Autor Wątek: Cosmic Anomaly  (Przeczytany 21757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fan_Von_Roheds

  • Gość
Cosmic Anomaly
« dnia: Październik 10, 2007, 13:38:17 »
Czy istnieje o tym jakaś wiedza??
Bo wczoraj lataliśmy po kilku i natykaliśmy sie na drony raczej i jakieś Asteroid Minning.W sumie nic ciekawego.Można w takich anomaliach znajdować coś dobrego??

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2007, 13:45:21 »
proponuje forum EO. tam jest mnostwo informacji. nie ma sensu przeklejac wszystkiego tutaj?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2007, 14:14:41 »
Czy istnieje o tym jakaś wiedza??
No powtarzać za Hastrabullem nie będę...
W sumie nic ciekawego.
Asteroid mining to nic ciekawego? No ciekawe...
Można w takich anomaliach znajdować coś dobrego??
Można...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2007, 14:22:49 »
zrobiłem jakieś 8-10 w 0.0  / nie mam skilli na prawdziwą explorację  / nie znalazłęm nic ciekawego ale często można nabić bounty szybciej niż latając między paskami , no i jest to ciekawsze bo trzeba trochę już zacząć mysleć

jest taka anomalia dronkowa w której widziałem kilka wraków bs -ów - kolesie wlecieli nieprzygotowani i już zostali
/ 4 scram drones + neut towers + 6-8 bs a gracz ląduje w środku - zawsze:-)  /
też bym chętnie coś ciekawego poczytał
a na eve forum o anomaliach nie ma zbyt wiele bo wielokrotnie przetrząsałem 
Sneer Quen

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2007, 14:40:17 »
No ale co o nich chcecie poczytać? Są różne, mają różny stopień trudności i różną kasę do zdobycia... co więcej można o nich dowiedzieć się?

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 15:03:19 »
często wraki są puste czyli lootu mało
bounty są mniejszze niż za odpowiedniki z pasków
pytanie więc brzmi czy można coś jeszcze z tego dostać  ?
jeśli tak to jak , z jakich anomali , w jaki sposób ?
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2007, 15:12:34 »
często wraki są puste czyli lootu mało
bounty są mniejszze niż za odpowiedniki z pasków
pytanie więc brzmi czy można coś jeszcze z tego dostać  ?
jeśli tak to jak , z jakich anomali , w jaki sposób ?
Nie wiem czego się spodziewasz po eksploracji, ale takie małe podpowiedzi (nie robiłem eksploracji w empire to nie wiem jak tam to wygląda):
a) lowsec:
- highend ore (np. crokite, ochre)
- NPCe z dobrym bounty (np. BX: 8-10x1.2mln w pockecie)
- rigs components (~100szt ?)
- invention components (~150, w tym interface i datacore)
b) 0.0
- j.w. często w większej ilości
- gas clouds
- booster materials
Jak i z jakich to nawet na tym forum masz poradnik - sprawdź sobie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2007, 15:23:01 »
ech znowu zawodzi czytanie ze zrozumieniem albo czytanie tylko wyrywków threadu
nie pytałem o ekplorację bo się o niej naczytałem na eve forum - robię anomalies / jak w tytule wątku / co przecież napisałem
tak jak napisałem że żyję w 0.0

interesują mnie anomalies a konkretnie czy jest w nich coś poza paczką bounties

.....
nie
powstrzymam się przed tym co mi się na klawiaturę ciśnie
jak ktoś nie wie czegoś to nie musi pisać generalnie
Sneer Quen

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2007, 15:35:53 »
sneer, odpowiedziałem na podobne pytanie już raz... tak w Cosmic Anomaly można znaleźć coś ciekawego... ale bardzo, bardzo, bardzo rzadko... czy to zadowala ciebie?

