Autor Wątek: Pare pytań  (Przeczytany 24122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 21, 2014, 14:58:42 »
Ale możecie przez chwilę założyć że ten nowy zapłacił już te 100zł i przez najbliższe 2 miesiące słowo 'farma' kojarzyć mu się będzie wyłącznie z wioską? To w milicji nie można robić nic innego poza oraniem pola na plexie? Jeżeli nie tyrasz na plexa to znaczy że nie jesteś częścią milicji?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 21, 2014, 14:59:31 »
btw, a co ma robic innego jak nie robic misje czy jak kolwiek zarabiac, podczas gdy robi mu sie gunnery na 2?
pytam sie, co ma robic gracz ktorego pula skillpointow miesci sie w bazowym klonie?


No to teraz siebie przechlapałeś  ;D zaraz pojawi się cała paka wszelkiej maści pvperów i zrobi ci wykład że każdym statkiem da się walczyć i bez skilli !!!!111 jeden jeden...   

a sami latają w setami impli + boosterami + boosty od tengacza w systemie  ;) ale ciiiiiiii to "tajemnica"

a na poważnie to , zgadzam się z Tobą i z innymi też  :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 21, 2014, 15:08:10 »
Ale trzeba na kims kille nabijac.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 21, 2014, 15:11:13 »
No to teraz siebie przechlapałeś  ;D zaraz pojawi się cała paka wszelkiej maści pvperów i zrobi ci wykład że każdym statkiem da się walczyć i bez skilli !!!!111 jeden jeden...   

a sami latają w setami impli + boosterami + boosty od tengacza w systemie  ;) ale ciiiiiiii to "tajemnica"

a na poważnie to , zgadzam się z Tobą i z innymi też  :P

Albo jakiś kretyn...
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 21, 2014, 15:14:29 »
Tylko ciekawe ile z was radzących miało ostatnio inną styczność z nowym graczem niż odpisanie na odczepne na forum co można robić w grze?

Goonswarm ma to codziennie i interakcje są takie, że stateczki typu fregata dostaje za darmo, a na zarabianie kasy biorą go ludzie z sojuszu i proponują różne dziwne rzeczy. Trzeba ruszyć głową zamiast pieprzyć o tym, że ma strzelać tylko w krzyżyki przez 2 tyg.

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2014, 15:16:23 »
Ale możecie przez chwilę założyć że ten nowy zapłacił już te 100zł i przez najbliższe 2 miesiące słowo 'farma' kojarzyć mu się będzie wyłącznie z wioską? To w milicji nie można robić nic innego poza oraniem pola na plexie? Jeżeli nie tyrasz na plexa to znaczy że nie jesteś częścią milicji?

Ale nasz rzeczony nowy gracz NIE zapłacił i nie zamierzał..

Poza tym na prawdę widzisz w sens w płaceniu 100zł za grę w którą przez te wykupione 2 miesiące nie możesz zrobić NIC sensownego? To jest cholerny błąd dawać takie rady ludziom..

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 21, 2014, 15:19:35 »
Goonswarm ma to codziennie i interakcje są takie, że stateczki typu fregata dostaje za darmo, a na zarabianie kasy biorą go ludzie z sojuszu i proponują różne dziwne rzeczy. Trzeba ruszyć głową zamiast pieprzyć o tym, że ma strzelać tylko w krzyżyki przez 2 tyg.

Widać, że masz pojęcie o grze.. i że czytasz wszystkie posty.. Na poprzedniej stronie masz rozpisane jaka to uciążliwa jest ta "farma".

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 21, 2014, 15:20:45 »
Nie zamierzam przynajmniej teraaz bo sami mowiecie ze ma mi sie znudzic a 100 zl to jest jednak spora suma ktora moge zainwestowac np. W swoj samochod lub komputer

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2014, 15:22:13 »
Gdy gralem wczesniej nie nazwal bym tego nuda i uciazliwoscia podobalo mi aie w milicji i jakos sobie radzilem

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2014, 15:24:12 »
No widzisz, ale inni na tym forum i tak wiedzą lepiej gdzie się będziesz lepiej bawił..

