Autor Wątek: Pytanie o GTC  (Przeczytany 10102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Pytanie o GTC
« dnia: Styczeń 20, 2014, 09:42:47 »
Witam,

Znalazłem w sieci coś takiego: http://www.amazon.com/Months-Subscription-Online-Instant-Access/dp/B00GDHD74A/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1390206670&sr=8-3&keywords=eve+online

Oczywiście jest pewne ale: "Note: Currently, this item is available only to customers located in the United States and who have a U.S. billing address."

Oferta ciekawa - 3 miechy za niecałe 40$ = 40-45 zł za miesiąc. I moje pytanie: Czy CCP mogłoby się przyczepić do takiej sytuacji, gdyby konto logowane z polskiego IP, było "zasilane" GTC kupionym za oceanem? Na Amazon kupowałaby osoba mieszkająca w US (nie żadne "szacher-macher"), a kod wpisywany byłby już z polskiego IP. Zawsze jakieś 40 zł zostałoby w kieszeni ( w porównaniu do ceny CCP - 39€).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:48:05 »
CCP nie obchodzi skąd się logujesz, sam opłacałem przez wiele miesięcy grę kupując GTC u amerykańskiego retailera i płacąc w dolarach (kwoty są te same, różnią się walutą, więc w dolarach = taniej). Mieszkam w Polsce, oczywiście.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:49:31 »
Czy CCP mogłoby się przyczepić do takiej sytuacji, gdyby konto logowane z polskiego IP, było "zasilane" GTC kupionym za oceanem?

nie

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:58:48 »
dzieki za info.

Ogólnie samo GTC - 2 miechy - kosztuje 35$ - to jest oczywiście wymienne na plexy.

Na amazonie jest 3 miechy za dodatkowe 4$, - ale już tylko jako czas gry, bez możliwości wymiany na plexy - w sumie po co dopłacać ~5$ za możliwość zhandlowania tego w grze, jak można taniej sobie opłacić konto.

W sumie nie widzę teraz tańszych opcji niż kupować u polskiego resellera za 100 zł. No chyba ze znacie jakieś tańsze legalne sposoby, niż zawracanie głowy znajomym z US ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2014, 10:00:12 »
Legalnie taniej niż "prawie 100 zł" to niestety się nie da.

A nielegalnie - bardzo łatwo wyłapać bana, więc nawet o tym nie myśl.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MuadDib

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Muad-Dib
  • Korporacja: Na emeryturze
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2014, 10:42:53 »
A nielegalnie - bardzo łatwo wyłapać bana, więc nawet o tym nie myśl.
Gdyby mozna bylo latwo wylapac bana 1/3 kont w grze byloby nieaktywnych.


Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Entuzjasta kryptowalut, na rynku od 2017 roku.
Gracz pamietający czasy NES-a ciorający w MGS oraz CIV II na szaraku.
Obecnie pasjonat gamingu opartego o blockchain obserwujący rynek Web3games od 2021 roku

https://linktr.ee/muaddib

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:02:53 »
Jeden rajd po Allegro i kilka banów udało się załatwić.  >:D

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:26:08 »
a jeszcze taka hipotetyczna sytuacja: przy zakupach przez account managment, uzywana jest lokalizacja do okreslenia cen i waluty. kozystajac z ip zlokalizonawego w usa, mozna kupic za dolary, a nie ojro. co na to ccp? oni nic nie traca, nam zostaje wiecej w kieszeni, obie strony sa zadowolone. a eula? - tak wiem, kombinuje, ale nie bylbym polakiem gdybym nie kombinowal zeby cos zostalo w kieszeni ;)

Wysłane z xmp

Azotox

  • F1
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Azotox
  • Korporacja: Dreddit
  • Sojusz: Test Alliance Please Ignore
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:44:44 »
Od kiedy skończyła się promocja na Originie, kupuję GTC na GreenManGaming:

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/mmos/eve-online-60-day-time-card/
często mają zniżkę 20 lub 25% po wpisaniu kodu z vouchera na głównej stronie greenmangaming.com, i 10 centów od każdego GTC można wykorzystać przy kolejnych zakupach.

Płacę kartą, innych metod nie sprawdzałem.

Oferta trochę gorsza od Amazonowej, ale nie trzeba się gimnastykować z adresem. CCP pewnie nie dba o to skąd jest kod, ale nie wiem jak na to patrzy Amazon.

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:57:13 »
z amazonem jest taki "problem" ze przy rejstracji, podaje sie karte, a z karta jest zwiazany billing address, ktory musi byc z us. trudno kupic chyba karte prepaid (jak w bzwbk) amerykanska na amerykanski adres :) a ceny te same jak po proxy usa. tylko ccp logowanie z innyj ip moze uznac jako account sharing...

Wyslane z xmp


[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2014, 15:58:48 »
z amazonem jest taki "problem" ze przy rejstracji, podaje sie karte, a z karta jest zwiazany billing address, ktory musi byc z us. trudno kupic chyba karte prepaid (jak w bzwbk) amerykanska na amerykanski adres :) a ceny te same jak po proxy usa. tylko ccp logowanie z innyj ip moze uznac jako account sharing...