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2007, 15:41:44 »
zadowala Laira
dziękuję
druga część pytania to z jakich anomalii i w jaki sposób ?
czy wypada ze struktur ? czy pojawia się faction czy co jeszcze innego?
moje anomalie na razie były puste / lub ja kiepsko szukałem

Sneer Quen

Venec

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2007, 15:54:38 »
Większośc (jeśli nie wszystkie) anomalie składają się na kilka spawnów (3?4?5?) przy czym ostatni ma jakąś niską (chyba 2%, ale nie jestem pewien) szansę na frakcyjnego spawna. I frakcyjny szpejt oczywiście :)

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2007, 16:01:31 »
dzięki
o to chodziło
jesli dodać że według moich statystyk tylko jakieś15-20% faction spawnów ma coś o faktycznej wartości .....
to prawdopodobieństwo jest ..skromne  ::)
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 16:19:31 wysłana przez sneer »
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2007, 16:49:39 »
Cytat: sneer
ech znowu zawodzi czytanie ze zrozumieniem albo czytanie tylko wyrywków threadu
nie pytałem o ekplorację bo się o niej naczytałem na eve forum - robię anomalies / jak w tytule wątku / co przecież napisałem
tak jak napisałem że żyję w 0.0

interesują mnie anomalies a konkretnie czy jest w nich coś poza paczką bounties
Chyba za słabo szukałeś...
Cosmic anomalies zostały wprowadzone wraz ze zmianami w pokładowym skanerze (tym co skanuje 30s) i w efekcie wprowadziły dynamikę w coś co kiedyś było statycznym NPC complex o zadanym stopniu trudności (DED >4).

W efekcie wszystko wymienione przeze mnie (chyba za wyjątkiem highend ore) może Cię spotkać w cosmic anomalies, ale najczęściej będzie to po prostu kolejny pocket NPCów.

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że z ostatnimi zmianami wprowadzono wyższe prawdopodobieństwo napotkania faction NPCa, ale również i escalation path.

Nie widzę powodów do unoszenia się i zarzucania mi, że czegoś nie wiem. Zmiany w EVE są dynamiczne i to co było prawdą 2-3 miesiące temu często może być prawdą częściowo obecnie (np. cosmic anomaly w stain w czerwcu dawało mi 2-3 sygnatury z NPCami, w tym rekord jaki miałem okazję dotychczas znaleźć to 11 fal BSów).
Jak jakaś znaleziona sygnatura jest pusta to najprawdopodobniej została niedawno zrobiona (z tego co wiem powinna zniknąć po spełnieniu pewnych warunków - np. rozwaleniu określonej ilości NPCów).

Widać, że nie chce Ci się poszukać... cóż samo się ciśnie na klawiaturę.

jesli dodać że według moich statystyk tylko jakieś15-20% faction spawnów ma coś o faktycznej wartości .....
A wziąłeś pod uwagę, że wartość faction spawnów od pewnego czasu maleje ? Inflacja.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 16:52:27 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2007, 09:33:28 »
dormio
naucz się czytać ze zrozumieniem
wkurwiasz ludzi
resztę forum przepraszam za bluzgi ale mnie poniosło bo zapytałem i dostałem odpowiedź a ten człowiek nadal nie wie o co chodzi
 / to że ktoś nie postuje na forum nie znaczy że zaczął grę wczoraj /
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2007, 09:35:46 »
A zrozumiałeś moją odpowiedź ?

pytanie więc brzmi czy można coś jeszcze z tego dostać  ?
a) lowsec:
- highend ore (np. crokite, ochre)
- NPCe z dobrym bounty (np. BX: 8-10x1.2mln w pockecie)
- rigs components (~100szt ?)
- invention components (~150, w tym interface i datacore)
b) 0.0
- j.w. często w większej ilości
- gas clouds
- booster materials

