Autor Wątek: Zniszczenie statku/śmierc klona/...  (Przeczytany 30165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« dnia: Sierpień 03, 2013, 18:48:28 »
Hej

Jak zniszczą mi statek to gdzieś czytałem, że można po niego wrócić.
1. Czym po niego wrócić? Wystarczy jajo czy jakiś konkretny statek?
2. Czy odzyskam cały statek czy tylko cargo czy jeszcze inaczej?
3. Czy mogą mi zestrzelić klona/jajko? Co wtedy tracę - czytałem, że skille (jakiś procent) - co kupić/zrobić, żeby tych skili nie tracić?
4. Jak większość nowych graczy kopie venturą, czy retiever to dobry wybór na kolejny statek?
5. Czasami jak kopię to w systemach 0.9 atakują mnie NPC a w systemach 0.8 czasami jest spokojnie. Czy są jakieś systemy gdzie można spokojnie afkować?
6. Ludzie mi radzą, żebym zrobił co najmniej 4 konta - poważnie bez tego gra się ciężko?

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:16:19 »
Wracasz po wrak statku ale wyciagasz tylko cześc wyposażenia ( o ile wczesniej ktos tego nie zgarnie ), jak Ci klona w kapsule zestrzela tracisz wszystkie implanty jakie masz i upgradej klona - skile odzyskasz o ile nowego klona znów zrobisz ugrejd  do wartosci przed zestrzeleniem klona - tracisz tylko te skile ktore były nadwyżka pojemnosci Twojego klona przed zestrzeleniem( np miałes 36 k sp a klon miał ugrejd do 32 k sp pojemności masz wtedy nadwyżkę 2 k sp  - warto tego pilnowac ). NPC nie strzelaja do kapsuł .

deckard

  • Gość
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:19:45 »
ad 1 jak niszczą ci statek pozostaje wrak, przy zniszczeniu większość modułów sie pali coś może zostać ale zwykle wróg zabierze resztę.
Ad2 zniszczony statek to zniszczony statek - nie odzyskasz go. Rzeczy na statku w większości są niszczone - losowo  - to znaczy ze może cos zostać ale niekoniecznie.
Ad3 tak mogą ci zniszczyć jajo. W medicalu możesz ulepszyć swój klon. Jak klikniesz na charakter sheet to masz na gorze na prawo od portretu kilka statystyk
Skill points - ile masz skili
Clone ..... (cyferki) to jest ile skili zabezpiecza twój klon
Tak długo jak ilość skili które zabezpiecza twój klon (2 wartość) jest większa od twojej ilości skili (1 wartość) to jesteś bezpieczny nic nie stracisz.
Ad 4 nie kopie ale teoretycznie tak
Ad 5 raty czyli npc spawnuja sie losowo podczas kopania, im niższy ss systemu tym potężniejsze raty.
Ad6 kompletna bzdura 2 lata prawie grałem 1 konto 1 postać, im więcej masz postaci tym lepiej i więcej możliwości ale to zależy od tego jak grasz co robisz i w jakich regionach eve. Inaczej jest w wh inaczej w hs inaczej w 00

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:21:23 »
Hej

Jak zniszczą mi statek to gdzieś czytałem, że można po niego wrócić.

Źle czytałeś. Statek zniszczony jest zniszczony. Nie da sie go odzyskać. Możesz najwyżej odzyskać część zafitowanych modułów, która pozostanie we fraku i salvage. Statek musisz sobie kupić nowy. Wyjatkiem są noobshipy. Tu wystarczy zadokować jajem i już dostajesz na stacji nowy za darmo.

Cytuj
2. Czy odzyskam cały statek czy tylko cargo czy jeszcze inaczej?

jw.

Cytuj
3. Czy mogą mi zestrzelić klona/jajko? Co wtedy tracę - czytałem, że skille (jakiś procent) - co kupić/zrobić, żeby tych skili nie tracić?

Mogą zestrzelić jajko.
Tracisz wtedy implanty jakiem masz założone na klona. Skile (część) tracisz tylko, gdy miałeś łącznie więcej skillpointów, niż pojemność klona (nie zupgredowałes go odpowiednio wcześniej).

Cytuj
4. Jak większość nowych graczy kopie venturą, czy retiever to dobry wybór na kolejny statek?

O ile Ci się kopanie nie znudziło.