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 21, 2014, 15:25:56 »
Ale nasz rzeczony nowy gracz NIE zapłacił i nie zamierzał..

Poza tym na prawdę widzisz w sens w płaceniu 100zł za grę w którą przez te wykupione 2 miesiące nie możesz zrobić NIC sensownego? To jest cholerny błąd dawać takie rady ludziom..

Wychowałem kilku dobrych pvperów, więc nie podskakuj :) i żaden z nich nie farmił, za to od pierwszego dnia gdy do mnie zagadał leciał już w gangu i trzęsącymi się rękami tacklował cele. A metod zarobku jest wiele, nie trzeba jechać z czymś na cały etat.

Sam popełniłem dawno temu błąd i przez 2 tygodnie robiłem misje w hi (bynajmniej nie w celu zarabiania na plexa..) zanim poleciałem do zero. Trzeba było lecieć pierwszego dnia, ale teraz wiem że szkoda na to czasu.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 21, 2014, 15:43:49 »
Widać, że masz pojęcie o grze.. i że czytasz wszystkie posty.. Na poprzedniej stronie masz rozpisane jaka to uciążliwa jest ta "farma".

No mam, jak bylem newbie nie musiałem całe 3-4 tygodnie strzelać w krzyżyki by zarobić na pleksa. Wsiadałem w darmową fregatę i śmigałem na pvp opy. Różnica jest taka, że skoro chciałem grać i mieć przyjemność z gry to nie narzekałem na biedną pozycję studenta tylko zapieprzałem w weekendy na mopie.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2014, 15:55:46 wysłana przez Soulscream »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 21, 2014, 15:44:55 »
Albo jakiś kretyn...

Rozczaruję cie ale ja tak nie latam.

btw mówią że eve ma dojrzałe 'community' ale chyba nie mieli na myśli polaków bo widzę że jak w innych mmo można tu spotkać wszystko widzących prostaków i buraków którzy pewnie nie umieją się nawet zachować przy stole.


Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 21, 2014, 15:48:10 »
tylko zapieprzałem w weekendy na mopie.

Mining Op?  ::)

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 21, 2014, 16:47:43 »
Tak sie zastanawiam po co ta klotnia rozumiem ze kazdy ma inne zdanie ok rozumiem a wy musicie tez zrozuniec ze nie kazdy ma mozliwosc zakupu plexa za real kase. Bardzo chetnie poszedl bym gdzies dorobil sobie tylko nie mam gdzie mieszkam w malym miasteczku liczacym nie wiecej niz 3tys osob i nie ma gdzie tu dorobic a proszenie rodzicow jak juz pisalem wydaje mi sie glupota. Dlatego chce zarobic w grze a moje pytanie bylo tylko czy milicja jest oplacalna dalej a nie czy bedzie mi sie chcialo tam siedziec czy nie

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 21, 2014, 17:20:12 »
He, he, he...
Przyzwyczajaj się. Na tym forum bardzo rzadko dostaniesz odpowiedź na postawione pytanie. Znacznie częściej jakieś poetycko-filozoficzne rozważania. ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalk


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 21, 2014, 19:22:41 »
Tak sie zastanawiam po co ta klotnia rozumiem ze kazdy ma inne zdanie ok rozumiem a wy musicie tez zrozuniec ze nie kazdy ma mozliwosc zakupu plexa za real kase. Bardzo chetnie poszedl bym gdzies dorobil sobie tylko nie mam gdzie mieszkam w malym miasteczku liczacym nie wiecej niz 3tys osob i nie ma gdzie tu dorobic a proszenie rodzicow jak juz pisalem wydaje mi sie glupota. Dlatego chce zarobic w grze a moje pytanie bylo tylko czy milicja jest oplacalna dalej a nie czy bedzie mi sie chcialo tam siedziec czy nie

Dostałeś wszystkie odpowiedzi.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 22, 2014, 08:52:38 »
Tylko ciekawe ile z was radzących miało ostatnio inną styczność z nowym graczem niż odpisanie na odczepne na forum co można robić w grze?
A kiedy Ty miałeś styczność ?
Sytuacja gdzie nasz młody gracz stara się sam zarobić. Załóżmy że dostał 21dni od kogoś ale bez plexa.
Plex kosztuje 700m a 1 LP = 1500 ISK u gallente. (Zakładamy że gallente utrzymuje bonus T2 czyli 100% LPków) Czyli nasz nowy gracz potrzebuje wyfarmić 470 000 LP. Na 1 dzień triala musi więc zarobić 23k LP czyli zrobić dwa small'e. (34k LP (jest na plus)) Co zajmuje !uwaga! 30 minut. Wiadome jest że nie będzie wbijał ani codziennie ani nie będzie ograniczał się do 30 minut jak już coś.
Napisz mu jeszcze jaki ship ma kupić by robić te smalle, w jaki sposób ma się zachowywać w środku i co robić w obecności hosta, no i najważniejsze skąd ma wziąć ISKi na pierwszy ship i fit do niego. Pamiętaj, że 1 dnia on praktycznie poza dostępem do gry NIE MA NIC !

Przez nic należy rozumieć i sprzęt w grze i ISKi i WIEDZĘ jak się w grze poruszać.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 22, 2014, 09:57:21 »
A kiedy Ty miałeś styczność ?

Jako, że obecnie staram się wprowadzić do gry 5 świeżaków to odpowiem tak:
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 22, 2014, 10:24:41 »
Wprowadza 5 i dlatego zapomniał o oczywistej oczywistości, że noob nie ma nic ?
Interesujące.  ;) 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 22, 2014, 10:52:17 »
Wprowadza 5 i dlatego zapomniał o oczywistej oczywistości, że noob nie ma nic ?
Interesujące.  ;) 8)

Czyli lepiej wiesz od nigo co i jak robi?
(jak tu zwykle bywa)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 22, 2014, 10:59:26 »
Czyli lepiej wiesz od nigo co i jak robi?
(jak tu zwykle bywa)
Zgadza się nie wiem co i jak robi, ale sugerować newbie, że 1-szego dnia zrobi 2 milicyjne small'e:
Na 1 dzień triala musi więc zarobić 23k LP czyli zrobić dwa small'e.
Jest wielce sugestywna. Szczególnie jeśli się pamięta, że newbie dostaje sprzęt średnio się do tego nadający (no chyba, że Twoim zdaniem rooki frigate się nada)... Zatem newbie musi mieć odpowiedni ship, fit i wiedzę jak zrobić small'a. Z marszu - pierwszego dnia.  :-*
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 22, 2014, 11:10:48 »
Zrobil my gdybym na trialu mogl solo wstapic do milicji latalem juz w milicji podczas oststniej przygody z eve

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 22, 2014, 11:23:06 »
Zgadza się nie wiem co i jak robi, ale sugerować newbie, że 1-szego dnia zrobi 2 milicyjne small'e:Jest wielce sugestywna. Szczególnie jeśli się pamięta, że newbie dostaje sprzęt średnio się do tego nadający (no chyba, że Twoim zdaniem rooki frigate się nada)... Zatem newbie musi mieć odpowiedni ship, fit i wiedzę jak zrobić small'a. Z marszu - pierwszego dnia.  :-*

Abstrachując od wiedzy - jak się zarabia w milicji.
Fregatę i to 1-2? dostaje się robiąc tutoriale w ciagu kilkudziesięciu pierwszych minut, skille na AB, i coś tam jeszcze też. Misje tutorialowe dają "dużo" sprzętu i skillbooków będących pozazasięgiem za ISKi dla rozpoczynających przygodę z EvE.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 22, 2014, 11:44:26 »
Abstrachując od wiedzy - jak się zarabia w milicji.
Fregatę i to 1-2? dostaje się robiąc tutoriale w ciagu kilkudziesięciu pierwszych minut, skille na AB, i coś tam jeszcze też. Misje tutorialowe dają "dużo" sprzętu i skillbooków będących pozazasięgiem za ISKi dla rozpoczynających przygodę z EvE.
Jesteś noob, masz 2-3h na grę i w większości masz więcej pytań niż odpowiedzi (tak spotkałem się nawet z pytaniami: "a gdzie jest fregata, którą dostałem z misji tutorialowej ?" albo "jestem w systemie gdzie mam zrobić misję, ale gdzie jest misja ?" albo "zrobiłem misję i co mam dalej zrobić ?") i chcesz w 30 minut zrobić site ?
Zrozum - Ty każesz noobowi przygotować frytkę i w 30 minut zrobić site milicyjny. Pierwszego dnia !

Jabolex, ja rozumiem, że chcesz być w opozycji do wszystkich starych graczy EVE (wliczając mnie), bo stare pierniki rozumy pozjadały i się wymundrzają. Jednak uważam, że czasem z poradami dla nooba, niektórzy przekraczają pewne granice rozsądku. Nie twierdzę, że nie da się zarobić na PLEX na trialu, ale twierdzę, że wymaga to kogoś kto POMOŻE, bo ma wiedzę i doświadczenie i przez kilka pierwszych dni poprowadzi za rączkę, a nawet dostarczy niezbędne minimum (ship + fit + ISKi).
Nawet jak noob dostanie ship z fitem i skillbooki pozwalające mu na używanie sprzętu (przecież wyskillowanie tych pierwszych kilku skilli też zajmuje czas), to wciąż NIE gwarantuje to, że da radę zrobić site samodzielnie - zwykłe agro może go przerosnąć - zbyt wiele razy widziałem jak noob wlatywał pierwszy i agrował pierwszego lepszego NPCa pomimo, że miał mówione kogo ma atakować (albo przeoczy moment kiedy powinien wyskoczyć).

Chcę tu podkreślić, że noob czasem popełnia błędy choćby dlatego, że nie wie, że to błąd.

A znając naturę ludzką gdyby był FW był uniwersalnym i prostym sposobem na zarabianie na PLEX przez nooba, to NIKT inaczej by na niego na początku nie zarabiał.
Nie wspomnę, że z chęcią zobaczyłbym rozpiskę co i jak w punktach dla nooba choćby po to by się samemu nauczyć czegoś nowego, a i jeśli rzeczywiście byłby to dobry sposób, to proponowałbym go wszystkim swoim noobom z jakimi mam przyjemność się spotykać.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 22, 2014, 12:12:32 »
Dormio , chłopak pisze że latał już w milicji. Pisze to od samego początku, a ty dalej swoje o noobie.
Szukasz dziury w całym.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 22, 2014, 12:28:28 »
Dormio , chłopak pisze że latał już w milicji. Pisze to od samego początku, a ty dalej swoje o noobie.
Szukasz dziury w całym.
No, może i szukam, ale gdzie napisałem, że noob = Raidoo ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 22, 2014, 12:31:41 »
Ale ja jestem noobem dlatego zadalem pytanka tutaj a temat przeobrazil sie w wielka bitwe o to kto ma racje

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 22, 2014, 12:48:54 »
Jesteś noob, masz 2-3h na grę i w większości masz więcej pytań niż odpowiedzi (tak spotkałem się nawet z pytaniami: "a gdzie jest fregata, którą dostałem z misji tutorialowej ?" albo "jestem w systemie gdzie mam zrobić misję, ale gdzie jest misja ?" albo "zrobiłem misję i co mam dalej zrobić ?") i chcesz w 30 minut zrobić site ?
Zrozum - Ty każesz noobowi przygotować frytkę i w 30 minut zrobić site milicyjny. Pierwszego dnia !

Jabolex, ja rozumiem, że chcesz być w opozycji do wszystkich starych graczy EVE (wliczając mnie), bo stare pierniki rozumy pozjadały i się wymundrzają.
[ciach]

A propos Twojego: "No, może i szukam, ale gdzie napisałem, że noob = Raidoo ?"
BTW gdzie ja napisałem że zarobi i jestem/chcę być w opozycji do starych pierników?
Napisałem tylko że na Tutoriachal dają fregatki, a resztę jak widać sobie dopisałeś sam...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 22, 2014, 12:59:03 »
A propos Twojego: "No, może i szukam, ale gdzie napisałem, że noob = Raidoo ?"
BTW gdzie ja napisałem że zarobi i jestem/chcę być w opozycji do starych pierników?
Napisałem tylko że na Tutoriachal dają fregatki, a resztę jak widać sobie dopisałeś sam...

