drake zada 39k ehp dmg. To wciąż za mało by zniszczyć BS wyfitowany na T1. Gołego BSa rozwali, ale to raczej podpada pod fail fity.

Dziwię się, że ktoś z Twoim doświadczeniem opowiada takie bajki.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:48:10 »
Dormio, chyba potrzebujesz nowych okularów.

Mówimy o NPC-owaniu (spójrz jeszcze raz na mojego posta i przeczytaj zacytowany przeze mnie fragment).

W innym wątku moją wypowiedź zinterpretowałeś "bo Mystiq jest be", a chodziło o to, że pomysł jest z dupy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:54:00 »
Dormio, chyba potrzebujesz nowych okularów.

Mówimy o NPC-owaniu (spójrz jeszcze raz na mojego posta i przeczytaj zacytowany przeze mnie fragment).
Racja. Chyba potrzebuję. Odczytałem, że Drake walczy z Dominixem.

W innym wątku moją wypowiedź zinterpretowałeś "bo Mystiq jest be", a chodziło o to, że pomysł jest z dupy.
Ty pomysł uważasz z dupy, ale odpowiadasz tak jakby decydujące było to co autor ma zamiar zrobić z pomysłem. Ja uważam, że pomysł nie jest tak do końca z dupy, autor ma mniejsze znaczenie, oraz uważam, że jednak nie wiem co autor ma zamiar zrobić z pomysłem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:18:14 »
Nie do końca rozumiem w czym problem.
Torpedy nie mają zasięgu 50 km, i mają bardzo duży spadek dps w stosunku do celów mniejszych niż 450m obrysu, i szybszych niż 71 m/s. Więc bazowy DPS można sobie odpuścić. Ponad to, przecież nie zadają insta dmg po wystrzeleniu, tylko lecą trochę .... HM na dystansie 55km lecą naście sekund, Torpedy 55 km leciały by około 20 sec przy lv5 skill - gdyby doleciały. Drony są  wolniejsze ... o połowę w stosunku do torped i tylko Heavy, bo już medium albo small są szybsze ...  że o wersji t2 nie wspomnę. Działka z BS-a mają insta dmg, i zadają go jeśli trafią, a z dystansu 50 km trafiają praktycznie wszystko, no i mają też zwiększony dmg dla trafienia krytycznego, co się zdarza ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 16:42:41 wysłana przez Edmund »

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:47:59 »
[mod]Zwracam uwage ze to jest dzial NoobGarten prosze o konkretne odpowiedzi i nie zaczynanie standardowych centralowych dyskusji bo mlodzxi nie ogarna tego.[/mod]
* Lubie czasami poprzeklinac

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:51:42 »
Nie do końca rozumiem w czym problem.
Torpedy nie mają zasięgu 50 km,

Na ravku javeliny teoretyczne 45.

i mają bardzo duży spadek dps w stosunku do celów [...] i szybszych niż 71 m/s.

100 z moimi skillami. 140 z dwiema flarami.

Więc bazowy DPS można sobie odpuścić. Ponad to, przecież nie zadają insta dmg po wystrzeleniu, tylko lecą trochę .... HM na dystansie 55km lecą naście sekund, Torpedy 55 km leciały by około 20 sec z max skillami.

Z maks skillami javeliny mają 9 sekund flajt tajma.

Drony są o wiele wolniejsze ... o połowę i tylko Heavy, bo już medium albo small są szybsze ...

Valkyrie II - 2520 * 1,25 = 3150 m/s
Hammerhead II - 1680 m/s * 1,25 = 2100 m/s
Heavy missile - 3750m/s * 1,25 = 4687,5
Javelin torp - 2250 m/s * 1,25 = 2812,5
T1 torp - 1500 m/s * 1,25 = 1875

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:54:56 »
Mona X - ogranicz się do T1, i do tego co ja porównuje.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:56:18 »
Zwracam uwage ze to jest dzial NoobGarten prosze o konkretne odpowiedzi i nie zaczynanie standardowych centralowych dyskusji bo mlodzxi nie ogarna tego.

Ja właśnie miałem prosić o jakieś tłumaczenie całej czwartej strony bo straciłem wątek o co w ogóle chodzi  ;D

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 13, 2011, 20:48:45 »
Ja właśnie miałem prosić o jakieś tłumaczenie całej czwartej strony bo straciłem wątek o co w ogóle chodzi  ;D