Cytuj
5. Czasami jak kopię to w systemach 0.9 atakują mnie NPC a w systemach 0.8 czasami jest spokojnie. Czy są jakieś systemy gdzie można spokojnie afkować?

1.0

Cytuj
6. Ludzie mi radzą, żebym zrobił co najmniej 4 konta - poważnie bez tego gra się ciężko?

Lol.
Mi przez półtora roku wystarczyło jedno. Teraz korzystam z dwóch. I az dwa sa mi potrzebne tylko dlatego, że na mainie mam -10 ssa.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:34:34 »
Narodziły się nowe pytania:

1. Ktoś pisał na czacie coś więcej o klonach ale nic nie zrozumiałem - chodziło coś o przeskakiwanie między klonami. W stacji też widziałem taką zakładkę. O co chodzi?

2. Ulepszyłem klona i mam zapas bezpieczeństwa punktów. A o co chodzi z tymi implantami, co mi one dają? Byłem na stacji zostawić urobek ale tak na szybko nic o implantach nie znalazłem.

3. Dużo ludzi mówi, że kopanie się szybko nudzi. Ja gram dopiero od kilku dni więc wszystko jest nowe i nic mi się nie nudzi. Ale tak na przyszłość czym ciekawym można się zająć? Wykonywać misje?

4. Korzystam z triala (21dni), brat też chce grać, też chce aktywować triala. Będziemy na różnych urządzeniach ale na tym samym łączu. Czy uda się tak odpalić dwa klienty i grac wspólnie?
Ktoś w korporacji mówił, że chciał odpalić dwa konta na jednym komputerze ale mu się nie udało i musiał rozszerzyć oba konta.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:55:09 »
ad.1

Istnieje coś takiego jak "jump clone". Możesz posiadać takich kilka i "przesiadać się" z jednego do drugiego. Użyteczne jeśli posiadasz jakiś kosztowny set implantów i nie chcesz go wtopić, lub jeśli chcesz szybko przenieść się do odległych rejonów galaktyki. Raz na 24 h dodajmy.

ad.2

Implanty dodają punktów do atrybutów i/lub poprawiają wszelkie statystyki statku jakim latasz (damage, szybkość, tracking dział, fitowanie itd). Musisz posiadać skill "cybernetics". Ilość miejsca w głowie jest ograniczona.

ad.3

Kopanie się nie nudzi? Pogadamy za 2 tygodnie. W hi-secu gówno zarobisz kopiąc frytką, w dodatku jak się domyślam rozwijasz skille do kopania?? Tracisz podwójnie. Czas spędzony na trialu i czas skillowania użytecznych skilli do pve/pvp. Czym się można zająć zamiast? Chociażby misjami. Oswoisz się z niektórymi aspektami gry, zaczniesz skillować to co będzie potrzebne i do pve, i do pvp. Możesz eksplorować, możesz zaryzykować w low-sec milicji (polecam). Cokolwiek co sprawi ci przyjemność.

ad.4

Tak na różnych urządzeniach odpalisz 2 różne konta bez problemu.

Najważniejsza rada jaką mam dla Ciebie. Unseen Academy i/lub Akademia Milicyjna Linki znajdziesz na stronie głównej forum. Nie marnuj swojego czasu i zacznij się uczyć od doświadczonych graczy jakich tam znajdziesz!!!

Fly safe o7

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:36:13 »
A jakie skille już trenować jeżeli chcę się przenieść do milicji?
I jeżeli wybrałem na początku frakcje industry to mogę normalnie robic misje?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2013, 22:09:24 »
Wszystkie skille do walki:

z grupy spaceship command: to czym będziesz latał docelowo, w milicji glownie fregaty/niszczyciele/krazowniki , tank na twoj statek shield/armor zaleznie od rodzaju statku , skille do damage zalezne od rodzaju statku.
Frakcja industry? Dawno nie zakładałem nowej postacji, ale chyba już nie ma czegoś takiego jak "frakcja"? Skillujesz to co chcesz... i to co ci się przyda.

Naprawdę. Udaj się do Unseen Academy , nauczą, pokażą, poprowadzą za rączkę. Jak już ogarniesz co nie co... zapraszamy do nas do low-sec.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2013, 00:11:49 »
Najważniejsza rada dla Ciebie to idz do korporacji szkoleniowej która pokarze Ci różne aspekty gry oraz nauczy Cie zarabiać w inny sposób niż kopiąc - np. Unseen Academy i Akademia Milicyjna.
To co wykopiesz w 12h retirverem w hi-sec zarobisz na misji 4 w parenaście minut...