Wyslane z xmp
http://pl.fakenamegenerator.com/gen-random-us-us.php
Tylko uważaj żeby nie trafić na stan w 10% taxem na zakupy w sieci. Działa z pl kartą na amazonie bo karta  i adres są weryfikowane osobno przez nich.

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2014, 18:09:54 »
http://pl.fakenamegenerator.com/gen-random-us-us.php
Tylko uważaj żeby nie trafić na stan w 10% taxem na zakupy w sieci. Działa z pl kartą na amazonie bo karta  i adres są weryfikowane osobno przez nich.

a kupowales moze w ten sposob subskrypcje (nie plexy) do eve?

Wyslane z xmp


[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2014, 19:53:37 »
a kupowales moze w ten sposob subskrypcje (nie plexy) do eve?

Wyslane z xmp
Si, dziewczyna jak grala to 3miechy z subskrypcji amazonowej w ten sposób.

tianan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mest monor
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:02:16 »
A nie prosciej kupic suba na stronie ccp?

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:14:40 »
prosciej i kosztuje nawet tez 38,85 z tym ze euro a nie baksow :) roznica ok. 40 pln wiec sie raczej nie oplaca. mozna by na czas zakupu uzyc hamerykanskiego proxa, ale nie wiem jak ccp by na to zareagowalo.
z ciekawosci zrobilem dzis porownanie 4 walut w przeliczeniu na plny po dzisiejszyn srednim kursie nbp i najtaniej jest u wschodnich sasiadow: 3 miechy suba - 1049 rubli = ok. 95pln, pozniej sa us - 121 pln, funt uk 140pln (28 funtow) i na prowadzeniu euro = 160 pln :) wsio za 3 miechy.
wracajac do amazona, moze sie myle to mnie poprawcie, ale kiedys sobie umanilem ze billing address to adres cardholdera i jest on weryfikowany obok numeru karty i nazwiska podczas transakcji z tym co ma bank. tutaj najpierw sie podaje numer i nazwe potem na kolenej steonw adres. , mozna zrobic mixa tego i bedzie w porzadku? nazwa cardholdera musi byc tozsama z nazwiskiem konta amazon czy konto nie moze byc na "slupa" :) ?

Wyslane z xmp


Azotox

  • F1
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Azotox
  • Korporacja: Dreddit
  • Sojusz: Test Alliance Please Ignore
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:40:15 »
A nie prosciej kupic suba na stronie ccp?
Drożej.

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:42:21 »
prosciej i kosztuje nawet tez 38,85 z tym ze euro a nie baksow :) roznica ok. 40 pln wiec sie raczej nie oplaca. mozna by na czas zakupu uzyc hamerykanskiego proxa, ale nie wiem jak ccp by na to zareagowalo.
z ciekawosci zrobilem dzis porownanie 4 walut w przeliczeniu na plny po dzisiejszyn srednim kursie nbp i najtaniej jest u wschodnich sasiadow: 3 miechy suba - 1049 rubli = ok. 95pln, pozniej sa us - 121 pln, funt uk 140pln (28 funtow) i na prowadzeniu euro = 160 pln :) wsio za 3 miechy.
wracajac do amazona, moze sie myle to mnie poprawcie, ale kiedys sobie umanilem ze billing address to adres cardholdera i jest on weryfikowany obok numeru karty i nazwiska podczas transakcji z tym co ma bank. tutaj najpierw sie podaje numer i nazwe potem na kolenej steonw adres. , mozna zrobic mixa tego i bedzie w porzadku? nazwa cardholdera musi byc tozsama z nazwiskiem konta amazon czy konto nie moze byc na "slupa" :) ?

Wyslane z xmp
W wypadku płatniczych z tego co pamietam weryfikowane jest tylko 'numer/data/kod' a na amazonie (bo platnicza moga sie poslugiwac tez wspolwlasciciele konta czy dzieci) a jako ze to US sprawdzaja jeszcze poprawnosc adresu/stanu/telefonu. Pełną weryfikację dla płatniczych robilo kiedys sony na PSN, z czasem też odpuścili i teraz musza sie tylko cyferki zgadzać. Ale z tego co wiem jesli masz zamiar placic kredytowa to moga sprawdzać czy 100% danych autoryzacyjnych się zgadza.

Sindione

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindioneress
  • Korporacja: Imperial Academy
Odp: Pytanie o GTC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2014, 20:55:45 »
W wypadku płatniczych z tego co pamietam weryfikowane jest tylko 'numer/data/kod' a na amazonie (bo platnicza moga sie poslugiwac tez wspolwlasciciele konta czy dzieci) a jako ze to US sprawdzaja jeszcze poprawnosc adresu/stanu/telefonu. Pełną weryfikację dla płatniczych robilo kiedys sony na PSN, z czasem też odpuścili i teraz musza sie tylko cyferki zgadzać. Ale z tego co wiem jesli masz zamiar placic kredytowa to moga sprawdzać czy 100% danych autoryzacyjnych się zgadza.


mam karte prepaid z bzwbk "w pdf", nie wiem za jaka jest uwazana, ale paypal bez problemu przyja ja na stan.

Wyslane z xmp