Autor Wątek: Internet w Play  (Przeczytany 6066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Internet w Play
« dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:18:41 »
Korzystal ktos z niego?

Pytam, bo zastanawiam sie wlasnie nad przejsciem do play ze wzgledu na nielimitowany internet i gnebi mnie, ze nie mam jak sprawdzic jego dzialanie
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:24:40 »
Korzystałem przez chwile  z tym ze z oferty na kartę

MOje doświadczenia - transfer max 3 mb/sek, w szczycie max 1 mb/sek, pingi 30-200ms głównie,  mam ok 17 km w prostej linii do nadajnika czyli teoretycznie nie powinno działać :D . a nigdy nie miałem problemów ze zrywaniem sesji czy coś w tym stylu  (zasięg 2-3 kreski)



teraz używam orange free na kartę  bo jest tańsze :P

Okolice przemysla

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:38:59 »
Znaczy dla komorki powinien styknac, a moze i na nawet na warspeara starczy  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

AreQ

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2011, 16:04:14 »
Weź na tydzień na przetestowanie, zdaje się ze po podpisaniu umowy nawet to działa, dowiedz się w salonie, i sprawdź sam. Bo to zależne będzie od miejsca w którym będziesz korzystać, zasięgu itd.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2011, 16:24:47 »
Weź na tydzień na przetestowanie, zdaje się ze po podpisaniu umowy nawet to działa, dowiedz się w salonie, i sprawdź sam. Bo to zależne będzie od miejsca w którym będziesz korzystać, zasięgu itd.
+1
Oficjalny zasięg a faktyczny to dwie tak różne i abstrakcyjne sprawy że szlag człowieka trafia. Kiedys miałem internet z plusa, teoretycznie mieszkam w strefie najsilniejszego ich sygnalu, w praktyce dlatego ze między moim mieszkaniem a nadajnikiem który w lini prostej nie był chyba nawet 100 metrów stał sobie jeden czy dwa budynki, zasięg miałem taki jak na wsi gdzie zasięgi do nadajników liczyło się w kilometrach.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2011, 16:53:11 »
Weź na tydzień na przetestowanie, zdaje się ze po podpisaniu umowy nawet to działa, dowiedz się w salonie, i sprawdź sam. Bo to zależne będzie od miejsca w którym będziesz korzystać, zasięgu itd.
myslalem o tym, ale bez umowy nie chca dac, a po podpisaniu umowy to juz nie ma po co sprawdzac
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:24:21 »
Arek pisał właśnie o klauzuli umożliwiającej Ci zerwanie (bez konsekwencji) umowy jesli w praktycznym uzyciu zajdzie wyraźna niezgodność miedzy deklarowaną jakością usługi a tym za co oczekują że bedziesz płacił

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:35:22 »
pozatym play rozdaje za free startery na przetestowanie :P


masz na nim 25mb na internet   ;)

Tau

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:36:38 »
W komórce nie korzystałem z internetu w Play, za to używałem go przez jakiś czas w netbooku. Z tym zasięgiem to różnie bywa, a mówię tu tylko o Warszawie, czyli miejscu gdzie znośny zasięg powinien być praktycznie wszędzie. Na zewnątrz jest całkiem ok, w budynkach to już inna sprawa. W niektórych świetnie w innych absolutne zero. Może to kwestia zagęszczenia budynków w okolicy, może technologii wykonania konkretnego bloku/biurowca (wielka płyta). Przeniosłem się do Orange i jak na razie jestem zadowolony. Jedyny minus to fakt, że aplikacja od Orange zamula jak mało co.

AreQ

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:47:14 »
myslalem o tym, ale bez umowy nie chca dac, a po podpisaniu umowy to juz nie ma po co sprawdzac
Przypomniałem sobie:
jeszcze jak 3 miesiące temu podpisywałem umowę to miałem tydzień na przyjście z powrotem i podziękowanie, jeśli mi nie będzie odpowiadać np z powodu zasięgu. Jest Ok więc nie rezygnowałem.
Dowiedz się jeszcze w salonie bo przez te parę miesięcy mogło się coś zmienić, ale wątpię, pewnie tak właśnie będzie jak napisałem.