Możesz grać na wiekszej ilości kont niz 1 - pytanie tylko do czego chcesz te konta wykorzystać - zrobienie 4 kopaczy mija sie z celem. Ale jeśli kilka aspektów gry jest Ci szybko niezbededne - tzn szybciej niz za 5 lat to wtedy kilka kont - finansowo nie jest to problemem bo doświadczeni gracze oplacaja sobie PLEXY za ISKI.
Osobiście akurat gram własnie na 4... jeden do strzelania pvp, jeden z tengu raciarskim pve, industry i skilujacy capitale. - ale to zależy od potrzeb i tego co chcesz w grze robić a nie jest wymogiem. Można sobie spokojnie jednym kontem śmigać
Gun for hire.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2013, 10:52:30 »
Jestem Caldari i jaki kupić statek?
Obecnie mam merlina i myślałem o inwestycji we fregaty.
Skille jakie trenuje to defense i missiles. Robię je przez basic, standard, ... Na tyle pozwala mi to ogarnąć mój angielski.
Jakie inne skille robić oprócz tych?

I jaki statek kupić, czytałem, że fregaty są dobre do uczenia się.

btw. dołączę do milicji :].

EDIT: Myślałem jeszcze o "Spaceship Command" , "Electronics" i "Engineering" lub "Mechanics" - którą z nich? czy może obie? Które lepsze dla fregat? Pancerz czy pole?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 10:59:43 wysłana przez rubesom »

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:16:35 »
Statek kupujesz w markecie ( najlepiej w Jita - system )
klikasz na ikonke statku i masz tam zakładke jakie skille i na jakicj levelach sa Ci potrzebne aby nim latac .
Generalnia musisz zrobic wszystkie skile od shielda ( em , termic , kinetic ,expolsiv - min IV lv) o głownych skilach od shielda nie wspomnie to oczywiste , nawigacja tez jest wazna , ach nie zapominaj o systema energetycznych , naprawczych .
Ps shiledy i lunchery to dla Caldari podstawa :))
Jest tu na forum taki dział jak " garażownia" zerknij tam czasami jest sporo fajnych tematów i duzo opini innych graczy o statkach i fitach
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 11:27:36 wysłana przez zeben74 »

Starakopara

  • Gość
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:43:14 »
(...)

EDIT: Myślałem jeszcze o "Spaceship Command" , "Electronics" i "Engineering" lub "Mechanics" - którą z nich? czy może obie? Które lepsze dla fregat? Pancerz czy pole?

wszystkie wymienione na 5 potrzebujesz, to sa tzw skille " core"

no i witaj na pokładzie Centrali pilocie.

PS.

Unseen Academy Ci wszystko wyjaśni, nakieruje i pokaże z czym je się evke.

fly sharp
o7

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:28:13 »
A powiedzcie mi jeszcze proszę o co chodzi z tym "satnding"?

Jestem z Caldari i chciałem dołączyć się do korporacji milicji.
Podobno pogorszy mi się standing.

1. Co to jest?
2. Czemu się pogorszy?
3. Jak co będę robić to się pogorszy?
4. Jakie są konsekwencje pogorszenia? (na razie wiem, że nie będę chroniony w hi-secu przez concordy, coś jeszcze?)
5. Gdzie sprawdzić jego stan?
6. Jak go polepszyć?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:12:30 »
Standing określa czy dana frakcja/korporacje Cię lubi czy też nie i w jakim stopniu. Istotne jest to dla możliwości brania misji od tej frakcji/korporacji (choć jeśli się nie mylę to dobry standing do korporacji npc należącej do frakcji, która Cie akurat nie lubi, nie ogranicza Cie w braniu misji od tej konkretnej korporacji), a w przypadku standu do frakcji od -5 (lub gorzej jak -5) ogranicza Ci to wlot na tereny hajsekowe tej frakcji (białe krzyżyki "Navy" będą do Ciebie strzelać).
Bardzo dobry stand do całej frakcji daje Ci za to lepszy wybór przy agentach misyjnych. Bodajże od +7 do frakcji możesz brac misje l4 od agentów wszystkich korporacji danej frakcji (nie musisz już nabijac standa do każdej korporacji osobno).
Kiedy stand spada? Za walenie w krzyżyki należące do danej frakcji. Za plexy milicyjne pewnie też. W milicji dodatkowo spada tez stand do drugiej wrogiej frakcji (np. u matarów oprócz amarr, przeciw którym robisz misje spadnie też Ci stand do Caldari) ale nieznacznie.
Jak polepszyć standa do frakcji? Robic dla niej misje milicyjne, robić misje storyline (pojawiają się po zrobieniu iluśtam zwykłych misji), chyba tez misje epic arc (czy jakoś tak to leciało). Masz też skila "diplomacy", który poprawia standa do frakcji.
I bedąc w milicji pamiętaj, że w hajsekach obydwu wrogich Ci frakcji npce będą do Ciebie strzelać, nawet jak do danej frakcji masz dodatniego standa.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:06:53 »
Ale to wszystko się stanie jak przystąpię do korporacji milicji i/lub będę strzelać do tych "strażników"?

Bo ja chciałem tylko wziąć udział w dwóch kursach które proponuje milicja ale bez dochodzenia do korporacji.
Czy w takiej sytuacji spadnie mi standing?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:18:40 »
Nie...nie spadnie. Szkolenie podstawowe masz przed przyłączeniem się do korporacji i przed wejściem do milicji. Po szkoleniu możesz spokojnie wrócić do hi-sek jeśli nie wyrazisz chęci dołączenia.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:07:15 »
A jak zablokować, żeby moje bio było nie widoczne dla innych graczy?
I inne dane. Ostatnio mi powiedzieli, że wszystkie moje dane widać, cokolwiek miało to znaczyć.
Widzą podobno moją lokalizacje, da się to zablokować?

Widać też moje dane które podałem do konta? Imię i nazwisko?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:10:32 »
A jak zablokować, żeby moje bio było nie widoczne dla innych graczy?
I inne dane. Ostatnio mi powiedzieli, że wszystkie moje dane widać, cokolwiek miało to znaczyć.
Widzą podobno moją lokalizacje, da się to zablokować?

Widać też moje dane które podałem do konta? Imię i nazwisko?

Numer konta i rozmiar stanika matki.

Nie no, ktoś sobie robi z Ciebie żarty. Jeśli chodzi o bio, to wystarczy nic w nie nie wpisywać. Jeśli chodzi o resztę, to widać tylko historię zatrudnienia (w jakich korporacjach byłeś) - i tego się nie da uniknąć. Inne dane postaci (nie Twojego konta*) widać na niektórych stronach, jeśli się na nie najpierw zarejestrujesz, podasz API, itp. Na razie raczej nie masz po co.

*sprawdzić czy nie CIA

Goomich

  • Gość
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:10:40 »
A jak zablokować, żeby moje bio było nie widoczne dla innych graczy?

Skasuj je...

I inne dane. Ostatnio mi powiedzieli, że wszystkie moje dane widać, cokolwiek miało to znaczyć.
Widzą podobno moją lokalizacje, da się to zablokować?

Lokalizację widać tylko za pomocą specjalnych agentów i trwa to chwilę, nim oni to podadzą.
Nie da się zablokować.

Widać też moje dane które podałem do konta? Imię i nazwisko?

Nie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2013, 21:40:49 »
Może chodziło o tzw certyfikaty. Jeśli udostępniasz te dane dla ogółu, inna  osoba może pi  razy oko wiedzieć co możesz zrobić i czego się po Tobie spodziewać.

ps. Możesz to oczywiście ukryć.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2013, 23:16:20 »
Latam Kestrelem, wiecznie fregatami latać nie będę i tak się zastanawiam w co inwestować długo falowo.
Jaka klasa jest dobra/najlepsza do pvp? Niszczyciele?

1. Jaki statek wybrać do inwestowania w niego? Chodzi mi o coś na co będę zbierać nawet kilka miesięcy, gdyż chce mieć jakiś cel.

2. Robię misje ale są one słabo płatne - na razie lvl1. Czy na wyższych levelach mogę liczyć na większe stawki, np. kilka milionów? Czy lepiej przenieść się na niższe sektory i do milicji - zarobie więcej?

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2013, 23:38:00 »
1. Staki średniej klasy i carrier.

2. Misje wyższego lvlu dają więcej kasy. Misje w 0.0 dają więcej kasy niż w hi. Milicja śmierdzi, tam strzelają do swoich.
Cała prawda o moim graniu...


zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2013, 23:42:07 »
Tu kasa ( iski ) nie sa az takim problemem tu licza sie skile a to juz duzy problem , kazdy lata czy mu sie podoba i tym na co go stac , poogladaj troche neta moze cos Ci wpadnie w ' oko' sprawdz jakie skile Ci sa potrzebne i do pracy :)
ps polecam marudery do misji - to juz Ci zajmie czas do zimy :)

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2013, 00:01:44 »
Tu kasa ( iski ) nie sa az takim problemem tu licza sie skile a to juz duzy problem , kazdy lata czy mu sie podoba i tym na co go stac , poogladaj troche neta moze cos Ci wpadnie w ' oko' sprawdz jakie skile Ci sa potrzebne i do pracy :)
ps polecam marudery do misji - to juz Ci zajmie czas do zimy :)

Marudery?
Widzę tylko Golema. O niego chodziło?

A jakiś bardzo dobry i odległy w czasie dps?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2013, 00:32:03 »
Tengu? Pirackie bs-y?

Wysłane z mojego Grand X In za pomocą Tapatalk 4


Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 07, 2013, 00:49:27 »
Latam Kestrelem, wiecznie fregatami latać nie będę i tak się zastanawiam w co inwestować długo falowo.
Jaka klasa jest dobra/najlepsza do pvp? Niszczyciele?

Nie ma najlepszego szipu do pvp w tej grze...
Cytuj
1. Jaki statek wybrać do inwestowania w niego? Chodzi mi o coś na co będę zbierać nawet kilka miesięcy, gdyż chce mieć jakiś cel.
Może Machariel?  ;D
http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=12308.0
Cytuj
2. Robię misje ale są one słabo płatne - na razie lvl1. Czy na wyższych levelach mogę liczyć na większe stawki, np. kilka milionów? Czy lepiej przenieść się na niższe sektory i do milicji - zarobie więcej?
Naturalna kolej rzeczy. Wyższy level misji, niższy security status systemu w którym masz agentów misyjnych = wyższy zarobek.
Btw. Milicja/low sec na poczatek, do ogarnięcia gry jest super. Później to wygląda jak ściganie się Fiatem 126p. na torze w Nurburgringu.
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 07, 2013, 17:17:44 »
fregaty na poczatek sa dobre bo tanie w kupnie i fitowani- tym po prostu uczysz sie mechaniki pvp a jak to mówia apetyt rosnie w miarę jedzenia wiec szybko bedziesz chaiał rozwijaj swoje umiejetnosci i wiedze w lataniu wiekszymi statkami

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:49:42 »
Mam pytanie dotyczące implantów.

1. Jak kupie sobie np. co daje inteligencji 3 points, a skill który robię wymaga akurat na primary lub secondary inteligencji to jak to wpłynie na naukę takich skilli?
2. Czy taki implant wpływa na wszystkie skille które wymagają inteligencji?
3. Jak zabiją mi klona to implanty przepadają? Da się jakoś temu zaradzić?
4. Jeżeli przy zabiciu klona tracę implanty to może kupie klona na którym zaimplementuje implanty i będę na noc zostawiał, żeby szybciej rosły?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:00:38 »
ad. 1
Przyspieszy naukę (ilość sp) danego skilla. Primary dodaje więcej niż secondary.
ad.2
Tak
ad.3
Po zabiciu klona implanty przepadają. Można zaradzić - nie dać się zabić w jajku. Nic więcej
ad.4
Nie zrozumiałem? Co ma szybciej rosnąć? Jeśli boisz się utraty implantów to walcz w klonie bez drutów. Po walce przesiądź się w klona "bezpiecznego" i po kłopocie.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:08:03 »
ad. 1
Przyspieszy naukę (ilość sp) danego skilla. Primary dodaje więcej niż secondary.
ad.2
Tak
ad.3
Po zabiciu klona implanty przepadają. Można zaradzić - nie dać się zabić w jajku. Nic więcej
ad.4
Nie zrozumiałem? Co ma szybciej rosnąć? Jeśli boisz się utraty implantów to walcz w klonie bez drutów. Po walce przesiądź się w klona "bezpiecznego" i po kłopocie.

