Autor Wątek: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?  (Przeczytany 21020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciek26

  • Gość
Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« dnia: Grudzień 26, 2012, 13:23:53 »
Witam wszystkich.. Jestem strasznie nakręcony na EVE Online i chciałbym przynajmniej spróbować, jednak jeden fakt odpycha mnie od tej produkcji - mianowicie wysokie opłaty abonamentowe. Grałem dotychczas w WoW'a i tam abonament nie był aż tak wysoki, do tego dochodził system "Recruit a Friend" gdzie można było zgarniać darmowe miesiące za zapraszanie przyjaciół przyjaciół (ogólnie granie było niedrogie).. Jak na moją kieszeń taki wydatek miesięczny był dopuszczalny.. Eve natomiast zaskoczył mnie swoją "ceną".. U oficjalnego dystrybutora cena wynosi aż 60zł/miesiąc.. Nie jestem bardzo zamożny i mam sporo innych wydatków - jest to po prostu dla mnie zbyt dużo. Na allegro z kolei za połowę tej ceny można dostać "plexy" które, jak zrozumiałem, działają na zasadzie zwykłych prepaidów "in-game".. Ale skoro cena jest dwukrotnie niższa to pewnie jest to w jakimś stopniu nielegalne :'( . Czy są jakieś sposoby na "tańszą" grę w EVE? Wyczytałem że doładowania można kupować także za walutę w grze - czy takie rozwiązanie wymaga dużo poświęconego czasu / grind'u? Czy długo trzeba grać i uczyć się EVE żeby zacząć na siebie zarabiać?

Pozdrawiam, Maciek :)

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2012, 14:06:36 »
Tu możesz:
- grać za friko dzięki zaproszeniu friendsów
- kupować time cody co jest znacznie tańsze niż abonament u CCP (bo przeliczasz na dolce nie za euro)
- możesz kupować plexy za walutę z gry na markecie, co po kilku miesiącach gry jest pikusiem w wydatkach. Dla doświadczonego gracza miesiąc gry to 2-3h zarabiania isków w grze.

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2012, 14:14:40 »
Faktycznie po "ogarnięciu" zarobienie na prepaida in-game jest takie proste? A co z doładowaniami allegro? Są one nielegalne? A te time card'y za $ gdzie można kupić?

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2012, 14:24:09 »
Na ShatteredCrystal lub na Battleclinic możesz kupić GameTimeCody. One są w 100% legalne.

Jeżeli chodzi o allegro - tam się można naciąć, więc nie polecam. Na pewno plexów na allegro nie wolno kupować, można w teorii kupować Game Time Cody od polskich dystrybutorów, ale nie siedzę w tym, nie wiem, którzy są spoko, którzy nie.

Jezeli chodzi o zarabianie ISK ingame... Plex 30-dniowy kosztuje ~560 milionów ISKów. Trzeba wiedzieć, co robić, żeby już na starcie taką kasę móc zarabiać w miesiąc.

Możliwości są 3 z tego co jestem w stanie sobie wyobrazić:

- skillujesz probera i salvaging i w hubie misyjnym salvagujesz cudze wraki.
- lecisz do lowseca jakimś rifterem i szukasz frakcyjnych ratów - bardzo czasami się uda znaleźć niezłe itemy nawet po 150m.
- załapujesz jakieś znajomości i kumple pomagają - na zasadzie, że sprzątasz po nich misje, szukasz factionów w 0.0 etc etc. I dostajesz udział w zysku.

Można też handlować i scamować w Jita - czyli trade hubie, ale to wymaga już jakiejś dozy znajomości rynku i mechaniki gry.

Jeżeli chodzi o te friend invite, czyli Evkowe "Power of Two" to już chyba nie da się zapraszać kumpli i samemu dostawać z tego darmowe dni.

EDIT

Dla przykładu ja w 3h jestem w stanie zarobić około 200-300m ISK na misjach pirackich w 0.0
Cała prawda o moim graniu...