@Orli1983 a dają do tego modem, czy musisz mieć własny? Bo jak nie masz (i nie możesz sobie na testowanie załatwić) to na nic Ci taki starter.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2011, 20:56:04 »


@Orli1983 a dają do tego modem, czy musisz mieć własny? Bo jak nie masz (i nie możesz sobie na testowanie załatwić) to na nic Ci taki starter.

w celu sprawdzenia zasiegu jako modemu mozna uzyc telefonu a jesli nie to mozna  wziac te opcje:
http://www.play.pl/resources/pdf/Regulamin_Oferty_Promocyjnej_Sprawdz_i_Kup_w_Play_Online_na_Karte_z_modemem_23.08.2010.pdf


z mozliwoscia zwrotu po 7 dniach

AreQ

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2011, 21:27:18 »
O tej opcji zwrotu jak jeszcze nie zauważyłeś właśnie cały czas mówię :)

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2011, 08:14:46 »
O tej opcji zwrotu jak jeszcze nie zauważyłeś właśnie cały czas mówię :)

zmyliło mnie pytanie modem .. bo są tez oferty bez modemu :P 

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:09:54 »
Wspieraj Playa, czesc Twojej kasy idzie w ten sposob na EvE (udzialy w P4 - czyli Play'u - maja ci sami goscie, co w CCP). ;)

Ale on topic wiele nie moge powiedziec, poza tym, ze jezeli cos Ci sie w tym Play'u popsuje, to raczej nie licz na uprzejmy i dzialajacy serwis czy obsluge klienta - z kim bym nie rozmawial, to narzekaja na Playa strasznie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:32:24 »
To chyba nie mieli do czynienia z plusem i orange (nie mam jedynie infa o erze...)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:36:30 »
Czyli tam dobrze, gdzie nas nie ma. :P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2011, 02:10:52 »
Moja panna ma neta z Ery. Mieszka na obrzeżach Płocka (w teorii to nadal Płock ale już po 2 stronie Wisły) i raczej sobie chwali Erę więc ...

ps. O ile pamiętam to Play miał dawać do sprawdzenia zabawki ale przy wpłacie kaucji o jakiejś tam wysokości. Nie wiem po jakim czasie trzeba było zwrócić zabawkę ale pewnie jak najszybciej ];/

ps1. Zastanawiałeś się nad ofertą Cyfrowego Polsatu? Nie wiem jak to się sprawuje ale o ile dobrze pamiętam mają takie same "gwizdki", do których wkłada się kartę więc ... Ma ktoś jakieś wieści jak to się sprawuje?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2011, 08:25:13 »
Wiekszość tych gwizdków i tak pochodzi z tej samej fabryki na tajwanie, rożni je soft - konkretnie ilość, wielkość loga i różne dodatkowe shity w oprogramowaniu pchanym na kompa żeby to ustrojstwo działało (do tej pory czasem się śmieję z kumplem z sytuacji w której będąc na praktykach w serwisie komputerowym zainstalowaliśmy klientowi modem orange uzuywając softu plusa bo durne orange dało blokadę sterów do modemu na viste (wtedy jeszcze względna nowość) i wszystko ładnie śmigało).

To na co musisz zwrócić uwagę to raczej jaki typ gwizdka dostajesz konkretnie, jak wyglada konfrontacja zasięgu teoretycznego z praktycznym tam gdzie mieszkasz / najcześciej bedziesz uzywal tego podpiecia i ewentualnie serwis isp.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2011, 08:33:16 »
A ja polecam orange na karte- najtaniej i bezzobowiązań :P  Porównywałem z playem i chodzi u mnie ciut wolniej tylko .


a co do modemów na karty to warto sprawdzić czy wspiera hspa czy hsdpa.



Belm Starr

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:12:39 »
Kupiłem Play na kartę, ale w mojej wsi miałem zerową siłę sygnału (co ciekawe modem przy takim kiepskim połączeniu informował mnie, że zestawił HSDPA) bajty szły jak krew z nosa.

Włożyłem do modemu dla testu kartę plusa, i internet chodził aż miło.


dag

  • Gość
Re: Internet w Play
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:55:26 »
Ja posiadam telefon w Play i jestem zadowolony. Problem z netem u nich jest taki, że Play jest najmłodsze z polskich sieci, wiec mają najnowocześniejsze maszty, oraz najgorsze pokrycie terenu, a ich umowa o roamingu z Plusem nie obejmuje internetu. W większych miastach przeważnie nie mam problemów, ale wystarczy gdzieś wyjechać i bywa gorzej.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Zurman

  • Gość
Odp: Internet w Play
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:04:42 »
Teraz w Play jest nowa promocja "ALL Inclusive" i internet działa również w strefie roamingu plusowego.