Jabolex skup się - Ciebie zapytałem tu:
Jesteś noob, masz 2-3h na grę (...) i chcesz w 30 minut zrobić site ?
Zrozum - Ty każesz noobowi przygotować frytkę i w 30 minut zrobić site milicyjny. Pierwszego dnia !
czy każesz noobkowi w pierwszym dniu, w pierwszych 2-3h gry:
1. zrobić misje tutoriala
2. wyfitować odpowiednio frytkę
3. 2x zrobić small site.
Każesz ? A może jedynie doradzasz ?

Oryginalnie do LordSzagi:
Napisz mu jeszcze jaki ship ma kupić by robić te smalle, w jaki sposób ma się zachowywać w środku i co robić w obecności hosta, no i najważniejsze skąd ma wziąć ISKi na pierwszy ship i fit do niego.
Gdzie tu widzisz dopowiadanie sobie coś ode mnie ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 22, 2014, 13:08:33 »
Jabolex skup się - Ciebie zapytałem tu:czy każesz noobkowi w pierwszym dniu, w pierwszych 2-3h gry:
1. zrobić misje tutoriala
2. wyfitować odpowiednio frytkę
3. 2x zrobić small site.
Każesz ? A może jedynie doradzasz ?

Oryginalnie do LordSzagi:Gdzie tu widzisz dopowiadanie sobie coś ode mnie ?

W oryginale jest:
"Zrozum - Ty każesz noobowi przygotować frytkę i w 30 minut zrobić site milicyjny. Pierwszego dnia !"

Nie bardzo tu widzę pytanie, ale postaram się bardziej skupiać.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 22, 2014, 13:25:03 »
Nie bardzo tu widzę pytanie, ale postaram się bardziej skupiać.
Proszę:
Cytuj
Jesteś noob, masz 2-3h na grę (...) i chcesz w 30 minut zrobić site ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 22, 2014, 13:48:41 »
Proszę:
Jesteś noob, masz 2-3h na grę (...) i chcesz w 30 minut zrobić site ?

Nie, nie chcę.

[CAS] Raidoo

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raidoo
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 22, 2014, 14:15:08 »
a moze zamiast tak sie kłocic to wzielibyscie sie razem i napisali jakis taki poradniczek ktory pomoze skilowac i fitowac stateczek poczatkujacym ??

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 22, 2014, 14:30:33 »
a moze zamiast tak sie kłocic to wzielibyscie sie razem i napisali jakis taki poradniczek ktory pomoze skilowac i fitowac stateczek poczatkujacym ??
Było parę prób na Centrali, ale generalnie ponieważ fity shipów "żyją" nie da się zrobić takiego, który wyczerpie temat. Najbliższe to o czym napisałeś możesz znaleźć tu:
Garażownia
W środku masz podział na PVE i PVP. W miarę wiarygodne są tylko fity, które nie są starsze niż 2-3 miesiące. W przypadku pozostałych można powiedzieć, że mają wartość historyczną i pokazują kierunek zmian. CCP w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zrobiło "przegląd" klas statków w EVE i znaczna część ma zupełnie inne parametry (rozkład slotów, bazowe atrybuty, bonusy), a na sam fit w znacznym stopniu wpływają bonusy (i oczywiście parametry), ale też i moda (czytaj taktyka/strategia).

Jest jednak kilka zasad niezmiennych, np. (poniższe to TYLKO przykłady):
PVE:
- fitujesz resisty pod NPCe z jakimi będziesz walczyć
- broń fitujesz pod bonusy statku lub NPCe z jakimi będziesz walczyć
- fitujesz albo pod armor albo pod shield, nie miksujesz i nigdy nie budujesz tanka na hull

PVP:
- "święta trójca" (:) ) PVP: MWD/AB + Web + Disrupt/Scramble
- stacking penalty
- T2 standard
- fit na tank/gank/suicide

Jak znam życie i tak za chwilę będę opluty za herezje  ;) 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...