DrackUll

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2012, 14:56:40 »
Niestety panowie trochę ubarwiają, ale  w tej społeczności każdy ma do tego skłonności i musisz brać poprawkę na to co ludzie mówią.
Fakty są takie, że tu się ryje ziom, cokolwiek nie robisz to ryjesz, po prostu druga robota. Dlatego poważnie się zastanów w co się pakujesz ;P
W tej chwili w grze jest jeden sposób na zarobienie na plexa dysponując postacią nie wyskilowaną i będąc graczem nie obeznanym z mechaniką.
Tym sposobem jest milicja. Tam zarabiasz od pierwszego dnia latając szipem, który masz dostępny na starcie, zaraz po zrobieniu tutoriali.
Dlatego jeśli miałbym Ci coś polecać to nie salvaging w hubie misyjnym czy latanie po low i szukanie faction spawnów(?!?) tylko milicja właśnie.
Pozdro.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:11:52 »
Jeżeli chodzi o te friend invite, czyli Evkowe "Power of Two" to już chyba nie da się zapraszać kumpli i samemu dostawać z tego darmowe dni.

Da się, tylko chodzi o buddy program ("power of two" to co innego).

Co do zarabiania w grze na abonament - to zrobi z Ciebie niewolnika. Bezstresowo to mogą tak zarabiać ludzi, którzy mają skille, sprzęt i standingi. Dla młodego gracza to jest najprostsza droga do rezygnacji z gry po 2-3 miesiącach, bo w czasie gdy my się dobrze bawimy, Ty będzie "orał" PvE, które jest nudne jak flaki z olejem.

Kwestia ceny:
https://www.deepspacesupply.com/60-day-eve-game-time-code.html

34$ za 2 miesiące grania (52 zł miesięcznie) to nie jest jakaś przesada. Ani też wielki koszt (jeden obiad w restauracji, pół rachunku za telefon komórkowy). Jak coś jest za darmo, to zwykle jest to gówno. Eve ma swoją wartość i kosztuje.

EDIT -> ShatteredCrystal albo ma przerwę, albo już nie sprzedaje GTC. Czyżby miało to związek z odejsciem MarqueeDragona czy jak-mu-tam-było?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Starakopara

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:24:05 »
(...)
EDIT -> ShatteredCrystal albo ma przerwę, albo już nie sprzedaje GTC. Czyżby miało to związek z odejsciem MarqueeDragona czy jak-mu-tam-było?

Sokole, w sobotę przed świętami kupowałem GTC z ShatteredCrystal, nie było problemów z zakupem.
od siebie dodam, że kupuję tam GTC odkąd gram w Eve.

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:31:44 »
Czyli początkowo zarobienie na prepaid będzie mordęgą? Jak długo będę musiał grać żeby w jakimś przystępnym czasie zarobić na doładowanie? Jestem przyzwyczajony do grindu (głównie po wielu latach gry w tibię).. Czyli plexy z allegro odpadają, tak? Faktycznie za to lecą bany?

Starakopara

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:37:46 »
owszem, bo to podpada pod RMT, ( Real Money Trading ) co jest zabronione w EULA Evki
a co do sensownego czasu to jakieś 2-3 miesiące o ile będziesz miał wsparcie o którym było kilka postów wyżej

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:41:19 »
Na temat tej gry nie wiem praktycznie NIC.. Zainteresował mnie klimat, uniwersum i ogrom możliwości.. Jest gdzieś jakiś poradnik/parę informacji na temat milicji? Tylko domyślam się o co tu może chodzić ale skoro jest to dobre źródło gotówki na początek to chyba warto zaznajomić się w temacie?

Starakopara

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:45:59 »
najpierw ukończ tutoriale, opłać konto i zapisz się do polskiej korporacji szkoleniowej Unseen Academy, potem możesz bawić się w milicjanta czy wyemigrować do 0.0. Większość polskich korporacji nie ma problemów z przyjmowaniem pilotów, którzy ukończyli UA.

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:50:58 »
Opłacić konto? Muszę to robić od razu skoro mam 21 dni triala?

PS. Przepraszam jeśli zadaje głupie pytania ale na prawdę jestem "zielony". W tym wypadku nie wiem, czy jest to powiązane z jakimiś ograniczeniami triala. ZABIERAM SIĘ ZA TUTORIALE.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:55:53 »
Nie musisz. Możesz to zrobić np. 20 dnia triala kiedy będziesz już wiedział że go nie spiep**łeś  i nie chcesz zaczynać jeszcze raz.  ;)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2012, 16:03:06 »
Tak, bez opłaconego konta nie pograsz sobie na "poważnie". Żadna korporacja  nie przyjmie Cie w swoje szeregi, nie wstąpisz do milicji itd.

Po pierwsze, zapomnij od "darmowej" grze przez co najmniej 6-9 pierwszych miesięcy.
Po drugie, jak chcesz grać w EvE zieloną postacią by farmić kasę, to poświeć ten czas na zarobienie prawdziwych pieniędzy. Szkoda życia. EvE ma być rozrywką. Jakl uważasz inaczej, zapraszam do psychologa.
Po trzecie, jak opłacisz konto, zapisz się do Unseen Academy na 3-4 tygodnie. Jak ogarniesz podstawy gry, ruszaj w świat.
No i po czwarte, grind w Tibii dawał Ci przewagę nad innymi graczami; grindowanie ISKów w EvE, nic nie daje, jak nie będziesz potrafił ich wykorzystać.

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2012, 16:21:26 »
Ok, teraz z innej beczki. Czy jeśli założę konto trial to będę mógł aktywować je kluczem z platformy steam? Miałbym wtedy 51 dni w dość atrakcyjnej cenie.

PS. Trial konto również otrzymuje prezenty "świąteczne" z aktualnego eventu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2012, 16:35:17 wysłana przez Maciek26 »

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2012, 16:42:52 »
PS. Trial konto również otrzymuje prezenty "świąteczne" z aktualnego eventu?

Niestety nie. Uwierz mi, sam tak miałem na trialu.
Wysłane z mojego WT19i



Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2012, 16:52:34 »
Ok, nie otrzymam prezentów po rozpoczęciu gry.. Ale po aktywacji konta będę mógł je odebrać? A co z aktywacją "przez steam"??

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2012, 16:53:04 »
http://www.youtube.com/watch?v=c0M7jkv3xkQ

Przypadkiem dziś rano obejrzałem. Może nieco stare - ma rok - ale mniej więcej obrazuje grę.

Jeżeli chodzi o aktywację konta - parę osób się tu wypowiadało, że CCP stosuje coś w rodzaju tricku - sugeruje graczom, że trzeba za pierwszym razem zapłacić w jakiś szczególny (i nieco droższy) sposób. Nie pamiętam, czego to dotyczyło, możliwe że jakiejś płatności kartą. Generalnie piszę o tym, bo to jest wtedy bullshit, konto się za pierwszym razem aktywuje dokładnie tak samo jak normalnie - plexem, GTC etc i masz odblokowane wszystko. Zapłacenie za konto w środku triala nie powoduje utraty pozostałych dni triala etc.

Nie wiem, jak jest z kluczem Steam. Sprawdź dobrze, czy rzeczywiście to jest okazja, a nie chwyt marketingowy.

Na trialu masz ograniczone możliwości w grze - nie możesz przede wszystkim skillować całej palety książek oraz nie możesz robić przelewów isków. To implikuje inne ograniczenia - nie robisz kontraktów, nie latasz indykami, capitalami (to akurat głupie, bo nie ma i tak szansy wyskillowania w 21 dni ;) ) i parunastu innych rzeczy.

No i polecam UA.

Niestety panowie trochę ubarwiają, ale  w tej społeczności każdy ma do tego skłonności i musisz brać poprawkę na to co ludzie mówią.

Dlatego jeśli miałbym Ci coś polecać to nie salvaging w hubie misyjnym czy latanie po low i szukanie faction spawnów(?!?) tylko milicja właśnie.
Pozdro.

Pan też ubarwia, milicja wcale nie jest och i ach z tego co wiem i też jest tam ostry grind. Szukanie factionów na beltach w low jest czymś dziwnym? Wielokrotnie znajdowałem fajne implanty w lowsecu.
Cała prawda o moim graniu...


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2012, 17:09:53 »
Unseen Academy nie wymaga opłaconego konta, wymaga tylko skończonych tutoriali.

Na marginesie, zapomnij o swoich doświadczeniach z innych MMO. Szczególnie z jakiś Tibii czy innego WoW (tfu!). To jest gra dla dorosłych ludzi (średnia wieku ok. 30 lat), dla których nie jest problemem zapłacić abonament (na jednego gracza przypadają średnio ponad 2 konta), czy poczekać rok, żeby móc latać jakimś porządnym statkiem.

Eve to jest "drugie życie" ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2012, 17:48:02 »
Ok, nie otrzymam prezentów po rozpoczęciu gry.. Ale po aktywacji konta będę mógł je odebrać? A co z aktywacją "przez steam"??

Obawiam się, że Eve może być dla ciebie zbyt skomplikowana.


Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2012, 18:08:25 »
Obawiam się, że Eve może być dla ciebie zbyt skomplikowana.



Po prostu liczyłem na łatwą gotówkę w początkowej fazie rozgrywki w postaci "paczki". Proszę nie wyciągać wniosków na temat mojej osoby na podstawie tego tematu z jednego prostego powodu.. Po prostu nie wiem nawet, czy pytania które zadaje mają sens - nigdy nie miałem jeszcze do czynienia z tym tytułem.