A o co chodzi z implants slot? I ile mogę mieć implantów na klonie? Jak implant dodaj dodaje mi 3 points to znaczy, że doda mi 3 punkty do skilla -  to się w ogóle płaca?
Czy np. shield boost bonus 3% to znaczy, że o 3% nabije tego skilla?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:22:21 »
Każdy implant ma swoje miejsce "slot" w głowie. Nie możesz mieć 2 implantów w tym samym miejscu. Każdy implant z plusem do atrybutów się opłaca. Każdy przyspieszy Twoje szkolenie. Ten z +1 mniej, a ten z +4 więcej...proste. Ty chyba mylisz implanty. Są implanty z + do atrybutów (inteligencja,percepcja,wisdom,charyzma i pamięć) oraz te wzmacniające parametry statku. Jeśli masz w opisie implantu +3% do shield booster to dokładnie to oznacza, że o 3% więcej będziesz podładowywał swoje tarcze na statku. Tylko tyle.

Udałeś się do Unseen Academy jak radziliśmy? Tam właśnie poznasz odpowiedzi na takie pytania...

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:25:37 »
W sobotę przechodzę do milicji...
Crystal delta daje 3 points i boosta do shielda ale chyba dobrze patrze bo w atribute enhancers.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:30:44 »
A o co chodzi z implants slot? I ile mogę mieć implantów na klonie? Jak implant dodaj dodaje mi 3 points to znaczy, że doda mi 3 punkty do skilla -  to się w ogóle płaca?
Czy np. shield boost bonus 3% to znaczy, że o 3% nabije tego skilla?

Implants slots to po prostu miejsca na implanty w głowie klona. Jest ich 10, przy czym każdy implant ma z góry wyznaczony slot do którego będzie wsadzony (info o tym jest w opisie przedmiotu).

Każdy skill ma potrzebuje czasu żeby wbić się na wyższy poziom. Czas ten określany jest ilością SP jaka jest potrzebna by ten wyższy level osiągnąć i ilością SP jakie twoja postać generuje przy danej kombinacji atrybutów. Nie wiem jak to jest dokładnie liczone, ale czysto teoretycznie:

Masz powiedzmy 20 punktów percepcji i 20 punktów willpower, skill który robisz ma oba w primary i secondary więc generujesz 40 punktów co sekundę, skill wymaga powiedzmy 40 tys SP. Za 1000 sekund masz wyższy poziom na skillu. Teraz wkładasz sobie implant +3 i postać zaczyna generować 43 punkty, tym samym skraca się czas potrzebny do wbicia wyższego poziomu.

Rzecz jasna w grze te wartości liczone są inaczej, ale mam nadzieje że ogólną zasadę złapałeś.

Jeśli boisz się utraty implantów to walcz w klonie bez drutów. Po walce przesiądź się w klona "bezpiecznego" i po kłopocie.

Tu doprecyzujmy że przesiadać się w klona można raz na 24 godziny więc w praktyce lata się w tym co można stracić bez większego żalu. Inaczej będzie się latało w milicji gdzie klina nie sposób stracić, inaczej w małych skirmishach, a inaczej w blobach gdzie 90% czasu strzela się będąc w bańkach.

Edit:
Crystal delta daje 3 points i boosta do shielda ale chyba dobrze patrze bo w atribute enhancers.

Zanim zaczniesz się bawić w cristale to może przynajmniej poczytaj na eve wiki jak implanty działają żeby potem nie było niespodzianek, bo już widzę że możesz mieć z tą deltą problem.. Czemu? Z premedytacją nie powiem, doczytaj to najlepsza droga by się czegoś dowiedzieć.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:44:38 »
...
Edit:
Zanim zaczniesz się bawić w cristale to może przynajmniej poczytaj na eve wiki jak implanty działają żeby potem nie było niespodzianek, bo już widzę że możesz mieć z tą deltą problem.. Czemu? Z premedytacją nie powiem, doczytaj to najlepsza droga by się czegoś dowiedzieć.
Chodziło o to, że używają tego przeważnie piraci? Tyle wyczytałem.


Mogę zrobić "Remap Now" mogę dodać dwa punkty. Skąd to się wzięło, że mogę rozdac dwa punkty?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2013, 21:26:58 wysłana przez rubesom »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zniszczenie statku/śmierc klona/...
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:48:40 »
Chodziło o to, że używają tego przeważnie piraci? Tyle wyczytałem.


Mogę zrobić "Remap Now" mogę dodać dwa punkty. Skąd to się wzięło, że mogę rozdac dwa punkty?

Nie uzywaj remapu dopoki nie bedziesz 100% pewny ze wiesz co robisz a twoj skill plan nie bedzie na minimum rok :)
Generalnie pozwala to permanentnie zmienic atrybuty (choc w pewnym zakresie) twojej postaci. Na rok przysluguje jeden remap.