Czy to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie ? Więc się nie wkurwiaj tylko wolniej czytaj.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2007, 09:50:08 »
pytanie brzmiało z czego wypada / jeśli wypada coś extra ?  a nie co się dostaje z typowej exploracji bo to jest na każdej stronie forum missions& explorations eve / wątek jest o anomaliach
drugie pytanie było z jakich anomali ? pytanie zadane  gdyby coś wypadało ze struktur / w takim wypadku nazwa anomalii i rodzaj struktury byłby dla mnie odpowiedzią- dotychczasowe doświadczenie wskazuje na marnotrawstwo amunicji na nie / 

anomalie  to uboższe unknown na które trzeba tylko scannera
więc opowiadanie  o gas clouds / nagrodach z siteów archeo i paskach gravimetric świadczy o braku zdolności czytania ze zrozumieniem lub braku wiedzy
twój wybór
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2007, 10:00:30 »
Problem w tym, że nikt nie ma takiej listy, a jedynie co można zrobić to odesłać Ciebie do poradników w których jest opisywane.
Poza tym de facto chyba mylisz pewne rzeczy, bo jeśli skanujesz sondami to masz możliwość znaleźć 6 rodzajów sygnatur, a jeśli skanerem pokładowym to tylko 1: cosmic anomaly. Zapewniam Ciebie, że to nie jest żaden uboższy krewny.
Jak wcześniej napisałem - to dawne kompleksy NPCów teraz się tak nazywają, a ponieważ wzbogacono ich różnorodność to trafiają się takie w których są budynki mające itemki, jak i takie co mają jako tło wrzucone asteroidy z minsami. Zdecydowana jednak większość to po prostu combat.

Jeśli zatem miałeś pecha i nie trafiłeś na odpowiednie to już Twoja strata. Ja miałem okazję oglądać gas cloud na cosmic anomaly znalezionej przez pokładowy skaner. Może mam więcej szczęścia od Ciebie, a może po prostu więcej uwagi zwracam na otoczenie NPCów. Twój wybór.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2007, 10:12:30 »
jesteś zatem pierwszą osobą która na jakimkolwiek forum przyznała że ze skanera pokładowego da się uzyskać anomalie inne niż combat  / jesteś pewien że nie były to miejsca sondowane ??????
jeśli tak jest zwracam honor i przepraszam a zajadłość zrzucam na poranne opóźnienie kanapek do biura
chciałbym jednak uzyskać jakieś potwierdzenie / wtedy możę opłacałoby się szukanie anomalii  zamiast robienia ich przy okazji /
 eksploracja jest dobrze opisana / jeśli czegoś brakuje to jakichś statystyk - ale tych raczej nie otrzymamy /
anomalie - wbrew pozorom na głównym forum jedyne co się da znaleźć to to że zasłaniają inne plexy podczas rzucania multispectrala
zatem pytania są jak najbardziej na miejscu
co do ubogiego krewnego unknown znajdywanych sondami / nie eksplorowałem  nie mam porównania / to odniosłem wrażenie że ludziska wynoszą sporo więcej korzyści niż z anomalii
max co miałem w 0.0 z anomalii to jakieś 25+ mil z bounties po 5 albo 6 falach angel thronów/ malakims z obstawą
matomiast nic nigdy nie wypadło ze struktury / poza zwykłym ammo / nie było factiona / te gonię regularnie w paskach jak się zapuszczam w mniej uczęszczane rejony 0.0/
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 11:39:17 wysłana przez sneer »
Sneer Quen

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2007, 10:59:10 »
Ano anomalie są maniej opłacalne od skanowanych plexów... i jest w tym pewne uzasadnienie, na wyskanowanie plexa poświęcasz ileś czasu i skilla, a do anomalii nie musisz mieć żadnych skili ze skanowania.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2007, 11:43:29 »
zgadzam się w pełni
pytanie tylko czy idąc ta filozofią w ogóle warto w anomalie wlatywać
u mnie jest tak że kiedy już jestem w bs-ie i farmię pasek / przy okazji skanując anomalie / to w zasadzie moge polecieć
natomiast kiedy jestem w pvp hurricane i latam solo na obrzeżach regionu / szukając guza , faction ratów , npc farmerów - niepotrzebne skreślić / to nic mnie do takiej anomalii nie zagoni bo oczekiwane zyski są skromne.
a prawda jest taka że własnie w takich odludnych rejonach anomalii może być 5-6 na system / średnio /
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2007, 11:52:20 »
jesteś zatem pierwszą osobą która na jakimkolwiek forum przyznała że ze skanera pokładowego da się uzyskać anomalie inne niż combat  / jesteś pewien że nie były to miejsca sondowane ??????
Poproszę o cytat gdzie tak napisałem. Wielokrotnie pokreślałem, że można dodatkowo uzyskać korzyści poza combat wynikające z tła "misji". I proszę przestań mylić, anomalie można skanować zarówno przez pokładowy jak i sondami, ale sondy pozwalają na wyskanowanie również innych niż cosmic anomaly sygnatur.
Mówimy albo o tym samym albo o czymś innym. Jeśli masz na myśli skanowanie tylko za pomocą pokładowego skanera to tylko cosmic anomaly możesz wyskanować i te są zawsze combat, ale czasem przy okazji możesz uzyskać dodatkowe korzyści (tak nie mylę się - trafiłem za pomocą pokładowego skanera na sygnaturę gdzie na miejscu spotkałem gas cloud nie licząc NPCów). Nie mnie jednak oceniać prawdopodobieństwo spotkania takiego miejsca jak CCP przygotowało ponad 150 różnych wariantów. W dodatku raz miałem przyjmność trafić na escalation path... więc i tu potwierdzam, że istnieje taka możliwość.

co do ubogiego krewnego unknown znajdywanych sondami / nie eksplorowałem  nie mam porównania / to odniosłem wrażenie że ludziska wynoszą sporo więcej korzyści niż z anomalii
max co miałem w 0.0 z anomalii to jakieś 25+ mil z bounties po 5 albo 6 falach angel thronów/ malakims z obstawą
matomiast nic nigdy nie wypadło ze struktury / poza zwykłym ammo / nie było factiona / te gonię regularnie w paskach jak się zapuszczam w mniej uczęszczane rejony 0.0/
Nie wiem ile obecnie wynosi % prawdopodobieństwa wypadnięcia czegoś faction z budynku, ale czytałem gdzieś, że możliwość napotkania faction ma być w granicach 1%. Z drugiej strony CCP wyraźnie napisało, że w tych systemach w których były wcześniej "dobre" kompleksy (np. 10/10) prawdopodobieństwo wysondowania dobrej (bogatej) sygnatury jest znacznie wyższe - nie podali jakie.

pytanie tylko czy idąc ta filozofią w ogóle warto w anomalie wlatywać
Podobno na 10/10 można było zarobić około 1+mld, ale wymagało to generalnie grupy osób. Sam nie miałem okazji odwiedzić 10/10.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2007, 12:26:50 »


Jeśli zatem miałeś pecha i nie trafiłeś na odpowiednie to już Twoja strata. Ja miałem okazję oglądać gas cloud na cosmic anomaly znalezionej przez pokładowy skaner. Może mam więcej szczęścia od Ciebie, a może po prostu więcej uwagi zwracam na otoczenie NPCów. Twój wybór.

na przykład tutaj 8)
cały temat jest poświęcony tylko i wyłącznie anomalies
to ty próbujesz przy każdej okazji o eksploracji i potem się dziwisz żę jesteś ze mną niekompatybilny
Sneer Quen

