Autor Wątek: Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?  (Przeczytany 13424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« dnia: Marzec 02, 2005, 07:35:38 »
Mam pytanko. Co w Wasze ocenie z produktów wykonywanych przez graczy (tych bardziej do?wiadczonych) najszybciej znajduje zbyt wsród odbiorców? Czy sa to moze pewne rodzaje statków, sprzet a moze uzbrojenie i amunicja? Czy móg?bym prosi? o wskazanie jakie przedmioty zazwyczaj sprzedaj? sie dobrze?

Przymierzam si? do zakupu w blizszej przysz?osci paru blueprintów aczkolwiek wczesniej bardzo cenna by?aby dla mnie Wasza opinia co do powy?szej kwestiii

Pozdrawiam i z góry dzi?kuj? za Wasze porady.

Dragy

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2005, 07:56:59 »
bsy lub jakiechs dodatkowe statki tech II

Marquiz

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2005, 10:06:23 »
generalnie cala gamma statkow i modulow tech II sie dobrze sprzedaje, ale jesli tego nie produkujesz, to na handlu tym ciezko raczej jest zarobic, bo ceny wszedzie sa zblizone.... no chyba ze bedziesz to wozil do FA, ale twtedy to krzyzyk na droge :P

partridge

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2005, 14:27:13 »
hmmm powiem szczerze ze sprzedaje sie to co jest potrzebne :) Np kolo jednego kompleksu nie ma stacji z produkcja a stacja ta lezy daelko od empire. Mozna spokojnie przywiez tam torpedy wystawic je i zarobic sporo kasy na wachaniu samej ceny! Nie powiem gdzie bo sam zaopatruje ten teren w Torpedy :)

Hall Underley

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2005, 14:55:48 »
Cytat: "Dragy"
bsy lub jakiechs dodatkowe statki tech II


ooo tak, bsy to niesamowicie op?acalny interes. trzeba na nie ca?? mas? ró?nych minera?ów, produkuje si? to ko?o 4 godzin, ale jak ju? sprzedasz, to zysk jest nieziemski. czasem nawet ca?e 10milionów mo?na zarobi?. super op?acalny biznes.

Anonymous

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2005, 15:03:20 »
Wyczywam ironi? w ostatnim zdaniu :P

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2005, 15:04:47 »
Mam przez to rozumiec ze produkcja to kiepski biznes?  :shock:

Hall Underley

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2005, 16:38:33 »
Cytat: "Hun'ter"
Mam przez to rozumiec ze produkcja to kiepski biznes?  :shock:


ale? sk?d. produkcja to ogólnie bardzo dobry biznes. tyle ?e podej?cie "jak co? jest drogie, to si? op?aca to produkowa?" to g?upota. ot cho?by te nieszcz?sne bsy.

dla jednego gracza albo niedu?ego korpa najwi?kszy zysk jest z drobnicy, która idzie na masow? skal?.
przyk?ad:

wyprodukowanie kestrela kosztuje 100-150k, w zale?no?ci od cen minera?ów, skilli, bpc i podobnych okoliczno?ci.
sprzeda? mo?na go nawet za 300-400k isk.
policzmy: 120 milionow to 375 kestreli. tyle schodzi w ci?gu dwóch tygodni, a czasem potrafi zej??w jeden weekend. koszt wypordukowania tego ta?atajstwa to ~50 milionów.
zarabiasz 70 milionów

a teraz we?my bsa - materia?y 100-110 milionów, sprzedajesz po 120, zarabiasz 10-20 milionów.

co innego, je?li masz zorganizowane du?e zaplecze, kilkunastu kopaczy (tanie ?ród?o minera?ów), w?asne bpo i jeste? w stanie wyprodukowa? i sprzeda? takich bsów 5 dziennie...

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2005, 18:28:16 »
Czy móg?bys w skrócie opisac standardow? procedur? otwarcia linii produkcyjnej losowego stateczku - np opisanego przez Ciebie - poczawszy od zakupu blueprinta do produktu finalnego?

Na jakie skille w szczegolnosci przy produkcji i uzyciu blueprintów powinienem zwrócic uwag??.

Hall Underley

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2005, 20:52:53 »
Cytat: "Hun'ter"
Czy móg?bys w skrócie opisac standardow? procedur? otwarcia linii produkcyjnej losowego stateczku - np opisanego przez Ciebie - poczawszy od zakupu blueprinta do produktu finalnego?

Na jakie skille w szczegolnosci przy produkcji i uzyciu blueprintów powinienem zwrócic uwag??.


zacznij od modu?ów, na nich jest najwi?ksze przebicie (niektóre w niektórych miejscach nawet 1000%). statków nie ma co produkowa?, póki nie doci?gniesz z pe do 5.

production efficeincy to w?a?nie podstawowy skill, ciagnij go obowi?zkowo na 5. "na przerwaniach" rób industry i mass production. pó?niej dorób sobie skille od tl2 (jest ich sporo, ale wi?kszo?? wystarczy mie? na 1)

Marquiz

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2005, 21:02:25 »
Hall interesujace rzeczy mowisz...
bo ja robie Raveny i moj kosz w nich (gdybym skupowal minsy w okolicy) to jakies 85mil a w FA sprzedaje sie po 130 a tu po 110 i gdzie tu widzisz 10 mil zysku ?