Generalnie chodzi o to, że ja jestem za tym by każdy sobie latał czym chce i jak chce i nie przejmował się różnicami pomiędzy poszczególnymi produktami różnych nacji. W tej grze jest sporo graczy którzy lubują się w osiąganiu uber wypasionych efektów i daje im to fun, ale mają tendencję do narzucania tego sposobu myślenia młodym graczom. Sztandarowym przykładem były tu skille z klasy learning które zostały skasowane. Otóż większość radziła skupić się wyłącznie na nich przez 1 miesiąc gry, ponieważ potem uczenie się skilli idzie trochę szybciej ... o ile szybciej ... no różnica widoczna dopiero gdzieś po 1-2 latach grania, natomiast ja pisałem żeby sobie te skille przeplatać z innymi potrzebnymi do zabawy, i by nie trenować ich za wszelką cenę. To samo w sprawie Ravena- Caldaryjska platforma rakietowa do robienia misji i Dominix - platforma Gallente i bardzo dużymi bonusami do dron. Po prostu Raven jest nieco bardziej efektywny w misjach niż Dominix. Nie wiem czy jego efektywność w tym temacie jest tak duża by zrezygnować z tego co się lubi i grać jak wszyscy, skoro niemal identyczne efekty uzyskuje się Dominixem czy Abaddonem, że o Tempeście nie wspomnę. Wszystko to jest po prostu dyskusja starych, zblazowanych graczy którzy sami zapomnieli jak kurczęciem byli. A róznica 10 czy 15% w dps przekłada się może na 5 minut oszczędności. Sam mam skille na kilka typów broni, w tym bardzo wysokie na rakiety, ale nie max, i wysokie na drony a latam amarrskim abaddonem na misje bo mi sie podoba i tyle.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:45:53 »
Ja właśnie miałem prosić o jakieś tłumaczenie całej czwartej strony bo straciłem wątek o co w ogóle chodzi  ;D
Na razie zignoruj, zanotuj sobie gdzieś żeby tu wrucć i to przeczytać jak juz troche pograsz :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 22, 2011, 15:35:17 »
Mam pytanie. Czy byłby ktoś chętny, żeby polatać ze mną z korporacją ministry of war, ktoś kto ma wysoki standing do tego korpa. Bo przez miesiąc wypracowałem standing do carthum conglomerate i zorientowałem się że ta korporacja nie ma misji typowo wojennych. Chodzi mi o to, żeby szybko wypracować standing do Ministry of war, bo nie chcę przewozić towarów z miejsca na miejsce, gdyż zajmują one full czasu - zbyt dużo jak dla mnie i są wielokrotnie mniej płatne niż militarne. Ponadto nie mam takiego kargo to muszę po 2-3 razy przewozić towar, bo mam statek wypracowany do PVE. Mogę zapłacić jak ktoś będzie chętny

AA tłukę te misje miesiąc i nic z tego, trza chyba od nowa, do dupy to jest!

Proszę o jakąś radę i pomoc w szybkim wypracowaniu standingu do ministry of war, mogę zapłacić paręnaście mln
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 16:23:37 wysłana przez Zgudi »

ludekk

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:25:22 »
Mam pytanie o skilla Archeology. O jakie znaleziska archeologiczne chodzi? W czym sie konkretnie przydaje?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:59:00 »


AA tłukę te misje miesiąc i nic z tego, trza chyba od nowa, do dupy to jest!

polecam Unseen Academy, wlasnie dlatego zeby nie popelniac takich bledow, jak tluczenie przez miesiac niepotrzebnego standa
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 22, 2011, 19:13:06 »
Mam pytanie o skilla Archeology. O jakie znaleziska archeologiczne chodzi? W czym sie konkretnie przydaje?
Podczas zabawy zwanej eksploracją możesz min znaleźć archeo saity. Na takich lokacjach są specjalne puszki które otworzyc możesz jedynie Analizerem, a za obsługę tego użądlenia odpowiedzialny  jest ten skill.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ludekk

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:06:04 »
I gdzie mozna znalezc te archeo saity? Trzeba jakies miejse brac czy co?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:14:47 »
Dosłownie wszędzie możesz je znaleźć. Odpowiedni sprzęt i odrobinę skili i już masz odpowiedz.

Poszukaj w necie lub pogadaj z kimś z Lamda Federation.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:47:48 »
Tak jak pisałem jest to zagadnienie z zakresu eksploracji, czyli szukasz tego przy uzyciu sond. Jeśli robiłeś tutoriale to tam było bazowe wyjaśnienie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:44:57 »
AA tłukę te misje miesiąc i nic z tego, trza chyba od nowa, do dupy to jest!

Tutaj jest strona o klepaniu misji na Eve University Wiki z przydatnymi odnośnikami:
http://wiki.eveuniversity.org/Missioning_101

Np. tabelka:
http://www.evegeek.com/mission.php
(możesz wyczytać, że najwięcej strzelanych misji dadzą Ci agenci z dywizji: internal security, security, command, surveillance itd)

Damage, jakim biją raty:
http://wiki.eveuniversity.org/NPC_Damage_Types
(dobrze to mieć zaklepane w przeglądarce in-game)

I wcale nie musisz słuchać polskiego community, które o co byś nie zapytał, będzie na każdym kroku spamować do znudzenia "Idź do UA". Wszystkie zagadnienia, z którymi boryka się początkujący gracz są w zasięgu ręki, opisane przystępnie na takich stronach, jak powyższa E-Uni Wiki.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:32:25 »
UA ma jedną rzecz której eve uni nie ma - urzędowym językiem jest polski :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:35:58 »
I wcale nie musisz słuchać polskiego community, które o co byś nie zapytał, będzie na każdym kroku spamować do znudzenia "Idź do UA". Wszystkie zagadnienia, z którymi boryka się początkujący gracz są w zasięgu ręki, opisane przystępnie na takich stronach, jak powyższa E-Uni Wiki.

Nie neguj wstępowania do korpa szkoleniowego - sam w takim latasz...
A czemu polecany jest przez polskie community bo daje gwarancje że osoba z licencją wie co robi. Zobacz że przystąpienie do UA polecają osoby z polskich korpów o różnej profesji i nawet jeśli w innych sprawach drą ze sobą koty to w tym względzie mówią jednym głosem. Jako wolontariusz-wykładowca widzę nicki osób które były u mnie na szkoleniu a teraz latają w Shocky, C0venie, BuFu, BSI, BWC i innych korporacjach.  Nie kojarzę za to za wielu osób z polskiego community które miały w emplyment wpisane Eve University (de facto to chyba tylko o Tobie i o Twoim bracie słyszałam).
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma