Autor Wątek: Ja zacząć - konkrety, wybór frakcji, ustawienie skilli  (Przeczytany 2589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Gość
Witam,

Jestem już w końcówce triala na Steamie, i niedługo zakupię pełną wersję gry. W 10 dni udało mi się zrobić wszystkie tutoriale, Sisters of Eve Epic Arc, teraz latam Caracalem i mam 30mln ISK.

Industry mnie nie wciągnęło, mining wygląda przyzwoicie, ale ludzie mówią, że szybko się znudzi i co najwyżej można robić to na alcie. Pozostają chyba więc misje i PvP.

Chcę wystartować z Buddy Program a potem aktywaować pełną wersję. Myślę, że mogę liczyć na ISK od osoby, która dostanie darmowe dni tak więc na początku nie będzie problemu z kasą.

Prosiłbym o porady dt. startu, tak aby zmaksymalizować początkowe dni.

1. Chcę zacząć Gallante, ale niektórzy mówią, że ich statki nie są zbyt dobre, itd. Ile jest w tym prawdy? Statki Gallante podobają mi się najbardzije pod względem wyglądu.

2. Czy mam poświęcić pierwsze dwa tygodnie na skillowanie Learning? Za pieniądze posiadane mogę zakupić dobre implanty (min. +3 do INT/MEM). Czy następnie powinienem skillować wszystko na Lvl. 4 (Learningi bazowe i zaawansowane), a dopiero potem inne rzeczy?


Proszę o info jak to najlepiej powinno wyglądać. Z doświadczeń poprzednich MMO wiem, że w początkowym okresie gry podejmuje się masę złych decyzji dt. rozwoju postaci, co powoduje, że musimy zaczynam od nowa, gdyż "coś nam nie gra". Chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ja zacząć - konkrety, wybór frakcji, ustawienie skilli
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2010, 02:50:01 »
Chcę wystartować z Buddy Program

Już za późno. Buddy Invite pozwala założyć konto, a Ty już konto masz. Chyba, że założysz kolejne, ale z poprzedniego nie przetransferujesz kasy. Przynajmniej będzie to trudne (między innymi dlatego, że nie odpalisz dwóch triali na raz na jednym komputerze).

Myślę, że mogę liczyć na ISK od osoby, która dostanie darmowe dni tak więc na początku nie będzie problemu z kasą.

Jak wyżej, ale nawet gdyby, to sprzeczne z regulaminem Centrali.



1. Chcę zacząć Gallante, ale niektórzy mówią, że ich statki nie są zbyt dobre, itd. Ile jest w tym prawdy? Statki Gallante podobają mi się najbardzije pod względem wyglądu.

Poza nielicznymi wyjątkami, nie ma czegoś takiego jak "zły statek". Zawsze jest "statek dobry do czegoś" i "statek kompletnie do tego się nie nadający".

Z czasem i tak latasz wszystkimi rasami, nie ma żadnych problemów z cross trainingiem (poza czasem), więc wybór startowy mam małe znaczenie.


2. Czy mam poświęcić pierwsze dwa tygodnie na skillowanie Learning? Za pieniądze posiadane mogę zakupić dobre implanty (min. +3 do INT/MEM). Czy następnie powinienem skillować wszystko na Lvl. 4 (Learningi bazowe i zaawansowane), a dopiero potem inne rzeczy?

Warto wbić podstawowe na IV i advanced na 3. Pójdzie błyskiem, bo masz bonus do skillowania. Jak nie masz kasy na advanced (4,5 mil sztuka), rób coś co jest Ci aktualnie potrzebne.


Z doświadczeń poprzednich MMO wiem, że w początkowym okresie gry podejmuje się masę złych decyzji dt. rozwoju postaci, co powoduje, że musimy zaczynam od nowa, gdyż "coś nam nie gra". Chciałbym tego uniknąć.

Eve to nie jest "inne MMO". Tu nie ma takich problemów, co najwyżej stracisz troszkę czasu, ale też nigdy nie wiesz kiedy dany skill w przyszłości się przyda. Ja mam dość dziwacznie rozsiadne skill pointy jak na osobę zajmującą się PvP, ale nigdy tego nie żałowałem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silentus

  • Gość
Odp: Ja zacząć - konkrety, wybór frakcji, ustawienie skilli
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 17:43:27 »
Jestem już w końcówce triala na Steamie, i niedługo zakupię pełną wersję gry. W 10 dni udało mi się zrobić wszystkie tutoriale, Sisters of Eve Epic Arc, teraz latam Caracalem i mam 30mln ISK.
O cholera dobry jesteś, ja nie pamiętam czy tak mi dobrze szlo na początku... Hmm, zapewne z braku czasu :P

Industry mnie nie wciągnęło, mining wygląda przyzwoicie, ale ludzie mówią, że szybko się znudzi i co najwyżej można robić to na alcie. Pozostają chyba więc misje i PvP.
Powiem tak: potrzebujesz kasy na statki i jeszcze na poczatku na skillbooki, to 1 rzecz rob co chcesz, ale uwierz mi zarabianie w tej grze nie będzie ekscytujące, zresztą nigdy nie będzie. Na quasi-pvp można zarobić na zasadzie "gankowania" transportów miedzy jita a rens - ale w tym jest duża konkurencja. Polecam wstąpić do jakiegoś korpa z małym taxem, najlepiej 0%. Tylko nie pirackiego, bo na początku to może się wiązać z dużymi wydatkami na statki, a ciebie po prostu nie stać  :P

Ja na początku "klepałem" misje, na dobrym ficie bardzo szybko leci a jak masz alta to można "mainem bliztzowac", a altem już salvegowac i zbierać loot - bardzo szybko idzie - w 4h spokojnie zrobisz 60m na lvl4 z niezbyt dobrze wyskalowana postacią. Teraz? Cóż wyciskam 120-150m w 2-3h grania.

Chcę wystartować z Buddy Program a potem aktywaować pełną wersję. Myślę, że mogę liczyć na ISK od osoby, która dostanie darmowe dni tak więc na początku nie będzie problemu z kasą.
Tzn co? chcesz komuś dać zaproszenie do triala i jeszcze żeby ci za to zapłacił? Powodzenia...

1. Chcę zacząć Gallante, ale niektórzy mówią, że ich statki nie są zbyt dobre, itd. Ile jest w tym prawdy? Statki Gallante podobają mi się najbardzije pod względem wyglądu.
Teraz latasz caralcaem tzn ze co skilowales do tej pory Caldari? Ja np latam tylko caldari, tzn skiluje statki tylko 1 rasy i tylko je maksuje. Mówi się ze Caldari ma najgorsze statki w grze, eh niema. Zgadza się po za Rookiem, może drejem ... nie mają dobrych statków do solo PVP itd. Bo nie mają, ale we flotach ich ew budzi grozę (oczywiście zależny od przeciwnika - blob rr bs na sensor boosterach już trochę mniej się boi ecmow). Do pve caldari chyba najlepsze (najłatwiejsze do fitowania) statki w grze.

Proszę o info jak to najlepiej powinno wyglądać. Z doświadczeń poprzednich MMO wiem, że w początkowym okresie gry podejmuje się masę złych decyzji dt. rozwoju postaci, co powoduje, że musimy zaczynam od nowa, gdyż "coś nam nie gra". Chciałbym tego uniknąć.
Złe decyzje są nieuniknione, wynika to z tego że np teraz sobie wyskilujesz Gejente i będziesz postrachem okolicznych systemów, CCP zrobi zmianę i np znerfi blastery albo drony i jest lipa, np. kiedyś znerfili ECM i był wielki płacz że się już w ogóle nie opłaca latać i skilowac caldari do pvp, szczerze? Ja jakoś nie narzekam. Niema tego złego...

Castor Krieg

  • Gość
Odp: Ja zacząć - konkrety, wybór frakcji, ustawienie skilli
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2010, 18:33:39 »
Dzięki za odpowiedzi, lekko się zakręciłem z tym Steamem, itd. ale teraz jest już wszystko ok. Po zastanowieniu wybrałem Amarr, na razie skilluje Learningi. Również zauważyłem, że misje się lata bardzo szybko i fajnie, tak więc na tym się skupię - powoli będę wbijał standing, dostawał coraz to wyższe lvl. misji, a potem jakieś PvP.

FirguS

  • Gość
Odp: Ja zacząć - konkrety, wybór frakcji, ustawienie skilli
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2010, 09:54:17 »
Jak chcesz nabić szybko standingi z amarr na +2 to zalicz poniższe systemy:
Imperiall academy:
Deepari (main school), Fora, Hanan, Horir, Chaven;
Royal Ammar Institute:
Pasha (main school), Emrayur, Kerepa, Safilbab, Seitam;
Hedion U:
Conoban (main school), Akhwa, Sehmy, Annad, Chaktaren;

PS: Jeśli już się zdecydujesz to przy misjach polegających na skanowaniu zbieraj "dowody odkrycia" na zapas (gdy wyjmiesz 1 pojawia się kolejny) zaoszczędzi ci to sporo czasu który byś zmarnował skanując w następnych szkołach ;)