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2007, 12:33:57 »
prawdopodobieństwo factiona jest znacznie poniżej 1%
wiem coś o tym bo przez kilka tygodni czesałem paski z dala od stacji w ich poszukiwaniu
myslę że wielokrotnie robiłem 100+ pasków czasem nawet 150 +
factionów złapałem w 3 tygodnie 27 albo 28 sztuk i tylko dlatego że raz wypadło mi 7 sztuk w 2.5h  :D
efekty / poza ammo i tanimi modami
domi large artillery bpc
domi med ac bpc
halo delta
reszta bajerów pewnie sumarycznie była warta jakieś 100 mln
czyli skromnie
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 12:37:39 wysłana przez sneer »
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2007, 12:57:54 »
Mnie każesz czytać ze zrozumieniem...
Porównaj:
Cytat: Dormio
Ja miałem okazję oglądać gas cloud na cosmic anomaly
z:
Cytat: sneer
ze skanera pokładowego da się uzyskać anomalie inne niż combat
i teraz powiedz raz jeszcze gdzie napisałem, że da się uzyskać anomalie inne niż combat ? Chyba, że cloud gas uważasz za anomalię inna niż combat pomimo znajdujących się tam NPCów, a sama chmura jest jedynie tłem (tak z tej chmury można było produkować boostery) dla rozwałki NPCów. Podobnie jak notorycznie znajdowane różne kamulce.

to ty próbujesz przy każdej okazji o eksploracji i potem się dziwisz żę jesteś ze mną niekompatybilny
Jesteś pewny, że ja tylko eksploracji, czy może przy okazji podopowiadam, że jak chcesz więcej to zajmij się eksploracją ?

prawdopodobieństwo factiona jest znacznie poniżej 1%
Nie wiem jakie jest, wiem o jakim CCP gdzieś kiedyś napisali. W sumie to fajnie się czyta jak na podstawie własnych prób chcesz wyrokować gdy w tym samym czasie w EVE odbywa się ich 10 000 x więcej (powiedzmy, że tylko tyle osób ratuje równocześnie). W dodatku powiedz - skanowałeś te paski i dopiero na odkrytych cosmic anomalies szukałeś faction, czy po prostu sprawdzałeś jakie na pasku są raty (zupełnie nie wiem co to miałoby mieć wspólnego z cosmic anomalies) ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2007, 13:24:27 »
to taka próba wytrzymałości klawiatury ?
obawiam się że wychodząc na obiad nie utrzymam tempa   :crazy2:

no cytując mnie mógłbyś podać całe zdanie - połowy treści brakuje i nawet ja sam o sobie stwierdziłbym - idiota gdybym się tym pół-cytatem sugerował

o eksploracji napisano już tyle że cięzko byłoby nawet bibliografię materiałów spisać / przynajmnij dla mnie bo ostatnio w pracy sporo czasu spędzam na eve forum
natomiast o anomalies jest jak na lekarstwo i temu ten wątek miał służyć
odpowiedzi na zadane pytania zostały już udzielone / podziękowania dla Laira i venec
a my dalej rzuamy sobie tą cegłę ....
i tylko dalej zastanawiam się po co  / poza uciecha gawiedzi która się grzecznie odsunęłą i nie przeszkadza

co do statystyk - to są to staty paskowe bo trudno mieć wiarygodną statystykę z anomalii / ilość wykonanych obserwacji będzie zbyt mała/
co do innych ocen - mam dostęp do corp walleta a przez 2-3 tygodnie mieliśmy w corpie 3 isk farmerów więc oglądając ich dokonania można było sobie też wyrobić zdanie / a pracowite chłopaki były trzeba przyznać /
wpadał im przeciętnie 1 faction dziennie na osobę za 8-9 godzin hurtowego farmienia
ale to w sumie off topic
jak ktoś będzie zainteresowany to chętnie pogadam
Sneer Quen

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2007, 13:41:29 »
to taka próba wytrzymałości klawiatury ?
No skąd... a zmęczony jesteś ?

no cytując mnie mógłbyś podać całe zdanie - połowy treści brakuje i nawet ja sam o sobie stwierdziłbym - idiota gdybym się tym pół-cytatem sugerował
Mógłbym, ale wystarczy odszukać fragment (na tej samej stronie) do którego się odwołuję, a chciałem jedynie pokazać, że manipulujesz troszkę naginając moje odpowiedzi do własnych potrzeb.
W każdym razie, bo już chyba bardziej bezpośrednio się nie da: NIE twierdziłem i NIE twierdzę, że za pomocą skanera da się wyskanować inne sygnatury (zawsze tego słowa używałem) niż cosmic anomalies. Natomiast twierdzę, że DA się znaleźć coś więcej niż tylko NPCe w lokacjach cosmic anomalies.