PS. Jestem studentem 2 roku.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2012, 18:59:54 »
Po prostu liczyłem na łatwą gotówkę w początkowej fazie rozgrywki w postaci "paczki". Proszę nie wyciągać wniosków na temat mojej osoby na podstawie tego tematu z jednego prostego powodu.. Po prostu nie wiem nawet, czy pytania które zadaje mają sens - nigdy nie miałem jeszcze do czynienia z tym tytułem.

PS. Jestem studentem 2 roku.

Zapoznaj się z jednym z cytatów z mojego podpisu. W dodatku, na tym forum jesteśmy bardzo hardcore'owi :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

DrackUll

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2012, 19:18:20 »
Pan też ubarwia, milicja wcale nie jest och i ach z tego co wiem i też jest tam ostry grind. Szukanie factionów na beltach w low jest czymś dziwnym? Wielokrotnie znajdowałem fajne implanty w lowsecu.

Ostry grind? Zastanawiałeś się czemu w milicji najczęściej spotyka się teraz kilkudniowe postacie, pewnie nie.
Tak w ogóle masz jakieś własne doświadczenia związane z milicją?
Zarabianie w milicji nie wymaga skili i dużego doświadczenia dlatego polecam to młodym, jak się już wybiją, odkują i ogarną to pewnie sobie pójdą gdzieś indziej bo milicja jest specyficzna i może wydawać się nudna co nie którym :P
Np. ostatnie kilka dni robiłem plexy(niezbyt się do tego przykładając) dla milicji gallente, subaltem o magicznej liczbie SP 500k, nazbierałem ok 400k LP(jednocześnie grindując stand na tyle że mogę zbierać misje lvl 3, co jest dobrym punktem zaczepienia bo jeden run misji da mi standingi na lvl 4, których robienie jest wręcz cziterskim sposobem na koxanie LP przy tym tierze jaki ma gallente ), nie wiem dokładnie ile to jest warte ale na pewno kilkaset milionów.
Różnica między mną a autorem topicu jest taka, że ja znam mechanikę a on nie, ale jeśli nie jest gamoniem i/lub znajdzie kogoś kto mu wyłoży kawę na ławę to poradzi sobie ;)



Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:07:36 »
Prezenty nie są jakieś mega, więc chyba nie ma co się na nie spinać, nie dają nic dodatkowego niż podstawowe wersje a ich cena tak naprawdę, to drobne na paczkę zapałek do szlugów jak by porównywać do plexa.

Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2012, 01:52:32 »
Mam kolegę z CBC, który wszedł do korpa z postacią z 2mln sp (czyli mniej więcej tyle ile masz jak szybko skończysz UA).
 Zaczął zbierać złom noctisem, w tym czasie skillując gallente bsy i hybrydy t1.
Dwa miesiące później, kupił sobie chara za 20b, plus imple, dwa frakcyjne vindicatory.

Oczywiście poświęcił na to sporo czasu, ale jest studentem jak Ty więc pewnie też możesz podobna ilość.
Ok zgodze się z Sokole, że był to ciężki grind, ale w tej chwili kolega skupuje eskalacje, klepie około 5 tygodniowo (czyli poświęca średnio pół godziny dziennie) i ma i na statki i na plexy do obu kont.

Reasumując, bullshitem jest twierdzenie, że przez 6-9 miesięcy masz płacić za konto real money, natomiast zarabianie na początku będzie wymagało po pierwsze czasu, a po drugie ludzi, którzy będą chcieli Ci pomóc i podzielić się chociazby swoja wiedzą.

Dlatego proponuje UA, a później coś co Ci będzie pasowało.
 

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2012, 07:19:57 »
Unseen Academy nie wymaga opłaconego konta, wymaga tylko skończonych tutoriali.

Na marginesie, zapomnij o swoich doświadczeniach z innych MMO. Szczególnie z jakiś Tibii czy innego WoW (tfu!). To jest gra dla dorosłych ludzi (średnia wieku ok. 30 lat), dla których nie jest problemem zapłacić abonament (na jednego gracza przypadają średnio ponad 2 konta), czy poczekać rok, żeby móc latać jakimś porządnym statkiem.