druga sprawa to produkuje z TecTeamem BSy dla korpa na przyklad ravena sprzedaje po 95mil dla korpowiczow a jestem w stanie z brygada naryc na niego wszystkie minsy w 1 dzien :P

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2005, 21:55:33 »
Tak naprawde to osobi?cie docelowo chcia?bymzarabiac na NPCtach i wykonywac misje. No ale ze zarobiona i posiadana  kaska powinna na siebie pracowac  dlatego mysle o czyms na boku :P

EverSin

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2005, 22:46:16 »
Cytat: "Marquiz"
Hall interesujace rzeczy mowisz...
bo ja robie Raveny i moj kosz w nich (gdybym skupowal minsy w okolicy) to jakies 85mil a w FA sprzedaje sie po 130 a tu po 110 i gdzie tu widzisz 10 mil zysku ?

druga sprawa to produkuje z TecTeamem BSy dla korpa na przyklad ravena sprzedaje po 95mil dla korpowiczow a jestem w stanie z brygada naryc na niego wszystkie minsy w 1 dzien :P



to skoro ryjesz razem z TT w okolicach oerse to oczywiscie odpalasz im dzialke z zyskow? :P bo jak nie to straszna z ciebie ... dokoncz sobie sam  :twisted:

Marquiz

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2005, 00:18:36 »
Cytat: "EverSin"

to skoro ryjesz razem z TT w okolicach oerse to oczywiscie odpalasz im dzialke z zyskow? :P bo jak nie to straszna z ciebie ... dokoncz sobie sam  :twisted:


Zacznijmy od tego, ze z BS ktore sprzedaje nie mam ani 1 ISK, bo wszystko idzie na konto korpa... jak nie wierzysz to sobie przesledz histori wplat na koncie korpowym i zapytaj sie ludzi ktorzy kupowali u mnie BS ile mi placili a sam sie przekoansz, a potem wusuwaj 'dziwne' wnioski. Ja zarabiam na misjach dla agentow a nie na produkcji czy kopaniu w Oerse.

Hall Underley

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2005, 05:16:08 »
Cytat: "Marquiz"
Hall interesujace rzeczy mowisz...
bo ja robie Raveny i moj kosz w nich (gdybym skupowal minsy w okolicy) to jakies 85mil a w FA sprzedaje sie po 130 a tu po 110 i gdzie tu widzisz 10 mil zysku ?


Oj, pewnie tam s? ta?sze minsy ni? bli?ej "centrum", szczególnie zyd i mega,
które stanowi? ~30% ceny.

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2005, 09:40:01 »
Na wstepie chcia?em bardzo podziekowac za cenne uwagi, które dla mnie sa bardzo przydatne.

Szczególnie zainteresowa?y mnie Wasze doswiadczenia odnosnie elementów / modu?ow i statków które warto produkowac. Zak?adaj?c, i? dysponuje Prod. Effic. na maksymalnym poziomie i zasobami na otwarcie potencjalnej produkcji w co radzi?byscie zainwestowa? by zacz?? owe srodki pomnazac?

Co do skilli Tl 2 nie wiem dok?adnie o jakie chodzi - czy moglbym prosic o ich wypisanie?.

Pozdrawiam i dzi?kuj? za wszelkie rady i porady

Marquiz

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2005, 10:17:00 »
wejdz na strone www.eve-online.com i tam znajdz 'itemdatabase'. tam sobie znajdz statem T2 i zobacz tam jest wszystko ladnie wypisane co potrzeba do rpodukcji.

http://www.eve-online.com/itemdatabase/

Hun'ter

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2005, 12:56:02 »
Wielkie dzi?ki. Super rozpisali :) :D

partridge

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2005, 17:16:17 »
WoW Marquiz widze ze podales Link na strone www.eve-noline.com to pewnie odpowiednik EVE-Online tylko ze Single Player :)

aceed-

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2005, 19:49:50 »
Aj tam Part, szczegó?ów si? czepiasz ;]

kerisso

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2005, 02:03:25 »
Kurde,

Jakies item, jakas produkcja, jakies tajemnicze skille...PE/PM, moze AM....ja sie juz kurde pogubilem :):):):)

Tez mam pytania:
A czy mozna to zabic?
Czy to, o czym tutaj piszecie to sie tankuje na EM czy na kinetic?
A jesli posune to z 1400 to bedzie piszczec, skowytac i robic "pfff, pffff"

Pozdawiam serdecznie i poprosze o translator :)

BTW - Part, Ty to chyba miales w lozku lezec i sie kurowac, a nie tutaj sabotowac kolegow jakims tajemniczym waglikiem  :D

rafaello

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2005, 07:41:45 »
keeeeri   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
to bylo nawet zabawne :P

aceed-

  • Gość
Co produkowac by mie? w miar? zapewniony zbyt?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2005, 09:23:23 »
Cytat: "KERISO"

A jesli posune to z 1400 to bedzie piszczec, skowytac i robic "pfff, pffff"


Nie, no ja s?yszalem, ?e jak to poci?gniesz z 1400 to to robi: "skrf, skrf" :D

Ale nie wiem na 100% bo nie widzia?em na w?asne oczy ;]