Jako ukłon w stronę Twojego uporu by drążyć temat, mogę się wycofać z twierdzenia o komponentach do inwencji, ale tylko dlatego, że nie szukałem cosmic anomalies w constelacjach COSMOS, gdzie tego typu rzeczy powinny być częściej znajdowane (ale to się ma zmienić jak zaanonsowano w jednym z ostatnich DevBlogów:
"Decryptors and other invention items moving from static COSMOS to exploration").

Eksploracja podobnie jak inwencja to obszar, który jest przez CCP rozwijany od kilkunastu miesięcy i często nowy patch wywraca wszystko do góry nogami. Zmiany potrafią być bardzo istotne - np. coś co znajdowałeś regularnie bez większych problemów nagle przestaje się pojawiać. Z każdym większym patchem (content) dodawane były też nowe formy lokalizacji, więc z początkowych 250 czy 300 teraz powinno być dobrze ponad 500 różnych wariantów. Zamiana statycznych kompleksów na cosmic anomalies dała szansę na udostępnienie combat pocket większej liczbie ludzi, a równocześnie pozwoliła na ograniczenie farmienia kompleksów.

Na pewno system wymaga zbalansowania z pozostałymi elementami (no bo jest teraz zdecydowanie za trudno znaleść inne niż cosmic anomalies). Jeśliby miało to ode mnie zależeć to w ogóle dałbym to jako odrębny system, a nie połączony z eksploracją.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 11, 2007, 13:50:13 »
odpuszczam - jestem zmęczony - klepię równolegle z jeszcze jedną robotą , a jak nie złoże zapisu na czas to będzie klapa ....
poza tym i tak już złamałem swoją zasadę pasywnego korzystania z forum
jeszcze mnie ludziska wezmą za gadułę albo forum warriora  :tickedoff:

ale jak ktoś ma ochotę podnieść cegłę / rzucanie cegieł jest czasami uznane za rozrywkę /
to czemu nie ale ja sobie dla odmiany poczytam

co do eksploracji - chwilowo mnie nie ciagnie jak widzę ludzi śpiących w swoich covopsach - jak się poprawi to może będzie warto
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 14:20:14 wysłana przez sneer »
Sneer Quen

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 11, 2007, 14:17:24 »
Mam nadzieję, że się nie poprawi, w sensie nie ułatwią szukania...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 11, 2007, 14:27:12 »
Mam nadzieję, że się nie poprawi, w sensie nie ułatwią szukania...
Wystarczyłoby zrobić tak żeby cosmic anomaly było niedostepne jak jest coś z eskploracji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Fedajkin

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 11, 2007, 14:35:25 »
A co komu to przeszkadza... wskakujesz na spota, widzisz, że to nie to co szukałeś więc skanujesz dalej i po kłopocie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2007, 14:39:47 »
Niby niewiele przeszkadza, ale szukanie sondami jednak znacznie dłużej trwa, a jak stracisz sondy na wyszukanie cosmic anomaly to... plujesz w brodę, że nie użyłeś pokładowego skanera  ::)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2007, 14:43:28 »
ale przeciez wystarczy nie zaznaczyc opcji "Cosmic Anomaly" w trakcie skanowania, i juz tylko eksploracja ci wychodzi (Cosmic Signature)... wiec nie widze zadnego problemu :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 11, 2007, 14:45:44 »
Fakt. Zapomniałem  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ivil

  • Gość
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2007, 15:16:21 »
gdyby jeszcze naprawili multispectrale...

poza tym na skanerze bardzo latwo odroznic anomalie od normalnej sygnatury po signal strenght

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Cosmic Anomaly
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2007, 16:20:12 »
gdyby jeszcze naprawili multispectrale...

a co ci w nich nie dziala?