Eve to jest "drugie życie" ;)

Każda gra jest dla dorosłych ludzi, zależy z kim grasz. EvE jest o tyle specyficzne, że jest to sandbox i tutaj rucha sie młotkiem na starcie.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2012, 09:29:18 »
Rashkan, na moim "roczniku" w UA był taki koleś, który od brata na start dostał 1mld isków plus plexy na 6 miesiecy gry. Taki mały pakiet wsparcia dla poczatkujacego. Ty podajesz przykład "kolegi", któremu pomogłeś, przytulając go do piersi i karmiac. Pozostaje mieć nadzieje, że Maciek w grze, gdzie "rucha sie młotkiem na starcie" znajdzie takich braci i kolegów i zarobi w ciagu miesiąca 10 mld zieloną postacią. Statystycznie wykonalne.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:16:55 »
Tia pod warunkiem że nie spamuje sie kanałów prośbami o darowizny / pożyczki. Ludzie odruchowo traktują to jako spam i w kosekwecji ddają do ignorowanych / raportują isk spamerów / wyżucają z kanałów jeśli kanała jest modowany itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:43:48 »
Tia pod warunkiem że nie spamuje sie kanałów prośbami o darowizny / pożyczki. Ludzie odruchowo traktują to jako spam i w kosekwecji ddają do ignorowanych / raportują isk spamerów / wyżucają z kanałów jeśli kanała jest modowany itp
Swojego pierwszego Caracala wyżebrałem na localu w Motsu :D

HammerSnake

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:45:14 »
Cytuj
Dwa miesiące później, kupił sobie chara za 20b, plus imple, dwa frakcyjne vindicatory.
On te 20b farmił w grze? 0_0. Nie lepiej pójść do normalnej pracy za oknem?

Widzisz Maciek nic tylko dostawić kibel i lodówkę do kompa i możesz grać.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 27, 2012, 14:23:54 »
Dla mnie jak zaczynasz grę z zamiarem zarobienia na nią grając to długo nie pograsz. Niestety ale realna kasę trzeba zainwestować moim zdaniem co najmniej pól roku. To są tak naprawdę 3 gtc.
Charming But Irrational

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 27, 2012, 17:21:05 »
Legalne prepaidy polecam kupować w Polskich sklepach, więcej metod płatności i mniej problemów. Zawsze kupowałem poprzez allegro w sklepie Inexus i nigdy nie miałem problemów w porównaniu do np. shatteredcrystal.

Co do zarabiania na swojego pierwszego PLEXa, jakoś 8 miesięcy temu kumpel zaczął przygodę z EVE i zakupił tylko jednego prepaida (czyt. 2 miechy grania) a potem już był w stanie opłacać konto poprzez to co lubił - handel, industry itd.

Tak na prawdę, wiele zależy od gracza, co lubi robić, jak dysponuje swoim czasem, na czym się koncentruje itd. tutaj takiej prostej metody jak w innych MMO nie ma, że wystarczy moby bić to kasa wpadnie. W dodatku trzeba umieć to wszystko ogarnąć w taki sposób, aby gra nie zbrzydła.


Maciek26

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 28, 2012, 12:06:39 »
Dzięki wszystkim za wyjaśnienie mi tych podstawowych kwestii ^^ Co mnie niesamowicie pozytywnie zaskoczyło to społeczność zgromadzona na tym forum - pomoc jaką otrzymałem zarówno tutaj, na forum jak i oferty pomocy w samej grze jest dla mnie nieoceniona... Trafiłem nie tyle na odpowiednią, mega rozbudowaną grę z ciekawym uniwersum co na odpowiednich ludzi... DZIĘKUJĘ :)

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2013, 21:53:35 »
Celem nie tworzenia niepotrzebnych wątków spytam tutaj. Czy istnieje 30 dniowe GTC? Pytam, ponieważ znalazłem taką ofertę http://www.keye.pl/games/product/id/7126/EVE-Online-Eve-Online-30-dni-+-bonusy.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Opłaty abonamentowe - czy granie musi być tak drogie?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2013, 22:19:48 »
Do tworzenia nowych kont były od dawna, są nawet chyba pudełkowane evki z 30 dniowym, ale czy można tym czymś przedłużyć stare konto?- dają gratisy jak pod nowe(deska itp).

Działają chyba nawet jak affiliante- tak myśle, że jak steam sprzedaje evke na promocji co 3 miesiące za 2-5 euro czy za 15 to im to wisi, bo z affiliante pewnie dostają 10 dolców od każdej sprzedanej kopii.(no ale to moje przemyślenia, bo warunki na jakiś sprzedaje steam to jedna z największych tajemnic świata)